przepis na sernik poziom dla początkujących?

Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MSigma
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 330
Rejestracja: 9 paź 2013, o 23:27

przepis na sernik poziom dla początkujących?

Post autor: MSigma » 21 mar 2016, o 03:43

Aż nie wierzę, że piszę w tym dziele ale sytuacja wygląda tak: moja kobieta zażyczyła sobie żebym upiekła jej sernik, nie może być kupiony ani podstawiony (upieczony przez kogoś innego) mam go zrobić sama :( nie chcę, nie potrafię ale zamierzam się poświęcić i spróbować. W tym celu wpisałam "przepis na sernik" w wyszukiwarce i... :shock: okazało się, że sernik nie musi być po prostu sernikiem bo jest miliard jego "odmian" :roll: znalazłam inną stronkę ale przepis tam też nie wydawał się najprostszy :( zrezygnowana postanowiłam Was zapytać, a nóż widelec ma, któraś prościutką szybciutką receptę na sprawdzony najzwyklejszy serniczek ;) ;P zależy mi na tym żeby przepis traktował jedynie o bezdyskusyjnie niezbędnych produktach, żadnych dodatków, ulepszaczy tylko to bez czego naprawdę nie da rady, proszę też o prostą instrukcję ze zwróceniem uwagi na kwestie, które mogą generować jakieś szczególne utrudnienia czy, "niespodzianki" to co pomożecie?
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: przepis na sernik poziom dla początkujących?

Post autor: dalidaa » 21 mar 2016, o 05:41

Sernik cioci Hani. Zawsze wychodzi. Dojadę do pracy, poszperam w starych mailach i Ci wkleje :-)
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: przepis na sernik poziom dla początkujących?

Post autor: dalidaa » 21 mar 2016, o 16:02

Sernik Cioci Hani

Masa serowa:

1 kg zmielonego sera białego
5 żółtek
5 białek
2,5 szklanki cukru
1/2 budyniu śmietankowego
olejek aromatyczny lub cukier wanilinowy

białka ubić na sztywno.
całą resztę wymieszać porządnie, utrzeć tak, żeby było jednolite. Na sam koniec dodać ubite białka. Wymieszać do uzyskania w miarę gładkiej masy

Ciasto:

3 szklanki mąki
1 kostka margaryny (Kasi najlepiej)
1/2 szklanki cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
3 łyżki wody
3-4 płaskie łyżki kakao (najlepiej DecoMoreno- bo jest mocne)

Margarynę roztopić, zagnieść z resztą składników. Ciasto schłodzić (ok 2h) Połowę ciasta wyłożyć na blachę, zalać masą serową. Drugą połowę zetrzeć na grubej tarce lub pokruszyć i rozłożyć równomiernie na masę.

Piec w temp ok 200-180st przez godzinkę.

PS: można dodać rodzynki (wcześniej nasączone alkoholem, jeśli lubicie)

Uwaga!:

Ciasto gdy jest jeszcze ciepłe może być tak miękkie, że będzie się wydawało "zepsute"... Tzn. ser jest miękki i ten rodzaj ciasta też jest dość miękki, ale tylko, przed wystygnięciem. Więc nie radzę próbować go wyjąć z blachy na ciepło, żeby się nie przestraszyć :D Ono MUSI ostygnąć, wtedy jest wyśmienite !!!! Zresztą chyba zawsze się udaje :D
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Awatar użytkownika
MSigma
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 330
Rejestracja: 9 paź 2013, o 23:27

Re: przepis na sernik poziom dla początkujących?

Post autor: MSigma » 22 mar 2016, o 01:16

dziękuję! :D napiszę czy mi się powiodło, tylko muszę troszkę poczekać bo chcę, żeby to była niespodzianka :cool:
(oj, już widzę oczyma wyobraźni to pobojowisko w kuchni, które będę musiała posprzątać po takim eksperymencie :roll: ;P)
Awatar użytkownika
MSigma
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 330
Rejestracja: 9 paź 2013, o 23:27

Re: przepis na sernik poziom dla początkujących?

Post autor: MSigma » 1 kwie 2016, o 23:54

No to udało się! Tzn. zrobić, bo mistrzynią wypieków to ja raczej nie będę :/, niestety nie mogłam zobaczyć reakcji ukochanej na widok ciasta bo musiałam wyjść zanim wróciła, ale przez telefon (zaraz po tym jak zebrałam opie...l za kupienie niektórych produktów bo przecież były i kilka innych kwestii) dowiedziałam się, że się cieszy bo nie wierzyła, że go nie zrobię (sądziłam, że tak jest więc niespodzianka się udała :D ), powiedziała też, że jest smaczny oczywiście ale niestety po prostu już nie chciała być taka nie miła, ponieważ ja nie mogę się z tym zgodzić, jest dziwny, chyba dlatego, że nie mogłam się zdecydować czy ten cukier waniliowy czy olejek (kupiłam cytrynowy, ech... :roll: ) i dodałam pół na pół ;P trochę zabawy miałam z tym, żeby nic nie zauważyła :)
ODPOWIEDZ