Uwolnić Pussy Riot!

Wszystko na temat ruchu feministycznego, a więc: fakty, mity, różnorodność opinii i postaw, ważne wydarzenia, a także sylwetki działaczek.
odbicie
super forma
super forma
Posty: 1364
Rejestracja: 29 cze 2010, o 15:13

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: odbicie » 20 sie 2012, o 13:48

koralik pisze:
odbicie pisze:
koralik pisze:Prawo, nawet w Rosji, jest PRAWEM. I nie ma znaczenia, czy jest mądre, czy głupie, ważne, że OBOWIĄŻUJE ! I dlatego nalezy je przestrzegać . (

Brednie
- czy ty naprawdę masz świadomość, co tu zaistniało przy wsparciu twojej klawiatury?
Kiedyś byłam na "przesłuchaniu" przez naszą, polską p. prokurator. Udowodniłam jej, że zarzuty są denne. Zgodziła się ze mną, ale , powiedziała, że obowiązujące prawo NIE DOPUSZCZA takich interpretacji .... Rozumiesz ? Bo jeśli nie, to idż do SZKOŁY !!!! :( :( :(

A o co tu biega – że zapytam?!
- czy o wskazanie, że z głupotą prawnie usankcjonowaną walczyć trzeba?
- czy o wskazanie, że trzeba dać se siana bo prawo jest prawem!
- piszemy tu o możliwościach prawnych: dziewczyny kontra obowiązujące PRAWO w Rosji?
- może warto zwrócić uwagę na wymowę swego postu?!
Nie strasz mnie szkołą (i nie strasz mnie prawem – które takie, jakie sobie pewna grupa społeczna wymyśli) szkoła nie jest instytucją – która posiada wyłączność na wiedzę (tym bardziej że to co się w niej naucza – to jedna z opcji światopoglądowych – a gdzie reszta?). Wiec lipa. Jakaś alternatywa, przy definiowaniu tego i siego.
shortbreaths
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 314
Rejestracja: 18 maja 2011, o 16:54

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: shortbreaths » 20 sie 2012, o 13:53

koralik pisze:To ty niczego nie rozumiesz! Najpierw trzeba zmienić prawo, a dopiero potem. urządzać demonstracje !!!
A czego miałyby wówczas demonstracje dotyczyć?
Kolejność jest odwrotna, a zmiana prawa zaczyna się właśnie na ulicach.
koralik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 758
Rejestracja: 23 wrz 2009, o 00:00

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: koralik » 20 sie 2012, o 13:55

A o co tu biega – że zapytam?!
- czy o wskazanie, że z głupotą prawnie usankcjonowaną walczyć trzeba?
- czy o wskazanie, że trzeba dać se siana bo prawo jest prawem!
- piszemy tu o możliwościach prawnych: dziewczyny kontra obowiązujące PRAWO w Rosji?
- może warto zwrócić uwagę na wymowę swego postu?!
Nie strasz mnie szkołą (i nie strasz mnie prawem – które takie, jakie sobie pewna grupa społeczna wymyśli) szkoła nie jest instytucją – która posiada wyłączność na wiedzę (tym bardziej że to co się w niej naucza – to jedna z opcji światopoglądowych – a gdzie reszta?). Wiec lipa. Jakaś alternatywa, przy definiowaniu tego i siego.[/quote][/quote]
Nie rozumiesz: albo przestrzegasz prawa, albo idziesz siedzieć . Innej opcji nie ma. A czy nam się to podoba, czy nie, to już inna sprawa ! :)
odbicie
super forma
super forma
Posty: 1364
Rejestracja: 29 cze 2010, o 15:13

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: odbicie » 20 sie 2012, o 14:27

- naturalnie, że w Systemie gdzie z demokracją na bakier – występuje duża szansa na to, że nie tylko pójdę siedzieć, ale jeszcze w dodatku mogą mnie powiesić, może mnie czekać ukamienowanie…

Że za dane działanie anty „reżimowe” mogę pójść siedzieć – toż to, wlicza się w ryzyko. Ale owe opcje (pójdę siedzieć…) mogą być i inne – mogę np. wygrać…

Ktoś po prostu ryzykuje, aby coś wywalczyć – straszymy i trzymamy za rękę, by nie wyszły przed szereg bo oberwą, albo wspieramy jakoś unikając pewnego schematycznego myślenia, które coś za bardzo anty w walce o sprawę…
koralik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 758
Rejestracja: 23 wrz 2009, o 00:00

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: koralik » 20 sie 2012, o 14:31

odbicie pisze:- naturalnie, że w Systemie gdzie z demokracją na bakier – występuje duża szansa na to, że nie tylko pójdę siedzieć, ale jeszcze w dodatku mogą mnie powiesić, może mnie czekać ukamienowanie…

Że za dane działanie anty „reżimowe” mogę pójść siedzieć – toż to, wlicza się w ryzyko. Ale owe opcje (pójdę siedzieć…) mogą być i inne – mogę np. wygrać…

Ktoś po prostu ryzykuje, aby coś wywalczyć – straszymy i trzymamy za rękę, by nie wyszły przed szereg bo oberwą, albo wspieramy jakoś unikając pewnego schematycznego myślenia, które coś za bardzo anty w walce o sprawę…
Nareszcie zrozumiałaś ! Nie tędy droga ! Ten reżim od 200 lat nie uległ zmianie : morderstwa, agresje, zsyłki..... I tak będzie, niestety, dopuki to azjatyckie mocarstwo nie ZECHCE zapewnić swoim obywatelom minimum demokracji. Ale to juz temat na następne 100 lat , niestety !!! :x :x :x
odbicie
super forma
super forma
Posty: 1364
Rejestracja: 29 cze 2010, o 15:13

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: odbicie » 20 sie 2012, o 14:35

ale że co zrozumiałam? :roll:
bo mi się zdaje że ty mnie nie zrozumiałaś...
no dobra, widocznie odbieramy na innych falach...
koralik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 758
Rejestracja: 23 wrz 2009, o 00:00

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: koralik » 20 sie 2012, o 14:46

odbicie pisze:ale że co zrozumiałam? :roll:
bo mi się zdaje że ty mnie nie zrozumiałaś...
no dobra, widocznie odbieramy na innych falach...
Widzisz, taka jest historia Rosji. A tak na marginesie : czy wiesz, że żaden car nie zmarł smiercią naturalną :?: :D
sailor490
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 145
Rejestracja: 25 lis 2006, o 00:00

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: sailor490 » 24 sie 2012, o 18:47

_notofrugo pisze:Ależ proszę (w żadnym wypadku to nie są felietony).

I najważniejsze: nawiązując do słów Kingi Dunin, myślę, że „zadymy są niezbędne. Zadyma zawsze jest dla biorących w niej udział ryzykowna. Grozi śmiesznością, marginalizacją, uznaniem za wariata. […] Jest to jednak nie tylko szkoła walki, ale i myślenia. Czucia. I jedyna okazja, żeby choć na chwilę znaleźć się poza systemem i zobaczyć go z zewnątrz” [Kinga Dunin, „Zadyma”]. jeśli Cię to nie ruszyło, jeśli serduszko nie zabolało, a wątroba nie podeszła pod gardło, to się nie doagadmy.

pozdro300.
Jedni robią zadymy przeciwko kościołowi, inni przeciwko gejom i lesbijkom

Czy naprawdę pochwalasz zadymy?
Awatar użytkownika
implant
super forma
super forma
Posty: 1280
Rejestracja: 29 maja 2008, o 02:00

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: implant » 27 sie 2012, o 08:57

Popieram Rewolucje, tylko tak można szybko coś zmienić. Czasem tylko tak można cokolwiek zmienić.
dotte
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 159
Rejestracja: 16 cze 2004, o 00:00

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: dotte » 24 wrz 2012, o 20:48

implant pisze:Sprawa i wyrok na Pussy Riot, to kolejny przykład, że nic się nie zmieniło i nie zmieni
Fakt. Byli, są oraz będą ludzie, którzy nie chcą by do świątyni (obojętnie czy buddyjskiej, chrześcijańskiej, muzułmańskiej...) wpadała gromadka oświeconych performerek i w imię ogólnoludzkiego braterstwa/siostrzeństwa, wolności, wyzwolenia, tolerancji i swobody odstawiało przy ołtarzu demoniczny taniec „świętego wita” lub ścinała krzyż.
implant pisze:Nie tłumaczcie mi, że cerkiew to święte miejsce dla ludzi wiary, bo nie budynki są ważne.
No jak przystało na rewolucjonistkę, powinna Pani wiedzieć, że budynki są ważne. Choćby dlatego, że podczas rewolucji, pierwsze co się zmienia to właściciele pałaców. Nierzadko się na tym kończy.
implant pisze: I nie bawcie się w porównywanie i analogie do innych krajów, bo sensu w tym ani za grosz, to sa inne kultury, inne historie i inne sposoby działania.
uhm, to bardzo interesujące... a poza tym wszyscy są równi lecz niektórzy równiejsi ;)
Bawcie się -- szanowne panie -- w porównania, ponieważ znakomitą większość ludzi na Ziemii, łączą bardzo podobne wartości i schematy myślowe. Wszyscy ludzie kierują się tymi samymi instynktami. Poza tym, jest bardzo niewiele miejsc na naszej planecie, które byłyby pozbawione narośli globalizacji, międzynarodowej geopolityki. Socjotechnika jest uniwersalna i obejmuje zarówno parę ludzi, rodzinę, organizację jak i naród.
Awatar użytkownika
implant
super forma
super forma
Posty: 1280
Rejestracja: 29 maja 2008, o 02:00

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: implant » 25 wrz 2012, o 00:04

@dotte
To nie jest rodzaj dyskusji, na którą ja reaguję, to jest rodzaj zaczepki, której ja mówię NIE.
Wyrywanie z kontekstów, jakież to ubogie w myśleniu.
Z Bogiem.
_notofrugo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 467
Rejestracja: 3 sie 2010, o 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: _notofrugo » 29 wrz 2012, o 15:40

W poniedziałek happening przed PKiN i konferencja: http://www.facebook.com/events/532195623473354/

Chodźcie!
_notofrugo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 467
Rejestracja: 3 sie 2010, o 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: _notofrugo » 30 wrz 2012, o 20:19

Awatar użytkownika
Zach
Posty: 9
Rejestracja: 12 kwie 2012, o 01:42

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: Zach » 5 paź 2012, o 02:01

Nie wiem, czy to prawda, ale dziewczyny mówią, że to Pussy Riot członkini. Głupie, ale ... makes your day. :)
Mam nadzieję, że jest to możliwe do oglądania. Bo jak tylko ten vid stał się popularny, został zablokowany na youtube.
http://vk.com/videos85837046?q=%D0%B3%D ... _159527447
Proof to me that you're divine change my water into wine.(c)
AIN'T POLISH.
_notofrugo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 467
Rejestracja: 3 sie 2010, o 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: _notofrugo » 8 paź 2012, o 16:39

Kolektyw Pussy Riot zaprasza na kolejną akcję solidarnościową z dziewczynami: http://www.facebook.com/events/100319516794508/
Jutro, godz. 18.00, pl. Defilad, Warszawa.
W środę, 10 października, poznamy wyrok sądu apelacyjnego w tej sprawie.
Awatar użytkownika
heledore-baby
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 41
Rejestracja: 3 lip 2007, o 00:00

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: heledore-baby » 10 paź 2012, o 10:23

I znów natrafiłam na Pussy Riot. Panie pozwolą, że posłużę się linkiem, bo swoje zdanie o PR napisałam już jakiś czas temu na swoim blogu, więc nie chce mi się pisać wszystkiego raz jeszcze...

http://bajroniczna.blog.pl/2012/09/09/p ... aktywizmu/

dodam tylko, że notka pisana była już jakiś czas temu, a najnowszych wieści o PR nie śledzę, a więc dane nie są może zbyt aktualne, ale niemniej jednak przedstawiają jako tako mój pogląd na tę sprawę.
shortbreaths
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 314
Rejestracja: 18 maja 2011, o 16:54

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: shortbreaths » 10 paź 2012, o 13:34

Awatar użytkownika
nanniii
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2013, o 07:41

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: nanniii » 30 maja 2013, o 14:15

Hej!
Przepraszam za odkopywanie "trupa", ale ciekawa jestem czy macie jakieś informacje o tym co dzieje się z dziewczynami z PR?
logarytm200
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 11 mar 2013, o 21:14

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: logarytm200 » 31 maja 2013, o 00:54

Wystarczy przewertować Internet: Marija rozpoczęła głodówkę i trafiła do szpitala.

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/czlo ... t_id=12681
logarytm200
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 11 mar 2013, o 21:14

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: logarytm200 » 18 lip 2013, o 00:57

Nowe wideo od Pussy Riot!

http://youtu.be/qOM_3QH3bBw
Awatar użytkownika
ella_cotta
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 321
Rejestracja: 29 lis 2012, o 17:00
Lokalizacja: Wwa

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: ella_cotta » 20 lip 2013, o 21:51

ciekawe dlaczego aż tyle minusów...
logarytm200
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 11 mar 2013, o 21:14

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: logarytm200 » 22 lip 2013, o 18:56

Ja się dziwię, że go jeszcze nie zdjęto ;).
Awatar użytkownika
tia
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 286
Rejestracja: 6 gru 2010, o 19:25

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: tia » 22 lip 2013, o 19:07

ale Dziewczyny :twisted:.
cathe
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 56
Rejestracja: 21 maja 2013, o 15:03

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: cathe » 22 lip 2013, o 22:36

logarytm200 pisze:Nowe wideo od Pussy Riot!

http://youtu.be/qOM_3QH3bBw
niezła, dobry podkład, jest moc :)
mockingbird
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 20 gru 2013, o 23:30

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: mockingbird » 23 gru 2013, o 22:04

Członkinie Pussy Riot uwolnione! :)
Awatar użytkownika
triko777
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 477
Rejestracja: 14 gru 2012, o 21:45

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: triko777 » 24 gru 2013, o 00:11

Z tego co wiem wyszły zaledwie 3 miesiące przed czasem i przynajmnie jedna z nich nie jest zadowolona gdyż amnestię ocenia jako PR-owy chwyt przed IO. A więc wyszły ale problem polega na tym, że w ogóle nie powinny trafić do łagru. I tu się nic nie zmieniło. Niestety
IT'S NOT A PROBLEM IT'S A CHALLENGE
mockingbird
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 20 gru 2013, o 23:30

Re: Uwolnić Pussy Riot!

Post autor: mockingbird » 24 gru 2013, o 09:53

Ale ważne jest to, że przynajmniej wyszły. Wiadomo, że Putin robi to pod publiczkę. Cieszę się, że nadal będą kontynuować działalność mimo tego co się stało.
ODPOWIEDZ