Nowoczesna Polska Palikota

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
to_jest_nick
super forma
super forma
Posty: 1315
Rejestracja: 5 mar 2013, o 14:01

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: to_jest_nick » 23 sty 2015, o 20:10

Interlokutorka pisze: W czasach dewaluacji wyższego wykształcenia, gdy najpoważniejsze nawet uniwersytety w polszcze prowadzą łapanki na studentów z powodu niżu demograficznego, praktyczne zastosowanie doktoratu jest oczywiste - to sposób na wyróżnienie się w oczach pracodawcy z tłumu magistrów.


Owszem.

babette_h pisze: Szczerze pisząc, nie fetyszyzowałabym doktoratu

Dobrego słowa użyłaś, bo wielokrotnie jest to właśnie fetysz, coś co ma z założenia stawiać posiadacza wyżej, ale także czynić atrakcyjnym, to widać nawet na kk, jak to ktoś "wyrwał" panią dr ;-). Zależy jaki jest ten posiadacz doktoratu... Sama znam absolutnie wyjątkowego posiadacza, a raczej posiadaczkę doktoratu :-).
Interlokutorka pisze: Ale bardziej zaciekawił mnie inny element życiorysu pani Ogórek - jej start w wyborach na miss Śląska. Nie mój typ, więc się nie wypowiem, ale... jakieś doświadczenie startu w wyborach już ma! :cool:
Miss bloku hehehe
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Interlokutorka » 23 sty 2015, o 21:29

to_jest_nick pisze:Miss bloku hehehe
Dobre, dobre, zgrabnie to podsumowałaś :lol: Widać, że ona z tych, co to i szewcom był i krawcom był... i modelką też. I np. takie zdjęcie, co to ma być? ;-) Syrena?
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
to_jest_nick
super forma
super forma
Posty: 1315
Rejestracja: 5 mar 2013, o 14:01

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: to_jest_nick » 23 sty 2015, o 22:52

Interlokutorka pisze:
to_jest_nick pisze:Miss bloku hehehe
Dobre, dobre, zgrabnie to podsumowałaś :lol: Widać, że ona z tych, co to i szewcom był i krawcom był... i modelką też.
No bywa, np. przaśna Sarah Palin gubernator Alaski, była także miss tego stanu :-)
Interlokutorka pisze: I np. takie zdjęcie, co to ma być? ;-) Syrena?
To jest body wrapping :-)
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Japonka » 24 sty 2015, o 11:14

Hej, dziewczyny, odeszłyście całkowicie od tematu.
Skupiłyście się głównie na cielesności, tak jakby uroda przeszkadzała.
Czy naprawdę społeczeństwo lubi tylko brzydkie grube baby w polityce? Bo takich chyba jest najwięcej :lol:
Czy naprawdę myślimy tylko stereotypami, że ładna kobieta nie sprawdzi się na żadnym stanowisku?
Pozdrawiam Piękne Panie
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: moja_alchemia » 24 sty 2015, o 12:20

a może dlatego, że gdy widzi się ładną kobietę, to dostrzega się tylko tę urodę, a gdy kobieta nie jest ponadprzeciętnie urodziwa, to szuka się czegoś więcej i znajduje te kompetencje;)
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: babette_h » 24 sty 2015, o 14:09

Japonka pisze: Czy naprawdę myślimy tylko stereotypami, że ładna kobieta nie sprawdzi się na żadnym stanowisku?
Nie. I na przykład żałuję Muchy, która dostała wyjątkowo niewdzięczny dla kobiety resort (baba i zna się na sporcie? eee...), łącznie z podpuszczaniem i pytaniami o kondycje którejś tam nieistniejącej ligi hokeja, a co do których wierzę, że męski minister też by się nie orientował.

A ta kandydatka mi się kupy nie trzyma, powtarzać dlaczego chyba nie ma sensu.


Poza tym ona jest plastikowa... :roll:
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Interlokutorka » 24 sty 2015, o 15:21

babette_h pisze: I na przykład żałuję Muchy,
Pełna zgoda. Zwłaszcza, że Mucha to też doktor, i to w dodatku od ekonomii służby zdrowia, jak znalazł przydałaby się na innym ministerialnym stołku. No ale to stanowisko piastowała inna, z premierowską buławą w plecaku. :evil:
babette_h pisze: Poza tym ona jest plastikowa... :roll:
Pełna zgoda, jakaś taka nienaturalna. Przypomniana wyżej Mucha wypada lepiej zarówno jeśli chodzi o urodę, jak i wypowiedzi. Jedno, co można przyznać pani Ogórek, to to, że nie brak jej odwagi. No ale czego się nie robi dla kariery, nawet taki efektowny skok na główkę. ;-)
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: moja_alchemia » 24 sty 2015, o 15:28

babette_h pisze: (..) Poza tym ona jest plastikowa... :roll:
ale tutaj nadal o urodzie się dyskutuje, a jak rzeczona kandydatka wypada pod względem wypowiedzi publicznych, czy ma męża ;) , który będzie ją wspierał podczas spotkań ...
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Interlokutorka » 24 sty 2015, o 15:49

moja_alchemia pisze: ale tutaj nadal o urodzie się dyskutuje, a jak rzeczona kandydatka wypada pod względem wypowiedzi publicznych, czy ma męża ;) , który będzie ją wspierał podczas spotkań ...
To, czy ma męża i jakiego, nie ma znaczenia, bo i tak nie wygra. Tu o co innego gra idzie, SLD desperacko walczy o utrzymanie się w sejmie po najbliższych wyborach - a przecież zanosi się na to, że się nie utrzyma, i cała (bo również Palikot) ta tzw. lewica wyleci z sejmu. Ogórek ma tylko przypominać o istnieniu SLD. Cóż, jest nieprzygotowana nie tylko do bycia prezydentem, ale i do bycia reprezentantem SLD. Jaki pan (SLD), taki kram (Ogórek).
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: moja_alchemia » 24 sty 2015, o 15:53

Interlokutorka pisze:
moja_alchemia pisze: ale tutaj nadal o urodzie się dyskutuje, a jak rzeczona kandydatka wypada pod względem wypowiedzi publicznych, czy ma męża ;) , który będzie ją wspierał podczas spotkań ...
To, czy ma męża i jakiego, nie ma znaczenia, bo i tak nie wygra. Tu o co innego gra idzie, SLD desperacko walczy o utrzymanie się w sejmie po najbliższych wyborach - a przecież zanosi się na to, że się nie utrzyma, i cała (bo również Palikot) ta tzw. lewica wyleci z sejmu. Ogórek ma tylko przypominać o istnieniu SLD. Cóż, jest nieprzygotowana nie tylko do bycia prezydentem, ale i do bycia reprezentantem SLD. Jaki pan (SLD), taki kram (Ogórek).
jakaś sensowna lewica przydałaby się na scenie politycznej, chociażby dla równowagi, ale SLD kojarzy mi się (sorry, ale jednak) z karierowiczami,
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: babette_h » 24 sty 2015, o 15:57

moja_alchemia pisze:
babette_h pisze: (..) Poza tym ona jest plastikowa... :roll:
ale tutaj nadal o urodzie się dyskutuje, a jak rzeczona kandydatka wypada pod względem wypowiedzi publicznych, czy ma męża ;) , który będzie ją wspierał podczas spotkań ...
O urodzie czy nie o urodzie?
Ja mogę o wszystkim ;)

Mąż wspierał? Może to bardziej ona męża w ewentualnych rozprawach o przywłaszczenie mienia.
A może chciałaby wobec męża skorzystać z prawa łaski?


Co do urody, to w erze wizualnej rzecz dla kandydata niebagatelna, tylko trzeba jeszcze uwzględnić, jak to jest z odbiorem w przypadku płci męskiej i żeńskiej. Postrzeganym jako ponadprzeciętnie urodziwym byłym ministrom Olejniczakowi i Nowakowi nikt nie sugerował, że są na stanowisku z racji wyglądu (chociaż z modelowania Nowaka już się pośmiano, podobnie jak my z kandydowania na Miss).
A ta kandydatka nie jest na żadnym stanowisku. Interlokutorka ładnie napisała o skoku na główkę, cóż - o inteligencji tych co tak skaczą mówić trudno, więc z kolei może zostaje skupić się na urodzie..?
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Interlokutorka » 24 sty 2015, o 16:37

babette_h pisze:Postrzeganym jako ponadprzeciętnie urodziwym byłym ministrom Olejniczakowi i Nowakowi nikt nie sugerował, że są na stanowisku z racji wyglądu (chociaż z modelowania Nowaka już się pośmiano, podobnie jak my z kandydowania na Miss).
No właśnie :evil: a dlaczego tak? Bo to faceci, "dani" publice, by się nimi zachwycała. Kobiety postrzega się inaczej - jak piękna, to dziwka, a jak brzydka, to nieudacznik. I co się dziwić, że kobiety są (średnio) lepiej wykształcone, ale gorzej opłacane. :poop:
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Interlokutorka » 24 sty 2015, o 16:38

moja_alchemia pisze: jakaś sensowna lewica przydałaby się na scenie politycznej, chociażby dla równowagi, ale SLD kojarzy mi się (sorry, ale jednak) z karierowiczami,
Oderwanie się klasy politycznej od "bazy", nieznajomość realiów i ludzkich problemów dnia codziennego to problem nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Tzw. lewica zapomniała o tym, czym jest lewicowość gospodarcza, w Polsce dodatkowo lewicowe hasła ukradł PIS (chodzi o gospodarkę). Nie tylko sensowna lewica by się przydała, ale w ogóle sensowni politycy. Tymczasem do polityki idą tylko ci, którzy gdzie indziej sobie nie radzą - jak pani Ogórek.
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: babette_h » 24 sty 2015, o 16:52

Interlokutorka pisze:
babette_h pisze:Postrzeganym jako ponadprzeciętnie urodziwym byłym ministrom Olejniczakowi i Nowakowi nikt nie sugerował, że są na stanowisku z racji wyglądu (chociaż z modelowania Nowaka już się pośmiano, podobnie jak my z kandydowania na Miss).
No właśnie :evil: a dlaczego tak? Bo to faceci, "dani" publice, by się nimi zachwycała. Kobiety postrzega się inaczej - jak piękna, to dziwka, a jak brzydka, to nieudacznik. I co się dziwić, że kobiety są (średnio) lepiej wykształcone, ale gorzej opłacane. :poop:
Dlaczego tak, to już pewnie tony publikacji (w tym i doktoratów) powstały - i na temat odmiennego postrzegania (kategoria "paprotek" ma jakiś męski odpowiednik?), i na temat nierówności zarobków.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: adama » 25 sty 2015, o 16:15

Pani Ogórek chce zmienić prawo, najlepiej całe (ot tak po prostu, bo złe ;) ) młodych nie karać za przestępstwa gospodarcze ( :twisted: ) a myśliwych wysłać na pole walki jako trzon (armii) - odważne :cool:
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: babette_h » 27 sty 2015, o 15:13

A propos Barbary Nowackiej, to nie wiedziałam, że jest kwestorem w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.
Na pewno zupełnie bez związku rektorem jest tam jej ojciec.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
maszmnie
super forma
super forma
Posty: 1032
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: maszmnie » 27 sty 2015, o 16:53

babette_h pisze:Mnie pani Ogórek jakoś średnio szkoda - jeśli pani znikąd nagle uważa się za kandydata na prezydenta, to źle o niej świadczy. A jeśli świadomie zgadza się na udział w farsie - to... też źle o niej świadczy.
Szkoda, że daje się wkręcić.
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Japonka » 27 sty 2015, o 17:06

E tam, Wy tu się nad Panią Ogórek zastanawiacie, a w wyborach na Prezydenta RP chce także kandydować :shock: http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,dtvmm
Pozdrawiam Piękne Panie
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: babette_h » 27 sty 2015, o 17:15

Japonka pisze:E tam, Wy tu się nad Panią Ogórek zastanawiacie, a w wyborach na Prezydenta RP chce także kandydować :shock: http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,dtvmm
V RP jak V kolumna. Też piar... :roll:
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
kombo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 22 maja 2012, o 10:47

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: kombo » 28 sty 2015, o 20:21

Zazwyczaj wystawianie milion pięciuset stu dziewięciuset kandydatów na prezydenta bylo domeną prawicy, a w tym roku robi się tłoczno na lewicy ;] Zapewne jednak więkoszość się po dordze wycofa, a póki co, rozważając kandydowanie podbiją sobie popularność.
Danuska47
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 26 sty 2015, o 09:04

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Danuska47 » 13 mar 2015, o 10:01

Nie wiem jeszcze na kogo zagłosuję, szczerze mówiąc nie ma odpowiedniego kandydata na fotel Prezydenta, każdy ładnie gada przed wyborami a po nich obietnice chowane są do szuflady.Każdy z nich mówi to co ludzie chcą usłyszeć, Duda obniży wiek emerytalny śmieją się z niego a część ludzi mu wierzy...
ODPOWIEDZ