Emigracja do Holandii

zagranica
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shaft1
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 76
Rejestracja: 19 gru 2012, o 11:05

Emigracja do Holandii

Post autor: Shaft1 » 23 paź 2016, o 07:27

Witam , chcemy z partnerką wyjechać do Holandii . Mamy dwoje dzieci to główny powód. Proszę o sugestie w każdym obszarze, pomysł powstał 2 dni temu. Ma to sens?
Awatar użytkownika
biedronkowa
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 104
Rejestracja: 30 sty 2011, o 18:00

Re: Emigracja do Holandii

Post autor: biedronkowa » 23 paź 2016, o 08:00

Z moją partnerką też miałyśmy taki pomysł, sama organizacja wyjazdu trwała pół roku. Wyjechałyśmy i okazało się, że to nie dla nas. Polaków traktuje się strasznie stereotypowo (złodziej i krętacz) i niestety kilka razu miałyśmy z tego powodu utrudnienia. Jeżeli chodzi o język to po angielsku dogadasz się z każdym. Holendrzy to naród bardzo uśmiechnięty, ale uwielbiają donosić, tam się za to chwali. My zaczynałyśmy od zera (praca na produkcji) i na tym zostało wróciłyśmy. Bo widziałyśmy (nie chcę tutaj generalizować), że trzeba tam naprawdę posiedzieć, żeby traktowali Cię jak swojego.

Nie wiem czy macie jakieś osoby, które mogłyby Wam tam pomóc, nie wiem też jak to jest ze związkami (ile musicie tam być, żeby taki zawrzeć), albo z dziećmi. Jednak warto próbować. Jak macie jakieś pytania, piszcie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Emigracja do Holandii

Post autor: Altena_Q » 23 paź 2016, o 14:02

Czemu akurat do Holandii? Czy któraś z Was zna język? To ważne aby nie jechać na ślepo, bo faktycznie można wylądować w jakiejś najniższej możliwej pracy bez perspektyw na zmianę. Ważne też, w jakim wieku są Wasze dzieci. Może zastanówcie się nad krajem, którego chociaż jedna z Was zna język, to jest na początku najważniejsze. Mam doświadczenie na tym polu akurat z Niemcami, nie z Holandią, i wiem, że zachodnie landy (tzn. nie z byłego NRD), szczególnie zachodnia północ Niemiec, są bardzo otwarte na tęczowe rodziny i mają aktywne programy aktywizacji zawodowej etc. Ale nauka języka najpierw. Jak chcesz, więcej mogę napisać na pw.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Vikki
Posty: 7
Rejestracja: 13 cze 2009, o 02:00

Re: Emigracja do Holandii

Post autor: Vikki » 29 lis 2016, o 13:29

Hej. Ja z partnerka mieszkamy w holandii. Zaczynałam tutaj od zera. Mija już kilka lat, a my jeszcze super daleko nie zaszłyśmy. Ale my podjęliśmy decyzję zostać tutaj około 2 lata temu dopiero. No i pierwsze i najważniejsze, to szkoła językowa dla was. Dzieciaki pa do szkoły i szybko złapią język, jak to dzieci. Jeżeli chodzi o pracę, to dość ciężki znając coś bez pośredników (uitzendbureau). Ale ciężko, nie znaczy nie możliwe. Ja odważyłam się i złożyłam papiery do szkoły. Dostałam się i teraz uczę się. Zdobywaj nowy zawód, co może otworzyć dużo drzwi (mam nadzieje). Ogólnie taki wyjazd trzeba bardzo dobrze przemyśleć. Mogę więcej opowiedzieć, jeżeli chcecie. :cool:
Juni
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 154
Rejestracja: 13 lis 2016, o 21:43

Re: Emigracja do Holandii

Post autor: Juni » 3 gru 2016, o 08:59

Ja nie wiem nic o Holandii ale o emigracji sporo z wlasnego doswiadczenia. Jesli moge jakos pomoc to jestem otwarta na odpowiedzi. Lub moze bardziej wypowiedzi o wlasnych przemysleniach. :)
ODPOWIEDZ