Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
frisbee01
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 4 sie 2016, o 09:25

Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: frisbee01 » 5 sie 2016, o 12:18

Cześć Kobietki,

Brakuje tu na forum działu "sprawy filozoficzne", bo chyba w tej kategorii umieściłabym swój temat :? . A akurat dostałam rozkminy i chciałam się z kimś o tym podzielić.
Czasami zastanawiam się jak to jest z tym przeznaczeniem, że jednym udaje sie poznac swoje partnerki ot tak na codzien przy tankowaniu auta czy bedac z psem a spacerze, a inni nie maja takiego szczescia lub ich przeznaczenie jeszcze nie dotarlo do nich.
Do tej pory raz udalo mi się poznac kobiete tak na codzien, ktora mi sie spodobala i z ktora "poczulam wiez" (walnela mi opona w aucie a ona się zatrzymala i mi pomogla ja wymienic a w czasie rozmowy okazalo się że ona jest weterynarzem niedaleko mojego domu). Z czasem kontakt się zaciesnial (podobne tematy rozmow bo zwierzaki), wspolne spedzanie czasu, wyjscia na piwo, do kina itd. Gdyby nie jej orientacja (hetero) to mialabym fajna kobiete i fajny zwiazek który rozpoczął się naturalnie.
A nie przez ogłoszenia na kk, gdzie wszystko z góry jest ustawione, gdzie trzeba zrobic ta inicjatywe zeby się spotkac itd.


jak to jest z tym przeznaczeniem ?
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: onlyforyoureyes » 5 sie 2016, o 12:38

frisbee01 pisze:Gdyby nie jej orientacja (hetero) to mialabym fajna kobiete i fajny zwiazek który rozpoczął się naturalnie.
ano właśnie, gdyby nie jej orientacja... tak to i 100% z nas pewnie miałoby fajną kobietę i związek który rozpoczął się naturalnie... bo fajnych kobiet hetero, poznanych w szkole, pracy, itd. znamy na pęczki. tyle że są hetero. więc pozostają nam ogłoszenia. tak już jest jak jest się mniejszością.
frisbee01
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 4 sie 2016, o 09:25

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: frisbee01 » 5 sie 2016, o 12:51

no ale bywają les którym dane było poznać się w zwyklej codziennosci. Mi się do tej pory taka kobieta nie trafila. a ogloszenia to taka ustawka bo z gory wiemy po co idziemy na to spotkanie.
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: onlyforyoureyes » 5 sie 2016, o 12:58

frisbee01 pisze:no ale bywają les którym dane było poznać się w zwyklej codziennosci. Mi się do tej pory taka kobieta nie trafila. a ogloszenia to taka ustawka bo z gory wiemy po co idziemy na to spotkanie.
bywają? a ile ich znasz? bo ja ani jednej. albo ogłoszenia, albo kluby dla mniejszości, ewentualnie spotkanie kogoś na zamkniętych branżowych imprezach, bądź przez koleżankę lesbijkę (poznawanie znajomych znajomych lesbijek). nie ma innej rady. jak chcesz czekać na poznanie swojej dziewczyny w normalnych warunkach, to możesz czekać do śmierci. lepiej już wyjść z inicjatywą i wziąć los w swoje ręce :)
frisbee01
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 4 sie 2016, o 09:25

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: frisbee01 » 5 sie 2016, o 13:24

fajnie jest kogos poznac w naturalny sposob, bo taka więź zaczyna się naturalnie i życie samo kieruje, a ogloszenia to już ustawka i idzie się na nie z konkretnym celem (wiekszym lub mniejszym).
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: onlyforyoureyes » 5 sie 2016, o 13:29

frisbee01 pisze:fajnie jest kogos poznac w naturalny sposob, bo taka więź zaczyna się naturalnie i życie samo kieruje, a ogloszenia to już ustawka i idzie się na nie z konkretnym celem (wiekszym lub mniejszym).
pewnie że fajnie. też byśmy tak wolały :) ale to malo realne, a jednak większość chce mieć kogoś bliskiego obok siebie już teraz, a nie czekać całe zycie, bo może się kiedyś ktoś taki trafi (w naturalnych warunkach) :) mało to prawdopodobne. nawet jak spotkasz les w naturalny sposób, to przecież ona nie musi ci przypaść do gustu. a nawet jak przypadnie, to może ty jej nie przypadniesz. a nawet jak obie sobie do gustu przypadniecie, to może: ona jest zajęta, mieszkacie za daleko od siebie i żadna nie będzie chciała się przeprowadzić, ona ma chorobę weneryczną, twoi rodzice jej nie polubią więc ty będziesz się wahać, etc. .... :wink:
zostają ogłoszenia :)
frisbee01
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 4 sie 2016, o 09:25

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: frisbee01 » 5 sie 2016, o 13:32

dlatego napisałam o przeznaczeniu. chcialabym w koncu zeby i moje się obudzilo :roll:
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: onlyforyoureyes » 5 sie 2016, o 13:35

frisbee01 pisze:dlatego napisałam o przeznaczeniu. chcialabym w koncu zeby i moje się obudzilo :roll:
ale ono się nie obudzi bo.... nie istnieje :) jeśli tego nie zrozumiesz, będziesz czekać na cud, który się nie wydarzy. serio, daj ogłoszenie i znajdź sobie kogoś sama, nie licząc na przychylność niebios, dar losu, ślepy traf, amora, tudzież przeznaczenie :wink:
frisbee01
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 4 sie 2016, o 09:25

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: frisbee01 » 5 sie 2016, o 13:53

onlyforyoureyes pisze:
frisbee01 pisze:dlatego napisałam o przeznaczeniu. chcialabym w koncu zeby i moje się obudzilo :roll:
ale ono się nie obudzi bo.... nie istnieje :) jeśli tego nie zrozumiesz, będziesz czekać na cud, który się nie wydarzy. serio, daj ogłoszenie i znajdź sobie kogoś sama, nie licząc na przychylność niebios, dar losu, ślepy traf, amora, tudzież przeznaczenie :wink:
nie neguj,bo sama wczesniej napisalas ze pojedynczym przypadkom się udalo :)
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: onlyforyoureyes » 5 sie 2016, o 13:58

gdzie tak napisałam ? :shock: napisałam że nie znam żadnej pary les która by się w naturalny sposób poznała. wszystkie szukały kobiety dla siebie, aktywnie, na portalach dla les, w klubach lub poprzez koleżanki lesbijki. ale szukały bo chciały znaleźć.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: Altena_Q » 5 sie 2016, o 14:07

onlyforyoureyes pisze:gdzie tak napisałam ? :shock: napisałam że nie znam żadnej pary les która by się w naturalny sposób poznała. wszystkie szukały kobiety dla siebie, aktywnie, na portalach dla les, w klubach lub poprzez koleżanki lesbijki. ale szukały bo chciały znaleźć.
To mało znasz. Ja nie szukałam, samo się znalazło, obie byłysmy tym zaskoczone, zresztą kiedyś już o tym pisałam. Mnóstwo par, które znam właśnie tak się poznało, w rozmaitych okolicznościach wtedy, kiedy wcale nie myślało o szukaniu związku. portale dla les to właśnie najbardziej ryzykowny sposób szukania, za dużo tu rozmaitych patologii.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: onlyforyoureyes » 5 sie 2016, o 14:09

Altena_Q pisze: Mnóstwo par, które znam właśnie tak się poznało,
te mnóstwo par to na pewno pary lesbijek? :> Co innego świat hetero, a co innego świat lesbijek. zwłaszcza takich lesbijek, które siedzą w szafie.
frisbee01
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 4 sie 2016, o 09:25

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: frisbee01 » 5 sie 2016, o 14:11

Altena_Q pisze:
onlyforyoureyes pisze:gdzie tak napisałam ? :shock: napisałam że nie znam żadnej pary les która by się w naturalny sposób poznała. wszystkie szukały kobiety dla siebie, aktywnie, na portalach dla les, w klubach lub poprzez koleżanki lesbijki. ale szukały bo chciały znaleźć.
To mało znasz. Ja nie szukałam, samo się znalazło, obie byłysmy tym zaskoczone, zresztą kiedyś już o tym pisałam. Mnóstwo par, które znam właśnie tak się poznało, w rozmaitych okolicznościach wtedy, kiedy wcale nie myślało o szukaniu związku. portale dla les to właśnie najbardziej ryzykowny sposób szukania, za dużo tu rozmaitych patologii.
O jak miło :). Da się, tylko...no wlasnie....tylko trzeba czekac i zyc swoim rytmem?
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: onlyforyoureyes » 5 sie 2016, o 14:21

moim zdaniem, o ile cierpliwość jest zaletą, to bierność już nią nie jest (to wada). miłego czekania życzę :) a nuż jakaś opona znów strzeli, ale tym razem zatrzyma się piękna, wolna lesbijka, która się w tobie zakocha, a ty w niej. oczywiście zakochacie się w sekundę, bo inaczej przecież laska naprawi ci to koło i odjedzie, i tyle ją będziesz widzieć :wink: ech to naturalne poznawanie... i ono ma swoje wady :wink:
frisbee01
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 4 sie 2016, o 09:25

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: frisbee01 » 5 sie 2016, o 15:05

mimo4
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 1 gru 2015, o 22:22

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: mimo4 » 5 sie 2016, o 15:07

A ja nie szukałam i tak jakoś same się znajdują. Raz za razem o dziwo. Tutaj odkryłam siebie bo to nie Polska i pewnie dlatego tak mi się trafia. Pozdrawiam i życzę szczęścia w naszym konserwatywnym kraju.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: takeyoudowntown » 5 sie 2016, o 15:26

Oczywiście, że jest przeznaczenie, bo nie potrafię inaczej wytłumaczyć faktu, że jedna kobieta spotyka się po dwóch mailach z kimś i ma związek po tej randce, zaczęty choćby od łóżka, lecz to nieważne, a druga kobieta usilnie stara się, chodzi na randki i nadal jest sama, w końcu rzuca to wszystko, przywdziewa habit samotnej lesbijki i żyje z kotami.
Ewentualnie jest jeszcze środek - chodzi na randki 2-3 lata i w końcu bum, związek.

Chociaż teraz nie nazywałabym tego przeznaczeniem, a powołaniem do jakiejś funkcji, roli w życiu, sensu. Jedna ma dawać radość kobietom, a druga ludziom ale nie romantycznie, a trzecia kotom itp. Łatwiej mi to znieść, lepiej brzmi taka wizja.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: Altena_Q » 5 sie 2016, o 15:56

onlyforyoureyes pisze:
Altena_Q pisze: Mnóstwo par, które znam właśnie tak się poznało,
te mnóstwo par to na pewno pary lesbijek? :> Co innego świat hetero, a co innego świat lesbijek. zwłaszcza takich lesbijek, które siedzą w szafie.
Tak, par lesbijek. Trzeba tylko wyjść z szafy ;)

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
frisbee01
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 4 sie 2016, o 09:25

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: frisbee01 » 5 sie 2016, o 16:12

no własnie, wyjść z szafy. a co kiedy po kimś nie widać, jak po mnie ? wtedy trzeba zaufać przeznaczeniu, że pojawi się ONA (bo tak nam byla pisana)...no nie wiem, moze ja zbyt analizuje to.
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: pannaeliza » 5 sie 2016, o 17:04

takeyoudowntown pisze:Oczywiście, że jest przeznaczenie, bo nie potrafię inaczej wytłumaczyć faktu, że jedna kobieta spotyka się po dwóch mailach z kimś i ma związek po tej randce, zaczęty choćby od łóżka, lecz to nieważne, a druga kobieta usilnie stara się, chodzi na randki i nadal jest sama, w końcu rzuca to wszystko, przywdziewa habit samotnej lesbijki i żyje z kotami.
Ewentualnie jest jeszcze środek - chodzi na randki 2-3 lata i w końcu bum, związek.

Chociaż teraz nie nazywałabym tego przeznaczeniem, a powołaniem do jakiejś funkcji, roli w życiu, sensu. Jedna ma dawać radość kobietom, a druga ludziom ale nie romantycznie, a trzecia kotom itp. Łatwiej mi to znieść, lepiej brzmi taka wizja.

Nie pierwszy i nie ostatni raz się spotykamy w tej dyskusji ;)
Z uwagi na moją niepodważalną wiarę w moc sprawczą człowieka nie zgodzę się w żadne gadanie o przeznaczeniu. Wierzę w kapitał społeczny. Jeden urodzi się lepiej, będzie bogatszy więc i smielszy i ładniejszy (bo, jak wiadomo nie ma ludzi brzydkich, są tylko biedni) i takiej osobie łatwiej będzie wyjść do ludzi, otworzyć się i poznać miłość w okolicznościach tak nieciekawy jak kupowanie wątróbki dla kota. Są osoby z gorszym kapitałem, z dysfunkcjami i workiem problemów, którym będzie trudniej ale to jest nadal możliwe. I tyle.
Jęczenie nad własnym cierpieniem jeszcze nikogo do niczego nie doprowadziło, przeznaczenia natomiast jest tyle samo w poznawaniu kobiet w internecie, co w rybnym. Wbrew pozorom i jedna i druga sytuacja wymaga dania czegoś od siebie, samo nie przychodzi nic.
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
frisbee01
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 4 sie 2016, o 09:25

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: frisbee01 » 5 sie 2016, o 17:27

pannaeliza pisze:
takeyoudowntown pisze: Nie pierwszy i nie ostatni raz się spotykamy w tej dyskusji ;)
Z uwagi na moją niepodważalną wiarę w moc sprawczą człowieka nie zgodzę się w żadne gadanie o przeznaczeniu. Wierzę w kapitał społeczny. Jeden urodzi się lepiej, będzie bogatszy więc i smielszy i ładniejszy (bo, jak wiadomo nie ma ludzi brzydkich, są tylko biedni) i takiej osobie łatwiej będzie wyjść do ludzi, otworzyć się i poznać miłość w okolicznościach tak nieciekawy jak kupowanie wątróbki dla kota. Są osoby z gorszym kapitałem, z dysfunkcjami i workiem problemów, którym będzie trudniej ale to jest nadal możliwe. I tyle.
Jęczenie nad własnym cierpieniem jeszcze nikogo do niczego nie doprowadziło, przeznaczenia natomiast jest tyle samo w poznawaniu kobiet w internecie, co w rybnym. Wbrew pozorom i jedna i druga sytuacja wymaga dania czegoś od siebie, samo nie przychodzi nic.
To dziwne, bo czytając wątki na forum można dojść do wniosku że pani X nic nie robiła szczegolnie, gdy pani Y pojawila się w jej życiu, a może pani X znalazła się w odpowiednim miejscu po to by pani Y w odpowiednim czasie na nią trafiła :)
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: gimmeeverything » 5 sie 2016, o 18:17

a ja powiem tak: jeśli się nie szuka, nie dąży (albo wręcz unika), a mimo wszystko się zdarzy - to może i rzeczywiście jest w tym coś... zastanawiającego;
natomiast jeśli się czegoś naprawdę bardzo pragnie, to zazwyczaj niestety trzeba ruszyć tyłek :)

btw - ja swoją dziewczynę poznałam również w sposób naturalny :wink:
- ale sądzę, że to się nie liczy, bo była wtedy mężatką :twisted:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
k_k_k
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2015, o 15:29

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: k_k_k » 5 sie 2016, o 18:23

W przeznaczenie nie wierzę, ale ja również spotkałam Moją przypadkiem w kolejce :) teraz minęło 5 lat jak jesteśmy razem :)
frisbee01
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 4 sie 2016, o 09:25

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: frisbee01 » 5 sie 2016, o 18:42

Właśnie chodzi mi o takie 2 przypadki jak powyżej :). Poznać mężatke a dziś być z nią w związku poznaną w sposób naturalny czy znajomość nawiązana naturalnie (bez koniecznosci zakladania profili), to chyba coś z góry musiało wam pomóc ;)
W takim razie ja odpuszczam szukanie, przestaje mi zależeć i zobaczymy co z tego wyjdzie hehe
kiki88
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 127
Rejestracja: 29 lis 2014, o 17:06

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: kiki88 » 5 sie 2016, o 19:16

ojjj ja jestem w tej samej sytuacji. Też czekam jak moje przeznaczenie się obudzi :(

Nie chce szukać sobie nikogo na siłę, tylko naturalnie poznać kogoś :)

Na tych ogłoszeniach czasem próbowałam popisać, no ale osoby, które odpisują pozostawiają wiele do życzenia :)

Po mnie raczej też nie widać, że jestem les. Zaczynam myśleć, że może to wada
Awatar użytkownika
pstryk27
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 155
Rejestracja: 4 lis 2013, o 09:27

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: pstryk27 » 5 sie 2016, o 19:34

Mężatkę? :shock: ale macie marzenia.

Przeznaczenie samotności również istnieje i trzeba się pogodzić. :wink:
frisbee01
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 4 sie 2016, o 09:25

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: frisbee01 » 5 sie 2016, o 19:50

kiki 88 - spotkajmy się przypadkiem na ulicy hehehe. tylko żebyśmy się rozpoznały nawzajem hahaha
pstryczku27 - ja nie mam marzeń o mężatce ani nawet o bi. przywołałam ten przykład jako dość "nierealny" z wiadomego powodu, a jednak się udało....
dla mnie np. poznanie kogoś w realu graniczy właśnie z takim "cudem". nie jestem "tęczowa", "zaobrączkowana na kciuku", nie bywam w klubach ani na spotkaniach z KK, bo prowadzę swoje życie, a orientacja jest moja i nie mam potrzeby głosić całemu światu "jestem les".
wiadomo, że osoby nie afiszujące się, są trudniejsze do zlokalizowania, bo nie krzyczą orientacją, a nawet można je pomylić z kobietą hetero.
więc chyba jest coś wyżej, co pozwala dwóm niepozornym osobom poznać się np. " na stacji benzynowej podczas tankowania auta i a z tego rodzi się uczucie.
kiki88
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 127
Rejestracja: 29 lis 2014, o 17:06

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: kiki88 » 5 sie 2016, o 19:56

frisbee01 pisze:kiki 88 - spotkajmy się przypadkiem na ulicy hehehe. tylko żebyśmy się rozpoznały nawzajem hahaha
hahaha może kiedyś się spotkamy, ale z tym rozpoznaniem może być ciężko :)

Ale a propos przeznaczenia ja uważam, że jednak musi coś takiego istnieć. Tylko czy niektórzy są skazani żeby być sami?
frisbee01
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 4 sie 2016, o 09:25

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: frisbee01 » 5 sie 2016, o 19:58

kiki88 pisze: Ale a propos przeznaczenia ja uważam, że jednak musi coś takiego istnieć. Tylko czy niektórzy są skazani żeby być sami?
ja bym to raczej nazwała inaczej - po prostu do nich jeszcze lecą strzały amora i jak najmniej będzie się ta osoba tego spodziewać to ją w końcu ukłują ;)
kiki88
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 127
Rejestracja: 29 lis 2014, o 17:06

Re: Przeznaczenie a poznanie drugiej osoby

Post autor: kiki88 » 5 sie 2016, o 20:00

frisbee01 pisze:
kiki88 pisze: Ale a propos przeznaczenia ja uważam, że jednak musi coś takiego istnieć. Tylko czy niektórzy są skazani żeby być sami?
ja bym to raczej nazwała inaczej - po prostu do nich jeszcze lecą strzały amora i jak najmniej będzie się ta osoba tego spodziewać to ją w końcu ukłują ;)
Oby tak było :)
ODPOWIEDZ