Blogi Kobiety Kobietom

Jeśli chcesz blogować - stwórz swój profil

Nowe wpisy:

AniaMac Ja pragnę miłości,fuzji, scalenia, nierównych powierzchni naszych połączenia!
ryzyko47 Życie... och życie ... jak ja kocham Cię ...
mamrot6969 DO Minia1969 - CZAS NA DOBRA ZMIANĘ w BLOGU

Minia1969, czy wiesz co to blog? „ Blogi zawierają OSOBISTE przemyślenia, uwagi, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) – przedstawiają w ten sposób światopogląd autora.” (def.wikipedia).
Wielostronicowe wpisy na Twoim blogu w ostatnich miesiącach to nie Twoje osobiste uwagi, lecz skopiowane CZYJEŚ teksty. Wszystkie znajdziemy na portalu pieknoumysłu.com :

wspomnienia-szczesliwe-zostawiaja-blizny/
przechowujesz-urazy-czesc-ciebie-umiera/
falszywa-milosc-lepiej-juz-byc-samotnym/
odlaczenie-emocjonalna-wolnosc/
instynkt-rzadko-cie-zawodzi/
czy-rzeczywiscie-czas-leczy-rany/
rozstanie-jedyne-mozliwe-rozwiazanie/
itd., itp. …
Inne wpisy skopiowane z innych portali.

„Kopiuj-wklej” to nic złego. Ale wklejanie tekstu bez podania źródła to plagiat. „Plagiat to kradzież utworu lub pomysłu.(…). Z definicji jest umyślny – plagiator (…) przypisuje sobie cudzą twórczość, świadomie zataja źródło istotnych zapożyczeń” (definicja wikipedia). Minia1969, na pewno o tym nie wiedziałaś. Jesteś przecież uczciwą osobą .
Niektóre użytkowniczki, czytając Twoje długie cytaty bez podania źródła, sądziły, że to Twoje własne przemyślenia . Jedna z blogerek nawet podziękowała Ci w komentarzu za szczerość i wylewność. Nie sprostowałaś. Ja też byłam pod wrażeniem Twoich „osobistych” przemyśleń i Twoim. Potem z rozczarowaniem spostrzegłam, że to tylko czyjeś skopiowane teksty bez podania źródła. Ale Ty, Minia 1969, na pewno nie postąpiłaś tak celowo. Nie udajesz kogoś , kim nie jesteś . Nie robisz tego dla zmanipulowania czytelniczek. Jesteś przecież uczciwą i szczerą osobą.
Blogi KK czyta wiele młodych osób. Szukają tu czasem rady, czasem inspiracji, czasem wzorców postępowania. Dlatego starsze, doświadczone osoby powinny uważać na to, co piszą i co robią z blogiem. Mamy wystarczająco dużo nieuczciwości, manipulacji w realu (np. polityka, fe). I nie tego szukamy w przestrzeni publicznej, jaką jest KK. A Ty, Minia 1969, jesteś przecież szczerą i uczciwą osobą. Miło więc będzie, jeśli w przyszłości dasz nam swoje osobiste wpisy. A jak coś skopiujesz, to tym razem podasz źródło.
Jeszcze mała uwaga/ prośba. Twoje tasiemcowe„kopiuj –wklej” zajmuje całą blogową stronę KK. Ciekawe OSOBISTE wpisy innych użytkowniczek znikają ze strony natychmiast po Twoim wklejeniu. Nie sposób ich potem przeczytać. Wielka szkoda. Jeśli więc chcesz podzielić się długim, ale NIE SWOIM TEKSTEM, wystarczy jak podasz nazwę blogu/portalu. Jakoś znajdziemy.
AniaMac Odcięte skrzydła, byłam połamana, wiłam się na ziemi
Taka zagubiona, granica została przekroczona
Teraz lecę, uderzam w wysokie dźwięki
Mam głos, mam głos, tej nocy usłyszysz mój ryk
Ograniczyłaś mnie, ale wywalczyłam to z powrotem zobacz film
lacc19 Myślałam, że w tym roku nie zobaczę zimy w całej okazałości- pomyliłam się.
Były białe drzewa i płatki spadające z nieba,
lodowisko na drogach i zabawa na ręcznym.
Były też sanki, mokre rękawiczki i kolorki na policzkach.
Herbata z miodem, grzane wino i zapach pierników.
Już się zimą nacieszyłam poproszę WIOSNĘ
anusss poranek zaczęty od szybkiego spaceru i gorącej zupy, zapowiada dobry dzień;) tego się dziś trzymam, miłego wszystkim!
Kiza1978 Sztormy emocjonalne biorą górę.....dusza rozdarta....teraz ważne by wrócić na właściwe tory....spokój....pożądany....tak, nawet bardzo pożądany,by nie zjechać ze ścieżki zwanej Zyciem
Kiza1978 Zimno...ale serca gorące...więc czas wesprzeć Jurka....WOŚP to My...Wy....Oni.....Idziemy
Kiza1978 Stale biegnę...ciągle szukam...czegoś pragnę...odnajduje To w innych....gubiąc Siebie po drodze...tak wiele chce?Nie.chce tylko milosci
Afrah Uwieziona w sidlach swoich wariactw rzadko kiedy osiagam stan pelnego spokoju. zobacz film
Kiza1978 Kobietki,czy któraś z Was pochodzi z okolic Bieszczad?rączka w górę....☺szukam okolicy...w której chciałabym "narodzić się na nowo",nawet zająć hodowlą....... wiem że Tam jest pieknie..
Kiza1978 Marze o tym by przespać cała noc....nie budzić się co trzy godziny....wyrzucić myśli przez chwilę i spać....nie oczekuję tak wiele..sen czasem niezbędny jest...

Ostatnio komentowane:

news Prawa kobiet a Koran
vesania olicadiablica ma całkowitą rację. Szkoda że w Polsce nie mówi się o tym głośno, Użalamy się nad tym jaki ciężki los mają imigranci z krsjów muzułmańskich a zupełnie pomijamy to, jaki... opinia dodana 2017-01-14 16:00:40
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Na jej rozkazy - CHAUDIÈRE A.D. i CALIGO A.
Słabo. Dobrnęłam do 20 strony mało się przy tym nie topiąc w nadmiarze nic nie wnoszących słów. Żałuję,...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2016