Artykuły, felietony, opinie w portalu Kobiety Kobietom

Kluby i przyjazne nam miejscaToro
WARSZAWA, ul. Marszałkowska 72
FelietonyPolskie kobiety na straty
"Cóż, zostałyśmy zdradzone. Już nie tylko nazwa "Prawo i Sprawiedliwość", ale także "Nowoczesna" i "Obywatelska" okazały się przewrotne i fałszywe. Powinniśmy mówić "Wybiórczo Nowoczesna" i "Na Wpół Obywatelska". "
FelietonyO feminizmie według Heleny Łygas
"Do wniosku, że feminizm to „ideologia, kierunek polityczny i ruch społeczny” można dojść samodzielnie. Z kolei rozwinięcie definicji mówiące o dążeniu do emancypacji „pod względem formalnym i faktycznym”, czy o tym, że feminizm zajmuje się „problemem kobiecości i konstrukcją płci kulturowej” to dla osoby pierwszy raz stykającej się z tematyką podobny pustosłów, co dla przeciętnego człowieka opis działania systemu informatycznego."
Badania opini publicznejRaport o przemocy wobec kobiet – nie tylko wśrod patologii
Raport Światowej Organizacji Zdrowia oraz European Union Agency for Fundamental Rights uzmysławia, że przemoc wobec kobiet nie jest już zjawiskiem występującym tylko w środowisku patologicznym czy wynikającym z kulturalno-religijnego przyzwolenia, ale często w tych "dobrych" domach.
.
PomocProwincja Równości – Świętokrzyska inicjatywa LGBTiP
Prowincja Równości to nieformalna grupa LGBTiP (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych oraz ich przyjaciół) w regionie świętokrzyskim. Tworzymy społeczną przestrzeń dla rozwijania swojej tożsamości psychoseksualnej, budowania więzi międzyludzkich, aktywizowania sieci wzajemnego wsparcia i pomocy.
Badania opini publicznejProjekt badawczy na temat tożsamości płciowych i orientacji psychoseksualnych Polek i Polaków
Dzień dobry, nazywam się Agnieszka Weseli i prowadzę projekt badawczy na temat tożsamości płciowych i orientacji psychoseksualnych Polek i Polaków, realizowany na Uniwersytecie Warszawskim.
.
Związki partnerskieZwiązki partnerskie. Nieformalne, czyli trudniejsze?
Temat legalizacji związków partnerskich poruszył słuchaczy i słuchaczki w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami i żyjących w związkach o różnym statusie.
.
Badania opini publicznejKlient homoseksualny klientem bogatszym
Klienci homoseksualni mają mniejsze obciążenia finansowe, w związku z tym więcej pieniędzy mogą przeznaczyć na zakup dóbr niekoniecznie niezbędnych do życia - mówi Bartosz Jaźwiński, współwłaściciel agencji Majestic Media zajmującej się reklamą adresowaną do gejów i lesbijek.
FelietonyPrzemoc domowa dla nich chlebem powszednim
„Jest z tym facetem, więc widocznie lubi być bita.” Dlaczego brakuje nam zrozumienia dla ofiar przemocy i czy wideo Emmy Murphy może uratować komuś życie mówi Joanna Piotrowska z Feminoteki.
.
FelietonyLesbijka to kobieta, która tworzy rodzinę z kobietą
Wiem, że jest w Polsce (jeszcze) wiele osób, które odczuwają dyskomfort lub presję środowiska w związku z tym, że są lesbijkami lub gejami. W dużej mierze wiąże się to z odpowiedzią na pytanie "Co znaczy być lesbijką? Co znaczy być gejem?". Prosta odpowiedź, którą daję, może zmienić ich życie na lepsze.
FelietonyTransseksualizm w kulturze
Zjawisko transseksualizmu, pomimo upływu lat, nadal uznawane jest jako „ciekawostka przyrodnicza”. Jedne osoby uznają to za wybryk natury, który winien być zgładzony w imię przekonania o eliminacji wszystkiego, co odbiega w sposób istotny od tego co uchodzi za normalne. Inni ,przyjmując już do siebie fakt że takie osoby istnieją i trzeba się z tym pogodzić – wykorzystują zjawisko i same osoby transseksualne dla przedstawiania ich w najróżniejszy sposób, z reguły zawsze jako wyróżniających się na tle osób normatywnych.
FelietonyTransseksualizm – przybliżenie zjawiska
Ogólnie pojęcie odnoszące się do osób, których płeć psychiczna jest niezgodna z kategoriami fizycznymi, jakimi charakteryzuje się ich ciało.
Kluby i przyjazne nam miejscaIKUZO
WARSZAWA, ul. Łucka 18
.
PomocWarszawa. Rusza grupa YESteśMY
Już 9 listopada rusza nowa grupa spotkaniowa YESteśMY przeznaczona dla nieheteronormatywnych rodziców, ich dzieci oraz lesbijek i gejów planujących rodzicielstwo.
.
PomocWarszawa. PARI Gabinet Psychoterapii
Wszystkie terapeutki współpracujące pod szyldem PARI są absolutnie przyjaźnie nastawione do tęczowego środowiska.
.
Kluby i przyjazne nam miejscaWyrko
ul. Piłsudskiego 13 Jedyne tak kolorowe miejsce na mapie Lublina.
.
PomocKraków. Psychoterapeuta LGBT friendly
Jestem psychologiem i zajmuję się psychoterapią w nurcie poznawczo-behawioralnym
SeksTantryczny Masaż i Święta Seksualność
Tantryczny Masaż jest otwarciem samych siebie w głębokim połączeniu z własnym ciałem, umysłem, duszą i seksualnością, bramą do doświadczenia pełni spełnienia i rozpłynięcia się w zmysłowej, radosnej błogości. Jest obudzeniem i wzniesieniem naszej energii życiowej – seksualnej, rozprowadzeniem jej po całym ciele i rozpieszczaniem duszy na bardzo głębokim poziomie odczuwania, przeżywania i spełnienia.
.
PomocPoznań. Spółdzielnia Socjalna SkillStore
Spółdzielnia Socjalna SkillStore jest organizacją skupiającą psychologów, seksuologów, trenerów personalnych i doradców zawodowych. Naszym celem jest działanie na rzecz integracji i reintegracji społeczeństwa. Aktywnie przeciwdziałamy wykluczeniu społecznemu ze względu na warunki ekonomiczne, przynależność do określonych grup społecznych, także mniejszości seksualnych.
SeksWalentynki - raz do roku w polskim narodzie ożywa erotyczny duch
Przez cały rok, jak kraj długi i szeroki, grzeszymy w polskich sypialniach. Niestety nie nadmierną ilością sprośnych zabaw, ale tym, że kochamy się nobliwie, nudno i przewidywalnie. Trochę miziania tutaj, odrobina gmerania tam, i na koniec to, co zawsze, czyli on ma niewyszukany orgazm, a ona znowu została z niczym. Na szczęście raz do roku w Walentynki w naszym narodzie ożywa erotyczny duch – mówi Joanna Keszka z Barbarella.pl.
  NAPISZ DO NAS  

Masz uwagi, zauważyłaś błędy na tej stronie?
A może chciałabyś opublikować swój tekst?
- Napisz do nas!


NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!


Ostatnio komentowane:

news Prawa kobiet a Koran
vesania olicadiablica ma całkowitą rację. Szkoda że w Polsce nie mówi się o tym głośno, Użalamy się nad tym jaki ciężki los mają imigranci z krsjów muzułmańskich a zupełnie pomijamy to, jaki... opinia dodana 2017-01-14 16:00:40
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Na jej rozkazy - CHAUDIÈRE A.D. i CALIGO A.
Słabo. Dobrnęłam do 20 strony mało się przy tym nie topiąc w nadmiarze nic nie wnoszących słów. Żałuję,...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2016