coś nie tak

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
si
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 9 maja 2004, o 00:00

coś nie tak

Post autor: si » 31 sty 2006, o 18:49

przeczytajcie jaka informacja umieszczona jest na pierwszej stronie ankiety dla potencjalnych krwiodawców:
"... nie oddawaj krwi, jeżeli przez ryzykowne kontakty naraziłaś się na niebezpieczeństwo:
1.kontakty seksualne z wieloma partnerami/partnerkami albo z partnerem/partnerką, których znasz od niedawna.
2.kontakty seksualne między kobietami
3.kontakty seksualne w celu zarobkowym..."
dalej jest jeszcze o narkotykach, chorobach zakaźnych, alkoholu
rozumiem to tak, że chodzi ogólnie o seks między kobietami, a nie o częste zmiany partnerki (tak jak zmiany partnera w punkcie 1.)czy ludzie powariowali?czy może istnieją jakies straszliwe, tajemne choroby, które dopadają tylko lesbijki?
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Post autor: Ireth » 31 sty 2006, o 18:54

Dawno juz nie oddawalam krwi w Polsce, naprawde tak jest? Ciekawe, wczesniej na pewno nie bylo takiego zapisu. Trzeba by tym zainteresowac KPH :? .
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
si
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 9 maja 2004, o 00:00

Post autor: si » 31 sty 2006, o 19:45

naprawde.podejrzewam (właściwie to jestem pewna), że w wersji dla mężczyzn (bo ta oczywiście to dla kobiet) są też wymienione kontakty seksualne między mężczyznami. niech się ugryzą...
KaFor
super forma
super forma
Posty: 1617
Rejestracja: 14 wrz 2005, o 00:00

Post autor: KaFor » 31 sty 2006, o 20:38

Po Twoim poście weszłam na oficjalną stronę PCK do działu krwiodawstwa - jest tam rzeczywiście zapis iż osoby homoseksualne są wykluczone z możliwości honorowego krwiodawstwa.

mam zamiar poruszyć tę sprawę - to jawna dyskryminacja funkcjonująca pod naszym 'nosem'!, a mówią niektórzy że jej nie ma...!!

Pzdr
K.
si
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 9 maja 2004, o 00:00

Post autor: si » 31 sty 2006, o 20:58

cieszę się, że masz zamiar coś z tym zrobić, że w ogóle chcesz.ja w takich sytuacjach potrafie tylko złościć się i "obrażać".
Awatar użytkownika
Lotka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 648
Rejestracja: 7 paź 2003, o 00:00

Post autor: Lotka » 31 sty 2006, o 21:01

Wiem, że KPH zajmowała się już tym i problem został rozwiązany... O co więc chodzi? Może mają stare druki? :? W każdym razie nie powinno tak być.
Awatar użytkownika
Rosemary
super forma
super forma
Posty: 1371
Rejestracja: 18 sty 2006, o 00:00

Post autor: Rosemary » 31 sty 2006, o 21:02

Zgadzam się, że to jest niedopuszczalne :shock:
[url=http://www.fantazyjne.pl]Ucho też człowiek[/url]

[img]http://www.psyche-soma.com/nekochas.gif[/img]
Awatar użytkownika
Dainty
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 816
Rejestracja: 31 sie 2005, o 00:00

Post autor: Dainty » 31 sty 2006, o 21:58

:roll: a u mnie jest jeden druczek dla wszystkich....i nie ma tam wyszczególnionych kontaktów między kobietami ale ogólnie o częstych zmianach partenra/ki......a może mam nieaktualne informacje...... :?
"Pamiętaj, tchórz umiera tysiąc razy.
Odważny umiera,Zawsze tylko raz!" ZxRx
Awatar użytkownika
Venus
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 14 sty 2006, o 00:00

Post autor: Venus » 31 sty 2006, o 22:16

To jest jakis absurd :olaboga:
Bez Ciebie jakas czastka mnie umarla...
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pinkberry » 1 lut 2006, o 00:22

A to jest ciekawe, bo ja mam koło siebie dużą stację krwiodawstwa, centrale wojewódzka i często szłam tam z zamiarem oddania kri i ani razu nie widziałam takiego zapisu na druczku!!! Owszem, jest pytanie o ryzykowne zachowania seksualne i tam wymieniono rzeczy typu seks bez prezerwatywy, z przypadkowymi partnerami i seks analny, ale to wcale nie dyskwalifikuje z pobierania krwi!! Oni po porstu w tym momencie zwracaja większą uwagę na to, jak się krew pobiera i trzytmają ją dłużej czy cos w tym stylu. Ale krew poszła tam oddać moja kumpela, która zaznaczyła opcje ryzykowne zachowania i jakoś jej pobrali... (a mi nie chcą, świnie, mam za mało żelaza od urodzenia:()
Katze
super forma
super forma
Posty: 1066
Rejestracja: 5 paź 2004, o 00:00

Post autor: Katze » 1 lut 2006, o 08:14

A to dziwne!

Oddawalam krew podczas trwania akcji Krewniacy.

Musiałam wypełnic ogromną ankietę i słowa nie było w niej nt orientacji.
Przed samym pobraniem krwi ogladał ankietę lekarz i bardziej ciekawiło go moje samopoczucie, cisnienie i to czy nie piłam dzień wczesniej alkoholu.
Interesował się wszystkim oprócz orientacji

Co kraj to obyczaj ? Niesłychane :!: :!:
Tu jest Polska
Awatar użytkownika
Lady_Lucyferia
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 385
Rejestracja: 15 sty 2005, o 00:00
Lokalizacja: zza obrazu... majestatu ;)

Post autor: Lady_Lucyferia » 1 lut 2006, o 10:57

ja ostatnio nie oddawalam krwi, ale nigdy na taki zapisek sie nie natknelam...pierwsze slysze/czytam...
[size=75]"-I want to stay with you forever.
-Forever is a very long time."[/size]
Awatar użytkownika
ulek76
super forma
super forma
Posty: 1643
Rejestracja: 9 mar 2005, o 00:00

Post autor: ulek76 » 1 lut 2006, o 15:55

Ja się natknęłam i teraz, paradoksalnie, sumienie nie pozwala mi ratować życia. :(
Wino kobiety i śpię!
si
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 9 maja 2004, o 00:00

Post autor: si » 1 lut 2006, o 18:04

a czy mozliwe jest, żeby mieli różne druczki w różnych miastach?jestem z torunia, ale nasza stacja krwiodastwa "podciągnięta" jest pod centrum w bydgoszczy. informacja, którą prędzej przepisałam jest umieszczona na pierwszej stronie, czyli jeszcze przed ankietą, która zaczyna się od strony drugiej.
nawet jeżeli lekarz czy tam pobierający krew nie zainteresuje się tym z kim sypiasz i bardziej interesuje go twoje samopoczucie i wartość krwi (no i słusznie), to nikt nie ma prawa pisać takich rzeczy, jak wyżej przeze mnie przytoczone, w punkcie 2.
pozdrawiam i miłego wieczoru :)
KaFor
super forma
super forma
Posty: 1617
Rejestracja: 14 wrz 2005, o 00:00

Post autor: KaFor » 1 lut 2006, o 18:14

Rozmawiałam wczoraj z Arturem z gdańskiej KPH i rzeczywiście jużten temat mieli na tapecie: 'załatwili'.
Tak wiec po Twoim sygnale, to co znalazłam na oficjalnej stronie PCK było 'perełka'..., na którą łakomie odrazu się rzucił! :lol: , jak i ja! zresztą. :)

Dziś wstąpiłam oficjalnie do grona honorowych dawców krwi! :):):)
W tekście ogólnym (apelu do krwiodawców) - na pierwszej stronie kwestionatiusza (wersja 10, z sierpnia 2005r.), w pkt. 2 jest: 2/ kontakty seksualne między mężczyznami ("ryzyko stwarzają") - i to jest niedopuszczalne!.
W pytaniach już takiego rozróżnienia nie ma, tylko np. o wielu partnerów i in. dot. zdrowia. :)

KPH zajmie się tym, jak mi Artur obiecał.

Pzdr - honorowa krwiodawczyni :) (zachęcam d oddawania krwi!)
K.
si
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 9 maja 2004, o 00:00

Post autor: si » 1 lut 2006, o 21:57

czyli jednak istnieją dla róznych miast, regionów inne ankiety. bo na tej, którą ja mam jest napisane, że to:" wersja 7-obowiązuje od 15.12.2005". tak na marginesie to zupełnie świeżutka. bardzo jestem ciekawa czy Twoja i kolegi interwencja coś da. jest tak:jeżeli teraz nie mają ujednoliconej ankiety, to czemu mieliby to zrobić później? no ale fajnie by było gdyby chociaż regionalnie zmienili ten idiotyzm.
oczywiście nadal jestem obrażona i na dzień dzisiejszy wydaje mi się ,że nie będę już próbowała oddawać krwi. wiem ,że to głupie i nic tym nie zmienie.troche mnie to złości u siebie, ten upór, to dziwne coś
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pinkberry » 2 lut 2006, o 13:01

Widzę, że tan artykuł iwdac od razu, jak się wchodzi na portal, ale wklejer go na wszelki wypadek:

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=5665

Normalnie ręcę opadają, jak się słucha takich ludzi...
Awatar użytkownika
Rosemary
super forma
super forma
Posty: 1371
Rejestracja: 18 sty 2006, o 00:00

Post autor: Rosemary » 2 lut 2006, o 13:03

:?
[url=http://www.fantazyjne.pl]Ucho też człowiek[/url]

[img]http://www.psyche-soma.com/nekochas.gif[/img]
gretchen
super forma
super forma
Posty: 5801
Rejestracja: 13 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: no direction home

Post autor: gretchen » 2 lut 2006, o 18:15

jak to mówi moja [głeboka katoliczka] koleżanka - żydów należy szanować, bo to naród... ale homoseksualistów należy leczyć, bo to zboczenie...
nienawiść to najgorszy wynalazek ludzkości... jak można kogoś skreślać i nienawidzić, nie mając pojęcia, jakim jest człowiekiem?!?!?!
Now you don't talk so loud
Now you don't seem so proud
Awatar użytkownika
Gela
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 193
Rejestracja: 18 mar 2005, o 00:00
Lokalizacja: ParyŻ wschodu...

Post autor: Gela » 2 lut 2006, o 18:55

zalozylam watek na forum PCK,nie moglam tego zniesc,wciaz nie moge :evil: jestem swiadoma tego,ze niewiele zdzialam,ale bierna nie bede!
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Post autor: Ireth » 2 lut 2006, o 18:57

Gela, daj linka, wespre Cie.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
KaFor
super forma
super forma
Posty: 1617
Rejestracja: 14 wrz 2005, o 00:00

Post autor: KaFor » 2 lut 2006, o 20:32

Gela - jestem na Forum PCK :)

Prokuratura już działa w sprawie listy.

Z kPH dostałam linki działan dotychczasowych w sprawie krwiodawców i zapewnienia, iż dalej będą sie sprawą zajmować:

http://www.innastrona.pl/news_pokaz.pht ... szystkie=1
http://www.innastrona.pl/news_pokaz.phtml?nID=1819
http://www.kampania.org.pl/newsy/osw_31-10-2003.htm

Pzdr
K.
Awatar użytkownika
Gela
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 193
Rejestracja: 18 mar 2005, o 00:00
Lokalizacja: ParyŻ wschodu...

Post autor: Gela » 2 lut 2006, o 21:10

http://pck.home.pl/forum/viewforum.php? ... 847e275c0d
narazie cisza...
Tak trzymac KaFor :ok:
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Post autor: Ireth » 2 lut 2006, o 21:47

Juz sie dopisalam :).
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
~Emjotka~
super forma
super forma
Posty: 4591
Rejestracja: 15 wrz 2005, o 00:00

Post autor: ~Emjotka~ » 2 lut 2006, o 21:57

gretchen pisze: nienawiść to najgorszy wynalazek ludzkości... jak można kogoś skreślać i nienawidzić, nie mając pojęcia, jakim jest człowiekiem?!?!?!
Normalnie... wystarczy nie mieć szacunku do człowieka ogólnie, do samego siebie, a co za tym idzie i do wszystkich innych... Jedynie człowiek zagubiony będzie w stanie nienawidzieć kogoś, kto nie robi mu krzywdy...
Kada izgovaram reč Ništa,
stvaram nešto što se ne smešta u bilo kakvo nepostojanje.
KaFor
super forma
super forma
Posty: 1617
Rejestracja: 14 wrz 2005, o 00:00

Post autor: KaFor » 2 lut 2006, o 23:19

Napisałam pytanie do MZ:

Szanowni Państwo,

piszę do Ministerstwa w Sprawie Służby Krwi, oraz dyskryminacji ze względu na orientację seksualną.

Otóż jestem honorową krwiodawczynią, a zarazem kobietą nieheteroseksualną. Odaję swoją krew by pomagać w ten sposób innym - osobom potrzebującym.

Utożsamiając się m.in. z osobami z grup LGBT, niejednokrotnie spotykam się z autentycznym żalem osób nieheteroseksualnych, które chcąc poprzez służbę krwi pomagać innym rezygnują z tego! wyłącznie dlatego, iż PCK kierując się wytycznymi Służby Krwi zamieszcza w swoich dokumentach, materiałach informacyjnych, kwestionariuszach, informacje, iż osoby homoseksualne są wykluczane z możliwości przyłączenia się do grona honorowych krwiodawców (mimo, iż porównywalnie do osób heteroseksualnych żadne względy medyczne nie dyskwalifikują ich do oddawania honorowo krwi).

UE zobowiązuje nasz Kraj do likwidacji wszelkich przejawów i form dyskryminacji m.in. ze względu na orientację seksualną (m.in. ostatnia rezolucja w tej sprawie PE z dn. 18.01.2006r.).

Uprzejmie proszę o wskazanie jakie działania MZ oraz Rząd RP w tej sprawie czyni oraz zamierza w najbliższym czasie przedsięwziąć.
Awatar użytkownika
Lhamo
super forma
super forma
Posty: 2696
Rejestracja: 22 paź 2004, o 00:00

Post autor: Lhamo » 3 lut 2006, o 00:04

Dziś wstąpiłam oficjalnie do grona honorowych dawców krwi!
Prowokatorka 8)
[i]"Umysł świadomy słuszności śmieje się z kłamstw opinii..."[/i]
KaFor
super forma
super forma
Posty: 1617
Rejestracja: 14 wrz 2005, o 00:00

Post autor: KaFor » 3 lut 2006, o 11:02

Dodam jeszcze dla wszystkich osób nie będących heteroseksualne, które sa, lub chciałyby być krwiodawcami -
nikt z nas nie ma wypisane na czole, jaka jest jego orientacja.

My wiemy, iż sami i z pomocą osób nam prawdziwie zyczliwych musimy niestety mówić o łamaniu praw mniejszości seksualnych, jednak możecie całkowicie zgodnie z własnym sumieniem oddawać krew wiedząc, iż i Wy sami i Wasi partnerzy / partnerki zyciowi (seksualni) jesteście zdrowi.
Przechodzimy wszyscy standardowe procedury przed każdym oddaniem krwi, odpowiadamy zgodnie z sumieniem na pytania o nasze życie i zdrowie - nie ma żadnych medycznych (poza ew. statystyką, a i tu bym bardzo ostrożnie podchodziła do wyboru danych przedstawianych) i innych obiektywnych przesłanek by ktokolwiek ze względu na orientację był traktowany inaczej niż heteroseksualna większość.

Pozrawiam serdecznie :)
Katarzyna
KaFor
super forma
super forma
Posty: 1617
Rejestracja: 14 wrz 2005, o 00:00

Dawcy krwi

Post autor: KaFor » 3 lut 2006, o 14:42

Pojawiła się nowa informacja ze swiata dot. krwiodawstwa osób homoseksualnych:

"amknięcie stacji krwiodawstwa w Montralu wymusili homoaktywiści natarczywymi protestami przeciw "dyskryminacji" aktywnych homoseksualistów, którzy chcieliby zostać dawcami krwi.



Kilkunastu gejów przebranych za kobiety przybyło pod klinikę w ubiegłą środę by wymachiwać akcesoriami seksualnymi w geście protestu przeciw polityce wykluczającej aktywnych homoseksualistów jako dawców krwi. Aktywiści z grupy Queer McGill nawoływali innych homoseksualistów do poświadczania nieprawdy odnośnie swojej aktywności seksualnej w ankietach dla dawców.

W obliczu nagonki ze strony grupy homoaktywistów stacja zdecydowała o zamknięciu placówki w trosce o zdrowie pacjentów, do których mogłaby trafić krew wysokiego ryzyka.

Według danych ONZ i WHO z 2005 roku, liczba Kanadyjczyków zarażonych HIV wzrosła o 20% w porównaniu z rokiem 2000. Największą grupą wśród nowo-zarażonych były osoby zainfekowane przez stosunek homoseksualny.

Raport wykazał również rosnącą tendencję wśród zakażeń kobiet przez biseksualnych partnerów, którzy przenosili chorobę ze środowiska homoseksualnych mężczyzn na kobiety. Zjawisko to zaobserwowano szczególnie w populacji czarnych biseksualistów. Różne badania szacują, że wśród tej właśnie grupy może być aż 30% nosicieli wirusa HIV. Być może aż 90% z nich nie wie, że są zarażeni.

Oprócz nieświadomych nosicieli wirusa, szczególnym zagrożeniem jest subkultura wśród gejów znana jako "Gift Givers" - "Dawcy Daru", czyli homoseksualiści, którzy świadomie i celowo zarażają innych partnerów wirusem HIV, często podczas orgii grupowych, na których stosowanie środków zmniejszających ryzyko zakażenia jest ostentacyjnie ignorowane.

Artykuł opublikowany oryginalnie na christianitas.pl, dodatkowe linki tamże."

W związku z tym ponownie wyrażę swoje zdanie na ten temat -

Jestem honorową krwiodawczynią. Jednoczesnie kobietą nieheteroseksualną pozostającą w stałym związku damsko-damskim. Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek, który odpowiedzialnie pragnie przekazać dar krwi osobom potrzebującym - odpowiedzialnie czyli róznież ze świadomościa, iż to jak dba o siebie, jakich wyborów w życiu dokonuje on sam i ew. jego zyciowy partner / partnerka ma znaczący! wpływ na niego, oraz na potrzebujących, którym swoim darem pomaga. Osób podejmujących ryzykowne zachowania - niezaleznie od orientacji jest niestety niemało. Dlatego tez bardzo istotnym! jest przestrzeganie bezwzględnie standardów pobierania krwi określanych przez Służbę Krwi. Orientacja sama w sobie czy hetero. czy homoseksualna nie powinna być w żadnym wypadku kryterium różnego traktowania osób - niestety w tym przypadku jeszcze jest.

Pzdr K.
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Post autor: Ireth » 3 lut 2006, o 19:06

Dziewczyny, jesli ktoras z Was chcialaby nas wesprzec, skopiujcie list KaFor i wyslijcie do MZ -- im wiecej nas napisze, tym powazniej nas potraktuja...
Adres www.mz.gov.pl Na dole strony jest link "napisz do nas".
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
ODPOWIEDZ