temat LGBT w pracy

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
latajacykij
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2015, o 21:08

temat LGBT w pracy

Post autor: latajacykij » 13 lis 2015, o 21:13

Cześć,

Piszę, bo mam rozterki.
U mnie w pracy zaczyna się niebawem tydzień różnorodności, jest cykl konferencji i dyskusji :D
pewnego dnia jest zaplanowany dzień LGBT, gdzie będzie konferencja : "lgbt czy o tym warto rozmawiać w pracy?".

Czy coś ze mną jest nie tak, że jakoś mieszane uczucia mam odnośnie samego tytułu? "czy warto"? WTF.
A może jestem przeczulona ?

ps, swoją drogą macie może dostęp do materiałów na temat dyskryminacji w pracy? tj co mogą mi powiedzieć, a czego nie :cool:
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: temat LGBT w pracy

Post autor: moja_alchemia » 13 lis 2015, o 21:20

latajacykij pisze:Cześć,

Piszę, bo mam rozterki.
U mnie w pracy zaczyna się niebawem tydzień różnorodności, jest cykl konferencji i dyskusji :D
pewnego dnia jest zaplanowany dzień LGBT, gdzie będzie konferencja : "lgbt czy o tym warto rozmawiać w pracy?".

Czy coś ze mną jest nie tak, że jakoś mieszane uczucia mam odnośnie samego tytułu? "czy warto"? WTF.
A może jestem przeczulona ?

ps, swoją drogą macie może dostęp do materiałów na temat dyskryminacji w pracy? tj co mogą mi powiedzieć, a czego nie :cool:
przecież to, o czym warto (!?) rozmawiać w pracy zależy też od tego, co to za praca,
skoro u Ciebie są konferencje i dyskusje, i temat został podniesiony, to znaczy, że jest ważny,

zastanawiam się natomiast, dlaczego obawiasz się dyskryminacji? czyżby ten temat był "ważny" dlatego, żeby negatywnie odnieść się do osób lgbt?
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: temat LGBT w pracy

Post autor: ImaSumak » 13 lis 2015, o 21:58

latajacykij pisze:Cześć,

Piszę, bo mam rozterki.
A dlaczego masz rozterki?
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: temat LGBT w pracy

Post autor: takeyoudowntown » 14 lis 2015, o 09:12

Nie wiem o co chodzi tytułowi.
Nie czy warto, tylko o czym, to nie jest doprecyzowane. Czy chcą, aby heterycy zainteresowali się ogólnie tematyką lgbt, czy wybraną dziedziną naszego życia, czy chodzi im o powierzchowne poznanie orientacji pracowników, czyli akcja aby się nie ukrywać. Z tego co wiem, heteryków naprawdę siedzących w temacie lgbt jest znikoma ilość. Ale jeżeli rozmowy mają łamać stereotypy i złe myślenie, to jak najbardziej warto.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: temat LGBT w pracy

Post autor: ImaSumak » 15 lis 2015, o 14:35

takeyoudowntown pisze:Nie wiem o co chodzi tytułowi.
Nie czy warto, tylko o czym, to nie jest doprecyzowane. Czy chcą, aby heterycy zainteresowali się ogólnie tematyką lgbt, czy wybraną dziedziną naszego życia, czy chodzi im o powierzchowne poznanie orientacji pracowników, czyli akcja aby się nie ukrywać. Z tego co wiem, heteryków naprawdę siedzących w temacie lgbt jest znikoma ilość. Ale jeżeli rozmowy mają łamać stereotypy i złe myślenie, to jak najbardziej warto.
A nie sądzisz, że to prowokacja? Że komuś się znowu nudzi?
Lubię kiedy kobieta...
babeczkaJakJa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 70
Rejestracja: 26 mar 2014, o 12:52

Re: temat LGBT w pracy

Post autor: babeczkaJakJa » 16 lip 2016, o 09:35

Rozmawiać zawsze warto. Akurat u mnnie jest liberalne środowisko, ale i tak zdarzają się takie żarciki o "ciepłych "
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: temat LGBT w pracy

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 16 lip 2016, o 12:28

takeyoudowntown pisze:Nie wiem o co chodzi tytułowi.
Nie czy warto, tylko o czym, to nie jest doprecyzowane. Czy chcą, aby heterycy zainteresowali się ogólnie tematyką lgbt, czy wybraną dziedziną naszego życia, czy chodzi im o powierzchowne poznanie orientacji pracowników, czyli akcja aby się nie ukrywać. Z tego co wiem, heteryków naprawdę siedzących w temacie lgbt jest znikoma ilość. Ale jeżeli rozmowy mają łamać stereotypy i złe myślenie, to jak najbardziej warto.
U mnie nie ma takiej możliwości, mimo, że są osoby tolerancyjne i uświadomione od strony psychologicznej, (niewiele, ale jednak) w przypadku jakiegokolwiek problemu w pierwszej kolejności popłyną osoby homo, a nie hetero.
I dobrze to ujęłaś, wszystko zależy od kontekstu, u mnie kontekst byłby taki czy warto poruszać w ogóle zagadnienie LGBT jako takie jako temat wrażliwy obyczajowo.
Ja jestem za tym żeby w takich środowiskach nie tłumaczyć się ani nie zaprzeczać, bo zaprzeczanie powoduje stres i różne inne przykre następstwa psychologiczne. Ważny jest komfort osoby homoseksualnej, a nie jej otoczenia, ambicji otoczenia, aspiracji otoczenia, chęci manipulowania wiedzą przez otoczenie itp. To człowiek ma decydować o tym komu i ile chce o sobie powiedzieć, a nie osoby, które tej otwartości oczekują aby czuły się fajnie. Chyba, że ktoś jest 100% ekstrawertykiem, to powinien obwieszczać wszystko, wszędzie i zawsze, bo inaczej będzie czuł dyskomfort. Albo jeśli ktoś jest osobą młodą i od początku jest świadomy siebie, szczerze mówiąc nie wiem jak by to miało wyglądać w życiu dorosłym, bo sama miałam inne doświadczenia, ale uważam, że dorośli powinni robić wszystko żeby stworzyć takim osobom środowisko, w którym orientacja jest czymś naturalnym, bądź uczyć od samego początku, że ludzie są różni i trzeba sobie z nimi na co dzień radzić; w pracy, w sąsiedztwie, w kręgach znajomych itp.
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
ODPOWIEDZ