BIEGANIE

Aktywnie, na sportowo, pasje, hobby, podróże, adrenalina... ciągle w szlafrokach jednak z ręką na pulsie
kalisiaa

Re: BIEGANIE

Postautorka: kalisiaa » 22 lis 2016, o 17:58

ja chciałabym zaczac przygodę z bieganiem :)
Jaki dystans polecacie na początek?
Awatar użytkownika
czarnenabialym
początkująca foremka
początkująca foremka

Postautorka: czarnenabialym » 2 gru 2016, o 12:09

kalisiaa pisze:ja chciałabym zaczac przygodę z bieganiem :)

Na początek nie skupiaj się na jakimś konkretnym dystansie. Po prostu biegnij na tyle na ile starczy Ci sił. Załóż sobie np 15 czy 20 minut treningu i podczas tego czasu przebiegnij/przemaszeruj tyle ile Ci się uda. Później jak już uda Ci się cały ten czas pokonać biegiem to można zwiększać czas treningu bądź na podstawie dystansu jaki przebiegłaś w tym czasie wyznaczyć sobie jakiś cel. Nie warto się skupiać tylko na jakimś dystansie. Ja czasem biegam tylko 3-4 km na treningu ale to nie znaczy, że nie przebiegnę 10 km na zawodach :) Ważne by poznać swoje możliwości i stopniowo je poprawiać :)
Ty jesteś reżyserem swojego życia.
Napisz swój własny scenariusz.
Awatar użytkownika
slubka

Postautorka: slubka » 3 gru 2016, o 22:54

To może spotkamy się gdzieś na trasie :) O Weteranie jeszcze nie myślę, w przyszłym roku chcę się zmierzyć z 12 km w Warszawie. Choć Beskidzki Rekrut też mnie zaczyna trochę stresować :)
Awatar użytkownika
czarnenabialym
początkująca foremka
początkująca foremka

Postautorka: czarnenabialym » 4 gru 2016, o 09:29

slubka pisze:To może spotkamy się gdzieś na trasie :) O Weteranie jeszcze nie myślę, w przyszłym roku chcę się zmierzyć z 12 km w Warszawie. Choć Beskidzki Rekrut też mnie zaczyna trochę stresować :)

Myślę, że bardzo możliwe, jest to, że pobiegnę i Rekruta w Myślenicach i Classica w Warszawie więc spotkanie na trasie jest możliwe.

Beskidy na pewno łatwe nie będą. Byłam towarzysko w tym roku w Myślenicach i trasa była mega wymagająca, ale do przejścia.
Marcusia
początkująca foremka
początkująca foremka

Postautorka: Marcusia » 13 gru 2016, o 16:27

kalisiaa pisze:ja chciałabym zaczac przygodę z bieganiem :)

Na początku w ogóle nie musisz biegać. :) Jak po przerwie w ruszaniu się zaczęłam od... spacerów. :D Potem szybkich spacerów i podbiegania - tyle, żeby się zmęczyć, ale czuć się dobrze i nie wypluć sobie płuc. I najlepiej nie palić, jak chce się biegać. To nie jest dobre połączenie.
Awatar użytkownika
hubab_uba

Postautorka: hubab_uba » 15 gru 2016, o 16:29

Bieganie jest cudowne. Polecam każdemu. Oczywiscie tam gdzie nie ma smogu :) Najlepiej zacząć od 30 min, a później się rozwijać. Bez interwałów. I nic nie jesć i nie pić przed zs jakies 1,5h
babeczkaJakJa
początkująca foremka
początkująca foremka

Postautorka: babeczkaJakJa » 23 gru 2016, o 13:25

Co wiosnę mam psotanowienie biegać.. w tymr oku tylko kilka razy byłam :( Teraz to mi tak brak energii przez tę szrówkę za oknami, ze masakra. Musze chyba jakieś witaminy zaserwować sobie, albo biovital jak moja mama. Ale wiosną 2017 się wezmę!! :slonko:
Gaik
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Postautorka: Gaik » 24 gru 2016, o 00:49

babeczkaJakJa pisze:Co wiosnę mam psotanowienie biegać.. w tymr oku tylko kilka razy byłam :( Teraz to mi tak brak energii przez tę szrówkę za oknami, ze masakra. Musze chyba jakieś witaminy zaserwować sobie, albo biovital jak moja mama. Ale wiosną 2017 się wezmę!! :slonko:

Mylisz się. Wiosną będzie gorzej, bo jest przesilenie. Fizycznie jest trudniej.Zmuś się do tego raz. Właśnie przy aurze typu deszcz, śnieg. Duża szansa, że poczujesz wyzwolenie spod grubych kurtek i ciężkich butów, jakich używamy przy mniej intensywnym ruchu. To jest dopiero radość i zabawa! Poznasz ciało ze strony, której nie oferuje zwykłe życie w ,,oficjalnych" ciuchach od przesiadki z samochodu, czy autobusu, do biura.
Awatar użytkownika
czarnenabialym
początkująca foremka
początkująca foremka

Postautorka: czarnenabialym » 6 sty 2017, o 19:24

Nie ma ktoś ochoty wybrać się w niedzielę Warszawa Forty Bema na trening Runmageddon?

https://www.runmageddon.pl/zapisy/otwar ... 08-01-2017

Wróć do „Sport i hobby”