CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
wiktoria2000yo
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2017, o 17:51

CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: wiktoria2000yo » 10 sty 2017, o 22:01

Mam pewność w 100% że jestem kobietą homoseksualną, ponieważ faceci w żadnym stopniu mnie nie kręcą. Tylko mam problem jako, że mam 17 prawie 18 lat nie moge soboe znaleś żadnej kobiety bo w moim wieku dziewczyny raczej zą hetero, albo poprostu nie mam tematów do rozmów bo ludzie mi mówią że psychicznie jestem na poziomie 35 latki :P Ale wracając do tematu tą tu jakieś panie dla których wiek nie ma znaczenia? :)))
Awatar użytkownika
AniaMac
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 847
Rejestracja: 2 lut 2016, o 14:30

Re: CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: AniaMac » 11 sty 2017, o 12:54

Wiek nie ma znaczenia, możemy o tym porozmawiać jak dorośniesz :pilka:
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: ImaSumak » 11 sty 2017, o 13:41

wiktoria2000yo pisze:Mam pewność w 100% że jestem kobietą homoseksualną, ponieważ faceci w żadnym stopniu mnie nie kręcą. Tylko mam problem jako, że mam 17 prawie 18 lat nie moge soboe znaleś żadnej kobiety bo w moim wieku dziewczyny raczej zą hetero, albo poprostu nie mam tematów do rozmów bo ludzie mi mówią że psychicznie jestem na poziomie 35 latki :P Ale wracając do tematu tą tu jakieś panie dla których wiek nie ma znaczenia? :)))
Rzuć okiem na ogłoszenia.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 11 sty 2017, o 21:39

To zależy na jakiej płaszczyźnie. W przyjaźni, przynajmniej dla mnie nie ma, zwłaszcza jeśli ktoś czuje się młody wiekiem, jest spontaniczny i ma w sobie dużo z dziecka w zwyczajnym codziennym życiu. W związku to jest już trudniejsze. Inni znajomi, inne etapy w życiu, może inne priorytety itp. jeśli środowisko jest nietolerancyjne, nie ma wsparcia w bliskich i rodzinie to raczej chyba jest ciężko. Chociaż ludzie dobierają się nie tylko pod względem wieku.
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: moja_alchemia » 12 sty 2017, o 12:30

Oczywiście, że wiek ma znaczenie. To jedna z pierwszych informacji, które chcemy znać o nowo poznanej osobie.
Natomiast to, w jakim wieku są osoby, z którymi ktoś ma relacje (przyjacielskie czy związek), to sprawa bardzo indywidualna. U mnie w relacjach koleżeńskich czy przyjacielskich ważne są wspólne zainteresowania i "nadawanie na tej samej fali", natomiast w relacjach związkowych, wspólne cele życiowe (ogólnie mówiąc). Wiek to sprawa drugorzędna, jednak większe znaczenie ma dla relacji związkowej niż przyjacielskiej.
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: Lexus-1980 » 12 sty 2017, o 17:02

Nie wyobrażam sobie żebym była z kimś w wieku 18 lat, teraz. Z wiekiem ta różnica się zaciera i 60 do 30 jest ok ale 40 do 18 nie kupuję.
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
wiktoria2000yo
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2017, o 17:51

Re: CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: wiktoria2000yo » 12 sty 2017, o 23:26

Lexus-1980 pisze:Nie wyobrażam sobie żebym była z kimś w wieku 18 lat, teraz. Z wiekiem ta różnica się zaciera i 60 do 30 jest ok ale 40 do 18 nie kupuję.
Nie chodziło mi o tak dużą różnicę, tak np. Maksymalnie 10 lat:)
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: takeyoudowntown » 13 sty 2017, o 08:05

Tu nie chodzi konkretnie o wiek, a o etap życia, dlatego nie dziwią związki 30 lat i 50 lat, czy 40 i 55, albo 30 i 40, tylko np. 17 lat i 27 lat, 19 lat i 30 lat. Tu chodzi o to, że ludzie się dziwią jak mogą się dogadać ludzie, którzy są na zupełnie różnym etapie, a więc mają też inne priorytety i wartości, a nawet wychowali się w różnych systemach. U kobiet to jeszcze nikt nic nie mówi, ale jak facet 45-letni zainteresuje się studentką/licealistką i tłumaczy to miłością, to wiecie jak to wygląda. Ona powie, że on jej imponuje, bo jest dojrzały i ustawiony życiowo, nie to co rówieśnicy, on się nie musi tłumaczyć, bo od wieków wiadomo, że faceci wolą młode ciała. Każdy wie, że chodzi o wykorzystanie i porzucenie, dlatego ludzie źle patrzą. My mamy lepiej. Nie mamy takiej złej renomy jak faceci.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: Wiosennagwiazda » 13 sty 2017, o 12:29

wiktoria2000yo pisze: bo ludzie mi mówią że psychicznie jestem na poziomie 35 latki
a w jakiej skali się to mierzy? tzn. jak można to określić, że 35 a nie np. 27?
Na podstawie czego?
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: gimmeeverything » 13 sty 2017, o 12:32

wiktoria2000yo pisze: Mam pewność w 100% że jestem kobietą homoseksualną, ponieważ faceci w żadnym stopniu mnie nie kręcą. Tylko mam problem jako, że mam 17 prawie 18 lat nie moge soboe znaleś żadnej kobiety bo w moim wieku dziewczyny raczej zą hetero, albo poprostu nie mam tematów do rozmów bo ludzie mi mówią że psychicznie jestem na poziomie 35 latki :P Ale wracając do tematu tą tu jakieś panie dla których wiek nie ma znaczenia? :)))
przypuszczam, że są - ale mnie osobiście odwozić siedemnastolatki do szkoły by się nie chciało.


:czerwononosyrenifer:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: dobranocka14 » 13 sty 2017, o 14:39

Wiosennagwiazda pisze:
wiktoria2000yo pisze: bo ludzie mi mówią że psychicznie jestem na poziomie 35 latki
a w jakiej skali się to mierzy? tzn. jak można to określić, że 35 a nie np. 27?
Na podstawie czego?
Na podstawie własnych wyobrażeń o zachowaniu ludzi w tak zaawansowanym wieku.

Dla mnie osobiście nie do przeskoczenia byłaby różnica wieku 17/27 jak i różnica pokolenia w parze 30/50.
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: Wiosennagwiazda » 13 sty 2017, o 14:49

dobranocka14 pisze:
Wiosennagwiazda pisze:
wiktoria2000yo pisze: bo ludzie mi mówią że psychicznie jestem na poziomie 35 latki
a w jakiej skali się to mierzy? tzn. jak można to określić, że 35 a nie np. 27?
Na podstawie czego?
Na podstawie własnych wyobrażeń o zachowaniu ludzi w tak zaawansowanym wieku.

Dla mnie osobiście nie do przeskoczenia byłaby różnica wieku 17/27 jak i różnica pokolenia w parze 30/50.
W zasadzie to nie wiem, czy to był komplement, czy może żart z przymrużeniem ;-) bo kto by chciał się utożsamiać z 35-letnia starusza ;-)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: dobranocka14 » 13 sty 2017, o 14:58

Wiosennagwiazda pisze:
dobranocka14 pisze:
Wiosennagwiazda pisze:
a w jakiej skali się to mierzy? tzn. jak można to określić, że 35 a nie np. 27?
Na podstawie czego?
Na podstawie własnych wyobrażeń o zachowaniu ludzi w tak zaawansowanym wieku.

Dla mnie osobiście nie do przeskoczenia byłaby różnica wieku 17/27 jak i różnica pokolenia w parze 30/50.
W zasadzie to nie wiem, czy to był komplement, czy może żart z przymrużeniem ;-) bo kto by chciał się utożsamiać z 35-letnia staruszką ;-)
No ja nie. Nie po to wybrałam sobie wiek 33 lat żeby się teraz postarzać.
Może autorka wątku jest nielubiana przez znajomych
Stąd ta obelga ;)
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: Wiosennagwiazda » 13 sty 2017, o 15:00

dobranocka14 pisze:
Wiosennagwiazda pisze:
dobranocka14 pisze: Na podstawie własnych wyobrażeń o zachowaniu ludzi w tak zaawansowanym wieku.

Dla mnie osobiście nie do przeskoczenia byłaby różnica wieku 17/27 jak i różnica pokolenia w parze 30/50.
W zasadzie to nie wiem, czy to był komplement, czy może żart z przymrużeniem ;-) bo kto by chciał się utożsamiać z 35-letnia staruszką ;-)
No ja nie. Nie po to wybrałam sobie wiek 33 lat żeby się teraz postarzać.
Może autorka wątku jest nielubiana przez znajomych
Stąd ta obelga ;)
Te dwa lata Cię uratowaly! :-) :-)
Awatar użytkownika
biedronkowa
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 104
Rejestracja: 30 sty 2011, o 18:00

Re: CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: biedronkowa » 13 sty 2017, o 22:22

Naprawdę nie ma to znaczenia!

Zawsze wolałam starsze, a nagle się zakochałam w dziewczynie, która ma tyle lat co ja. Chociaż było to dla mnie niewyobrażalne.

Czasem potrzeba czasu.
Kanapkazserem
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 16 sty 2017, o 23:48

Re: CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: Kanapkazserem » 17 sty 2017, o 00:26

Czytając wypowiedź pomyślałam o mnie, bo sama jestem nie dużo starasza od Ciebie- mam 19 lat i jestem od trzech lat w zwiazku z rok młodsza dziewczyna. Na pytanie czy wiek ma znaczenie może nie potrafie aktualnie jeszcze odpowiedziec. Jestem jednak pewna ze w twoim wieku są dziewczyny które są biseksualne bądź są lesbijkami. Moze nie w twojej klasie, moze nie w najbliższym otoczeniu... wystarczy sie rozejrzeć. Faktem jest ze nie jest prosto znalezc sobie swoj ideal dziewczyny i do tego zeby byla taiej orientacji jak ty, bo świat nastolatków z reguły jest trudny i poplątany. Niektóre są lesbijkami dla tak zwanego "szpanu" a niektóre nie przyznaja sie calemu swiatu ze są lesbijkami bo zwyczajnie sie boją braku akceptacji... taki mamy swiat. Uważam, ze po prostu powinnas sie lepiej zorientowac i nie zakladac od razu że wszystkie dziewczyny są heteroseksualne, bo to forum jest przykładem na to, że istnieje mnóstwo kobiet homoseksualnych o roznych charakterach, w roznym.wieku i z roznych miejscowosci.
JaDlaNas
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2017, o 01:54

Re: CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: JaDlaNas » 14 kwie 2017, o 01:53

Wiek wiekiem, kazdy chyba podchodzi indywidualnie do tego:)gorzej jest sprostac wymaganiom :)
Awatar użytkownika
kokona
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 408
Rejestracja: 14 lis 2012, o 12:50

Re: CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: kokona » 16 kwie 2017, o 15:24

Ja mam 32 , a moja ma 38i to jest dla nas ok. Wiec e j chyba juz za duzo
She's not the chapter. She's all the story
aszczerbik
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2017, o 15:31

Re: CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: aszczerbik » 18 maja 2017, o 13:38

Jeśli teraz masz 18 lat, a interesują Cię 30-40 latki to różnica raczej będzie zauważalna. Później te granice się zacierają ale swoją drogą możesz mi wierzyć, że w twoim wieku jest mnóstwo dziewczyn homoseksualnych. Po prostu jeszcze na siebie nie trafiłyście :)
proti
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2017, o 09:27

Re: CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: proti » 28 maja 2017, o 09:31

Dokładnie - w Twoim wieku już dużo dziewcząt homoseksualnych. Po prostu nie trafiłaś jeszcze. Dziewczyny w wieku 18-25 często wstydzą się przyznać, niesłusznie, że nie są hetero.
Awatar użytkownika
kokona
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 408
Rejestracja: 14 lis 2012, o 12:50

Re: CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: kokona » 28 maja 2017, o 23:33

Znam pare 24 i 38 lat. Bardzo widac roznice. Jed n a i druga wygląda na swoj wiek.
She's not the chapter. She's all the story
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: justsomebody10 » 29 maja 2017, o 00:00

A to jakiś problem? Że jedna i druga wygląda na swój wiek? I sama różnica nie jest znów tak wielka. Jak są ze sobą szczęśliwe, to co to ma do rzeczy? Bo chyba nie chodzi o to, "co ludzie powiedzą"?
Awatar użytkownika
kwadracik
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 404
Rejestracja: 23 maja 2016, o 20:21
Lokalizacja: Zagłębie Miedziowe

Re: CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: kwadracik » 29 maja 2017, o 11:16

justsomebody10 pisze:A to jakiś problem? Że jedna i druga wygląda na swój wiek? I sama różnica nie jest znów tak wielka. Jak są ze sobą szczęśliwe, to co to ma do rzeczy? Bo chyba nie chodzi o to, "co ludzie powiedzą"?
Bo to "ważne"co ludzie powiedzą :D Chyba "najważniejsze" niż to że są szczęśliwe!!! Tak jak by to inni byli ważniejsi od nas samych.ludzie Ci jeść nie dadzą a jak ich będziesz potrzebować to w tych najcięższych chwilach właśnie ich nie bedzie.Więc powinnyśmy być w tej kwesti egoistyczni i myśleć wyłącznie o sobie i własnym szczęsciu :cool: :twisted:
Wiśta wio,łatwo powiedzieć ... :faja: :scratch:
_Galadriela_
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 4 cze 2017, o 22:49

Re: CZY WIEK MA ZNACZENIE?:)

Post autor: _Galadriela_ » 7 cze 2017, o 09:10

Zdrowy egoizm nie jest zły- przecież wszyscy myślą o sobie, a tylko ja myślę o mnie :wink:
A co do wieku- myślę, że nie ma znaczenia, jeśli jest między nami coś więcej- wtedy nie zwraca się na to uwagi. Różnice oczywiście widać, ale co z tego? Jednym to nie przeszkadza, inni robią oczy i dziwią się- "jak ona tak może!!!" Mały Książe jest najlepszym ekspertem od Miłości: "Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". No albo Coelho: "Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości".
Więc po co przejmować się wiekiem? To tylko cyfry :)
"Większość ludzi jest z kimś ze strachu przed samotnością.
Ty szukasz magii. To rzadkość."
ODPOWIEDZ