co poczac z wirusami w komputerze?

Cafe dla wszystkich
Awatar użytkownika
deb-ute
super forma
super forma
Posty: 1328
Rejestracja: 30 lis 2004, o 00:00

Post autor: deb-ute » 5 sty 2005, o 16:38

boszeee dziewczyny o czym wy tutaj gadacie nic nie rozumiem :shock: :? :cry: :oops: , jak dobrze ze mam swojego osobistego informatyka na kazde zawolanie i nie musze tego wszystkiego pamietac :D :D 8)
Awatar użytkownika
cytrynka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 82
Rejestracja: 19 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: cytrynka » 5 sty 2005, o 22:11

Poszłam za Waszą radą. Kupiłam niezbędnika za 8,50 i w ten sposób uratowałam kompa instalując Pandę i eMULA. Pozostałe antywiry odinstalowałam. Teraz mój komputer (4 letni) chodzi prawie jak strzała. Dzięki :D :D :D . Jeszcze jedno malutkie pytanko. Mam vpalyera i All playera. Tylko w czasie oglądania momentami dźwięk idzie, a postacie się zacinają. Co to może być? Kartę graficzną mam Rodon9200 także jest ona w miare nowa. Pewnie brak mi kodeków czy jakoś tak. Jak to sprawdzić?
Dzięki za pomoc w ujarzmieniu wirusów....
agik
super forma
super forma
Posty: 2688
Rejestracja: 28 cze 2004, o 00:00

Post autor: agik » 5 sty 2005, o 23:22

Cytrynka, dzielna dziewczynka. :) :)

Skuszona tym, co napisala ona_czyli_ja, weszlam na strone tego Admuchera i poczytalam, no ale jego rola sprowadza sie wlasciwie tylko do blokowania reklam. Wiem, ze to moze poprawic szybkosc i komfort surfowania, ale zastanawiam sie, czy to ma w sumie sens w moim przypadku. Wydaje mi sie, ze okienka z jakiegos powodu i tak sa blokowane, tyle ze nie wszystkie.
Awatar użytkownika
cytrynka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 82
Rejestracja: 19 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: cytrynka » 5 sty 2005, o 23:49

Agik pójdź za radą dziewczyn. Zainwestuj w "Mój komputer świat" 8,5zł. Jest tam płytka, a na niej programy darmowe. Zainstalowałam Pandę i mam przez 3 miesiące darmowe aktualizacje, automatyczną blokadę, informacje o każdym włamaniu itd. Co prawda przez wirusy straciłam już troszkę danych min. kalkulator i notatnik padł, ale nie muszę zwracać siędo informatyka :D . Na tej płytce jest jeszcze 49 innych przydatnych programów. Na początku panda chodziła z ZoneAlarm i AVG, ale odinstalowałam, bo spowalniały komputer. Teraz w końcu spokój. A za 3 miesiące kupięza 8,5 numer :m.k.ś" i dalej mój komp będzie bezpieczny. Naprawde polecam.
Awatar użytkownika
natalijka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 884
Rejestracja: 30 sty 2005, o 00:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: natalijka » 30 sty 2005, o 19:42

cytrynka pisze:Jeszcze jedno malutkie pytanko. Mam vpalyera i All playera. Tylko w czasie oglądania momentami dźwięk idzie, a postacie się zacinają. Co to może być? Kartę graficzną mam Radeon9200 także jest ona w miare nowa. Pewnie brak mi kodeków czy jakoś tak. Jak to sprawdzić?
Dzięki za pomoc w ujarzmieniu wirusów....
All playerek ma to do siebie że jak ci jakiegos kodeka brakuje to sam powinien go wyśledzic i powiedziec jakiego konkretnie brak. Wtedygo juz tylko sciagnac i mozna ogladac. Jeżeli jest tak jak mówisz to na 100% brak ci co niektórych kodeków. Posciągaj sobie NAJNOWSZE: DivX, Xvid, Nimo, Gdivx, ffdshow. A jezeli z dzwiekiem problemy to AC3 powinno pomóc.
Awatar użytkownika
Kachus
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 6 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk/Poznań

Post autor: Kachus » 31 sty 2005, o 19:43

natalijka pisze: Posciągaj sobie NAJNOWSZE: DivX, Xvid, Nimo, Gdivx, ffdshow. A jezeli z dzwiekiem problemy to AC3 powinno pomóc.
żadne NIMO droga Natalijko! Żadnych K-Lite, Nimo, Tsunami w całości! One mają w sobie za dużo kodeków, które się wzajemnie żrą! Po instalacji całego packa mogą się pojawić nieoczekiwane efekty -zawieszenia i errory playera, zwiechy, obraz odwrotnie, itd.
Są dwie szkoły - obie poprawne. Jedna mowi o divix, xvid i ac3 - wszystko najnowsze wersje. Druga ffdshow + ac3filter. Jak masz wątpliwosci to polecam: GSpot, YAAI - Yet Another Avi Info - te programiki mówią jakim kodekiem jest potraktowany film.
Awatar użytkownika
ruby
super forma
super forma
Posty: 1947
Rejestracja: 18 cze 2004, o 02:08

Post autor: ruby » 1 lut 2005, o 05:49

Kachus pisze: żadne NIMO droga Natalijko! Żadnych K-Lite, Nimo, Tsunami w całości! One mają w sobie za dużo kodeków, które się wzajemnie żrą! Po instalacji całego packa mogą się pojawić nieoczekiwane efekty -zawieszenia i errory playera, zwiechy, obraz odwrotnie, itd.
Oj niestety to prawda. Nawrzucanie wszystkiego do kupy u mnie kiedyś też zakończyło się porażką. Dopiero przyszła fachowca i zaznaczyła tylko te ptaszki, które trzeba :)
Awatar użytkownika
Amelka
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 231
Rejestracja: 11 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Z ogrodu

Post autor: Amelka » 4 lis 2005, o 14:41


Odkopalam ten temat, uznajac go za zawsze aktualny i przydatny.
Chodzilo mi po glowie zalozenie nowego watku,
ale informacje zawarte w tym sa jak najbardziej aktualne.
Warto tez, poszerzyc ten temat o pomoc i rady
dotyczace dzialania calego komputera.
A moze lepiej zalozyc nowy watek.....?

Czy cos takiego Wam sie przyda?
:ksiazka:
Awatar użytkownika
Otep
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 110
Rejestracja: 20 paź 2005, o 00:00

Post autor: Otep » 4 lis 2005, o 15:43

ja i komputer sie nie dogadamy nigdy :? tata cos robi a ja potem na gadugadu jestem i forum :D
ODPOWIEDZ