Walka poprzez nazwy owoców

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
Scat
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2016, o 00:56

Walka poprzez nazwy owoców

Post autor: Scat » 9 sty 2017, o 13:59

A więc, ostatnio poprzez facebook rozsyłana jest akcja, która coraz szumniej, zdaje się, objawia się na kobiecych profilach, rozpowszechniana poprzez priv. Tekst zachęcający do niej, który jest rozpowszechniany, zamieszczam poniżej.

Widząc ją, zaczęłam się zastanawiać, czy ma to jakikolwiek sens. Czy tylko ja mam wrażenie, że nawet wzięcie udziału w akcji nie rozwiązuje problemu, bo większość person, jakie wezmą w tym udział i tak zapomni, po co jest cała ta akcja i będzie uczestniczyć tylko dlatego, żeby iść za tłumem lub pochwalić się swoim związkiem/samotnością etc.? Zaczęło mnie zastanawiać, jako nieśmiałej foremki dla której każde słowo tego posta jest pewnym przełamaniem własnej skrytości, co o tym sądzicie? Gra jest odpowiednią metodą "walki", jak to poniżej określono, czy jedynie tym, o czym napisałam powyżej?
Dziewczyny! nadszedł ten czas roku kiedy po raz kolejny poprzez grę staramy sie wzbudzić świadomość zagrożenia rakiem piersi. Jest to bardzo proste i chcialabym aby WSZYSTKIE z was wzięły w tym udział. Dwa lata temu pisałyśmy w naszych statusach na FB kolor naszej bielizny. Mężczyźni całymi dniami zastanawiali się o co chodzi z losowymi kolorami wypisanymi na profilach dziewczyn. W tym roku odnosimy sie do statusu naszego życia miłosnego. Nie odpowiadajcie na tę wiadomość, po prostu napiszcie odpowiednie słówko na waszej tablicy i wyślijcie tą prywatną wiadomość do wszystkich dziewczyn z waszej listy kontaktów!!!
BORÓWKA - wolna
ANANAS - to skomplikowane
MALINA - nie chcę/nie mogę się zaangazować
JABŁKO - zaręczona
WIŚNIA - w związku
BANAN - mężatka
AWOKADO - jestem tą lepszą połówką
TRUSKAWKA - nie mogę znaleźć mojego Księcia z Bajki
CYTRYNA - chce być sama
RODZYNKA - chcę wyjść za mojego partnera
Ostatnim razem gra z bielizną była wspomniana w telewizji, zobaczmy czy w tym roku też się nami zainteresują. Skopiuj tą wiadomość i wyślij ją do wszystkich koleżanek. Nie zapomnij uaktualnić Twojego statusu
Umieść serce na swojej tablicy ogłoszeń, bez żadnego komentarza. Wyślij tę wiadomość do swoich koleżanek, tylko do kobiet.! Następnie wklej serce na tablicy osoby, od której otrzymałaś tę wiadomość. Jeśli ktoś zapyta, dlaczego masz tyle serduszek - nie odpowiadaj. Robimy to, bo to tydzień walki z rakiem piersi. Mały gest (żeńskiej) solidarności. Serce zrobisz < oraz 3 (bez spacji). W imieniu wszystkich kobiet, dziękuję
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Walka poprzez nazwy owoców

Post autor: dobranocka14 » 9 sty 2017, o 14:16

A w jaki sposób ma to pomóc w walce z rakiem piersi?
Jeszcze rozumiem gdyby te słowa umieszczały kobiety, które poddały się badniu ale takie coś? Nie widzę sensu.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Walka poprzez nazwy owoców

Post autor: takeyoudowntown » 9 sty 2017, o 14:53

Nie widzę związku.
Nadmierna seksualizacja nie podoba mi się. Kolor bielizny? Naprawdę? Status życia prywatnego? Czy to nie kolejna akcja w stylu szukania faceta na fb, a jakaś walka i ideologia jest tylko przykrywką? Żenujące.
Be someone who makes you happy
Scat
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2016, o 00:56

Re: Walka poprzez nazwy owoców

Post autor: Scat » 9 sty 2017, o 22:46

Takie mam właśnie wrażenie, moim pierwszym skojarzeniem były tradycyjne pytania "kiedy sobie kogoś znajdziesz" przy wigilijnym stole, transparent dla zdesperowanych na temat ich statusu matrymonialnego... Zastanawiałam się czy ktoś w tym znajdzie sens, bo przecież skoro co rusz spojrzę na tablicę, widzę kolejną nazwę owoców, takowe go widzieć muszą, ciekawe tylko jaki.
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Walka poprzez nazwy owoców

Post autor: justsomebody10 » 10 sty 2017, o 00:54

To po prostu unowocześniona, wirtualna wersja łańcuszka św. antoniego/łańcuszka szczęścia.

A może po prostu kolejne wcielenie biedronkowej akcji Gang Świeżaków :twisted:
Sadblueayes
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 91
Rejestracja: 31 paź 2016, o 09:02

Re: Walka poprzez nazwy owoców

Post autor: Sadblueayes » 10 sty 2017, o 20:23

sensu nie widzę. Jaki to niby ma związek z rakiem piersi?
bzdury nic więcej... :roll:
także tego.. :pilka:
ODPOWIEDZ