Sklepy ze zdrowa zywnoscia.

Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
doominika
super forma
super forma
Posty: 2912
Rejestracja: 14 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Londyn

Sklepy ze zdrowa zywnoscia.

Post autor: doominika » 8 lut 2006, o 18:29

Dzis weszlam do sklepu ze zdrowa zywnoscia. Co wiecej okazal sie to sklep dla wegetarian. Takie oczy robilam :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: jak widzialam te wszystkie produkty - majonez bez jajek, kielbasa z pieczarek itp. Czlowiek to sie jednak uczy przez cale zycie. Kupilam sobie jakies tabletki na przemiane materii, jakies musli, chlebki ryzowe - zobaczycie jaka zdrowa bede niedlugo :D
Chyba ten sklep bede czesciej odwiedzac bo jedna zgrabna ekspedientka prawila mi komplementy gdy widziala te tabletki na odchudzanie :wink: :wink:
Zdziwilam sie , ze te produkty nie sa drogie, jak zawsze sadzilam. MOze w Polsce jest inaczej. Nie wiem.
Viva la revolución
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Post autor: Ireth » 8 lut 2006, o 18:34

:D
Poczekaj, jak zobaczysz indyka tofu :roll: .
W Danii te produkty sa duzo drozsze niz zwykle, niewegetarianskie. Ale raz na jakis czas lubie pojsc do takiego sklepu i zaszalec :) .
A jesli ktoras z Pan mialaby ochote wejsc do takiego sklepu w Zaglebiu, polecam Santus na ulicy Targowej w Sosnowcu. Jest znakomicie zaopatrzony, zwlaszcza pyszna jest pasta drozdzowa do chleba :-P .
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
Malgorzata
super forma
super forma
Posty: 2849
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław-Baile Atha Cliath

Post autor: Malgorzata » 8 lut 2006, o 18:35

Eeeee, trzeba było kupić tę kiełbasę z pieczarek i potem powiedzieć, czy dobra - chyba się nie obawiałaś, że po pieczarkach utyjesz :wink: :cool:
Racjonalne myślenie to iluzja..
Awatar użytkownika
doominika
super forma
super forma
Posty: 2912
Rejestracja: 14 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Londyn

Post autor: doominika » 8 lut 2006, o 18:39

Nastepnym razem kupie i podziele sie wrazeniami smakowymi. Dzis jadlam zupe pieczarkowa :D
Viva la revolución
Awatar użytkownika
doominika
super forma
super forma
Posty: 2912
Rejestracja: 14 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Londyn

Post autor: doominika » 9 lut 2006, o 23:32

Ireth pisze::D
Poczekaj, jak zobaczysz indyka tofu :roll: .
.
Tzn jak to wyglada? Formuja z tofu indyka? :shock: :shock:

A tak na powaznie, jutro sie wybieram do tego sklepu. Irteh - co mozna kupic smacznego w takim sklepie? Bo ja znow bede chodzic miedzy regalami bo nie wiem co z czym i jak jesc :oops: :oops:
Viva la revolución
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pinkberry » 10 lut 2006, o 09:49

doominika pisze:
Ireth pisze::D
Poczekaj, jak zobaczysz indyka tofu :roll: .
.
Tzn jak to wyglada? Formuja z tofu indyka? :shock: :shock:

A tak na powaznie, jutro sie wybieram do tego sklepu. Irteh - co mozna kupic smacznego w takim sklepie? Bo ja znow bede chodzic miedzy regalami bo nie wiem co z czym i jak jesc :oops: :oops:
Kup sobie parówki sojowe albo wędzone tofu, jeżeli takie herezje sprzedają w Londynie:) A najlepiej parówki z wędzonego tofu.
Awatar użytkownika
Ano
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 474
Rejestracja: 29 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: południe

Post autor: Ano » 10 lut 2006, o 16:25

jest też budyń sojowy...jadalny...ale tradycyjny lepszy.... :)
parówki sojowe...tez całkiem , całkiem...jednak ja obstawiam pasztety sojowe, zwłaszcza te z grzybami... :lol:
w takim sklepie najbardziej mi podchodzi pieczywo: super-smaczny , ciemny chleb...
i polecam owoce suszone...nie szczypia tak w język...(gdyż w supermarketach sa niestety siarkowane)... :?
poza tym cenie sobie, w tych sklepach, zakupy tak na wiosnę, :!: maja wspaniałe owoce i warzywa...pomidor smakuje jak od babci z ogródka.. :lol: .o ile sklep jest rzetelny i posiada produkty z atestem... :roll:
"nigdy nikomu,ani na żadanie,ani na prośby niczyje, nie podam trucizny!"
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Post autor: Ireth » 10 lut 2006, o 17:18

Doom, sprobuj "kielbasek" sojowych (kroi sie je na kanapki tak normalnie), past tofu, mozesz tez kupic mrozone veggie burgery (najlepsze byly w TESCO, takie z pieciu rodzajow fasoli, ja je robilam na grillu i jadlam z duza iloscia salaty). Odradzam desery, sa takie sobie, a juz soya drink jest bardzo kaloryczny.
Pyszny jest tez makaron sojowy -- wyglada, jakby byl robiony z przezroczystej folii, a przygotowanie go jest banalnie proste: zalewa sie go wrzaca woda, soli i zostawia na piec minut. Potem odlewa wode i gotowe. Ja zawsze mieszalam go z chinska mieszanka warzywna, do kupienia w kazdym wiekszym sklepie.
A indyka tofu nie widzialam, czytalam o nim. Ale chyba bym sie bala... :) .
Smacznego!
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Juni
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 154
Rejestracja: 13 lis 2016, o 21:43

Re: Sklepy ze zdrowa zywnoscia.

Post autor: Juni » 14 sty 2017, o 18:39

Hm... ja nie do konca kupuje ideę wiekszosci sklepow ze zdrowa zywnoscia. Dla mnie zdrowa zywnosc to zywnosc sezonowa, ekologiczna (najlepiej z upraw biodynamicznych) niskoprzetworzona, prosta.

Głównie zaopatruje sie w gospodarstwie rolnym. Oprocz ptowadzenia sprzedazy wlasnych upraw maja tam tez sklepik z prostymi produktami. Makami, kaszami. Nie ma chrupek ryzowych i innych kielbasek z pieczarek. Sa proste produkty i wg mnie takie sa jednak najzdrowsze. Wiekszosc sklepow ze zdrowymi ptoduktami zaopatrzonych jest jednak wg mnie bez sensu.


Jem prosto. Kasze, warzywa, ziarna, kiszonki
Nie widze niczego zdrowego w kilbasie sojowej. Nie widze tez sesnu jej spozywania. Wybierajac diete wegetarianska porzucilam tez chec jedzenia czegos co przypomina mieso. Po co mam jesc kielbase jesli moge ugotować sobie warzywa? Nie ogarniam tego.

W sklepachze zdrowa zywnoscia jest wg mnie cala masa produktow srednio zdrowych. Na zasadzie zaspokojenia mody. Nie ma to niczego wspolnego ze zdrowym stylem zycia
olwiakowalska
Posty: 5
Rejestracja: 31 sty 2017, o 12:36

Re: Sklepy ze zdrowa zywnoscia.

Post autor: olwiakowalska » 8 lut 2017, o 14:12

Ja sama kupuję w sklepie ze zdrową żywnością, jedna teraz też dużo produktów dla wegetarian pojawia się w tzn. sieciówkach ;) paróweczki sojowe, pasztety ;) Pychotka! ;)
marszu91
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2017, o 15:25

Re: Sklepy ze zdrowa zywnoscia.

Post autor: marszu91 » 10 mar 2017, o 15:43

Widzie może gdzie zamawiać miód Manuka?
edikowal88
Posty: 9
Rejestracja: 30 maja 2017, o 13:49

Re: Sklepy ze zdrowa zywnoscia.

Post autor: edikowal88 » 31 maja 2017, o 13:35

Ja zamawiam zazwyczaj na allegro :) Specyfika Allegro jest taka ze tam walczą ceną niższą niż na stronach esklepów i w stacjonarnych...
ODPOWIEDZ