POLECAM [filmy o tem. branżowej] aktualności

O literaturze, filmie, muzyce, fotografii, aktorkach etc.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
noangel
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 445
Rejestracja: 11 lut 2008, o 00:00
Lokalizacja: Piernikoland

Post autor: noangel » 28 sty 2009, o 18:48

28 stycznia, środa godz.20:00 - "Gdyby ściany mogły mówić 2" na Ale Kino.
Polecam, jak dla mnie najlepszy branżowy film. Pozdrawiam, mayka :wink:
http://les.art.pl/film/art.php?art=89
[i]...Ona jest czernią i bielą, ona jest smutkiem i nadzieją, Ona ostatnią bogów wybranką, moją sekretną siostrą i kochanką...[/i]
Awatar użytkownika
BiankaDeSade
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 384
Rejestracja: 7 maja 2007, o 00:00

Post autor: BiankaDeSade » 28 sty 2009, o 22:45

"Tajemnice B M " :);) 31.01 , na TVN-ie jak dobrze pamiętam coś po 20.00 :P
nie do końca szczegółowe info ale zawsze jakieś :P
"Stop touching meeee! I`ll kill you" x)
Awatar użytkownika
noangel
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 445
Rejestracja: 11 lut 2008, o 00:00
Lokalizacja: Piernikoland

Post autor: noangel » 29 sty 2009, o 10:19

Zgadza się, 31 stycznia,w sobotę o godz.21:00 na TVN "Tajemnica Brokeback Mountain"
Osadzony w pięknych krajobrazach Ameryki, film opowiada historię dwóch młodych mężczyzn, których od pierwszego spotkania łączy nierozerwalna więź, dowodząca wiecznej siły miłości.
Ennis Del Mar (Heath Ledger) i Jack Twist (Jake Gyllenhaall) poznają się w trakcie poszukiwania zatrudnienia. Świat podlega stałym zmianom, ale ich codzienność wypełnia monotonia. Wszystko w ich życiu zostało już z góry ustalone - mają znaleźć stałe zajęcie, ożenić się i założyć rodzinę. Obu prześladuje jednak pragnienie czegoś, co trudno im nawet określić. Gdy ich nowy pracodawca Joe Acquirre (Randy Quaid) wysyła ich do pracy na majestatyczne wzgórze Brokeback, zawiązuje się między nimi głęboka zażyłość.
Na Brokeback Mountain mają miejsce wydarzenia, które na zawsze odmienią dotychczasowe życie Ennisa i Jacka. Przyjaciele postanawiają jednak zachować je w tajemnicy...(filmweb.pl)
Pozdrawiam, mayka :wink:
[i]...Ona jest czernią i bielą, ona jest smutkiem i nadzieją, Ona ostatnią bogów wybranką, moją sekretną siostrą i kochanką...[/i]
nelly80
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 319
Rejestracja: 14 lis 2008, o 01:00

Post autor: nelly80 » 30 sty 2009, o 15:26

Hej KObietki!
Polecam Wam kino branżowe- kilka z moich ulubionych:
1. Loving Anabell - stare ale jare, historia piękknej miłości nauczycielki i zbuntowanej uczennicy. rewelacyjna ścieżka dźwiękowa!!
2.nie czas na łzy - ciężki film, kilka dni dochodziłąm do siebie ale warto zobaczyc
3.Kiedy zapada zmrok

coś mało w tv filmów branżowych a szkoda..
pozdrawiam i miłego oglądania!
Awatar użytkownika
Barbara27
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 216
Rejestracja: 26 sty 2009, o 01:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Barbara27 » 4 lut 2009, o 19:17

Nie czas na łzy, to rzeczywiście świetny film.. Nie wszyscy się zgadzają, co do tego, że to film typowo z branży. Że o tranzwestytyzm zahacza... Mniejsza o to. W każdym razie film rewelacyjny i poruszający. Właśnie go ściągam z netu :)
Awatar użytkownika
ameliaola
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 236
Rejestracja: 7 sty 2009, o 01:00

Post autor: ameliaola » 4 lut 2009, o 19:34

Może coś krótkometrażowego? :)

- Cosa Bella

8)
bastet87
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 232
Rejestracja: 9 sie 2008, o 02:00

..

Post autor: bastet87 » 4 lut 2009, o 23:31

Mi przypadly do gustu:
1. lost and delirious (zagubione)- o dwoch dziewczynach z jakiejs szkoly, jedna odchodzi w obawie ze dowiedza sie rodzice itp. itd. ale bardzo poruszajacy i wyidealizowany film..
2. bound (wiez)- to taki bardziej kryminalny, dwie laski kantuja eksfaceta jednej z nich. francuski.
Awatar użytkownika
Nisus
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 385
Rejestracja: 1 lip 2007, o 00:00
Lokalizacja: Ultima Thule

Post autor: Nisus » 6 lut 2009, o 10:23

Dokumentalny Przerwać milczenie.
Być lesbijką w świecie ortodoksyjnej wspólnoty żydowskiej? Wydaje się to wręcz niemożliwe. Czy zatem obraz Ilil Alexander, nagrodzony w 2004 izraelskim Oscarem dla najlepszego filmu dokumentalnego, jest tylko bluźnierstwem?
Awatar użytkownika
martka_k21
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 133
Rejestracja: 11 lut 2007, o 00:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: martka_k21 » 6 lut 2009, o 13:05

Gia to dobry film, ale czy o les? Raczej o problemie z uzależneniem, relacjach córki z matką i braku ciepła, stad wątek "lesbijski", ale to moja skromna ocena.
Kochałam Anabele - strasznie naiwny, trochę schematowy, ale na długi wieczór do herbaty i ciastek - może być.
Zagubione
- kolejna fabuła szkolna, dwie dziewczyny, z czego jedna wstydzi sie swojej orientacji. Tragiczne zakończenie - i tylko to zakonczenie zostalo mi w pamięci.
XXY rewelacyjny film, naprawdę war obejrzenia!
Fucking Amal - fajnie przedstawiona młodzież szwedzka, troche patologii, porusza problem dzieciaków z małych miast, warto popatrzec.
Inne spojrzenie- piękna grażyna szapołowska, warty obejrzenia dltaego, ze to klasyka - jeden z pierwszych filmów branżowych
Monster-bardzo dobry, ale nie dlatego że jest wątek les. Pokazuje świetnie psychikę zranionej kobiety - prostytutki. I przemiana Charlize Theron w potwora - charakteryzacja na 6+
Pocałunek Jessici Stein - słaba chyba komednia bo nie wiem jak to nazwac, nie polecam. ale warto zaznaczyc ze cos takiego widziałam.

Strasznie chcialabym zobaczyc ściany, ale nie moge zdobyc :( jakby ktos mial namiary, bede dźwięczna :P
[/b]
"żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jestes sam" (dżem)
octo
Posty: 9
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 02:00

Post autor: octo » 25 lut 2009, o 15:04

...chciałam tylko dać Wam znać... na YT nareszcie jest "I can't think straight" i "The world unseen'... :cool: :wink:
cynamonlover
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 279
Rejestracja: 6 sty 2008, o 00:00

Post autor: cynamonlover » 28 lut 2009, o 19:15

Nie tylko na yt :)
Obejrzałam na razie "The world unseen" - bardzo mi się podobał. Sama nie wiem która aktorka piękniejsza Lisa Ray czy Sheetal Sheth, obie panie obdarzone zjawiskową urodą, a te oczy Sheetal... :) Scena pocałunku, raptem muśnięcie warg, a zrobiła na mnie większe wrażenie niż większość "momentów" w 6 sezonie TLW. Polecam, nie mogę się doczekać tej pary w "I can't think straight", co za chemia :wink:
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Post autor: babette » 1 mar 2009, o 08:33

ola_fan_of_love pisze:witajcie,

chciałam się podzielić pięknym aktualnym romantycznym wątkiem pomiędzy 2 kobietami w amerykańskim serialu Guiding Light.

Wątek jest budowany od ponad roku, bardzo delikatnie, organicznie i bardzo realnie, jak w żadnym innym serialu. Historia po prostu piękna i wzruszająca. Obydwie aktorki cudowne.

W bardzo suchym skrócie - Olivia ma problemy z sercem, potrzebuje przeszczepu (ma kilka miesięcy życia przed sobą). Jest sama, ma za sobą wiele związków z mężczyznami, w tym małżeństwa. W żadnym ze związków nie była szczęśliwa. Wie, że nie zostało już jej wiele czasu, zakochuje się w Gusie, mężu Natalii. Po różnych perypetiach Gus ginie w wypadku motocyklowym, a Natalia, która jest wspaniałą, wrażliwą i dobrą istotą, zgadza się na przeszczep serca Gus'a dla Olivii. NAwet pomimo tego, że Olivia probowała jej wcześniej odebrać Gus'a.

Co dalej? Tu zaczyna się właściwa historia...

zachęcam do obejrzenia scen w różnych odcinków na youtube, na kanale użytkownika Otaliafan (szczególnie od pazdziernika 2008 do teraz)

http://www.youtube.com/user/Otaliafan

Wątek się cały czas buduje, aktualnie obydwie kobiety odkrywają w sobie uczucia, których nigdy nie były świadome.

O wszystkim można poczytać bardziej szczegółowo i podyskutować na wspaniałym forum stworzonym przez i dla fanów Otalii (Olivii i Natalii) "Big Purple Dreams"

http://z8.invisionfree.com/otaliafans

powiem szczerze, że od kiedy oglądam Otalię, wyczekuję z ekscytacja na każdy odcinek, a różne inne wątki i seriale typu L word wydają się być przy tym bardzo płytkie...

pozdrawiam

ola_fan_of_love
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
BiankaDeSade
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 384
Rejestracja: 7 maja 2007, o 00:00

Post autor: BiankaDeSade » 5 mar 2009, o 23:00

octo pisze:...chciałam tylko dać Wam znać... na YT nareszcie jest "I can't think straight" i "The world unseen'... :cool: :wink:
prooszę, nie, błaaaaagam podeślij linka do "I can't think straight"
"Stop touching meeee! I`ll kill you" x)
octo
Posty: 9
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 02:00

Post autor: octo » 8 mar 2009, o 21:00

obydwa filmy pojawiaja sie i znikaja... na wciaz nowych kontach... trzeba szukac... :( powodzenia... :cool:
Awatar użytkownika
BiankaDeSade
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 384
Rejestracja: 7 maja 2007, o 00:00

Post autor: BiankaDeSade » 8 mar 2009, o 21:53

właśnie zauwazyłam ...... głupi YT ;(;(;(;(
"Stop touching meeee! I`ll kill you" x)
agnessmol
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 485
Rejestracja: 27 sty 2009, o 01:00

Post autor: agnessmol » 17 mar 2009, o 21:00

Niewiniątka (The Children's Hour) - klasyk z 1961 r. z A. Hepburn (uwielbiam ją ;-) ) i S. MacLaine (zapomniała, że kiedyś była piękna i młoda ;D ) i J. Garnerem.
Dwie przyjaciółki nauczycielki zostają oskarżone o "nienaturalny związek" przez jedną z uczennic. Konsekwencje pomówienia są ogromne...
Film wciąga, trzyma w napięciu, a do tego jest świetnie zagrany, zwłaszcza przez S. MacLaine, bo Hepburn trochę jest zbyt statyczna moim zdaniem, choć podejrzewam, że taki był zamysł scenariusza, by były różne. MacLaine jest tą uczuciową i targaną namiętnościami, a Hepburn - spokojną i względnie ustatkowaną.
Gorąco polecam!
9/10
Awatar użytkownika
gusto
super forma
super forma
Posty: 2531
Rejestracja: 10 paź 2005, o 00:00

Post autor: gusto » 19 mar 2009, o 16:41

Przez przypadek dowiedziałam się, że mamy w Poznaniu tydzień przeciew rasizmowi i w związku z tym są różne imprezy. Wklejam tu jedną z najciekawszych opcji:
20,21 MARCA – Piątek, Sobota
SPEKTAKL TEATRLANY
NOSOTRO$OIIE
Opowiada: Eva Rufo
Napisał: Mario De Los Santos Grają: Zuzanna Pytel, Tomasz Antoszek
START: godz. 19
O.T. Maski, ul. Niepodległości 26
Bilety: Normalny – 15 zł
Ulgowy – 10zł
Awatar użytkownika
gusto
super forma
super forma
Posty: 2531
Rejestracja: 10 paź 2005, o 00:00

Post autor: gusto » 24 mar 2009, o 10:44

W Głośnej Samotności w czwartek odbędzie sie spotkanie z autorem Homobiografii. Zainteresowane odsyłam na stronę kawiarni.
Awatar użytkownika
Shalimarx
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 103
Rejestracja: 20 lis 2008, o 01:00
Lokalizacja: Miasto Kraka

Post autor: Shalimarx » 24 mar 2009, o 22:22

Link do filmu "I can't think stright" wersja online

http://www.tudou.com/programs/view/Fdq2jqGI4tY/

The world unseen :

http://www.tudou.com/programs/view/grCY8ci7-Do/
olkatl
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 25 maja 2008, o 02:00

i cant thing straight

Post autor: olkatl » 29 mar 2009, o 13:42

dobrze ze przynajmniej słychac oryginalny ang. dialog.
polecam dok. przerwac milczenie...
odsyłam równiez do bogatej kolekcji filmów branzowych: http://chomikuj.pl/olkatl (folder- filmy z resortu)
miłego ogladania
Awatar użytkownika
BiankaDeSade
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 384
Rejestracja: 7 maja 2007, o 00:00

Re: i cant thing straight

Post autor: BiankaDeSade » 29 mar 2009, o 13:59

olkatl pisze:dobrze ze przynajmniej słychac oryginalny ang. dialog.
polecam dok. przerwac milczenie...
odsyłam równiez do bogatej kolekcji filmów branzowych: http://chomikuj.pl/olkatl (folder- filmy z resortu)
miłego ogladania
łał ale kolekcja .... gdybym tylko miała swój komputer i płytki to bym sobie pozgrywała
"Stop touching meeee! I`ll kill you" x)
Awatar użytkownika
waterfall
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 272
Rejestracja: 27 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Birmingham

Post autor: waterfall » 30 mar 2009, o 08:36

Ja natomiast obejrzalam ostatnio pewien serial :)


Trzecia seria brytyjskiego serialu 'Skins'. Bardzo goraco polecam, bo oczywiscie watek branzowy sie przewija i to tak calkiem fajnie pokazany :)

Seria ma 10 odcinkow i nie martwcie sie jesli nie chce sie Wam obejrzec Serii pierwszej i drugiej bo one sie w ogole z trzecia nie lacza i nawet aktorzy sa inni i o co innego chodzi.

Wiec trzecia z watiem Naomi & Emily :)...

http://www.youtube.com/watch?v=0yW-FahA ... PL&index=2


ach podobno w pierwszej serii jest jakis watek z gejami, ale nie wiem bo nie ogladalam :)
What keeps me going is goals.
slodka_dygresja
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 5 mar 2008, o 01:00

QUEER SLAM w Krakowie, 24 kwietnia, klub Caryca, godz. 20:00

Post autor: slodka_dygresja » 16 kwie 2009, o 18:09

Wystawa fotograficzna Joanny Combik - Gender-bender
Start: 19:00

QUEER SLAM
Start: 20:00

Klub CARYCA, Kraków
ul. Wielopole 15 (I p.)

Wjazd free

24 kwietnia w krakowskim klubie Caryca poeci z całej polski przeczytają queerowe teksty pod tęczową flagą. Parę dni po zakończeniu festiwalu Sztuka dla Przyjemności (organizator: fundacja Kultura dla Tolerancji), Kraków skupi artystów piszących o różnorodności. O godzinie 20:00 rozpocznie się slam – najbardziej ekscytująca i spontaniczna forma literackich potyczek. Aby wystąpić, trzeba spełnić tylko jeden warunek – przedstawić kilka wierszy dotyczących mniejszości LGBTQ. Na

Wydarzeniu doda pikanterii wystawa fotograficzna autorstwa Joanny Combik (19:00). Zdjęcia wykonane zostały podczas imprezy cross-dressingowej 4 kwietnia w krakowskim klubie Miejsce.

Zapisy na slam, info – Ania B: ufanoc@gmail.com, tel. + 48 505 127 211

Zasady obowiązujące podczas slamu: www.slam.art.pl

Szczegółowe informacje na temat queer slamu: www.mina.com.pl
Awatar użytkownika
waterfall
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 272
Rejestracja: 27 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Birmingham

Post autor: waterfall » 8 maja 2009, o 20:08

kolejny film jaki chcialabym Wam polecic to:


Itty Bitty Committee. :)


Zabawna komedia o grupie feministek i lesbijek jednoczesnie :) Ubawilam sie niesamowicie ogladajac to :)

Polecam! :)
What keeps me going is goals.
degrengolada
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2009, o 01:00

Post autor: degrengolada » 17 maja 2009, o 09:51

zawartość usunięta przez użytkownika.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2010, o 01:24 przez degrengolada, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Berit
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 169
Rejestracja: 24 cze 2007, o 00:00
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: Berit » 11 lip 2009, o 10:04

"Chłopaki na bok" - dzisiaj tvp2 23.20
Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?
Awatar użytkownika
AzulGris
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 157
Rejestracja: 6 lip 2009, o 02:00

Post autor: AzulGris » 11 lip 2009, o 11:20

Berit pisze:"Chłopaki na bok" - dzisiaj tvp2 23.20
Właśnie miałam o tym wspomnieć :)

Tyle razy już ten film był w TV więc może tym razem w końcu obejrzę :cool:

Niedawno trafiłam na "Love&suicide" film o pierwszej miłości i odkrywaniu siebie.
Polecam
wir-uczuć
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2007, o 00:00

the L word na foxlife xD

Post autor: wir-uczuć » 13 lip 2009, o 00:41

właśnie oglądam xD
Classix
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 61
Rejestracja: 5 sie 2009, o 00:00

Post autor: Classix » 5 sie 2009, o 13:25

Ostatnio oglądałam:

Itty Titty Bitty Committee - masakra, drugi raz bym się za to nie zabrała...
High Art - jak powyżej...
Kissing Jessica Stein - oglądało się w miarę ok ale fabuła lekko naciągana...
Butch Jamie - miejscami zabawne a też naciągane...
The Journey - indyjski film, gdyby nie ta indyjska paplanina było by ok, klimat ujdzie...
Claire of The Moon - ok chociaż lekko nudnawy :-)
Better than Chocolate - gdyby w to wplątać więcej romantyzmu a mniej erotyki...
Love Sick - chory wątek laski która jest w związku z koleżanką i...własnym bratem...
Out of Season - bohaterki mnie wkurzały...
A Village Affair - ujdzie ale zakończenie marne...

Jednak takiego filmu jak Imagine me & you to drugiego nie ma :-/
Poleccie coś co jest zdrowe i romantyczne ;-)
rozi
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 98
Rejestracja: 23 lip 2009, o 02:00

mad men

Post autor: rozi » 8 sie 2009, o 09:36

taki amerykański serial mad men, absolutnie znakomity. nie do końca "branżowy", bo wątki homoseksualne ledwie się zaznaczają, ale ważny dla kobiet. lata 60. i początki przemian obyczajowych, portrety kobiece, rodzinne, stosunek facetów do nich, wychowywanie dzieci, "zbuntowana" młodzież. wszystko na tle branży reklamowej, a więc kształtującej opinie społeczne, tworzącej konsumpcjonizm, korzenie współczesności + zaznaczone wszystkie ważniejsze wydarzenia historyczne z tego okresu.
bardzo interesujący właśnie dla porównania przemian kulturowych, obyczajowych i społecznych, jakie zaszły od tego czasu do dziś.
ODPOWIEDZ