Portale społecznościowe i zamykanie się na nowe znajomości

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
fullofempathy
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 75
Rejestracja: 30 sty 2017, o 17:35

Portale społecznościowe i zamykanie się na nowe znajomości

Post autor: fullofempathy » 30 sty 2017, o 18:05

Hej,
tak jak w temacie. Chciałabym poruszyć kwestię dotyczącą zakładania kont na portalach i aplikacjach typu tinder, queer itd. Wiele osób, w tym także i my, dziewczyny, co jakiś czas pokusimy się o to, aby poznać kogoś nowego. Niektóre wolą tradycyjną formę i nie mają problemu z zagajeniem na żywo, inne zaś wolą korzystać z nowoczesnych środków, które niekiedy ułatwiają identyfikację orientacji kobiety. Jak wiadomo, nie każda znajomość sprowadza się do związku czy też romansu i musi wiązać się z popędem seksualnym (zważywszy, że kryterium poznawczym jest orientacja właśnie). Moje pytanie brzmi: dlaczego zakładacie konta na takich portalach i czy faktycznie poznajecie realnie takie osoby? Mnie się zdarzyło, z czego kilka razy byłam w związkach i różnie to wspominam, ale natrafiłam na takie dziewczyny, które mają aplikację dla zabicia czasu i mimo opisu, nijak ma się z prawdą, to co w nim napisały. jak to jest z Wami?
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: Portale społecznościowe i zamykanie się na nowe znajomości

Post autor: Gaik » 30 sty 2017, o 19:55

Portale społecznościowe dla lesbijek zaspokajają kilka moich potrzeb.
Po pierwsze - mogę mieć poczucie kontaktu z innymi osobami nieheteroseksualnymi poprzez czytanie ich wypowiedzi i obserwowanie aktywności.
Czasem, jak np. na queer czytam artykuły, żeby dowiedzieć się co nowego np. w obszarze kultury związanym ze społecznością LGBTQ.
W związku z tym, że lepiej czuję się w mniejszości niż tam, gdzie są wszyscy i nikt, lubię sobie tutaj zapisywać coś na blogu, czy bawić zmianami na profilu, czy wypowiadać na forum, gdzie przy okazji sama dla siebie mogę pewne sprawy przemyśleć. Czasem wchodzę w ten sposób w interakcje.Robię to jednak głównie na kk a nie np. wspomnianym queer, czy innych, które zwykle powstają na krótko, bo nie zyskują szerokiej popularności u kobiet. Pewna archaiczność tego portalu sprzyja kontaktom. Za to profile na Queer lub innych Facebookach sprzyjają narcyzmowi i autoprezentacji. Czyli wielu funkcjonuje tam samemu dla siebie. Tu jest duża dowolność w obszarze anonimowości co sprzyja poznawaniu osób, które nie wrzucają zdjęć, unikają prostej identyfikacji np. z przyczyn zawodowych. W katalogu twarzy te osoby się nie przebijają.
Jestem otwarta na realne poznawanie. Często mi się to zdarzało aczkolwiek, jestem dość trudna jak chodzi o podtrzymywanie realnych kontaktów towarzyskich. Najczęściej rozwijałam zatem tzw. romantyczne relacje uczuciowe. Za to ogłoszenia traktuję znacznie szerzej niż ,,matrymonialnie". Jeśli prowadziły do związku, to przy okazji, przypadkiem.
Niedawno zarejestrowałam się na Tinderze, ale tylko pod wpływem artykułu, żeby sprawdzić jak działa. Może jak mnie najdzie ochota na poznawanie obcych poszukam kogoś do umówienia.
Awatar użytkownika
hoshi
super forma
super forma
Posty: 1186
Rejestracja: 11 lut 2010, o 02:29
Lokalizacja: Obieżyświat...

Re: Portale społecznościowe i zamykanie się na nowe znajomości

Post autor: hoshi » 30 sty 2017, o 21:47

Ostatnio czytałam badana, że portale społecznościowe są bardzo mocno uzależniające gdyż uruchamiają w mózgu te same struktury co używki. Dają ogromny zastrzyk różnych hormonów, a co za tym idzie są obusiecznym mieczem sprawiającym, że raz czyje się euforie, że dostało się wiadomość, like czy serduszko, a bez tych stymulacji ludzie czują smutek, a nawet czasami wpadają w stany depresyjne. Dodatkowo w internecie możesz być kim chcesz, możesz udawać kogoś kim nie jesteś i nikt nie zauważy, że po prostu się kłamie. I myśle, że nie ma znaczenia czy chodzi tu o osoby LGBTQ czy hetero. To działa na tak niskim poziomie mózgu, że seksualność nie jest żadnym wykładnikiem. Tworzysz stój awatar budujesz stój świat, barierę zakładasz maskę. Potem w rzeczywistości ludzie boją się że ta maska spadnie.
So sleep sugar
Let your dreams flood in
Juni
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 154
Rejestracja: 13 lis 2016, o 21:43

Re: Portale społecznościowe i zamykanie się na nowe znajomości

Post autor: Juni » 4 lut 2017, o 07:30

Zdaje mi sie, ze to w jaki sposob uzywamu tego typu narzedzi wyplywa z naszej samoswiadomosci. Jest to takze zalezne od tego w jakim celu uzywamy portali spolecznosciowych. Ponieważ rozni ludzie robia to roznie i z roznych powodow mozna sie latwo zawieść. Szczegolnie wtedy gdy my stsramy sie byc samokrytyczni i prawdziwi. Kiedy chcemy na prawdę kogos poznac a z drugiej strony spotykamy kogos kto ma zupelnie inne intencje ale nie mowi o nich wprost. W nezposrednim kontakcie trudniej ukryc gre. Spotykamy kogos i intuicyjnie chociazby czujemy na czym stoimy. W internecie mamy ograniczony oglad sytuacji. To powody dla ktorych nie uzywam tego typu narzedzi.
wolszop
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 14 gru 2015, o 22:31

Re: Portale społecznościowe i zamykanie się na nowe znajomości

Post autor: wolszop » 27 lut 2017, o 20:41

Ciekawy temat, odnoszący się do coraz powszedniejszego nawiązywania znajomości.

Niestety nie posiadam wielu znajomych z branży. Mój dostęp do środowiska jest ograniczony i używanie aplikacji typu HER czy konto na kk i queer są jedynymi szansami dla mnie.

Efekty? Drugie niestety.. :-/ Zależy mi, żeby było miło, ale najwidoczniej odstraszam przez komunikatory.. Nie idzie mi pisanie, składanie myśli w zwięzłe zdana nigdy nie było moja najlepszą stroną.

Jak ktoś napisał, wielu rzeczy nie wyczujesz i nie przekazesz. Synergia na żywo składa się z większej ilości elementów. Ktoś gadatliwy może nadrabiać uważny słuchaniem, a ktoś mrukliwy opowiadać z pasją o swoich zaintesowaniach i tym czarować.

Wydaje mi się, że warto mieć świadomość tej cząstkowosci obrazu jaki otrzymujemy. Uważać z wydawaniem pobieżnych opinii.

Ciekawa jestem czy Użytkowniczki takich aplikacji mają problem z wyrażeniem siebie. Czy to tylko ja..? ;-)
oleo74
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 29 lip 2016, o 12:04

Re: Portale społecznościowe i zamykanie się na nowe znajomości

Post autor: oleo74 » 28 lut 2017, o 11:30

Witam wszystkie Panie :) .
Na swoim przykladzie moge wyrazic opinie , z czystej ciekawosci , i checi poslugiwania sie jezykiem polskim zagladam na "kk" ( 28 lat nie mieszkam w Pl ) , ten portal przypadl mi do gustu , odnajduje tu mniejszosc, z ktora sie identyfikuje . Jednak znajomosci wole nawiazywac w swiecie realnym, przekaz tu na portalu to jedynie zlepki liter , kazdy moze pisac co chce nie koniecznie musi sie to pokrywac z prawda .... Spotykanie i poznawanie ludzi w realu daje nam o wiele wiecej , czlowiek to expresja w pelni tego slowa znaczeniu , wiec czemu sie ograniczac tylko do portalu badz portali ?? To tak jak by zbudowac sobie klatke i zamknac sie w niej. ;) ; ) .Ale to tylko moja wlasna opinia .
Pozdrawiam.
taobao
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 24 lut 2017, o 09:16

Re: Portale społecznościowe i zamykanie się na nowe znajomości

Post autor: taobao » 28 lut 2017, o 17:13

hoshi pisze:Ostatnio czytałam badana, że portale społecznościowe są bardzo mocno uzależniające gdyż uruchamiają w mózgu te same struktury co używki. Dają ogromny zastrzyk różnych hormonów, a co za tym idzie są obusiecznym mieczem sprawiającym, że raz czyje się euforie, że dostało się wiadomość, like czy serduszko, a bez tych stymulacji ludzie czują smutek, a nawet czasami wpadają w stany depresyjne. Dodatkowo w internecie możesz być kim chcesz, możesz udawać kogoś kim nie jesteś i nikt nie zauważy, że po prostu się kłamie. I myśle, że nie ma znaczenia czy chodzi tu o osoby LGBTQ czy hetero. To działa na tak niskim poziomie mózgu, że seksualność nie jest żadnym wykładnikiem. Tworzysz stój awatar budujesz stój świat, barierę zakładasz maskę. Potem w rzeczywistości ludzie boją się że ta maska spadnie.

Smutni ci ludzie...
Anna45TL
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 152
Rejestracja: 10 gru 2016, o 11:09

Re: Portale społecznościowe i zamykanie się na nowe znajomości

Post autor: Anna45TL » 28 lut 2017, o 17:29

Portale społecznościowe to bardzo dobre rozwiązanie dla osób takich jak ja, mieszkających na prowincji, w małej miejscowości gdzie ludzie raczej nie chwalą się swoją orientacją. Jestem osobą raczej nieśmiałą i z tego powodu również takie formy kontaktu są fajnym pomysłem.
trusia26
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 08:12
Lokalizacja: centrum

Re: Portale społecznościowe i zamykanie się na nowe znajomości

Post autor: trusia26 » 1 mar 2017, o 20:21

Polecam "Catfish" :D
Awatar użytkownika
Sonia_Blade
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 58
Rejestracja: 30 sty 2017, o 00:16

Re: Portale społecznościowe i zamykanie się na nowe znajomości

Post autor: Sonia_Blade » 1 mar 2017, o 21:08

fullofempathy pisze:natrafiłam na takie dziewczyny, które mają aplikację dla zabicia czasu i mimo opisu, nijak ma się z prawdą, to co w nim napisały. jak to jest z Wami?
Może mają konta tylko dla zyskania uwagi, polepszenia samopoczucia, a nie by kogoś naprawdę poznać.
Anna45TL
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 152
Rejestracja: 10 gru 2016, o 11:09

Re: Portale społecznościowe i zamykanie się na nowe znajomości

Post autor: Anna45TL » 1 mar 2017, o 21:20

[quote="hoshi"]Ostatnio czytałam badana, że portale społecznościowe są bardzo mocno uzależniające gdyż uruchamiają w mózgu te same struktury co używki. Dają ogromny zastrzyk różnych hormonów, a co za tym idzie są obusiecznym mieczem sprawiającym, że raz czyje się euforie, że dostało się wiadomość, like czy serduszko, a bez tych stymulacji ludzie czują smutek, a nawet czasami wpadają w stany depresyjne. Dodatkowo w internecie możesz być kim chcesz, możesz udawać kogoś kim nie jesteś i nikt nie zauważy, że po prostu się kłamie. I myśle, że nie ma znaczenia czy chodzi tu o osoby LGBTQ czy hetero. To działa na tak niskim poziomie mózgu, że seksualność nie jest żadnym wykładnikiem. Tworzysz stój awatar budujesz stój świat, barierę zakładasz maskę. Potem w rzeczywistości ludzie boją się że ta maska spadnie.[/quote


Nie wkładałabym wszystkich do jednego worka.
ODPOWIEDZ