co poczac z wirusami w komputerze?

Cafe dla wszystkich
agik
super forma
super forma
Posty: 2688
Rejestracja: 28 cze 2004, o 00:00

co poczac z wirusami w komputerze?

Post autor: agik » 25 gru 2004, o 14:59

Prosze pan, prosze o pomoc. Ja oczywiscie zamiast leniuchowac i zazywac swiatecznego relaksu, wynlazlam sobie swiateczny problem. Zachcialo mi sie skanowac komputer na oklocznosc wirusow, bo aczkowliek mam program antywirusowy, to pan w serwisie, jak mi oddawal komputer stwiedzil ot tak sobie, ze mam w min fure wirusow. Dlaczego oni mi tych wirosow nie usuneli, to jest tajmnica, w kazdym razie polecil mi mks_vir skaner online. Istotnie, rzeczony skaner odkryl... 29 wirusow, z kotrych usnal 9, a z reszta pozostala. E trust EZ anitiwirus trwierdzi zas, ze znalazl 0 zainfekowanych plikow, takoz skaner online, kotry sie nazywa panda cos tam.
I co ja mam robic z pozostalymi rzekomo 20 zainfekowanymi plikami?
Mkr_vir podaje ich nazwy i zaleca usiniecie. Czy to znaczy ze mam to zrobic recznie?
Rzecz dotyczny wirusa pod nazwa adware.Gator.
Prosze mi cos doradzic, ja wiem, ze najlepszym wyjsciem bylby zakup programu, nie bazowanie na skanerach darmowych, no ale w tym momencie jest dla mnie lekko niemozliwe.
I czemuw sumie te wirusy siedza tak spokojnie?
Co je moze uaktywnic?
Awatar użytkownika
małakicia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 792
Rejestracja: 24 paź 2003, o 00:00
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: co poczac z wirusami w komputerze?

Post autor: małakicia » 25 gru 2004, o 15:30

agik pisze:Prosze pan, prosze o pomoc. I co ja mam robic z pozostalymi rzekomo 20 zainfekowanymi plikami?
Mkr_vir podaje ich nazwy i zaleca usiniecie. Czy to znaczy ze mam to zrobic recznie?
Prosze mi cos doradzic,Rzecz dotyczny wirusa pod nazwa adware.Gator.
I czemuw sumie te wirusy siedza tak spokojnie?
Co je moze uaktywnic?


Mkr_vir zaleca usuniecie-wiec usun opcja usun lub napraw, lub wrzuc do kwaratanny.Zainfekowane pliki , mozna usunac lub naprawic z kwaratanny.Tam zarazone pliki naprawic i wydobyc.Adware Gator, nie znam tego typu wirusa, ale chyba nie jest az taki grozny .Ja rowniez mam darmowy program Avast Antivirus.Tez nie zawsze mozna usunąc , wiec taki program antywirusowy trzeba dosc czesto aktualizowac , by tworzyłą sie lista nowych wirusow, gdzie skaner by je odkrywał.Obecnie chyba juz kazdy program antiwirsowy pobiera z netu liste nowych wirusow, ale taka opcje trzeba zaznaczyc, by na przyszłosc wykryło wirus i nie pozwoliło na zagniezdzenie sie na kompuerze.
A uaktywnic moze wszystko, zalezy gdzie dany wirus sie zagniezdził, najczesciej atakuja pliki .Mam nadzieje ze szybko sie uporaszz usunieciem tego problemu.Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Ciri
super forma
super forma
Posty: 5823
Rejestracja: 13 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Cracovie

Post autor: Ciri » 25 gru 2004, o 16:07

Agik, as far as I am concerned - gator to nie wirus, tylko program szpiegowski... sam w sobie nic Ci nie zrobi (w sensie zniszczeń), ale swojej "bazie" może wysłać wszystko, co u Ciebie jest, nawet pliki gg.

Zablokuj go i usuń jak najszybciej...

A co do wirusów - niektóre uaktywniają się dopiero po roku. Niektóre po zainstalowaniu jakiejś ich części kolejnej. Możliwe, że usuwając te 9, uniemożliwiłaś aktywacji którychś z nich, może to były jakieś części- nie wiem...
you’ve got to take this moment
then let it slip away
let go of complicated feelings

[img]http://www.dokina.pl/grafika/opis/1140/4.jpg[/img]
agik
super forma
super forma
Posty: 2688
Rejestracja: 28 cze 2004, o 00:00

Post autor: agik » 25 gru 2004, o 17:22

No wiec pochodzilam po sieci i juz duzo wiem. Fakt, gator nie rozbi miazgi z twardego dysku, tyle ze nieprzyjemnie miec swiadomosc bycia szpiegowanym nawet w celach czysto komercyjnych. Usiluje go teraz usunac jekim programem anty-adware, ale poniewaz tego typu programy szpiegowskie nie za grozne dla globalnej sieci, totez programy do ich usuwania nie sa juz tak szczodrobliwie free of charge...

Czy taki gator moze sciagnac moj PINy do konta? :) :) Zawsze tego sie najbardziej boje i nie lubie transakcji w intenecie... No, ale trudno nie korzystac ze strony banku...

Malakicia, bo anytvir wlasnie cos wyszukal i grzenie zapytal co ma z tym zrobic. To sa pliki systemowe wiec ja sie boje je usuwac. Poprzednio cos juz usunela i windows dopomina sie o ten plik. :( :( Przenioslam je do kwaratanny, ale co to wlasciwie znaczy i czy one w tej kwarantannie nie sa juz grozne?
Awatar użytkownika
Ciri
super forma
super forma
Posty: 5823
Rejestracja: 13 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Cracovie

Post autor: Ciri » 25 gru 2004, o 17:26

W kwarantannie są w pewien sposób zablokowane i "obserwowane"... ja bym Ci poradziła jakiegoś jenformatyka zawołać - np. kolegę/żankę z pracy, albo innego znajomego. Lub przynajmniej zadzwonić...
you’ve got to take this moment
then let it slip away
let go of complicated feelings

[img]http://www.dokina.pl/grafika/opis/1140/4.jpg[/img]
kaunas
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2004, o 00:00

Post autor: kaunas » 25 gru 2004, o 17:34

Ja mam program antywirusowy który usuwa wirus który się nazywa GAIN.Gator to podobne nazwy więc moze zadziałać jeśli twój problem jest jeszcze aktualny to mogę ci wysłać program
agik
super forma
super forma
Posty: 2688
Rejestracja: 28 cze 2004, o 00:00

Post autor: agik » 25 gru 2004, o 18:02

Dzieki, ja juz jakis program mam, ktory namierzyl fure tego paskudztwa, tylko niech mi kto madry powie, co ja mam z tym zrobic? Samo namierzenie przez program antywirusowy nie dezaktywuje tych wirusow chyba, przawda? Wykasowac? Kiedy one siedza w plikach systemowych. A w tej kwarantannie to dostepu do nich chyba tez nie ma, w sensie dzialania systemu, tyle ze mozna je probowac naprawiac, no ale darmowe programy nie maja tej opcji. Boje sie ze uszkodze w ten sposob dzialanie sytemu. :( :( :( :(
Awatar użytkownika
małakicia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 792
Rejestracja: 24 paź 2003, o 00:00
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: małakicia » 25 gru 2004, o 18:10

agik pisze:Malakicia, bo anytvir wlasnie cos wyszukal i grzenie zapytal co ma z tym zrobic. To sa pliki systemowe wiec ja sie boje je usuwac. Poprzednio cos juz usunela i windows dopomina sie o ten plik. :( :( Przenioslam je do kwaratanny, ale co to wlasciwie znaczy i czy one w tej kwarantannie nie sa juz grozne?
Zarazone pliki z kwaratanny nalezy wydobyc a szczegolnie systemowe.
Bo wraz z usunieciem wirusa do kwaratany, usuwasz pliki czy to włąsne, cyz systemowe.Ja tez byłam taka zdolna wszystko powrzucałam do kwaratanny i tak zostwiłam , niestety, usunełam przy okazji plliki systemowe.Kwaratanna , to jakby "kosz" w ktorym sie znajduja te wirusy i pliki, ale pliki nalezy wydobyc bez wirusa, Sa tam takie opcje.Wejdz w kwaratanne i poczytaj.Jesli nie dasz rade proponuje jak Ciri , nie rob niczego wiecej , lepiej o informatyka, bo narobisz bigosu.Ja hm, miałąm byc informatykiem, ...ale klase mi rozwiazano.ale co nie co wiem....ale w przyszłosci nim bede mam nadzieje, o komputery i jego problemy techniczne to moje hobby :D pozdrawiam
agik
super forma
super forma
Posty: 2688
Rejestracja: 28 cze 2004, o 00:00

Post autor: agik » 25 gru 2004, o 18:15

No tak wlasnie przypuszczalam... To ja moze pojde z tym komputerem do serwisu nim wywale nastepnych 250 plikow do kwaratanny. :( :(
Zwlaszcza, ze to sa tylko programy szpiegowskie.
kaunas
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2004, o 00:00

Post autor: kaunas » 25 gru 2004, o 18:38

znaczy ten program ma opcję napraw więc myśle że można by nim spróbować ,a chodziło mi usuwa w sensie naprawia pliki czyli usuwa wirusy z plików właśnie :)
Awatar użytkownika
małakicia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 792
Rejestracja: 24 paź 2003, o 00:00
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: małakicia » 25 gru 2004, o 18:48

agik pisze:No tak wlasnie przypuszczalam... To ja moze pojde z tym komputerem do serwisu nim wywale nastepnych 250 plikow do kwaratanny. :( :(
Zwlaszcza, ze to sa tylko programy szpiegowskie.

Agik wcale sie nie dziwie , ze tyle plikow, bo wirusy sie rozpostrzeniaja po kompie i atakuja wszystko....a jak wspomniałas miałas dosc duzo wirusów, wiec do kwaratanny jest wskazane usunac pliki zarazone, jesli tego nie zrobisz kazdy twoj ruch na necie powieksza zarazona ilosc plikow.Usun do kwaratanny wszystkie zarazone pliki-ZALECANE.a reszte to juz fachowca....jak dasz do kwaratanny , w ten spoob bedzeisz miała komkputer oczyszczony z wirusow i zarazonych plikow, a reszte to juz proponuje informatyka....programy czy nie , wsac do kwaatanny, uchroni komputer przed zarazaniem plikow systemowych itak dalej ...
agik
super forma
super forma
Posty: 2688
Rejestracja: 28 cze 2004, o 00:00

Post autor: agik » 25 gru 2004, o 18:50

Oki, kaunas, to przeslij mi go, prosze. Moj mail jest w moim profilu.
kaunas
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2004, o 00:00

Post autor: kaunas » 25 gru 2004, o 19:50

już wysłałam jak byś miała jakiś kłopot to wytłumaczę chętnie tyle że ja się za bardzo nie znam , umiem tylko tyle co mi ktoś przekazał więc moja wiedza nie jest duża :)
i niech ci się uda naprawić
agik
super forma
super forma
Posty: 2688
Rejestracja: 28 cze 2004, o 00:00

Post autor: agik » 25 gru 2004, o 20:31

Nie chce sie otworzyc:( :(

Z grubsz biorac juz wiem, ze problem mnie przerosl. Zainfekowane pliki trzeba podmienic na nowe, a biorac pod uwage, ze jest ich kilkadziesiat, ja sie poddaje.... W poniedzialek musze sie ruszyc do serwisu.
Awatar użytkownika
doominika
super forma
super forma
Posty: 2912
Rejestracja: 14 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Londyn

Post autor: doominika » 25 gru 2004, o 20:56

Agik - czemu ty ciagle ten komp do serwisu nosisz? znajdz jakiegos infromatyka sprawdzonego,ktory ci do domu przyjedzie - wszystko zrobi i jeszcze wszystko wyjasni... takich ludzi w krakowie sadze sporo jest... to naprawde wygodne jak sie ma taka jedna osobe..przemysl to...
agik
super forma
super forma
Posty: 2688
Rejestracja: 28 cze 2004, o 00:00

Post autor: agik » 25 gru 2004, o 21:23

No to moze mi ktos da namiary na taka osobe.... Fakt, ze z tego, co mi powiedzial ten fecet w moim serwisie to on o wirusach wie mniej niz ja w tej chwili :? :? :? :? :? Zwlaszcza, jak nie rozumie, ze "deleted" znaczy skasowany. Nie wiem, jak facet od komputerow moze nie znac angielskiego. Zaczal mi tlumaczyc, ze wirusy sa wszedzie i najlepiej to nei korzystac z internetu w ogole albo robic partycje co kilka miesiecy.Czyli wyprawa tam moze byc lekko bezprzedmiotowa.
Ale doominika to nie jest takie proste sciagac kogos do domu z oglosznia i to jeszcze sensownego....
Awatar użytkownika
doominika
super forma
super forma
Posty: 2912
Rejestracja: 14 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Londyn

Post autor: doominika » 25 gru 2004, o 21:29

Agik - ty kobieta komputerowa powinnas sobei poradzic..popytaj znajomych - zajrzyj na forum krakowskie - napisz post - ludzie chetnie odpisza i dadza namiary ..... potrwa to pewnie kilka dni biorac pod uwage, ze swieta sylwester ...powodzenia....

jak to sie okaze za trudne sluze pomoca w znalezieniu takowej osoby
Awatar użytkownika
segka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 539
Rejestracja: 22 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: segka » 25 gru 2004, o 21:37

Przyjedź do Gdańska z laptopem ! :D
Awatar użytkownika
Ciri
super forma
super forma
Posty: 5823
Rejestracja: 13 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Cracovie

Post autor: Ciri » 25 gru 2004, o 21:49

"WIRUSY SĄ WSZĘDZIE", LOL....

Agik, The Virus has you :D.

Nie no, wybacz, Agik, ze się śmieję, ale faceta do "usterki" trzeba dać...
you’ve got to take this moment
then let it slip away
let go of complicated feelings

[img]http://www.dokina.pl/grafika/opis/1140/4.jpg[/img]
Awatar użytkownika
margo
super forma
super forma
Posty: 1602
Rejestracja: 7 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: z Wenus

Post autor: margo » 25 gru 2004, o 22:41

Jeśli to nie jest plik systemowy można usunąć go ręcznie wchodząc z trybu awaryjnego w komp gdyż często w normalnym trybie złośliwy kod odmawia dostępu.


Proponuję zakupić jak najszybciej ostatni numer NIEZBĘDNIKA...jest z płytką, na której jest zamieszczony świetny, jeden z najlepszych programów antywirusowych PANDA ze wszystkimi dostępnymi opcjami. Obecnie w rankingu najlepszych antywirusów, PANDA bije na głowę NORTONA.
Na tej płytce masz program na trzy miesiące, jak kupisz w styczniu następny numer gazety to będziesz miała na następne trzy miesiące. Odinstaluj te programy antywirusowe jakie masz w kompie, jeśli oczywiście jakieś masz i zainstaluj PANDE. Kiedy już będziesz ja miała zainstalowaną to zaznasz w opcjach, aby wykrywał wszystkie programy włącznie ze szpiegującymi. Potem przeskanuj cały komp. Ta PANDA jest po polsku i jej ustawianie narzędzi jest bardzo proste. Poradzi sobie sama z tym co może zniszczyć Twoje pliki czy dysk twardy. Nie dopuści do kompa wirusów czy programów szpiegujących. codziennie aktualizowana jest biblioteka wirusów...nawet parę razy dziennie.
Jeśli chcesz mieć spokój z wirusami to polecam PANDE. Jest rewelacyjna. Pobiła na głowę w naszym kompie najnowszego NORTONA i parę innych. Polecam jako numer jeden.

Kraka do PANDY mozna sciągnąć z netu...będzie na zawsze.
Jesli nie dostaniesz gazetę to daj znać...postaram sie wysłać Ci plik pocztą, ale musisz mieć bardzo pojemną...w onecie, lub wirtualnej.
[img]http://img120.echo.cx/img120/1115/linia348bk.gif[/img] http://teczowyswiatkob.forka.us/portal.php?
bbk7
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 132
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00

Post autor: bbk7 » 26 gru 2004, o 02:11

Ja może podzielę się również swoimi doświadczeniami wirusowymi.
Niestety, skanery on-line ze względu na specyfikę działania, nie mogą usuwać aktywnych wirusów, są często w stanie tylko wykazać obecność wirusa w systemie. Nie możesz usunąć intruza, gdyż plik jest w użyciu i Windows z niego korzysta.
Tak jak Margo pisze: powinnaś spróbować ręcznie usunąć wirusa (nie zalecam, jeżeli nie jesteś choć troszkę zaprzyjaźniona z obsługą kompa).
Należy w tym wypadku zapisać wskazaną przez skaner nazwę pliku z wirusem wraz z dokładną informacją w jakim folderze się znajduje.
Pamiętaj, aby mieć włączoną opcję: pokaż wszystkie pliki! Wejdź w tryb awaryjny, odszukaj pliki wskazane przez skaner on-line i usuń je.
A jeżeli chodzi o programy antywirusowe - Panda jest bardzo dobra ale nie pobieraj z Internetu programiku, bo przyczepia się wirusik - tylko tak jak Margo radzi, zainstaluj go z płytki.
Polecam ze swej strony AntiVira - znajdziesz go na stronce www.free-av.com . Rozprawia się on bardzo sprytnie z niepowołanymi gośćmi nie dopuszczając ich do kompa.
Udanej pracy życzę :D
Awatar użytkownika
Leica
super forma
super forma
Posty: 2176
Rejestracja: 29 gru 2004, o 00:00
Lokalizacja: Właśnie stąd

Post autor: Leica » 29 gru 2004, o 21:25

Tak generalnie - zamiast zanosić, ciężki bądź co bądź, sprzęt do pana od komputerów - zainstaluj sobie coś na stałe. Jeśli nie chcesz inwestować ca 180 zł w program antywirusowy z "wyższej półki" (np. NOD32, Norton Antivirus etc.), to możesz sobie ściągnąc z sieci całkiem przyzwoity, bezpłatny (dla home-userów) AVG 7 Free stąd: http://free.grisoft.com/freeweb.php/doc/2/ .
A do skutecznego pozbycia się spyware'u (czyli wszelkiego szpiegowskiego śmiecia) - równie bezpłatny Ad-Aware SE Personal stąd: http://www.lavasoft.de/.
Awatar użytkownika
cytrynka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 82
Rejestracja: 19 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: cytrynka » 3 sty 2005, o 19:11

Mam problem, po przeskanowaniu mojego komputera mks-wir w trybie on line za każdym razem wyskakuje mi, że mam ok 170 wirusów. 162 kasuje, ale z ośmioma nie umiem sobie poradzić. Ad Aware SE PERSONAL też nie pomaga.
Mam system Xp. Do niedawna działał mi zone alarm, ale coś w nim się porobiło, bo okienko z blokadą nie wyskakuje. Proszę podajcie mi linka do jakiejś strony z programami antywirusowymi , wygląda na to, że w tej chwili nie mam obrony.
Druga sprawa to wirusy:
W progran Files:
- ... CommonFiles/tsa/tsm2.exe (Trojan.Downloader.Tsupdte.G)
- ... CommonFiles/tsa/ts2.exe (Trojan.Downloader.Tsupdte.H)
- ...ISTSVC/istsvc.exe
(Trojan.Downloader.Istbar.Gm)
- .../nternet Optimizer/optimalize.exe
(Trojan.Downloader.Dyfuca.Dk)
- .../nternet Optimizer/acalert.exe
(Trojan.Downloader.Dyfuca.Dp)
- ..../180Solutioms/sais.exe
(Adware.Ncase180)
- ..../180Solutioms/saishook.dll
(Adware.180solutions)

I jeden w windows/system/32/winxp.exe
(Worm.Beagle.Ag

Dodatkowo co ok 5 minut zrywa mi regularnie połączenie z internetem. Proszę o jakiś link do pragramu obronnego po Polsku, bo straszna noga ze mnie w angielskim.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Leica
super forma
super forma
Posty: 2176
Rejestracja: 29 gru 2004, o 00:00
Lokalizacja: Właśnie stąd

Post autor: Leica » 3 sty 2005, o 19:59

:shock: Ale sobie tego nahodowalas :shock:
Uważaj w przyszłości, jakie strony zwiedzasz - bo poza tym Beaglem, który dostałaś mailem, reszta wygląda na pamiątki po stronach www, które jako żywo nie są Onetem :lol:.
Link do bezpłatnego programu antywirusowego znajdziesz w moim poprzednim poście. Chociaż tak na oko, to Twój komputer "dojrzał" już do czegoś naprawdę mocnego. Zainwestuj w program antywirusowy w rodzaju Nortona Antivirusa, Nod32 ( http://www.nod32.pl ), albo czegoś podobnego. Wydatek i tak będzie mniejszy niż to, co weźmie od Ciebie ten miły Pan, który wyczyści Ci komputer albo reinstaluje system.
Dodatkowo - firewall. Zapomnij o tym "firmowym" w Windows XP - nie jest nic wart. Jesli chcesz bezpłatny - spróbuj Outpost Free. Działa całkiem dobrze, a poza tym może być po polsku. Możesz go ściągnąć stąd: http://www.agnitum.com/download/outpost1.html .
Aha - i zasada naczelna. Zapomnij o czymś takim jak Internet Explorer do przeglądania stron www. Szkoda komputera. Używaj Opery ( http://opera.com ) albo Firefoxa ( http://mozilla.org ). Jedno i drugie dostępne w polskiej wersji językowej.
I druga zasada naczelna - do obsługi poczty nie używaj Outlooka/Outlook Express. Są o wiele lepsze i bezpieczniejsze programy - The Bat!, Eudora, Pegasus Mail, itp.
Awatar użytkownika
Ciri
super forma
super forma
Posty: 5823
Rejestracja: 13 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Cracovie

Post autor: Ciri » 3 sty 2005, o 20:02

Leica, IE oraz Outlook Express działają bardzo ładnie, jeśli współpracują z firewallem :).
you’ve got to take this moment
then let it slip away
let go of complicated feelings

[img]http://www.dokina.pl/grafika/opis/1140/4.jpg[/img]
Awatar użytkownika
margo
super forma
super forma
Posty: 1602
Rejestracja: 7 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: z Wenus

Post autor: margo » 3 sty 2005, o 20:18

http://nowe.pl/modules/news/ ale zaloguj się na swój jakiś nick....i zapisz stronę...będzie jeszcze wiele razy przydatna.

Tam...masz doskonałego antywirusa PANDĘ.... ( w styczniu w numerze NIEZBĘDNIKA bedzie także na płytce....na trzy miesiące) http://nowe.pl/modules/mydownloads/sing ... d=1&lid=28 to bezpośrednie wejście do pobrania Pandy...ale najpierw poczytaj w komentarzach nieco nizej. Rozprawia się z wszelkimi wirusami i programami szpiegujacymi a Outlooki stają się bezpieczne jak i przeglądarka Explorera także.

Można ja także kupić. Warto, gdyż jest rewelacyjna.
[img]http://img120.echo.cx/img120/1115/linia348bk.gif[/img] http://teczowyswiatkob.forka.us/portal.php?
Awatar użytkownika
kasjo1
super forma
super forma
Posty: 1640
Rejestracja: 16 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kasjo1 » 3 sty 2005, o 20:26

bbk7, a co sądzisz o Nortonie?
[url=http://www.sloganizer.net/en/][img]http://www.sloganizer.net/en/image,bbk,white,black.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
margo
super forma
super forma
Posty: 1602
Rejestracja: 7 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: z Wenus

Post autor: margo » 3 sty 2005, o 20:33

kasjo1 pisze:bbk7, a co sądzisz o Nortonie?
wprawdzie nie mnie zapytałaś, ale się wypowiem....jest OKAY
[img]http://img120.echo.cx/img120/1115/linia348bk.gif[/img] http://teczowyswiatkob.forka.us/portal.php?
Awatar użytkownika
cytrynka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 82
Rejestracja: 19 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: cytrynka » 3 sty 2005, o 20:38

To fakt kilka osób ma czasami dostep do mojego kompa. Z Beagle zgadzam sie bo problemy zaczęły się 31.12 przy ściaganiu poczty z tlenu. Jak już tutaj sobie pomagamy, powiedzcie proszę co do czego jest. Ja nie wiem co to są firewolle i takie tam (jak pewnie większość , bo ja blondynka jestem). Chodzi mi o jakieśprogramy po polsku, bo nie znam języków. Miałam zone alarm, miłam spyware, ad aware personal, AVG, ale zaden po polsku i tak naklikałam, że nic nie działa. Jedyny wniosek, to wiem, że pilnie muszę kazzę odinstalować, bo wszystkie źródła wskazują na "My shared folder". Stąd wynika moje drugie pytanie jak ściągać bezpiecznie muzykę?
Awatar użytkownika
Ciri
super forma
super forma
Posty: 5823
Rejestracja: 13 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Cracovie

Post autor: Ciri » 3 sty 2005, o 20:43

Firewall to nazwa ogólna, a oznacza ni mniej, ni więcej, tylko taki sprytny program, który "oddzieli" Twój komputer od wirusów. Będzie blokował wszystkie podejrzane pliki i pytał Cię, czy chcesz je na pewno zainstalować (bo niektóre są nieszkodliwe).

Ja korzystam z Kerio Personal Firewall i muszę przyznać, że działa świetnie - blokuje bezpośrednie włamania, wirusy oraz szpiegów.
you’ve got to take this moment
then let it slip away
let go of complicated feelings

[img]http://www.dokina.pl/grafika/opis/1140/4.jpg[/img]
ODPOWIEDZ