Dlaczego nie męskie kobiety?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
half_serious
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 111
Rejestracja: 12 cze 2016, o 01:49
Lokalizacja: Katowice

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: half_serious » 21 sty 2017, o 00:33

W mojej opinii pojęcie męskiej i kobiecej kobiety funkcjonuje tylko w gronie mentalnie organicznych osób (nie chce tym termin nikogo obrażać - chodzi mi o lenistwo w kwestii dłuższego przyjrzenia się wyglądowi i zachowaniu innych i w kwestii przemyślenia dlaczego wywołują w nas określone emocje). Bez względu na orientację osoby takie lubią innym przykleić łatkę na podstawie definicji, której nie potrafią jednoznacznie wyartykułować.
Myślę, że są kobiety, które posiadają fajne albo odpychające cechy charakteru. Fajny styl, albo kiepski gust. I z tego wynika, że można spotkać dziewczyny w spodniach i adidasach lub w sukienkach i szpilkach, które są aroganckie, opryskliwe i niespecjalnie kulturalne. Można też spotkać tak samo eleganckie lub luźno ubrane kobiety, które przyciągają pewnością siebie i otwartością na różnorodność świata.
W związku z powyższym nie rozumiem po co przejmować się tą krzykliwą, acz małą grupką osób żyjących między swoimi dwiema klepkami na oczach :roll:
Oprócz błękitnego nieba... 8) https://youtu.be/3FQK5gxpqfQ
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: takeyoudowntown » 21 sty 2017, o 08:59

gitarra-95 pisze:Często obserwując męskie kobiety mam wrażenie, że mają więcej testosteronu niż facet. Nie obrażając nikogo. Pozdrawiam.
Może to być nieuświadomiona reakcja obronna. Zarówno przed mężczyznami, jak i przed całym światem, w końcu ten testosteron, o którym piszesz kojarzy się z władzą i panowaniem nad sytuacją. Kobiety idąc ciemną ulicą, za partnera wybiorą mężczyznę, bo kulturowo i fizycznie mogą czuć się bezpiecznie, przynajmniej z pozoru.
Testosteron może dawać spokój od nachalnych mężczyzn i rozsiewać aurę potęgi i mocy jego posiadacza/posiadaczki.
Nie mówię, że ktoś chce taki być (choć i tak bywa), ale po prostu taki jest i to ma swoje plusy także, nie tylko minusy, trzeba tylko szerzej spojrzeć.
Be someone who makes you happy
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: justsomebody10 » 21 sty 2017, o 10:33

gitarra-95 pisze:Skoro kobieta chce być z kobietą to szuka takiej, która wygląda jak kobieta i zachowuje się jak kobieta.
Czyli jak? Według wzorca, który Ty proponujesz? Według mojego? A może faceta, który jest sędzią w konkursie piękności? Albo według faceta szukajacego kobiety udomowionej? Każdy z tych wzorców jest inny i jeszcze znalazłoby się wiele różniących się od tych, które wymieniłam.
Zgadzam się z opinia innych, że tak,ie szufladkowanie jest formą ograniczenia i symptomem problemów z własną psychiką.
A nie jak facet w ciele kobiety, co niestety jest dosyć powszechne. Często obserwując męskie kobiety mam wrażenie, że mają więcej testosteronu niż facet.
I co w tym takiego strasznego? I uważam, ze mężczyźni też powinni mieć pod tym względem więcej luzu i mieć swobodę zachowania, nawet jeśli niektóre jego formy zostaną uznane za zbyt kobiece.
Awatar użytkownika
witch75
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 183
Rejestracja: 20 cze 2005, o 00:00
Lokalizacja: UK

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: witch75 » 21 sty 2017, o 11:36

gitarra-95 pisze:Skoro kobieta chce być z kobietą to szuka takiej, która wygląda jak kobieta i zachowuje się jak kobieta.
Nie każda.
gitarra-95 pisze: A nie jak facet w ciele kobiety, co niestety jest dosyć powszechne.
A co powie na super kobiecą z wyglądu z super 'męskimi' cechami charakteru? O płci mózgu słyszała, hę?
gitarra-95 pisze:Często obserwując męskie kobiety mam wrażenie, że mają więcej testosteronu niż facet. Nie obrażając nikogo.
I bardzo dobrze. Faceci to często gęsto emocjonalne i życiowe ciapy :wink: .
Kto stoi w miejscu, ten się cofa. Choć czasem trzeba zrobić krok w tył, by potem pójść do przodu. Ważne, by nie stać w miejscu.
Awatar użytkownika
rockfury
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 52
Rejestracja: 26 maja 2013, o 03:09

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: rockfury » 21 sty 2017, o 15:34

Może dlatego,że często trudno je odróżnić od mężczyzny ? Do tego dochodzi zachowanie które ja osobiście uważam za odpychające a wręcz odrażające jak np.sypanie wulgarnymi tekstami,siadanie w rozkroku,typowo męski chód,dodatkowe stylizowanie się na faceta i tym podobne kwestie które miałam okazję zaobserwować.Możecie mnie zjeść tutaj żywcem,ale jeżeli powiedzmy szukam kobiety (a nie szukam)to ano właśnie szukam kobiety a nie tworu chłopopodobnego.Od razu zaznaczę,iż jest to tylko moja osobista opinia a nie prawda objawiona.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: Altena_Q » 21 sty 2017, o 22:57

:shock: Dość często zdarza mi się siedzieć w rozkroku, tak jest po prostu wygodnie. Mimo to na faceta nie wyglądam XD

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
rockfury
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 52
Rejestracja: 26 maja 2013, o 03:09

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: rockfury » 21 sty 2017, o 23:28

A ubierasz się w męskie ubrania ? Chodzisz jak napakowany facet ? Co drugie słowo u ciebie to kur.. itp.kwieciste wyrazy ? Trudno poznać czyś kobieta czy mężczyzna ? Nie ? Ano w takim razie nie masz się czym przejmować mój opis babochłopa do ciebie nie pasuje.A co do siadania w rozkroku cóż pominę to już milczeniem :roll:
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: justsomebody10 » 22 sty 2017, o 07:48

Przecież wiadomo, że kobieta musi siedzieć z grzecznie i ładnie złączonymi nóżkami, żeby zajmować jak najmniej miejsca w przestrzeni. W końcu jest tylko kobietą i ma posłusznie wyglądać i zachowywać się według wzoru narzuconego przez społeczeństwo :shock:
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: takeyoudowntown » 22 sty 2017, o 08:26

Moim zdaniem nadmierne przeklinanie nie ma płci i nie jest domeną jedynie mężczyzn. Ba, znam takich, którzy brzydzą się takim słownictwem. Jest to zachowanie kogoś niekulturalnego, niewychowanego, ale też zależy od sytuacji, czy zdarza się przekląć rzadko z nerwów, czy codziennie przeklina, bo taki ma nawyk, prawda że zły i niemiły dla ucha, ale każdy nawyk da się porzucić jak się chce ;)
Ja np. nie siadam w rozkroku, bo nie mieści się to w moim pojęciu dobrych norm społecznych, ale jak jakaś kobieta siedzi w ten sposób, a może i do tego wybija nerwowo jakiś rytm nóżką ;), to nie myślę, że jest lesbijką od razu. Wyszukiwanie się tych lesbijek wszędzie zakrawa o paranoję u niektórych hehe ;) :D
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: Altena_Q » 22 sty 2017, o 10:16

Hihi, a wiesz Take, że mi się własnie to wybijanie rytmu często zdarza :D Just - zgadzam się, też spotkałam kilka pań, które w przeklinaniu potrafią prześcignąć rosyjskich marynarzy.

Ten temat mnie śmieszy coraz bardziej, bo niektóre piszace mają co do wyglądu kobiety nie mniejsze oczekiwania niż najbardziej seksistowscy faceci.
Pamiętam kiedyś jedna znajoma Chinka skomentowała, że poza wszystkim wymienionym, młode kobiety powinny ubierać się na różowo. :roll:

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: Lexus-1980 » 22 sty 2017, o 10:45

Kiedyś byłam złośliwa i zrobiłam wystrój na różowo, dla europejki ale odpowiedzialna byłam z hinduską więc była zachwycona moim pomysłem. Trochę było mi potem głupio za ten kicz.
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
Awatar użytkownika
161c
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 113
Rejestracja: 29 gru 2013, o 00:08

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: 161c » 22 sty 2017, o 21:09

Reasumując. Każda kobieta musi wyglądać dziewczęco. Sukienka, makijaż, długie włosy. Taka 100% kobieta, najlepiej jeszcze dziewica. Wtedy nie będzie wstydu, nikt na mieście nie zaczepi, nie będzie po kimś, elegancja-francja. :roll:
"Powiem to tylko raz. Nigdy wcześniej tego nie mówiłem. Taką pewność ma się tylko raz w życiu."
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: Altena_Q » 22 sty 2017, o 21:43

I jeszcze musi być koniecznie uśmiechnięta. W każdej sytuacji.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
161c
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 113
Rejestracja: 29 gru 2013, o 00:08

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: 161c » 22 sty 2017, o 21:46

Altena_Q pisze:I jeszcze musi być koniecznie uśmiechnięta. W każdej sytuacji.
Oczywiście. Ale to tylko te męskie się przecież nie uśmiechają. W końcu muszą być groźne, jak facet :lol:
"Powiem to tylko raz. Nigdy wcześniej tego nie mówiłem. Taką pewność ma się tylko raz w życiu."
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: Alpha » 22 sty 2017, o 23:44

Ja nie trawię typu tureckiej zapaśniczki :pilka:
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: Altena_Q » 22 sty 2017, o 23:58

Alpha pisze:Ja nie trawię typu tureckiej zapaśniczki :pilka:
jak wygląda turecka zapaśniczka? :o

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
DoItAllNight
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 7 maja 2010, o 20:42

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: DoItAllNight » 23 sty 2017, o 00:25

Altena_Q pisze:
Alpha pisze:Ja nie trawię typu tureckiej zapaśniczki :pilka:
jak wygląda turecka zapaśniczka? :o
:shock: Też jestem ciekawa... :?:
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: Alpha » 23 sty 2017, o 00:39

Cóż, w mej wyobraźni kryje się obraz 140 kilowej niedepilowanej baby, z łapami jak łopaty. Lekkim wąsem, spoconej i o spojrzeniu seryjnego zabójcy :pilka: Wszystkie inne, te mnie i bardziej męskie są mniej lub bardziej kobiece :cool:
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: justsomebody10 » 23 sty 2017, o 10:31

Uff, to wagowo nie jestem turecką zapaśniczką, futrem też nie jestem porośnięta. Tylko nad tym spojrzeniem muszę popracować :twisted:
Awatar użytkownika
IhateMondays
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 25 lut 2015, o 09:56

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: IhateMondays » 23 sty 2017, o 13:38

A ja uważam że całe to zamieszanie z klasyfikowaniem kobiet na te bardziej kobiece i bardziej męskie bierze się stąd ze często mówiąc o kobiecie o męskim usposobieniu widzimy właśnie taką zaniedbana panią z irokezem na głowie w męskich spodniach i koszulce polo. A przecież to tylko stereotyp i owszem takie panie też są wśród nas ale ten obraz nie powinien być przypisywany z automatu do każdej pani która nie cierpi sukienek, nie maluje się a na rajstopy reaguje alergią. Powiem więcej sama jestem z tych o krótkich włosach bez makijażu i w ciuchach typu jeansy i koszula(i tak reaguję alergią na rajstopy :-P )ale szczerze powiedziawszy to na przestrzeni lat także ewoluowalam. Jak widzę swoje zdjęcia sprzed kilku lat to aż mnie wzdryga i zastanawiam się jak ja mogłam to sobie robić-mam tu na myśli fryzurę i ubrania. Podsumowując mój przydlugi wywód powiem że na własnym przykładzie stwierdzam ze krótka fyzura a krótka fryzura to jest czasem różnica i ze jeansy a jeansy to również różnica :cool: można żyć ze sobą w zgodzie i nie wpasowywac się na siłę w stereotypy ale jednocześnie wyglądać tak aby ludzie na podstawie naszej powierzchownosci nie tworzyli sobie dzikich teorii. Pozdrawiam te w sukienkach i te w spodniach :D
"I właśnie wtedy zrozumiałem, że muszę się skupić na tym, co w anegdocie zwanej życiem jest najważniejsze – na sobie..."
dwakrzesla
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 16 gru 2015, o 19:36

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: dwakrzesla » 25 sty 2017, o 09:25

Serio powstało takie pytanie?
Az mam ochote pierwszy raz udzielić się w forum.
Jestem kobiecą lesbijką i interesują mnie tylko kobiece kobiety.
Przede wszystkim chodzi o ... wygląd i nie ma co się obrażać itp.
A skoro wygląd nie jest dla Ciebie taki ważny to zacznij ubierać się i wyglądać jak zwyczajna kobieta, hę:D?
I nie hejtuje itp stwierdzam fakty.
Ja zwyczajnie nigdy nie popatrzę na męską kobiete jako obiekt zainteresowań bo już w samym określeniu pada "męska" kobieta. Jeśli ktoś piszę, że szuka kobiecej a nie męskiej to pragnie np. pięknych długich włosow, sukienek, makijażu, ozdób kobiecych itp itd. A nie dziewczyny ktora np goli się na jeża, nosi jakieś luźne spodnie, luźne koszulki itp itd. Często też takie męskie kobiety mają bardziej 'twardsze" zachowanie, nie mówie ze to standard ale czesto tak bywa.
pozdrawiam i peace and love;D
dwakrzesla
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 16 gru 2015, o 19:36

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: dwakrzesla » 25 sty 2017, o 09:42

161c pisze:Reasumując. Każda kobieta musi wyglądać dziewczęco. Sukienka, makijaż, długie włosy. Taka 100% kobieta, najlepiej jeszcze dziewica. Wtedy nie będzie wstydu, nikt na mieście nie zaczepi, nie będzie po kimś, elegancja-francja. :roll:

Nie tak nie jest...
I za cholere nie rozumiem tego skrytego oburzenia.
Samo okreslenie "meska kobieta" nie wzielo się z nikąd..
Kobieca to kobieca, dzisias może nie nosic sukienek, nie musi miec wlosow az do tylka, być dziewica i jeżdzić w wianku na jednorożcu. Dziecinada.
Może na moim i mojej dziewczyny przykladzie (jestesmy kobiece)
sporadycznie nosze sukienki i buty na obcasie, na wielkie okazje, mam wlosy do ramion, robie delikatny majkijaż na wyjscia,
nie jestem dziwica :D lubie chodzić w obcisklych spodniach, nie jestem raczej lndrynkową paniusia, faceci czasem mnie podrywaja. moja dziewczyn ma podobny styl ale troszke bardziej dziewczecy (uuu co to moze byc?!) a takto ze czesciej siega po trybuty kobiecego piękna czyli sukienki, buty na obcsie i uwielbia sie malowac i robic sobie rożne warkocze na glowie:D a meskie to meskie, czasami wygladaja jakby ich garderoba byla kupiona tylko i wyłącznie w meskim dziale, czasami nosza się skromniej, czasami maja krotkie wlosy czasami dluzsze ale mimo wszystko ich styl zewnętrzny jest taki, że wątpie aby jakikolwiek mężczyzna się za nimi ogladal więc prosze przestancie denerwowac się, lamentować, użalać sie i mieć jakby pretensje do dziewczyn ktore szukają kobiecych dziewczyn... zyjcie swoim życiem i szukajcie dziewczyn ktore wam się podobaja tak samo jak dziewczyny ktore zdużają się w kobiecych dziewczynach. peace
dwakrzesla
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 16 gru 2015, o 19:36

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: dwakrzesla » 25 sty 2017, o 09:55

co w tym zlego? nic.
Ale to "wy" meskie kobiety się bulwersujecie i macie pretensje do dziewczym ktore szukają kobiecych dziewczyn, to jakas zbrodnia? o cholere wam chodzi przeszkadza wam homofobia? to moze zacznijcie sie zastanawiac nad swoim zachowaniem.
Takimi dziwnymi wymianami zdan powoli wchodzicie komuś do lóżka. Mam w dupie jak wygladaja meskie kobiety i jakich dziewczyn szukaja, ich sprawa.
A jak nie rozumiesz co to znaczy mniej czy bardziej kobiece czy meska kobieta to chyba pora cofnąć się do podstawowki,
Pani opowie o kanonie płci... bo pisanie "szukam kobiecej kobiety" nie wskazuje na blondynke w wianku biegajacej po lące, tylko okresla pewien kanon urody, pewiem krąd cech, nie musza sie wszystkie tam znajdowac ale kilka musi.
Tak samo w kanonie meskiej urody..
Boze wyluzujcie
dwakrzesla
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 16 gru 2015, o 19:36

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: dwakrzesla » 25 sty 2017, o 09:58

justsomebody10 pisze:
gitarra-95 pisze:Skoro kobieta chce być z kobietą to szuka takiej, która wygląda jak kobieta i zachowuje się jak kobieta.
Czyli jak? Według wzorca, który Ty proponujesz? Według mojego? A może faceta, który jest sędzią w konkursie piękności? Albo według faceta szukajacego kobiety udomowionej? Każdy z tych wzorców jest inny i jeszcze znalazłoby się wiele różniących się od tych, które wymieniłam.
Zgadzam się z opinia innych, że tak,ie szufladkowanie jest formą ograniczenia i symptomem problemów z własną psychiką.
A nie jak facet w ciele kobiety, co niestety jest dosyć powszechne. Często obserwując męskie kobiety mam wrażenie, że mają więcej testosteronu niż facet.
I co w tym takiego strasznego? I uważam, ze mężczyźni też powinni mieć pod tym względem więcej luzu i mieć swobodę zachowania, nawet jeśli niektóre jego formy zostaną uznane za zbyt kobiece.
o w tym zlego? nic.
Ale to "wy" meskie kobiety się bulwersujecie i macie pretensje do dziewczym ktore szukają kobiecych dziewczyn, to jakas zbrodnia? o cholere wam chodzi przeszkadza wam homofobia? to moze zacznijcie sie zastanawiac nad swoim zachowaniem.
Takimi dziwnymi wymianami zdan powoli wchodzicie komuś do lóżka. Mam w dupie jak wygladaja meskie kobiety i jakich dziewczyn szukaja, ich sprawa.
A jak nie rozumiesz co to znaczy mniej czy bardziej kobiece czy meska kobieta to chyba pora cofnąć się do podstawowki,
Pani opowie o kanonie płci... bo pisanie "szukam kobiecej kobiety" nie wskazuje na blondynke w wianku biegajacej po lące, tylko okresla pewien kanon urody, pewiem krąd cech, nie musza sie wszystkie tam znajdowac ale kilka musi.
Tak samo w kanonie meskiej urody..
Boze wyluzujcie
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: justsomebody10 » 25 sty 2017, o 11:02

dwakrzesla pisze: Ale to "wy" meskie kobiety się bulwersujecie i macie pretensje do dziewczym ktore szukają kobiecych dziewczyn, to jakas zbrodnia?


Jak na razie to Ty się chyba bardzo zagotowałaś i zbulwersowałaś.... A do kogo to hasło "wy"? (Jak ktoś zaczyna tak pisać, to już widzę te klapy i podziały na "my" i "one") Skąd przypuszczenie, że skoro bronię męskich kobiet, to sama jestem męska? A jak jestem przeciwko antysemityzmowi, to znaczy, że jestem żydówką? Nie jestem męska, obecnie można by mój styl określić jako unisex, dawniej długością włosów mogłabym obdarzyć kilka innych kobiet. I chyba nie zrozumiałaś tematu. Nikt nikomu nie każe szukać męskich kobiet, skoro podobają się kobiece (jeśli już trzymamy się głupawych kryteriów), ale po co prześladować te męskie, uznając, ze one takie niegodne naszej społeczności, po co się pokazują, jak z takimi wyjść na ulicę - bo akurat na takie słowa oburzyły się tutaj dziewczyny.
Mam w dupie jak wygladaja meskie kobiety i jakich dziewczyn szukaja, ich sprawa.
Najwyraźniej nie, skoro aż tyle postów wzruciłaś w tej sprawie.
A jak nie rozumiesz co to znaczy mniej czy bardziej kobiece czy meska kobieta to chyba pora cofnąć się do podstawowki,
Pani opowie o kanonie płci...


O którym? W jakim kraju? W jakiej kulturze? W jednej to będzie otyła kobieta (bo nażarta, więc ma kase i pieniądze), w innej szczupła (kasa + prestiż, ma środki na utrzymanie ładnej sylwetki), w jednej będzie mieć ze 20 obręczy na szyi, a w innej znów coś innego. Zresztą nawet w jednej kulturze ów kanon ewoluował.

Boze wyluzujcie
Wyluzuj sama, bo tak się zbulwersowałaś i nabzdyczyłas, że nawet nie zajarzyłaś, o czym niektóre osoby powyżej napisały i jedziesz po innych z głupimi uwagami. Pewnie dlatego nie zauważyłas nawet, że nikt tutaj nikogo nie zmusza do bycia na siłę z męską kobietą, ale reakcja pojawiła się na hasła typu: "wolę kobiety, więc to oczywiste, że to muszą być kobiece kobiety" (jak inne wolą inne typy, to już nie sa lesbijkami?), "jak się pokazać na ulicy z kobietą męską" (no wstyd, i jeszcze psują nam opinię, bo ktoś mógłby utożsamić mnie, kobiecą kobietę, z takimi babsztylami?). Co mnie obchodzi, kto sobie z kim żyje w życiu prywatnym? Ale jeśli ktoś, w obrębie społeczności, która i tak nie cieszy się szeroką sympatią i tolerancją, zachowuje się tak samo w stosunku do innych kobiet, narzucajac im swoje reguły, to jest to po prostu smutne, i nie dziwię się, że wiele osób irytuje. Zamiast się popierać, to jedna grupa zaczyna najeżdżać na drugą.
dwakrzesla
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 16 gru 2015, o 19:36

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: dwakrzesla » 25 sty 2017, o 11:38

justsomebody10 pisze:
dwakrzesla pisze: Ale to "wy" meskie kobiety się bulwersujecie i macie pretensje do dziewczym ktore szukają kobiecych dziewczyn, to jakas zbrodnia?


Jak na razie to Ty się chyba bardzo zagotowałaś i zbulwersowałaś.... A do kogo to hasło "wy"? (Jak ktoś zaczyna tak pisać, to już widzę te klapy i podziały na "my" i "one") Skąd przypuszczenie, że skoro bronię męskich kobiet, to sama jestem męska? A jak jestem przeciwko antysemityzmowi, to znaczy, że jestem żydówką? Nie jestem męska, obecnie można by mój styl określić jako unisex, dawniej długością włosów mogłabym obdarzyć kilka innych kobiet. I chyba nie zrozumiałaś tematu. Nikt nikomu nie każe szukać męskich kobiet, skoro podobają się kobiece (jeśli już trzymamy się głupawych kryteriów), ale po co prześladować te męskie, uznając, ze one takie niegodne naszej społeczności, po co się pokazują, jak z takimi wyjść na ulicę - bo akurat na takie słowa oburzyły się tutaj dziewczyny.
Mam w dupie jak wygladaja meskie kobiety i jakich dziewczyn szukaja, ich sprawa.
Najwyraźniej nie, skoro aż tyle postów wzruciłaś w tej sprawie.
A jak nie rozumiesz co to znaczy mniej czy bardziej kobiece czy meska kobieta to chyba pora cofnąć się do podstawowki,
Pani opowie o kanonie płci...


O którym? W jakim kraju? W jakiej kulturze? W jednej to będzie otyła kobieta (bo nażarta, więc ma kase i pieniądze), w innej szczupła (kasa + prestiż, ma środki na utrzymanie ładnej sylwetki), w jednej będzie mieć ze 20 obręczy na szyi, a w innej znów coś innego. Zresztą nawet w jednej kulturze ów kanon ewoluował.

Boze wyluzujcie
Wyluzuj sama, bo tak się zbulwersowałaś i nabzdyczyłas, że nawet nie zajarzyłaś, o czym niektóre osoby powyżej napisały i jedziesz po innych z głupimi uwagami. Pewnie dlatego nie zauważyłas nawet, że nikt tutaj nikogo nie zmusza do bycia na siłę z męską kobietą, ale reakcja pojawiła się na hasła typu: "wolę kobiety, więc to oczywiste, że to muszą być kobiece kobiety" (jak inne wolą inne typy, to już nie sa lesbijkami?), "jak się pokazać na ulicy z kobietą męską" (no wstyd, i jeszcze psują nam opinię, bo ktoś mógłby utożsamić mnie, kobiecą kobietę, z takimi babsztylami?). Co mnie obchodzi, kto sobie z kim żyje w życiu prywatnym? Ale jeśli ktoś, w obrębie społeczności, która i tak nie cieszy się szeroką sympatią i tolerancją, zachowuje się tak samo w stosunku do innych kobiet, narzucajac im swoje reguły, to jest to po prostu smutne, i nie dziwię się, że wiele osób irytuje. Zamiast się popierać, to jedna grupa zaczyna najeżdżać na drugą.

haha jestem w 100% wyluzowana a napisalam tyle a nie mniej bo mialam ochote odpisac w kilku kwestiach, straszne nie:D
Zagotowalo i to ostro Ciebie trudno. duzo sobie dopowiedzialas z mojej wypowiedzi ale tak bywa na forach.
Po nikim nie jade wiec sobie nie dokladaj. Po 3 napisalam "wy" do osob ktore maj taki problem do kobiet ktore kreca inne kobiece dziewczyny wiec znow sobie dołożylas. Zreszta co ty piszesz, wkladasz mi doslownie cytaty ktorych nie napisalam:D "wolę kobiety, więc to oczywiste, że to muszą być kobiece kobiety" Znajdz mi tą wypowiedz bo jestem ciekawa gdzie jest.
NIe bede sie z toba użerać bo mi nie zależy, podsumowując są kobiece kobiety i są męskie kobiety nie ma co gdybać i się użalać i afere robic
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: osiol » 25 sty 2017, o 15:03

Wyluzuj sama, bo tak się zbulwersowałaś i nabzdyczyłas, że nawet nie zajarzyłaś, o czym niektóre osoby powyżej napisały
Pewnie dlatego nie zauważyłas nawet, że nikt tutaj nikogo nie zmusza do bycia na siłę z męską kobietą, ale reakcja pojawiła się na hasła typu:(...)
Gdzie Ty tu widzisz, że justsomebody10 przypisuje Tobie te hasła? Bo ja widzę wyraźnie, że pisze o tym, że w tym temacie (chociaż nie tylko w tym) pojawiają się takie hasła i dziewczyny właśnie na nie się oburzają. A nie na to, że komuś podobają się tylko kobiety o określonym typie urody. A jeśli pytasz gdzie te hasła są to podpowiem: na pierwszej, drugiej stronie tego tematu.

Chcesz być tylko z kobiecą kobietą - Twoja sprawa. Chcesz być tylko z męską - również Twoja sprawa. Twierdzisz że którykolwiek typ kobiet jest gorszy - masz problem ze swoją głową.
meitar
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 212
Rejestracja: 14 sty 2012, o 13:18

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: meitar » 25 sty 2017, o 15:43

Ostatnio dziewczyna opowiedziała mi sytuację z pracy. Jak zebrała się grupka hetero lasek dyskutując o nowym mężczyźnie, który dołączył do zespołu.
Mówiły o nim, że "taka cipa", fleja, że brzydki, zaniedbany i niemęski.
Kiedy mojej dziewczynie przyszło go zobaczyć okazało się, że normalny facet. Tyle, że miał długie związane włosy i czarne ciuchy.
Niestety nie był wypacykowanym gogusiem w ciuchach CK, ani napakowanym byczkiem w obcisłym podkoszulku, więc został na wstępie skreślony, jeśli chodzi o atrakcyjność.
Moim zdaniem niektórzy ludzie po prostu są mocno ograniczeni, oceniają po wyglądzie. Mierzą ludzi swoją miarą i tyle.
Chyba nawet szkoda czasu tłumaczyć im, że to głupie.

Co do "męskich" kobiet- dla mnie atrakcyjne jak najbardziej.
I nie, to że pociągają mnie kobiety, nie oznacza automatycznie, że pociągają mnie TYLKO ultra-kobiece.
Straszna nuda. ;]
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: takeyoudowntown » 25 sty 2017, o 16:38

meitar pisze: Mówiły o nim, że "taka cipa"
:shock: Jak można o kimkolwiek tak powiedzieć!?
fleja, że brzydki, zaniedbany i niemęski.
Współczuję Twojej kobiecie takich współpracownic. Nie ma co, miłe panie.
I co teraz, one są na pewno piękne i kobiece, a zachowanie poniżej krytyki. Nie ma reguły, nie zapominajmy.
Be someone who makes you happy
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: Dlaczego nie męskie kobiety?

Post autor: wojtek » 25 sty 2017, o 16:53

meitar pisze:normalny facet. Tyle, że miał długie związane włosy i czarne ciuchy.
Niestety nie był wypacykowanym gogusiem w ciuchach CK, ani napakowanym byczkiem w obcisłym podkoszulku, więc został na wstępie skreślony, jeśli chodzi o atrakcyjność.
zadziałał właśnie wzorzec kulturowy. w naszej kulturze atrakcyjny facet dla kobiet hetero to właśnie facet umięśniony, z rozbudowaną klatką piersiową, ramionami szerszymi niż talia, włosy krótko obcięte, najlepiej ułożone w jakąś modną akurat fryzurę, ubrania powinny podkreślać jego męskość, np. pokazywać pięknie wyrzeźbioną klatkę piersiową, jędrne pośladki, itd.. za to gość w długich włosach, jeszcze dajmy na to chudy (nie wiem czy ten był chudy), nie jest atrakcyjny dla kobiety hetero. pewnie dlatego że... przypomina jej kobietę. mnie to nie dziwi. za to dziwi mnie że was dziwi. nie uwzględniacie,albo za mało uwzględniacie roli kultury w jakiej dana osoba się wychowała, wzorców kulturowych jakie na nią całe życie oddziaływały, roli biologii (np. atrakcyjne są dla nas te walory wyglądu i zachowania drugiego człowieka które podświadomie utożsamiamy z jego zdrowiem, płodnością, siłą, pozycją w "stadzie", inteligencją, itp.) oraz roli gustów.
ODPOWIEDZ