Dieta dodająca energii

Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Dieta dodająca energii

Post autor: takeyoudowntown » 21 maja 2016, o 17:41

Dziwne to wszystko z tą witaminą D.
Ostatnio gość znający się na suplementach i lekach, ten co często występuje w śniadaniówkach w tv
mówił, że aby uzupełnić dziennie zapotrzebowanie na witaminę D, wystarczy spędzić codziennie na słońcu 15 minut :shock: A tutaj jeszcze ludzie do apteki w lato latają...
Be someone who makes you happy
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Dieta dodająca energii

Post autor: onlyforyoureyes » 22 maja 2016, o 22:51

ja wiem od swojego lekarza że aby witamina D się zaczęła solidnie wytwarzać pod wpływem słońca, to trzeba na jego działanie wystawić około 90% ciała, czyli praktycznie być w bikini. A z tym w Polskim klimacie ciężko...
nemezis333
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2016, o 13:43

Re: Dieta dodająca energii

Post autor: nemezis333 » 23 maja 2016, o 16:08

Ja czuję się genialnie (i nawet tracę zbedne kilogramy), kiedy nie łączę węglowodanów z białkami. Trochę trzeba sie przyzwyczaić, bo uwielbiam makaron z kurczakiem:), ale warto. Polecam wszystkim!
esse
Posty: 4
Rejestracja: 29 lip 2016, o 21:55

Re: Dieta dodająca energii

Post autor: esse » 30 lip 2016, o 22:15

Jeśli chodzi o witaminę D, to w naszym organizmie zachodzi proces jej przetwarzania, a do każdego procesu potrzebne są odpowiednie substancje, więc nie zawsze będziemy mieć ogromną dawkę witaminy po wizycie na słońcu, jeśli zachwiany jest sam proces produkcji. Mam znajomą, która wróciła z wakacji w słonecznym kurorcie i po dwóch tygodniach miała duży niedobór witaminy D i skutki tego niedoboru. Opalanie to nie gwarancja posiadania witaminy. W telewizji nie mówi się dobrze o suplementach, bo traktuje się je jak leki - reklamy mówią "jesteś chory, weź coś na wątrobę, na zmęczenie, na ból głowy", a tak naprawdę dobry suplement ma uzupełniać dietę w brakujące witaminy i minerały, a nie leczyć nasze dolegliwości. Jakby suplementacja nie była dzisiaj tak negatywnie postrzegana, to pewnie mielibyśmy lepiej zbilansowaną dietę i mniej problemów zdrowotnych, bo nie brakowałoby nam witamin i minerałów. Jeśli chodzi o dietę dodającą energii, to poza wit D proponuję żeń szeń lub mleczko pszczele. Świetny sposób na orzeźwienie organizmu :)
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 484
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Dieta dodająca energii

Post autor: abecaduo » 31 lip 2016, o 08:17

Lepiej zbilansowana dieta to chyba klucz do wsystkiego ; ) przy dobrze dobranej i dobrej aktywności fizycznej, suplementacja nie byłaby wymagana.
Nie mówię o przyoadkach skrajnych (choroby,położenie geograficzne).
ODPOWIEDZ