Grubaski !!!

Aktywnie, na sportowo, pasje, hobby, podróże, adrenalina... ciągle w szlafrokach jednak z ręką na pulsie
ODPOWIEDZ
Almostek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 10 cze 2012, o 22:41

Grubaski !!!

Post autor: Almostek » 5 lip 2012, o 16:48

Witajcie

Może trochę będzie nietypowo :) szukam kobiet/dziewczyn, które są bardzo otyłe i zmagają się ze swoją nadwagą. Ja również osoba chcąca schudnąć i aktywnie zacząć spędzać czas. Dlatego uznałam, że razem byłoby raźniej i mogłybyśmy się nawzajem motywować i regularnie spotykać na ćwiczenia. Jestem z Warszawy więc poszukuję też warszawianek. Nie wstydźcie się, zróbmy coś wreszcie :) Tylko niech nie zgłaszają się osoby co mają do zrzucenia parę kg;) chodzi mi o osoby naprawdę otyłe nawet o wadze trzy cyfrowej. Czekam :)
Sztyletnica
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 25
Rejestracja: 7 sie 2012, o 20:19

Re: Grubaski !!!

Post autor: Sztyletnica » 30 lis 2012, o 01:33

O fak! Spodziewałam się jakiś fetyszy a tu wała.

No, sorry, stara! Widać tutaj wszystkie baby są szczupłe i uważają, ze mają idealne ciała xD

Jeśli chcesz schudnąć, to musisz pójść do psychologa, bo jedzenie (jak palenie, picie, ćpanie, siłka i koksy) jest uzależnieniem. Możliwe, ze tak rozładowujesz stres. Najpierw po szkole, później po studiach a teraz po pracy. Możliwe, że coś cię stresuje i odbiera ci codziennie pewność siebie lub nie dostrzegasz w niczym innym przyjemności i nagrody tylko w jedzeniu.

Spisz sobie co codziennie jesz i podlicz kalorie pod koniec dnia. Codziennie organizm potrzebuje 2800 kcal. Grubasy potrafią nie jeść przez cały dzień a wieczorem władować sobie połowę z dziennego zapotrzebowania i myślą, ze mało zjadły, bo zjadły jeden posiłek. Nie można spalić 1400 ani 2800 kcal siedząc lub sprzątając kuchnię czy pokój.

Na początek jedz połowę z tego, co chochlą nakładasz sobie na talerz. Zamiast wideł przerzuć się na pałeczki. Zamiast kubka to filiżankę. Zamiast balii na zupę to kubek.

Pożegnaj się z kawą i herbatą. To przereklamowane szity, które wspomagają zapotrzebowanie na cukier, wysuszają skórę, wypłukują witaminy.

Jak masz ochotę na coś to zagryź marchewką, jabłkiem i popij ciepłą wodą o temperaturze pomyj (nigdy zimną).

Nie jedź i staraj się nie pić po 18:00. Daj żołądkowi fajrant. Żołądek też człowiek. Idź wcześniej spać, bo niewyspany "musk" ma chrapkę na coś słodkiego. I wie coś o tym automat z batonami. Ten zbol tylko czeka aż wrzucisz monetę i zajrzysz mu do gaci i wyciągniesz to i owo.

Na razie odrzuć sport siłowy, bo po nim będzie ci się chciało więcej żreć. Zamiast tego idź na godzinny spacer - potraktuj to jak wakacje i relaks z daleka od wszystkiego. Oczyść umysł. Zupełnie inaczej organizm reaguje kiedy ma się skupiać na robocie a zupełnie inaczej kiedy ma się zrelaksować. W twojej głowie powinno grzmieć echo "Mam wyebae!".

Raz w miesiącu zrób sobie lewatywę. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to zapytaj kolegę geja pierwszego lepszego przeginającego się w klubie. Nie pytaj go po pijanemu "Zrób mi lewatywę", bo ucieknie. Wiem z doświadczenia.

Lekarz i inne mądrale źle robią, zalecając sport osobą otyłym. Od psychiki i nawyków trzeba zacząć a przedewszystkim od świadomości. To zmiana stylu życia a dokładniej zmiana siebie. Nie wszystkim zmiany się podobają, więc powracają do poprzedniej wagi.
rafaela
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 49
Rejestracja: 3 gru 2012, o 20:56

Re: Grubaski !!!

Post autor: rafaela » 3 gru 2012, o 22:19

No to ja się wyróżniam bo herst ze mnie baba:D Ale jaka fajna :D:D
kamilla1
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2013, o 10:10

Re: Grubaski !!!

Post autor: kamilla1 » 15 lut 2013, o 10:17

Ja już od stycznia staram się regularnie ćwiczyć, a teraz wybieram się na wczasy odchudzające.
kasia001
Posty: 3
Rejestracja: 19 cze 2013, o 14:07

Re: Grubaski !!!

Post autor: kasia001 » 19 cze 2013, o 15:15

Ja bym zaczęła mniej jeść, wyrzucić z menu zbędne produkty, jak słodycze, kisiele,gorące kubki, fast foody itp. Jeść 5 posiłków dziennie w takich samych odstępach. Zamiast na dużym talerzu zajadać, lepiej wziąć mniejszy (wydaje się wtedy, że jedzenia jest więcej). Z niejedzeniem po 18 bym się spierała, bo jak idę spać o 24, to nie wytrzymam. Najlepiej 2 h przed starać się nie jeść. Pij 2 litry dziennie wody, postawa na warzywa i owoce.
Awatar użytkownika
hanniballecter
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 117
Rejestracja: 9 lut 2013, o 15:21

Re: Grubaski !!!

Post autor: hanniballecter » 19 cze 2013, o 18:37

dorzuciłabym jeszcze do garści dobrych rad to, żebyście pilnowały zrównoważenia białko-węglowodany-tłuszcze. Najlepiej właśnie w tej kolejności. Za dużo węglowodanów prostych łączymy z tłuszczami i zaczyna się wtedy tycie. Bo to że zjesz 1000 kcal jedząc 5 bułeczek dziennie gówno da. Nie rzucajcie się od razu na głęboką wodę, najpierw ukrócic słodycze, przekąski, słodkie napoje, żarcie po 18, przez miesiąc, pozniej dopiero zmniejszyć dawkę kalorii i to nie mega drastycznie, tak żebyście się nie przemęczały.
Na początku spacery, pozniej wraz z spadkiem i poprawą wydolności organizmu ćwiczenia aerobowe.
Nie stawiajcie sobie celów - schudnę 50 kg w pół roku, pamięajcie że nawet 10 kg w rok czyni Was lepszymi wersjami samych siebie.

A i nie zwariujcie z dietą, nie przemęczajcie się, życie nie kreci sie w okół gotowania. To proste, kupna suróweczka z warzywniaka - niektóre maja podana wartość kaloryczną + kawałek białego mięcha wrzucony w wodę, nie narobisz się,
ale jak zaczniecie kombinować pichcić pol dnia to w koncu zbrzydnie, chyba że ktoś lubi całe życie przy garach spędzić to nie zabronię ;)
śniadania - jajka, chlebek razowy - uważać na proteinowy bo jest kaloryczny, nie żadne musli fitness.

W 1 uderzeniowej fazie diety bez suplementacji. Z wagi słoniowej szybko wskazóweczka spada.

a i wbijcie sobie do głowy że cokolwiek słodkiego zjecie nawet 1 cukierka to cukier wam gwałtownie skoczy do góry a pozniej w dół i sięgniecie po drugiego albo dziesięc. Więc sobie je lepiej darujcie na zawsze. Tak jest prościej.

Ale się naprodukowalam, mam nadzieję że Wam się uda. Jak się do tego doprowadzilyscie w ogole?
presto007
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2013, o 13:29

Re: Grubaski !!!

Post autor: presto007 » 19 lip 2013, o 03:30

Hej :)
Czy temat jest nadal aktualny?? I czy autorka postu nadal jest zainteresowana wspólnym odchudzaniem??
Mam podobny problem sporo kg do zrzucenia i lepiej bylo by pogadac z kims kto tez chce to u siebie zmienić
Jeśli jest wiecej kobiet które maja taki problem to dziewczyny piszcie przez Internet was nikt nie pogryzie
A jakieś plusy takich kontaktów napewno sie znajda :) pozdrawiam presto :)
kredo
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2016, o 12:09

Re: Grubaski !!!

Post autor: kredo » 16 mar 2016, o 12:17

Z mojej strony mogę dodać, że objadanie się mieć głębsze podłoże. Być może warto pomyśleć o czymś takim jak psychoterapia wtedy schudniesz i będzie ok.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2016, o 18:36 przez Wiosennagwiazda, łącznie zmieniany 1 raz.
Maniolka
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2016, o 11:05

Re: Grubaski !!!

Post autor: Maniolka » 17 mar 2016, o 11:08

A ja się chętnie przyłączę.Bo jestem właśnie takim grubaskiem xD
Myślę i myślę nad dieta ale jakoś ciężko mi to idzie. Nawet szarpnęłam się na rowerek ale jakoś weny na jeżdżenie nie mam :)
Może ktoś ma jakiś pomysł jak się zmotywować?
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: Grubaski !!!

Post autor: Gaik » 17 mar 2016, o 22:40

Maniolka pisze:A ja się chętnie przyłączę.Bo jestem właśnie takim grubaskiem xD
Myślę i myślę nad dieta ale jakoś ciężko mi to idzie.Nawet szarpnęłam się na rowerek ale jakoś weny na jeżdżenie nie mam :)
Może ktoś ma jakiś pomysł jak się zmotywować?
Tak mam pomysł. Nie byłam nigdy otyła ale w każdej zmianie chodzi o to samo.
Po pierwsze nie kupuj nic póki nie jesteś już na tyle zaawansowana, że udaje ci się być aktywną fizycznie 4-7 dni w tygodniu od 8-12 miesięcy. Nie ma sensu wydawać póki psychika się nie zmieniła. Skoro masz sprzęt to jesteś skazana na zaczęcie ,,nawykowania" od niego nawet jak słabo ci pasuje lub lubisz różnorodność.
Najogólniej, nic skutecznie nie zmienisz póki nie dostaniesz bardzo w kość lub/i nie przewertujesz sobie wartości tak, że obudzona w środku nocy będziesz recytowała, że chcesz być szczupła.
Uświadomienie sobie prawdy lub lęk tu działają.
I nie trzeba diet, nie trzeba założeń czasowych, gdy zmieniasz coś na całe życie.
Autentyczny efekt jest wówczas gdy nie kontrolujesz, nie spinasz się a waga leci kilka kilo rocznie i ty już nie wyobrażasz sobie żyć jak kiedyś.To wyznaczniki na drodze do sukcesu. Oczywiście, po drodze motywujesz się w zależności od potrzeb godzinami, dniami, miesiącami.
Jak nie idzie polecam modlitwę do Boga, tego w co wierzysz np. siebie.
I zapomniałam. Drogę pokonujesz przestrzegając zaleceń żywieniowych. Bez paranoi, ale jednak.
Aktualnie, jako osoba która innym w tym doradza, preferuję np. tę:http://www.ajwendieta.pl/blog/dieta/pir ... ierzbicka/
Tylko, że bez ekstremum.Mody są czasem bardzo dobrze uargumentowane z super szczegółowym wykładem z fizjologii, biomechaniki. Zawsze dystans i intuicja!
Awatar użytkownika
Sucharek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 4 mar 2016, o 20:06

Re: Grubaski !!!

Post autor: Sucharek » 10 kwie 2016, o 08:51

ja też jestem grubaską która postanowiła coś z sobą zrobić - póki co w ciągu 2 miesięcy 8 kg w dół. Dla mnie super - dieta którą stosuję nie jest mega drastyczna - po prostu zdrowa. Jedyne do czego póki co nie mam motywacji to uprawianie sportu - regularnie. Bo takie tam spacery czy jazdę na rowerze to lubię ale nie bardzo mam czas i nie bardzo mi się chce robić to kilka razy w tygodniu - tak wiem do tego muszę jeszcze dorosnąć
temysli
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 101
Rejestracja: 12 paź 2015, o 14:17

Re: Grubaski !!!

Post autor: temysli » 10 kwie 2016, o 15:59

Osoby otyłe, albo bardzo otyłe najpierw powinny odwiedzić endokrynologa, zrobić badania tarczycy . .
Dlatego, że przyczyną bardzo dużej otyłości jest choroba, a nie spożywanie nadmiernej ilości jedzenia.
Np przy niedoczynności tarczycy, choćbyś i 20 godzin na dobę ćwiczyła sport i wytracała energię, to nie schudniesz.
Nagle uprawianie sportu nie pomoże chorej dziewczynie z niedoczynnością tarczycy, czy problemami hormonalnymi.
Jej wysiłek nie przyniesie żadnych efektów. A chorej na jakąś poważną chorobę serca- zaszkodzi.
Chyba, że ważysz 75 kg, a chciałabyś 70, albo 65. To śmiało ćwicz, jeśli jesteś zdrowa.
Ale jeśli ważysz 120 kg i więcej, to najpierw idź do lekarza endokrynologa, zrób zalecone badania, ureguluj hormony, zbadaj tarczycę, bo Twoja otyłość jest objawem choroby, lub zespołu chorób.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Grubaski !!!

Post autor: ImaSumak » 10 kwie 2016, o 16:25

Ja bym radziła najpierw zrobić badania tarczycy, a dopiero potem z wynikami iść do endokrynologa. Jeśli zrobimy na odwrót, to trzeba będzie dwa razy mu/jej zapłacić albo czekać kolejny rok na wizytę.
Co do badań, to trzeba sobie zbadać poziom TSH, FT3 i FT4 we krwi. Warto również zrobić USG tarczycy.

I to prawda, wiele osób z nadwagą (w cale nie musi być duża) nie zdaje sobie sprawy, że to nie pizza i lenistwo tylko tarczyca. Wśród moich znajomych większość leczy się na tarczycę. Nawet kiedyś się zastanawiałam czy tak drastyczny wzrost zachorowalności kobiet na tarczycę jest spowodowany Czarnobylem czy też zwiększoną ilością diagnoz.

Poza nadwagą objawem dodatkowym jest chroniczne uczucie zmęczenia i brak chęci. Słowem: Nic mi się nie chce, ciągle bym tylko spał.
Lubię kiedy kobieta...
ODPOWIEDZ