GEEK and PROUD ;)

Aktywnie, na sportowo, pasje, hobby, podróże, adrenalina... ciągle w szlafrokach jednak z ręką na pulsie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
makowiec
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 253
Rejestracja: 13 lis 2007, o 00:00
Lokalizacja: Trojmiasto/UK

GEEK and PROUD ;)

Post autor: makowiec » 23 gru 2015, o 01:50

Innym slowem - czy ktos tu siedzi w fandomie? :)
Ja glownie zajmuje sie serialami, kocham jezdzic na konwenty i nalogowo czytam (czasem pisze) fice :D
Generalnie przejmuje sie fikcyjnymi postaciami bardziej niz powinnam :P
Jesli ktos ma podobne zainteresowania - walic drzwiami i oknami!!
Awatar użytkownika
kato_chan
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 189
Rejestracja: 20 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Re: GEEK and PROUD ;)

Post autor: kato_chan » 31 gru 2015, o 14:31

Yup, też siedzę w fandomie i nałogowo czytam (czasem piszę) fiki.
Na konwenty raczej nie jeżdżę, tylko Pyrkon, bo warto (konwenty w szkołach podstawowych chyba przestały mnie bawić). :)
Siedzę też głównie w serialach i filmach (przynajmniej sądząc po doborze fanfików), wierzę w OTP ;P (no OTP - no fanfic :D), pykam na Nintendo, ślinię się do wszystkiego na thinkgeek, a na 30. urodziny dostałam Lego z AT-AT. :cool:
I am the second Bunny of the Apocalypse. And my name is Perversion.
Awatar użytkownika
makowiec
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 253
Rejestracja: 13 lis 2007, o 00:00
Lokalizacja: Trojmiasto/UK

Re: GEEK and PROUD ;)

Post autor: makowiec » 31 gru 2015, o 20:12

Wehey! Oczywiscie ze nie da rady bez OTP 8)
A w jakich fandomach siedzisz? Moj ultimate fandom to zawsze Stargate ale kocham HP, jeszcze troche siedze w Teen Wolf (chociaz juz nie tak jak kiedys) no i kurcze teraz The Force Awakens! Zakochalam sie w tym filmie na zaboj! Troszke sie balam co z tego zrobia bo wychowalam sie na oryginalnej trylogii i expanded universe, zwlaszcza ksiazkach ale zmiotlo mnie :)
Nic wiecej nie powiem bo nie wiem czy ogladalas :P
Z seriali to glownie sci-fi, ostatnio wpadlam w The 100 i czekam namietnie na sezon 3 :D
Awwww! AT-AT :serce: ja musze zaczac kolekcjonowac funko pops - ciagle sobie obiecuje i nic z tego nie wychodzi xD
Ja dawno nie bylam na konwencie w Polsce ale wlasnie slyszalam ze Pyrkon jest super i kiedys chce sobie pojechac :)
Echolokacja
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 109
Rejestracja: 27 cze 2015, o 21:23

Re: GEEK and PROUD ;)

Post autor: Echolokacja » 31 gru 2015, o 20:41

To ja trochę żałuję, że Pyrkon stał się expo i wyszedł z cienia lokalnych konwentów. Tęsknię za noclegami w szkole i tajniackim popijaniem napojów wysokooktanowych w szemranych okolicach Dębca :) Dumna jestem jedynie, że cosplay, który uszyła moja partnerka dla naszej przyjaciółki na Pyrkon 2015 zyskał uznanie.
Awatar użytkownika
makowiec
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 253
Rejestracja: 13 lis 2007, o 00:00
Lokalizacja: Trojmiasto/UK

Re: GEEK and PROUD ;)

Post autor: makowiec » 1 sty 2016, o 00:19

Jejku, pamietam te czasy spania na karimatach tez haha! Ja teraz w sumie jestem przyzwyczajona do comic conow i expo takze w sumie pewnie by mi bylo fajnie :) chociaz i tak wole mniejsze cony skupione bardziej na konkretnym serialu/genre :P
A pic to mozna po xD
Jak ja podziwiam wszystkich co potrafia klecic cosplaye! Ja jesli juz to kupuje gotowce :P Co za kostium? :3
Echolokacja
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 109
Rejestracja: 27 cze 2015, o 21:23

Re: GEEK and PROUD ;)

Post autor: Echolokacja » 1 sty 2016, o 11:01

To była suknia Melisandre z GOT. Naszą przyjaciółką ma figurę, posturę oraz piękne płomiennorude włosy, więc wszystko zagrało się idealnie.

Przyznam, że do bycia Grekiem sporo mi brakuje. Znam realia Star Wars, Supernatural, Harry'ego Pottera, Wiedźmina (książki, nie gry). Nigdy nie widziałam ani nie czytałam GOT, wiem, że to szokuje moich znajomych. Ostatnio zaczynam kontynuować czytanie Kronik Wampirzych Ann Rice. Otaku ze mnie żadna - anime oglądam dla przyjemności i w sumie tylko te, które mnie zainteresują. Mangę w rękach trzymałam na ostatnim Pyrkonie :) Lubię yaoi (zarówno mangi jak i anime) - bawią mnie swoją schematycznością fabuły i dobrze działają na stres. Przyznaję, że w młodości popełniłam kilka ficów.

Co do mniejszych konwentów, często razem z siostrą jeżdżę na złoty fanów My Little Pony - impreza wcale nie tak dziecinna, jakby się wydawało. Akurat nie załapałam się na ubiegłoroczny My Little Convent. Może w tym roku?
Awatar użytkownika
ciha
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 190
Rejestracja: 16 gru 2012, o 18:09
Lokalizacja: LOLsztyn

Re: GEEK and PROUD ;)

Post autor: ciha » 15 sie 2016, o 23:41

Zajrzałam do tego działu z zamiarem poszukiwania chętnych na Polcon i Falkon, a tu znalazłam geeków :D
Od lat siedzę w Star Warsach, fantasy, seriale, chińskie bajki (już trochę mniej), Disney, Marvel. Uważam to raczej za zainteresowania niż bym miała się zrzeszać w jakiś fandomach (nie używam tego słowa) :P
I również od lat siedzę w rękodziele często o tematyce geekowskiej. Tworzę jakies przebrania, których nie określiła bym cospleyami, ale obecnie to właśnie w tą stronę idę ;)
W tym roku mam warunki by zwiedzić parę konwentów, nie powiem bym była stałym bywalcem. Robię fotorelacje ;)
Jakby ktoś chciał spotkać się na Polconie lub Falkonie, to chętnie :)

Słyszałam o prelkach na Pyrkonie z My Little Pony i są tak zachwalane, że chyba czas iść :D
margaretx
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 08:41

Re: GEEK and PROUD ;)

Post autor: margaretx » 30 wrz 2016, o 09:10

Melduje się kolejny GEEK! Ja uwielbiam anime, fantastykę i gry planszowe. Znacie Copernicon? Bardzo fajny konwent w Toruniu. Teraz z kolei wybieram się na międzynarodowe targi planszówek w Essen i nie mogę się doczekać tego stężenia geeków w jednym miejscu :D Ostatnio zajarałam się grą Rycerze Pustkowi z tailor games. Bardzo lubię tego typu gry, strategiczne z klimatem, post apokaliptyczne i tym podobne...
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: GEEK and PROUD ;)

Post autor: Altena_Q » 1 paź 2016, o 17:21

To i ja się zamelduję. Chociaż od 10 lat nie byłam na konwencie, za daleko mam. U mnie to głównie Star Trek, anime, Harry Potter, Kroniki Narni, Buffy- verse, Legenda Korry i Aang - The Last Airbender, ostatnio mam też fazę na powrót do Archiwum X. Bardzo mało jest tego typu klimatów na tym forum niestety, chociaż to właśnie wśród tak zwanych "fandomów" spotkałam najwięcej lesbijek ;) Od premiery Maleficent mam wielką ochotę na sprawienie sobie kiedyś kostiumu tytułowej bohaterki, póki co zadowalam się czymś, co podpada bardziej pod Ice Queen, też pasuje ``

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
emu
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 106
Rejestracja: 16 lut 2016, o 13:22

Re: GEEK and PROUD ;)

Post autor: emu » 4 paź 2016, o 21:04

matko s córkom o czym Wy piszecie? w jakim języku? chyba stara już jestem ;)
Awatar użytkownika
ciha
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 190
Rejestracja: 16 gru 2012, o 18:09
Lokalizacja: LOLsztyn

Re: GEEK and PROUD ;)

Post autor: ciha » 5 paź 2016, o 18:28

Może któraś z pań wybiera się na Japanicon, PGA lub Falkon? :)
Awatar użytkownika
wilczek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 51
Rejestracja: 16 kwie 2014, o 17:57

Re: GEEK and PROUD ;)

Post autor: wilczek » 14 paź 2016, o 10:26

margaretx pisze: Znacie Copernicon? Bardzo fajny konwent w Toruniu.
Potwierdzam - Copernicon jest jednym z najlepszych konwentów na jakich bywałam. Chociaż miał zdecydowanie więcej uroku kilka lat temu jak jeszcze sleep był w LO X:) A jako lokalny patriota jestem dumna z Falconu :D
trusia26
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 08:12
Lokalizacja: centrum

Re: GEEK and PROUD ;)

Post autor: trusia26 » 18 paź 2016, o 20:09

Też się melduję! Ciężko mi teraz coś nowego znaleźć ale zakochana ostatnio byłam w "Steven Universe" <3 :serce:
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: GEEK and PROUD ;)

Post autor: Altena_Q » 26 sty 2017, o 22:58

No dobra, która oglądała już nowego Sherlocka BBC? :twisted:

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
ciha
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 190
Rejestracja: 16 gru 2012, o 18:09
Lokalizacja: LOLsztyn

Re: GEEK and PROUD ;)

Post autor: ciha » 4 kwie 2017, o 17:11

Któraś z pań wybiera się na Pyrkon w tym roku? Może jakieś spotkanie? :)
Awatar użytkownika
makowiec
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 253
Rejestracja: 13 lis 2007, o 00:00
Lokalizacja: Trojmiasto/UK

Re: GEEK and PROUD ;)

Post autor: makowiec » 17 lip 2017, o 14:25

Ja moich najlepszych przyjaciol poznalam wlasnie na konwentach, niektorym przyjazniom stuka juz 15sta rocznica :P
I tez zauwazylam ze bardzo duzo ludzi z branzy! Na polskich konwentach nie bylam juz z 10 lat ale tu w UK tak samo :)

Moje najwieksze miloscie to Stargate, Harry Potter i Star Wars, kocham tez najrozniejsze powiesci fantasy, sci-fi, nawet czasem sie gdzies tam w cos przebiore :)

Na Pyrkon to juz dawno chcialam zawitac, ale wlasnie w polskim fandomie srednio juz siedze i nigdy nie mialam z kim, albo nie bylo urlopu etc... Slyszalam ze bardzo fajnie :)
ODPOWIEDZ