Potrzebuje Rady

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Neczka91
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2016, o 23:59

Potrzebuje Rady

Post autor: Neczka91 » 23 paź 2016, o 00:25

Witam, jestem nowa w tym "Świecie". Od pół roku jestem w związku z dziewczyną która "od zawsze" wiedziała, że woli kobiety, ona jest moją pierwszą dziewczyną. Ja mam 25 lat ona 26. Mam znajomych homo, kręciłam ię kilka lat w tym towarzystwie ale nie miałam przygód z dziewczynami przez ten czas, dopiero jak spotkałam ją, znałyśmy się jeszcze z koloni w gimnazjum. Wyszło jak wyszło, jesteśmy razem pół roku, ona bardzo o mnie walczyła, zawsze była czuła, traktowała mnie jak księżniczkę. Wszystko się między nami układało, z pewnych względów rodzinnych musiała się wyprowadzić z domu i ją "przygarnęłam', zamieszkałyśmy razem - sielanka nadal trwała. Kłótnie były jak w każdym związku, mimo to czułam że mnie kocha a ja kocham ją. Jednak... Od dwóch tygodni czułam, że coś jest nie tak... Nie patrzyła na mnie z tym błyskiem w oku, nie dostawałam czułych smsów, nie dzwoniła z ciekawością jak mi mija dzień. Coraz więcej czasu spędzała w pracy, ze znajomymi, poza domem. Przy każdej mojej próbie dociekania co się dzieje, czy ma jakiś problem itp zbywała mnie. Zaczęłam podejrzewać, że się z kimś spotyka więc zaczęłam być zazdrosna, pytać o każdy sms, który dostała. Była skryta, oskarżała mnie że mi się zdaje, zapewniała, że kocha. Aż w końcu zobaczyłam, że wysłała do "koleżanki z pracy" którą miała zapisaną jako Madzia :*, serduszka, buziaczki itp. Tylko to zobaczyłam , nie chciała pokazać więcej. Przyznała się, że coś między nimi zaiskrzyło, ale mnie nie zdradziła. Powiedziała, że dusi się w naszym związku i nie wie czy chce ze mną być, ale też nie wie co czuje do tamtej dziewczyny. Byłam w szoku, to ona o mnie zabiegała, było nam dobrze... Może za dobrze. W tej chwili ma przemyśleć czy zostaje ze mną i ratujemy związek czy odchodzi, ale zdecydowałam się napisać tuta, bo nie wiem co robić. Czy faktycznie próbować to odbudować czy to ja powinnam ją zostawić? Skoro tak szybko jej się znudziłam za 2 miesiące może znowu kogoś pozna... Zresztą teraz będę się bała, że nadal utrzymuje kontakt z tamtą dziewczyną. Bardzo mi na niej zależy i nie chce żeby odeszła, ale chce żeby mnie szanowała i jeśli mnie okłamała to powinnam z niej zrezygnować? Czy porzucić dumę i walczyć?
Awatar użytkownika
biedronkowa
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 104
Rejestracja: 30 sty 2011, o 18:00

Re: Potrzebuje Rady

Post autor: biedronkowa » 23 paź 2016, o 06:46

Wiele, rzeczy można naprawić w związku. Gdyby moja dziewczyna by mi, coś takiego powiedziała, to pewnie walczyłabym, bo bardzo Ją kocham, ale też gdyby była nieszczęśliwa, to puściłabym ją, bo bardziej od mojego szczęścia liczy się jej.
Powodzenia w wyjaśnieniu sytuacji. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sole
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 62
Rejestracja: 15 lis 2014, o 19:20

Re: Potrzebuje Rady

Post autor: sole » 23 paź 2016, o 19:35

Np. może lubi zdobywać a kiedy już ma kogo chciała, to się jej nudzi i szuka następnej. Przyczyn może być wiele. Brak miłości także. Każdy jest inny, natomiast u mnie nie miałaby szans, nie walczę z wiatrakami.
Don't worry, be happy.
MartaGrzecka
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 22:19
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Potrzebuje Rady

Post autor: MartaGrzecka » 30 paź 2016, o 12:35

Może to tylko przejściowa sytuacja i jak dostanie lekcję od życia, to wszystko wróci do normalności. Może wtedy doceni to, że jest z tobą. Wątpię, abyś się jej tak po prostu znudziła, bo w końcu tyle walczyła, aby Cię uwieść i być z Tobą. Myślę, że wszystko się ułoży.
Pozostanie jednak pytanie, czy Ty będziesz w stanie jej to wszystko wybaczyć i zapomnieć o tym, że podrywała inną dziewczynę i liczyła na więcej? To jest w tym wszystkim najtrudniejsze...
Lady95
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 93
Rejestracja: 10 paź 2015, o 22:26
Lokalizacja: mazowieckie/W-wa

Re: Potrzebuje Rady

Post autor: Lady95 » 6 lis 2016, o 22:17

Według mnie trwanie w tym związku nie ma sensu. Ja na Twoim miejscu bym to sama zakończyła i nie czekała aż ona się namysli na kim jej bardziej zależy. Jakbym została w takim związku to byłoby ciągnięcie czegoś czego tak na prawdę już dawno nie ma, bo się z jednej strony coś wypaliło. A jak to się mówi... Czas leczy rany.
neph
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 27 lis 2014, o 16:44

Re: Potrzebuje Rady

Post autor: neph » 8 lis 2016, o 12:53

Neczka91 pisze:Powiedziała, że dusi się w naszym związku i nie wie czy chce ze mną być, ale też nie wie co czuje do tamtej dziewczyny. Byłam w szoku, to ona o mnie zabiegała, było nam dobrze... Może za dobrze. W tej chwili ma przemyśleć czy zostaje ze mną i ratujemy związek czy odchodzi, ale zdecydowałam się napisać tuta, bo nie wiem co robić. Czy faktycznie próbować to odbudować czy to ja powinnam ją zostawić? Skoro tak szybko jej się znudziłam za 2 miesiące może znowu kogoś pozna... Zresztą teraz będę się bała, że nadal utrzymuje kontakt z tamtą dziewczyną. Bardzo mi na niej zależy i nie chce żeby odeszła, ale chce żeby mnie szanowała i jeśli mnie okłamała to powinnam z niej zrezygnować? Czy porzucić dumę i walczyć?
jesli powiedziała że dusi się w związku, to tez może znaczyć że nie potrafi ze stałego związku czerpać tych wartości jakie taki związek daje, powinnyście albo jasno porozmawiać, albo liczysz się Ty i wasz związek, lub inne dziewczyny, albo dac sobie z nią spokój, bo jak dla mnie to Twoja dziewczyna prawdopodobnie jeszcze nie dojrzała do trwałej relacji z drugą osobą, tylko jest na etapie zabaw emocjami
prettycoolwoman
Posty: 1
Rejestracja: 1 cze 2016, o 10:34

Re: Potrzebuje Rady

Post autor: prettycoolwoman » 16 lis 2016, o 13:20

Czasem lepiej jest zakończyć związek niż o niego walczyć, to wszystko zależy od Waszych relacji. Jeśli nie wyobrażacie sobie życia bez siebie to walczcie, a jeśli się dusicie to chyba nie ma sensu na siłę czegoś robić? ;)
ODPOWIEDZ