Kobiety w polityce

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
Awatar użytkownika
Maja333
Posty: 4
Rejestracja: 5 cze 2013, o 15:10
Lokalizacja: Luboń

Re: Kobiety w polityce

Post autor: Maja333 » 12 cze 2013, o 15:02

Ja myślę że mamy wiele wspaniałych kobiet na wysokich stanowiskach, w polityce pewnie można by było wymienić na wysokich stołkach m.in. Panie: Kopacz - Marszałek Sejmu, Mucha - Minister Sportu, i jeszcze kilka Pań bym znalazła. Niestety mam wrażenie że często Panowie nie traktują nas jak partnerów w interesach tylko jak kobiety które nie wiadomo po co się tu pakują, pod tym względem Polska jest zaściankowa do kwadratu :x
asiamach
Posty: 7
Rejestracja: 6 cze 2013, o 14:59

Re: Kobiety w polityce

Post autor: asiamach » 13 cze 2013, o 09:25

Uważam, że to trochę niefortunne przykłady. Tym paniom niestety brakuje cech dobrych polityków. Są one traktowane właśnie jak głupiutkie kobiety. Bardzo stereotypowo.
Elfka88
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2013, o 21:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kobiety w polityce

Post autor: Elfka88 » 20 cze 2013, o 18:56

Wątpie czy kiedykolwiek w Polsce kobieta będzie mogła coś konkretnego uczynić. Zawsze będzie brana za tą słabą, nic nie wiedzącą i głupiutką kobietę.
Pani Mucha i Kopacz? Fakt - "trochę niefortunne przykłady"
hazelnut
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:46

Re: Kobiety w polityce

Post autor: hazelnut » 21 cze 2013, o 00:09

Maja333 pisze:Ja myślę że mamy wiele wspaniałych kobiet na wysokich stanowiskach, w polityce pewnie można by było wymienić na wysokich stołkach m.in. Panie: Kopacz - Marszałek Sejmu, Mucha - Minister Sportu, i jeszcze kilka Pań bym znalazła. Niestety mam wrażenie że często Panowie nie traktują nas jak partnerów w interesach tylko jak kobiety które nie wiadomo po co się tu pakują, pod tym względem Polska jest zaściankowa do kwadratu :x
Niestety "bardzo niefortunne przykłady", raczej nie przekonują mężczyzn, że Kobiety w polityce być powinny, ba! nie być ale czynnie uczestniczyć. Mam wrażenie, że niestety w naszym kraju za politykę trochę "wstyd się wziąć", w związku z czym naszym Państwem kierują ludzie niewykształceni, zaściankowi, nie idący na przód...
ona_333
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 6 cze 2013, o 12:42

Re: Kobiety w polityce

Post autor: ona_333 » 25 cze 2013, o 16:59

Zdecydowanie przykład nietrafiony. Te Panie nie mają zdolności dobrego polityka i nie zrobiły nic dobrego dla Polski, a wręcz przeciwnie. Niestety na chwilę obecną nie ma na polskiej scenie dobrej Pani polityk i nie zapowiada się, aby taka się pojawiła na przestrzeni najbliższych kilku lat. Szkoda, ponieważ mężczyźni bardzo zdominowali polską politykę. Tzn. zawsze w Polsce tak było, ale najważniejsze, żeby ktoś dobrze rządził nie obchodzi mnie jakiej płci będzie taka osoba. Ja chcę tylko, aby Polska była państwem, które będzie przynosiło dumę jej obywatelom.
Awatar użytkownika
ella_cotta
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 321
Rejestracja: 29 lis 2012, o 17:00
Lokalizacja: Wwa

Re: Kobiety w polityce

Post autor: ella_cotta » 25 cze 2013, o 17:41

ona_333 pisze: Niestety na chwilę obecną nie ma na polskiej scenie dobrej Pani polityk
A jakiego wskazałabyś dobrego "Pana polityk"?... Co to sprawia, że jesteś dumną obywatelką tegoż kraju?
ODPOWIEDZ