cala prawda o dojrzalych singielkach

Rozmowy pan dojrzałych
Awatar użytkownika
smooczyca
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 918
Rejestracja: 10 gru 2003, o 00:00

cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: smooczyca » 3 mar 2011, o 15:28

Tak, tak, wiem, ze artykul jest o zwiazkach heteroseksualnych ...

Ale po przeczytaniu, zastanawiam sie czy mozna pewne rzeczy przeniesc na zwiazki homo ...

Mi osobiscie spodobal sie fragment o poprawianiu kocyka, uwagach o okruszkach itp.

Jakie wiec sa dojrzale, swiadome siebie, realizujace sie singielki homo ... ?

http://facet.onet.pl/extra/meska-prawda ... tykul.html
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: marinnaWR » 3 mar 2011, o 18:55

Coś jest w tym poprawianiu kocyka ... :mrgreen:
Nie istnieją "całe prawdy o..." więc choć wiele trafnych uwag jest w tym artykule o singielkach, to jednak nie wydaje mi się aby każda singielka strachem podszyta była i samotnością.
I ten kot w mieszkaniu singielki, co zastępuje członka rodziny, to trochę jak w lesbijskim stadle ....
Awatar użytkownika
smooczyca
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 918
Rejestracja: 10 gru 2003, o 00:00

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: smooczyca » 3 mar 2011, o 19:31

oczywiscie, ze nie istnieja "cale prawdy o .." :) - chyba, ze w plazowych poradnikach psychologicznych :)

ale powiem Ci, ze po przeczytaniu tego artykulu z przerazeniem :? zobaczylam siebie gdy wk..... rzam sie o zle rozwieszone rzeczy w szafie i kilka innych pierdolek ...
Panie doktorze .. czy to oznacza, ze zostane stara panna vel singielka ;P
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: moja_alchemia » 3 mar 2011, o 21:14

Artykuł jest tendencyjny. Jest spojrzeniem na singielki ze strony faceta przez nie odrzuconego. Czegóż można się po czymś takim spodziewać :roll:
One na jego temat (czyli starego kawalera - singla) pewnie też niejedno powiedziałyby. I nie sądzę, że byłyby to słowa zachwytu.

A co do dojrzałych singielek - cóż, nadchodzi czas, że wie się już czego się chce, a czego nie. Można sobie różne rzeczy wypracować, ale powinna to być praca wspólna, a nie jednostronna (dostosowawcza).
Awatar użytkownika
osoawiachim
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 61
Rejestracja: 12 sty 2011, o 21:42

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: osoawiachim » 3 mar 2011, o 23:28

a jak się posiada dwa koty (i psa zewnętrznego)?... to już się kwalifikuje do uspania?

Rzadko, zdarzają się ludzie, którzy żyją "sami dla siebie" i potrafią się rozwijać. Ja widzę właśnie ten minus samotności - nabieranie czarno-białej perspektywy i brak punktu odniesienia. Ale ja sobie chwalę socjopatię.
gatito7
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 53
Rejestracja: 26 sty 2011, o 20:15

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: gatito7 » 10 mar 2011, o 21:55

A ktoś pomyślał, że to może czasy dały kobietom możliwość wyboru tego jak chcą żyć i jakie związki tworzyć i one po prostu z tego korzystają. Dawniej możliwość stworzenia luźniejszego związku bez posiadania drugiego człowieka w domu jak mebla miały tylko wdowy. Tylko ich nie wykluczano za to ze społeczeństwa.
Awatar użytkownika
Rychahogwart
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 44
Rejestracja: 1 maja 2011, o 00:51

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: Rychahogwart » 2 maja 2011, o 08:33

Wredne są. Uczucia chcą. I jeszcze, żeby im czas poświęcać.
I nie chcą być jak autobus na żądanie.
I nie chcą być dostępne dla wszystkich.
Beznadzieja po prostu.
:olaboga:
Nie polecam.
NIE CIERPIĘ TYCH LESB! Są zaborcze i chytre, i nie chcą dzielić się mną z moim mężem!!!
waiting4godot
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2013, o 12:42

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: waiting4godot » 11 gru 2013, o 19:10

Wszystko zależy jakie doświadczenia miały dojrzałe singielki wcześniej. Znam trochę singielek, także spoza świata les i klubow. Wykształcone, decyzyjne, niezależne, ustabilizowane zawodowo i finansowo. A co poza tym?

Pierwsza , duża grupa to te, ktorym, choć miłe, uprzejmie, optymistyczne (niemiłe, narzekające omijam szerokim łukiem), z natury brakuje życzliwości do świata i ludzi, empatii. Sa tak skoncentrowane na sobie, że nie zauważają i nie szanują potrzeb partnerki, nawet w drobiazgach. Zawsze ich interes jest na pierwszym planie. Albo też nie zauważają potrzeb drugiej strony, bo nie są w stanie zauważyć. Bywa że nie słuchają (tragedia) .Nawet jeśli były w związkach (ale bez zamieszkania), to ich relacje od święta, przy wieloletniej koncentracji na sobie, sprawiają, że są niereformowalne. Po prostu nie wiedza, co to kompromis w życiu . Nie wiedzą też, co to troska o kogoś i odpowiedzialność za kogoś, szczególnie jeśli wiąże się to z poświęceniem swojego czasu, wygody, swojej przyjemności dla drugiej osoby. Bo gdzie miały się tego wszystkiego nauczyć? Masakra ;) uciekam od takich z daleka ;)

Druga grupa: singielki dojrzałe z dzieckiem-dziecko to wielka szkoła właśnie odpowiedzialności, opieki, poświęcenia, kompromisu, cierpliwości

Trzecia grupa: singielki dojrzałe, które nie były w związkach długoletnich z zamieszkaniem, ale życzliwość do ludzi, świata maja w charakterze. Te są otwarte na drugą osobę i szybko się uczą, a tym samym zmieniają

Czwarta grupa: te, które mieszkały ileś lat z partnerką, przeszły przez szkołę życia i nauczyły się kompromisu.

Osobiście stawiam na trzecią i czwartą grupę:))) Ale pozdrawiam wszystkie ;)
znerwicowanasta
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 147
Rejestracja: 27 gru 2013, o 14:56

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: znerwicowanasta » 3 sty 2014, o 11:46

a piąta grupa? napisz o niej ... :)
White4
Posty: 1
Rejestracja: 1 maja 2014, o 20:08

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: White4 » 16 lip 2014, o 21:04

Piąta grupa, to wieczne singielki zamieszkujące całe swoje życie z rodzicami. Te kobiety nie są zdolne do jakiegokolwiek związku. Choćbyś stawała na głowie, nigdy nie dorównasz mamusi i tatusiowi. Nie są zdolne do najmniejszych wyrzeczeń, nie potrafią radzić sobie w blahych syt.z najmniejszym problemem biegną do rodziców, zachowanie małej dziewczynki nacechowane wygórowanym egocentryzmem. Zycie z kimś takim, to ciągła rywalizacja z jej rodzicami, którzy zawsze wszystko robią lepiej, niż ktokolwiek. W koncu i tak przegrywasz.
bylejaka
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 162
Rejestracja: 21 sie 2014, o 15:33
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: bylejaka » 25 sie 2014, o 15:59

White4 pisze:Piąta grupa, to wieczne singielki zamieszkujące całe swoje życie z rodzicami. Te kobiety nie są zdolne do jakiegokolwiek związku. Choćbyś stawała na głowie, nigdy nie dorównasz mamusi i tatusiowi. Nie są zdolne do najmniejszych wyrzeczeń, nie potrafią radzić sobie w blahych syt.z najmniejszym problemem biegną do rodziców, zachowanie małej dziewczynki nacechowane wygórowanym egocentryzmem. Zycie z kimś takim, to ciągła rywalizacja z jej rodzicami, którzy zawsze wszystko robią lepiej, niż ktokolwiek. W koncu i tak przegrywasz.
jakie to smutne.... nie chciała bym mieć takich doświadczeń ... :(
cieszę się, że jestem kobietą
Awatar użytkownika
fetus
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 253
Rejestracja: 8 lip 2013, o 23:06

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: fetus » 1 gru 2014, o 00:15

"Mieszkanie na kredyt, samotne śniadania i kolacje, weekendy poświęcane na pisanie doktoratu. Ania żyła mitem miłości idealnej, ciągle nakładała na swoich partnerów kolejne wyobrażenia o tym, jacy powinni być. Nie radziła sobie sama, bo tęskniła za prawdziwym życiem. Jej świat ograniczał się do pracy naukowej i kilku przelotnych spotkań w ciągu dnia. Praca pochłaniała ją tak bardzo, że poza nią niewiele się liczyło."

O mamo,faktycznie straszne
Przecież laska kończąca doktorat i splacająca kredyt powinna panu robić loda przy romantycznej kolacji gotowanej 115 godzin przy programach Nigelli i spędzać weekendy ucząc się pilotować helikopter. W międzyczasie hodując małego bobaska.

Żenujący artykuł i żenujące oczekiwania wobec kobiet, które są na takich etapach życia, na jakie realia im pozwalają. I mają absolutne prawo do swoich priorytetów.

(BTW często lepszym materiałem na monogamiczną i wierną żonę jest laska zakochana w swojej pracy niż laska zakochana w byciu zakochaną i marząca przede wszystkim o związku; true story)
Awatar użytkownika
fetus
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 253
Rejestracja: 8 lip 2013, o 23:06

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: fetus » 1 gru 2014, o 00:20

Rychahogwart pisze:Wredne są. Uczucia chcą. I jeszcze, żeby im czas poświęcać.
I nie chcą być jak autobus na żądanie.
I nie chcą być dostępne dla wszystkich.
Beznadzieja po prostu.
:olaboga:
Nie polecam.
swoją drogą niezły kretyn ten koleś
"Kiedyś słyszałem, jak Ania na imprezie, co w ogóle jest jakimś nieporozumieniem, dyskutowała o książkach. Boże, te brednie o lewicowym i prawicowym dyskursie, szowinistycznych zapędach pisarzy, nie znoszę, gdy ktoś angażuje literaturę do ideologicznych przepychanek, wiedziałem, że ona ma jakieś jazdy na tym punkcie, ale nigdy wcześniej nie widziałem takiego żaru w jej oczach, jakby była nową Różą Luksemburg. (śmiech) Wiem, że ona bardzo chciałby żyć normalnie, ale nigdy nie umiała się do tego przyznać, bo wtedy ktoś mógłby pomyśleć, że jest słaba - dodaje"

Dyskutowałabym :)

Wychodzi na to, że bidny nudnawy buraczek sięgał za wysoko i w efekcie udławił się żółcią
NewTedy
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 702
Rejestracja: 2 sie 2012, o 17:29

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: NewTedy » 2 cze 2015, o 19:53

Ja tam wcale sama nie chcę być ale zawsze podrywali mnie tylko faceci a ja całe życie czekam ąż będzie podrywać mnie kobieta. Lubię być uwodzona ale przez kogoś w moim typie a nie mężczyzn. Ludzie są samotni bo przestali się rozumieć. Za dużo możliwości stwarza coraz więcej sytuacji konfliktowych.
Dawniej w sklepach było tak niewiele, nie było internetu a praca była przymusowa ( gdyby nie to mojej matki chyba nigdzie by nie chcieli :) i ludzie mieli wspólne problemy, potrzeby i rozumieli się wzajemnie.
Teraz jest dzicz i ogólny brak szacunku pod maską dobrego wychowania.
Młodzież jeszcze walczy, jeszcze się stara by być przyzwoita ale jak wiadomo doświadczenie uczyni z niej samotnych przygnębionych oszołomów komputerowych.
Nie jestem singlem z wyboru, jestem sama bo nie mam możliwości poznania przez internet żadnej mądrej w moim odczuciu
kobiety z dużym potencjałem twórczym i ochotą na intymną relację z jedną kobietą na wiele lat.
Lubię takie coś jak uczuciowa dominacja. Lubię być pod emocjonalną presją coś w tym stylu jak w filmie Sekretarka.
Lubi też tak ktoś tutaj może :) ?
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: babette_h » 2 cze 2015, o 19:54

Oj, znam jedną wielką fankę:)
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
NewTedy
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 702
Rejestracja: 2 sie 2012, o 17:29

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: NewTedy » 2 cze 2015, o 20:24

babette_h pisze:Oj, znam jedną wielką fankę:)
Fanką to ja też jestem ale tu niestety potrzeba znacznie więcej i goręcej :)
No i ktoś mógłby podjąć temat :)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: ImaSumak » 2 cze 2015, o 20:37

:oops:
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: Interlokutorka » 2 cze 2015, o 21:30

ImaSumak pisze::oops:
Ale to z powodu filmu, z powodu bycia jego fanką, czy z powodu bycia dojrzałą? :wink:
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: ImaSumak » 2 cze 2015, o 21:58

Z powodu NT :oops: I jak tu czytam, ze ma jakas fanke, ehh. A szansy dac nie chce. Tobie przynajmniej wybaczyla ateizm. Szczesciara.
Lubię kiedy kobieta...
NewTedy
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 702
Rejestracja: 2 sie 2012, o 17:29

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: NewTedy » 2 cze 2015, o 22:00

Jestem pod urokiem tych dwóch gwiazd błyszczących teraz pośród chmur na niebie. Zauważyłyście, czy to po prostu ja dostrzegam wiecej :) ?
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: ImaSumak » 2 cze 2015, o 22:07

Moim zdaniem dostrzegasz wiecej i siegasz tam, gdzie wzrok nie siega.
Lubię kiedy kobieta...
NewTedy
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 702
Rejestracja: 2 sie 2012, o 17:29

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: NewTedy » 2 cze 2015, o 22:15

ImaSumak pisze:Moim zdaniem dostrzegasz wiecej i siegasz tam, gdzie wzrok nie siega.
Co za pamięć.
Niestety znów grasuje tutaj ten zboczony haker i poprzestawiał mi literki na klawiaturze ale wiem już , że > crtl+ shift <
cwaniaczku.
Złośliwy człowiek jest gorszy od choroby ale " życzliwy" też bywa męczący.
Niby chcą dobrze a później są oburzeni, że nikt nie podziękował.
No coś tam do mnie dociera bez udzielania mi informacji ustnej a jako, że jestem święta nie czynię z tego użytku przeciw bliźnim swoim i miłości mojej :)
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: Interlokutorka » 2 cze 2015, o 22:20

ImaSumak pisze:I jak tu czytam, ze ma jakas fanke, ehh.
Pewnie tę, co się chwali na forum, że zarabia przeszło pół melona rocznie :cool:
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: ImaSumak » 2 cze 2015, o 22:21

NT nic nie zrozumialam. Powtorzysz?

A co do hakerow i swietosci, to moze jezyk klawiatury Ci sie przestawil?
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: babette_h » 3 cze 2015, o 22:02

ImaSumak pisze:Moim zdaniem dostrzegasz wiecej i siegasz tam, gdzie wzrok nie siega.
Kwestia strefy czasowej.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
NewTedy
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 702
Rejestracja: 2 sie 2012, o 17:29

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: NewTedy » 3 cze 2015, o 22:09

To smutne że w tym kraju nie ma prawdziwych rasowych lesbijek z jajami.
Będę teraz musiała uczyć się francuskiego, chorwackiego i hiszpańskiego żeby wreszcie poznać taką o jaką mi chodzi.
Wy z Polski jesteście za mało pociągające i za mało namiętne. Jeśli już któraś uwodzi to robi to na pół gwizdka a potem znika a to tak jakby zakończyć całą sprawe tuż przed orgazmem. Pozostaje niesmak i chęć ukarania takiej idiotki :)
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: babette_h » 3 cze 2015, o 22:14

Uuu, New Tedy, a jak byś chciała taką ukarać?
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
odbicie
super forma
super forma
Posty: 1364
Rejestracja: 29 cze 2010, o 15:13

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: odbicie » 3 cze 2015, o 22:31

NewTedy pisze:To smutne że w tym kraju nie ma prawdziwych rasowych lesbijek z jajami.
W końcu doprecyzowałaś, czego szukasz. Trzeba było to zrobić dużo wcześniej. 8)
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: Interlokutorka » 3 cze 2015, o 22:41

NewTedy pisze: Będę teraz musiała uczyć się francuskiego
Zwłaszcza tego.

Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać :P
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
moon1
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 484
Rejestracja: 13 lis 2014, o 21:53

Re: cala prawda o dojrzalych singielkach

Post autor: moon1 » 4 cze 2015, o 23:52

moja_alchemia pisze:Artykuł jest tendencyjny.
rowniez mam podobne wrazenie. Poza tym nie mozna generalizowac. Pewnie cos by sie znalazlo ale to "cos" niekoniecznie dotyczy wszystkich i rowniez znam pare osob w zwiazkach, a jednak pasujacych do tej charakterystki , przynajmniej czesciowo.
ODPOWIEDZ