PUŁAPKI DOROSŁOŚCI

Pełna typowego dla Skandynawii chłodno-absurdalnego humoru historia kobiety, która szuka sposobu zajścia w ciążę, a znajduje uczucie...
pulapka doroslosci
pulapka doroslosci
Venli, psycholożka zatrudniona w klinice leczenia bezpłodności, marzy o założeniu rodziny. Jej wieloletni partner Antero jest u progu kariery sportowej i obawia się, że pojawienie się dziecka mogłoby zaprzepaścić jego szanse. Z obawy przed utraceniem Venli oświadcza się jej, jednocześnie w tajemnicy poddaje się zabiegowi wazektomii. Zdesperowana Venla decyduje się skorzystać z usług kliniki, w której pracuje. Pomaga jej w tym Satu – lekarka, mająca przeprowadzić sztuczne zapłodnienie. Między kobietami rodzi się uczucie, które daje Venli zupełnie nową perspektywę na macierzyństwo i związki.

Pułapki dorosłości to film o odkrywaniu na nowo swojej seksualności, ale przede wszystkim to intrygujące studium problemów, z jakimi borykają się współczesne pary.
reżyseria: Aleksi Salmenperä; scenariusz: Aleksi Salmenperä, Pekko Pesonen; muzyka: Timo Hietala; zdjęcia: Tuomo Hutri; obsada: Minna Haapkylä, Kari-Pekka Toivonen, Minttu Mustakallio; gatunek: obyczajowy, LGBT; kraj: Finlandia, Szwecja; rok produkcji: 2004; czas trwania: 102 min.

Wybrane nagrody i festiwale: Jussy 2005 - Jussy Awards - najlepsza rola drugoplanowa (Minttu Mustakallio); FIPRESCI 2004 - Stockholm Film Festival (Aleksi Salmenperä); Rosebud 2004 - Verzaubert - International Gay & Lesbian Film Festival (najlepszy film)
Dagi
Data publikacji w portalu: 2011-02-24
www.rainbowcollection.pl
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

happyplus2011-02-24 14:52
Oj, strasznie nudny i niedobry ten film...

kafka2011-03-11 19:45
Nie jest taki strasznie zły ten film. Jest dość sympatyczny. Na pewno nie gorszy od ostatnich produkcji amerykańskich o tej tematyce. Wiadomo trochę inna kultury to i tempo filmu i temperament ich trochę inny.


Dopisywanie opinii, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

  NAPISZ DO NAS!  

Film jest sztuką emocjalnego i subiektywnego odbioru. Dlatego zapraszam Was do współtworzenia wraz ze mną tej strony. Przysyłajcie swoje recenzje filmów, które was poruszyły, które chcielibyście innym polecić.
Tematyka: Filmy dla lesbijek, filmy o lesbijkach, filmy z wątkami lesbijskimi, filmy LGBTQ.
Moj adres: dagzof@tlen.pl


NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!


Ostatnio komentowane:

news Prawa kobiet a Koran
vesania olicadiablica ma całkowitą rację. Szkoda że w Polsce nie mówi się o tym głośno, Użalamy się nad tym jaki ciężki los mają imigranci z krsjów muzułmańskich a zupełnie pomijamy to, jaki... opinia dodana 2017-01-14 16:00:40
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Na jej rozkazy - CHAUDIÈRE A.D. i CALIGO A.
Słabo. Dobrnęłam do 20 strony mało się przy tym nie topiąc w nadmiarze nic nie wnoszących słów. Żałuję,...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2016