Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
Carolajna
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 14 paź 2015, o 19:41
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: Carolajna » 20 maja 2016, o 19:51

Rozwińcie swoje odpowiedzi, chcę znać Wasze myśli. Wasze opinie, zdanie, poglądy. Po czym kobiety dają się poznać, że są homoseksualne? Chodzi mi nawet o Wasze subiektywne przypuszczenia, typu "o, ma męską fryzurę, na pewno jest lesbijką". Nie chodzi mi o stereotypy, tylko Wasze indywidualne podejście :-)
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: Altena_Q » 21 maja 2016, o 19:15

To w sumie identyczne pytanie jak to o homoradar. Już kiedyś pisałam, że różnie z tym bywa. Najbardziej chyba zgadywałam po zachowaniu. Przy poznawaniu lesbijka często przygląda się tak jakoś... wnikliwiej. Przynajmniej mi się to kilka razy zdarzyło, że dziewczyna jakoś intenywniej patrzyła, a w mowie ciała okazywała pewną delikatność, przy uściśnięciu dłoni, czy przyjacielskim uścisku na powitanie. Te dwie rzeczy, bo wygląd naprawdę jest mylący, krótkie włosy, kolczyki, sportowy itp. ubiór są lubiane przez panie niezależnie od orientacji :)

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
confusedgirl
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 368
Rejestracja: 16 lut 2016, o 19:56

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: confusedgirl » 21 maja 2016, o 19:32

Jakiś czas temu bylo mi dane poznać pewna dziewczyne. Nie wiem czemu, ale jak tylko na nia spojrzalam , wiedzialam, ze jest lesbijka.Ubrana byla w dosc luzne ciuszki- koszula, jeansy lekko wiszace na tylku, trampeczki i dlugie blond wlosy zwiazane w kucyk . po paru dniach dowiedzialam sie, ze sie nie pomylilam ;).
WaterPoznan
Posty: 4
Rejestracja: 9 lip 2013, o 20:48

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: WaterPoznan » 22 maja 2016, o 16:44

Po paru dniach ? W jaki sposób się dowiedziałaś :)
confusedgirl
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 368
Rejestracja: 16 lut 2016, o 19:56

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: confusedgirl » 22 maja 2016, o 17:08

Znajoma,ktora zna ja od kilku lat powiedziala mi, ze jest lesbijka ;)
WaterPoznan
Posty: 4
Rejestracja: 9 lip 2013, o 20:48

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: WaterPoznan » 22 maja 2016, o 17:31

Ale ten świat mały :) to jest masakra. Jak każdy niszczy czyjąś prywatność. Dobrze się przyjrzałas tej blondynie :)
WaterPoznan
Posty: 4
Rejestracja: 9 lip 2013, o 20:48

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: WaterPoznan » 22 maja 2016, o 17:37

A z drugiej strony mi się wydaje ze to chodzi o spojrzenie . Ten ułamek sekundy nam mówi ze może być :) juz myslalam ze Ją spytałaś wprost
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: takeyoudowntown » 22 maja 2016, o 17:39

WaterPoznan pisze:Ale ten świat mały :) to jest masakra. Jak każdy niszczy czyjąś prywatność. Dobrze się przyjrzałas tej blondynie :)
Nie wiem czy to niszczenie prywatności. Kobieta wie na co idzie, mówiąc jednej osobie o orientacji, a częściej mówi się kilku. To jest tak chwytliwa informacja, że bardzo szybko rozchodzi się po ludziach. Takie mamy społeczeństwo.
Przykładowa polska rozmowa:
-Ale ta Ania ma ładne buty.
-No, a wiesz że w środę wyznała że jest lesbą?
-Co ty, nie gadaj...
Be someone who makes you happy
Carolajna
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 14 paź 2015, o 19:41
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: Carolajna » 22 maja 2016, o 18:24

Haha, no dokładnie. Tak rozmowa, plotkowanie wygląda, rozmowy o dupie i marynie, ale UWAŻAJ, TYLKO UWAŻAJ, bo burza nadciąga! xD
confusedgirl
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 368
Rejestracja: 16 lut 2016, o 19:56

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: confusedgirl » 22 maja 2016, o 18:55

Jezeli chodzi o ta dziewczyne, to sie ujawnila. Wiedza wszyscy jej znajomi jakiej jest orientacji ;). a , ze ją dopiero poznalam, to za jakis czas i do mnie doszla taka informacja..
Ale nie mówcie, ze czasem bedac na zakupach nie zauwazycie potencjalnej lesbijki :).
Raz bedac wlasnie na zakupach zauwazylam kobiete. Tylko ta mogla byc z tych "meskich" lesbijek. Nie dosc, że ubior dużo mowil ,to jeszcze mierzyla wzrokiem mnie i kolezanke od gory do dolu..mam wrażenie, że czasami to sie czuje.

Jeśli chodzi o nasze spoleczenstwo i jak reaguja na lesbijki...Sama moja znajoma mowiac mi o tym, byla lekko podekscytowana, jakby kolezanka byla z innego swiata.
Odpowiedzialam jej "ok, fajnie" bez zadnych emocji, to patrzyla na mnir jak na idiotke- dlaczego mnie to w ogole nie ruszylo
zuzanna10089
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 169
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 19:44

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: zuzanna10089 » 22 maja 2016, o 19:47

Ja kiedys pracowalam na produkcji. Szlo mi zle albo i jeszcze gorzej. Brygadzista kazal jednej pracownicy wytlumaczyc jak mam naklejac takie gowniane naklejki na produkty. Dziewczyna wziela moja reke i pokazywala jak. Wtedy pomyslalam: "jaka hetera dotykalaby w taki sposob drugiej kobiety?". Na przerwie usiadla kolo mnie. "Jestes lesbijką" - bardziej stwierdzilam niz zapytalam. Zdębiała. "po czym to wnioskujesz?" spytala. Chcialam jej powiedziec ze wyglada i zachowuje sie jak lesbijka ale ostatecznie powiedzialam ze po tym ze nosi pierscionek na kciuku (zauwazylam to gdy zdjela rękawice gumową). I coz, nie mylilam się.
gitarra-95
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2016, o 21:07

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: gitarra-95 » 22 maja 2016, o 20:17

Często zdarza mi się przechodzić obok kogoś, kto wygląda jak 100 % facet ale jakiś szczegół np. delikatnie zarysowany biust zdradza, że to jednak kobieta. Wtedy już wiem.

Smutne, ale prawdziwe...
WaterPoznan
Posty: 4
Rejestracja: 9 lip 2013, o 20:48

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: WaterPoznan » 22 maja 2016, o 20:44

Krótkie włosy otyłość nic trudnego do odgadnięcia. :shock:
confusedgirl
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 368
Rejestracja: 16 lut 2016, o 19:56

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: confusedgirl » 22 maja 2016, o 21:05

WaterPoznan pisze:Krótkie włosy otyłość nic trudnego do odgadnięcia. :shock:
Czemu lesbijki sie upodabniaja do facetow :/. Skoro nie chca z nimi zyc, to po co sie do nich upodabniac? :?: . Skoro kobiecie podoba sie druga kobieta, to raczej duzy wplyw na poczatku ma jej wyglad... ja nigdy bym nie poleciala (z wyglądu) na mėską lesbijke.. :(
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: takeyoudowntown » 22 maja 2016, o 21:11

Część się nie upodabnia, tylko w połowie wewnętrznie rodzi się jako facet ;)
No niestety, taka jest rzeczywistość, że jeśli idzie o płcie mózgu w naszym kolorowym towarzystwie, to jest bardzo ciekawie.
Mnie to nie wadzi, ja lubię jak się kobieta wyróżnia.
Be someone who makes you happy
confusedgirl
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 368
Rejestracja: 16 lut 2016, o 19:56

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: confusedgirl » 22 maja 2016, o 21:39

No mnie tez ciekawią kobiety , ktore sa w jakis swoj sposob oryginalne. Ale twierdze, ze kazda kobieta od czasu do czasu powinna uwidocznić swoje walory .. Zalozyc od czasu do czasu sukieneczke, pokazac nozki, a nie ciagle porty z obnizonym krokiem itp.
Owszem tez uwielbiam sie ubrac w adaski, luzniejsze spodnie , ale wszystko tak komponuje, ze zaznaczaam swoja kobiecos. a nie ktorym to tylko fiutka brakuje do meskosci ...
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: justsomebody10 » 22 maja 2016, o 23:07

WaterPoznan pisze:Krótkie włosy otyłość nic trudnego do odgadnięcia. :shock:
Tak akurat wygląda wiele kobiet w średnim wieku, czy to hetero, czy homo. Otyłość / nadwaga - bo już z wiekiem trudniej zadbać o sylwetkę, albo się już nie chce, a krótkie włosy - bo wygodniej i łatwiej zadbać. Gdyby tylko na tej podstawie oceniać, czy jakaś kobieta jest les, to moje miasteczko jest zaiste pełne lesbijek :?
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: justsomebody10 » 22 maja 2016, o 23:13

confusedgirl pisze:Ale twierdze, ze kazda kobieta od czasu do czasu powinna uwidocznić swoje walory .. Zalozyc od czasu do czasu sukieneczke, pokazac nozki, a nie ciagle porty z obnizonym krokiem itp.
Owszem tez uwielbiam sie ubrac w adaski, luzniejsze spodnie , ale wszystko tak komponuje, ze zaznaczaam swoja kobiecos. a nie ktorym to tylko fiutka brakuje do meskosci ...
Dla mnie bycie lesbijką jest również związane z tym, że nikt mi nie będzie stawiał wzorów, co ma być kobiece, a co męskie. Mam ubierac coś, czego nie lubię, bo społeczne normy mówią, ze tak kobieta POWINNA wyglądać? Za przeproszeniem, mam gdzieś te reguły i zasady. Może będąc hetero, byłabym bardziej skłonna się im poddawać. Na szczęście nie muszę.
Poza tym nie chodzenie w odzieżowych atrybutach kobiecości (suknie, spódnice, tipsy, itp.) nie oznacza, ze ktoś od razu musi chodzić w gaciach po kolana (te akurat nie podobają mi się bez względu na płeć). Można też wyglądać całkiem elegancko i stylowo, albo zawadiacko i fantazyjnie w ciuchach niby męskich, ale jednak skrojonych na kobietę.

A co do eksponowania walorów - no cóż, nie każdy ma co eksponować.
confusedgirl
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 368
Rejestracja: 16 lut 2016, o 19:56

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: confusedgirl » 23 maja 2016, o 07:53

justsomebody10 pisze:
confusedgirl pisze:
Dla mnie bycie lesbijką jest również związane z tym, że nikt mi nie będzie stawiał wzorów, co ma być kobiece, a co męskie. Mam ubierac coś, czego nie lubię, bo społeczne normy mówią, ze tak kobieta POWINNA wyglądać? Za przeproszeniem, mam gdzieś te reguły i zasady. Może będąc hetero, byłabym bardziej skłonna się im poddawać. Na szczęście nie muszę.
Poza tym nie chodzenie w odzieżowych atrybutach kobiecości (suknie, spódnice, tipsy, itp.) nie oznacza, ze ktoś od razu musi chodzić w gaciach po kolana (te akurat nie podobają mi się bez względu na płeć). Można też wyglądać całkiem elegancko i stylowo, albo zawadiacko i fantazyjnie w ciuchach niby męskich, ale jednak skrojonych na kobietę.

A co do eksponowania walorów - no cóż, nie każdy ma co eksponować.

Ależ oczywiście, że nie musisz!..skoro nie lubisz sukienek, spódniczek .Ja w spodniczkach nigdy nie chodze, a sukienki zakladam odswietnie . Lubie styl, adidasy/trampeczki, jeansy typu boyfriendy jakis ti-shirt i starczy. Ale sama mam czasami ochote sie lekko "odwalić"... i wydaje mi się, że każda z nas powinna się od czasu do czasu wyszykować ;). może i wlasnie dla tych spolecznych norm :D tak odswietnie ;)
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: takeyoudowntown » 23 maja 2016, o 08:47

Znam wiele dziewczyn, które na co dzień stronią od sukni, sukienek, godzinnego siedzenia przed lustrem - ot mały makijaż, ładna stylówka i już kobieta ta wygląda pięknie, a wcale stereotypowo nie przywdziewa strojów kobiecych, tylko strojów, które przyszły z męskiego świata, ale krojowo i rozmiarem zostały przystosowane do świata kobiecego (bluzki, spodnie itp). Dawno temu kobieta nie miała wyjścia i tylko suknia jej była pisana, ale czasy się zmieniły.

Mam taką ciekawą historię, kiedy przepiękna kobieta szła ulicą, jakby wyrwała się z planu filmowego, albo wesela - piękna czerwona sukienka, szpilki, sylwetka i uroda kobiety zniewalające. Wszyscy na nią patrzyli, a grupka pijaczków z piwami w rękach zaczęła gwizdać i krzyczeć jak jelenie na rykowisku. Nie wiem czy było jej przyjemnie...

I Just ma rację co do tego uwydatniania; ktoś pisze, że u jakiejś osoby był lekko zarysowany biust - to miała ona chodzić z dekoltem, jeśli nie było czego pokazać? Albo nogi - jak ma małe i grube, to raczej się wstydzi, niż chce eksponować. Poza tym niektóre się takie urodziły, więc lepiej im w takich strojach.
A może to wcale nie lesbijki, tylko transseksualistki i marzą o tym penisie? Nic nie wiadomo.
Be someone who makes you happy
confusedgirl
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 368
Rejestracja: 16 lut 2016, o 19:56

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: confusedgirl » 23 maja 2016, o 09:39

Uwielbiam delikatne makijaze, uwielbiam kiedy kobieta ma delikatnie podkreslone oczy. Prędzej zwróce uwage na kobiete, która ubrana jest na luzie, badz ma delikatna sukieneczke.
Nie lubie kobiet , ktore zakladaja mini, 12 cm-owe szpile i swieca dekoltem. Juz nie mowie o makijazu , ktory wyglada jak maska :/
Uwielbiam w kobietach taka delikatnosc, i caly czas o nia mi chodzi :). Przez delikatny kobiecy ubiór możemy podkreslić swoje pozytywne cechy, nawet jesli ktoras z Was jest otyla, może odpowiednia stylizacja nadać swojej osobie wlaśnie ta delikatność, subtelność. Nie musicie bardziej zasłaniać swoich wad grubymi bluzami z kapturem i spodniami typowo meskimi :)
Natalka88
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 11 wrz 2013, o 21:31

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: Natalka88 » 23 maja 2016, o 10:55

To sie czuje powaznie :-) mi wystarczy jedno spojrzenie i juz wiem .OCzy mowia wszystko
Awatar użytkownika
DobraEnergia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 4 maja 2016, o 14:56

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: DobraEnergia » 23 maja 2016, o 18:03

Natalka88 pisze:To sie czuje powaznie :-) mi wystarczy jedno spojrzenie i juz wiem .OCzy mowia wszystko
Ja całkiem niedawno "nacięłam się" na takie oczy. Pierwszy raz spotkałam dziewczynę, która patrzyła się na mnie w "inny" sposób niż standardowy. Patrzyła się uważniej, dłużej, uśmiech też nie wydawał mi się typowo koleżeński, słowa też dobierała uważnie. Raz podeszła do mnie i zapytała, czy ona mnie peszy. Zbaraniałam, bo nie wiedziałam, skąd takie przypuszczenie. Ona na to, że widzi to po mnie i że to urocze (to było jedno z tych nietypowych słów). Mówiąc to miała w oczach taki błysk, jakiego nie widziałam u żadnej z dotychczasowo poznanych dziewczyn. Zapytała, czy uważam, że jej odbiło. Ja zawstydzona nieco tą sytuacją, udałam głupa i powiedziałam, że wszystko O.K., ale jak poszła, to zrobiło mi się gorąco z wrażenia. Byłam pewna, że jest co najmniej "bi", bo wcześniej coś tam gadała o chłopakach. Byłam pewna, że jej się podobam. Hmmm, to było nawet miłe, ale co jakiś czas dawała mi do zrozumienia, że ma jakąś straszną tajemnicę i pewnego wieczoru przy piwie udało mi się z niej to wyciągnąć. Okazało się, że odgadłam jej orientację, bo mi wyznała, że... jest w ukrytym związku z dzieciatą mężatką :shock: . No i czar prysł, bo ja zaczęłam już coś do niej czuć (zadeklarowana i praktykująca hetera :? ), a tu taki Zonk. Wobec powyższego, nie wiem, co znaczyły te wszystkie sygnały wysyłane do mnie. Ślepa nie byłam i wiem, co widziałam.
Zamień myśli negatywne na te dobre - wprost przeciwne.
Awatar użytkownika
rejczel91
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 12 paź 2015, o 16:41

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: rejczel91 » 23 maja 2016, o 21:20

Ja nie rozpoznaję. Czy to przychodzi z wiekiem? Owszem, często zdaje mi się, że jakaś dziewczyna może być lesbijką, ale pozory mylą, a ja nie potrafię tego ocenić obiektywnie, bo zazwyczaj skoro się nad tym zastanawiam, to zakładam, że może być, ale moje skryte nadzieje wcale nie czynią jej bardziej homo. :)
Awatar użytkownika
MSigma
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 330
Rejestracja: 9 paź 2013, o 23:27

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: MSigma » 24 maja 2016, o 03:02

confusedgirl pisze:Ale nie mówcie, ze czasem bedac na zakupach nie zauwazycie potencjalnej lesbijki :).
a nie no na zakupach to ciągle, ja tam czasami nawet w jakimś dużym sklepie to widzę mnóstwo par homo ;) <ciekawe czy chociaż w jednym przypadku moje przypuszczenia są prawdziwe ;P>
confusedgirl
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 368
Rejestracja: 16 lut 2016, o 19:56

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: confusedgirl » 24 maja 2016, o 09:01

MSigma pisze:
a nie no na zakupach to ciągle, ja tam czasami nawet w jakimś dużym sklepie to widzę mnóstwo par homo ;) <ciekawe czy chociaż w jednym przypadku moje przypuszczenia są prawdziwe ;P>
Ciekawe ile razy sie nie myliłyśmy :cool:
Awatar użytkownika
PaniCogito
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 29 lis 2012, o 18:20

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: PaniCogito » 26 maja 2016, o 13:46

confusedgirl pisze:
WaterPoznan pisze:Krótkie włosy otyłość nic trudnego do odgadnięcia. :shock:
Czemu lesbijki sie upodabniaja do facetow :/. Skoro nie chca z nimi zyc, to po co sie do nich upodabniac? :?: . Skoro kobiecie podoba sie druga kobieta, to raczej duzy wplyw na poczatku ma jej wyglad... ja nigdy bym nie poleciala (z wyglądu) na mėską lesbijke.. :(
A może pozwolimy ludziom (nie kobietom czy mężczyznom), tylko ludziom, być sobą? Kto, jak nie my, powinniśmy siebie rozumieć i akceptować w pełni. Walczymy od lat o prawa mniejszości, więc sami ich nie podważajmy i nie bądźmy homofobiczni.
confusedgirl
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 368
Rejestracja: 16 lut 2016, o 19:56

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: confusedgirl » 26 maja 2016, o 13:56

PaniCogito pisze:
confusedgirl pisze:
WaterPoznan pisze:Krótkie włosy otyłość nic trudnego do odgadnięcia. :shock:
Czemu lesbijki sie upodabniaja do facetow :/. Skoro nie chca z nimi zyc, to po co sie do nich upodabniac? :?: . Skoro kobiecie podoba sie druga kobieta, to raczej duzy wplyw na poczatku ma jej wyglad... ja nigdy bym nie poleciala (z wyglądu) na mėską lesbijke.. :(
A może pozwolimy ludziom (nie kobietom czy mężczyznom), tylko ludziom, być sobą? Kto, jak nie my, powinniśmy siebie rozumieć i akceptować w pełni. Walczymy od lat o prawa mniejszości, więc sami ich nie podważajmy i nie bądźmy homofobiczni.
Nie no przepraszam wyrazilam tylko swoje zdanie :). To nie homofobia , a nie zrozumienie pewnych zachowan ;).
I nie polecialabym na pierwszy rzut oka na meska lesbijkie , ale nie wiem jakby bylo gdybym ja blizej poznala... wiec tu nie chodzi, ze nie akceptuje.
Nie rozumiem, tylko tyle ;) :cool:
Awatar użytkownika
MSigma
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 330
Rejestracja: 9 paź 2013, o 23:27

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: MSigma » 26 maja 2016, o 18:07

confusedgirl pisze:
PaniCogito pisze:
confusedgirl pisze: Czemu lesbijki sie upodabniaja do facetow :/. Skoro nie chca z nimi zyc, to po co sie do nich upodabniac? :?: . Skoro kobiecie podoba sie druga kobieta, to raczej duzy wplyw na poczatku ma jej wyglad... ja nigdy bym nie poleciala (z wyglądu) na mėską lesbijke.. :(
A może pozwolimy ludziom (nie kobietom czy mężczyznom), tylko ludziom, być sobą? Kto, jak nie my, powinniśmy siebie rozumieć i akceptować w pełni. Walczymy od lat o prawa mniejszości, więc sami ich nie podważajmy i nie bądźmy homofobiczni.
Nie no przepraszam wyrazilam tylko swoje zdanie :). To nie homofobia , a nie zrozumienie pewnych zachowan ;).
I nie polecialabym na pierwszy rzut oka na meska lesbijkie , ale nie wiem jakby bylo gdybym ja blizej poznala... wiec tu nie chodzi, ze nie akceptuje.
Nie rozumiem, tylko tyle ;) :cool:
Ale właściwie dlaczego mówisz, że się "upodabniają do facetów"? :> spójrzmy na to z innej perspektywy, to że faceci jako pierwsi w historii zaczęli nosić spodnie, krótkie włosy itd., sprawiło, że przylgnęło to do nich jak jakaś naturalna cecha i wiele osób wciąż uważa, że tylko oni mają do tego pełne prawo i tylko im to się należy, a kobiety, które zaczęły to robić później tylko się na nich wzorują (upodabniają). Gdyby natomiast określony styl wyglądu pojawiłby się równolegle u obu płci nie przylgnęła by do niego etykieta "męski" czy "kobiecy" i takich opinii by nie było :cool:
kiedyś widziałam w sklepie koszulkę z napisem (mniej więcej, kiepski jest mój angielski więc poprawcie proszę): "perception is not you look at that, is that you see"
P.S. jak chciałam ją kupić to już jej tam nie było :( jeśli, któraś z Was taką ma to chętnie odkupię ;P (rozmiar M ewentualnie mogę spróbować wcisnąć się w S)

a wracając troszkę, choć nie do końca, do tematu to często zdarza mi się, że przygląda mi się jakoś kobieta i pomimo, że zwykle nie mam problemu z patrzeniem w ludziom w oczy to, jeśli jest ona w moim mniemaniu atrakcyjna, wygląda na les lub po prostu jakoś szczególnie się we mnie wpatruje, zaczyna mnie to peszyć i siłą rzeczy muszę się odwrócić, i zaczynam się wtedy zastanawiać o co jej w sumie chodzi czy skądś mnie zna tylko ja jej nie kojarzę, czy właśnie próbuje odgadnąć moją orientację i liczy na porozumiewawcze spojrzenie, czy przygląda się moim kolczykom (w sumie też kiedyś złapałam się na tym, że tak robię) w każdym razie denerwuje mnie to, że tak reaguję :/
confusedgirl
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 368
Rejestracja: 16 lut 2016, o 19:56

Re: Po czym rozpoznajecie lesbijkę?

Post autor: confusedgirl » 26 maja 2016, o 22:23

MSigma pisze:
Ale właściwie dlaczego mówisz, że się "upodabniają do facetów"? :> spójrzmy na to z innej perspektywy, to że faceci jako pierwsi w historii zaczęli nosić spodnie, krótkie włosy itd., sprawiło, że przylgnęło to do nich jak jakaś naturalna cecha i wiele osób wciąż uważa, że tylko oni mają do tego pełne prawo i tylko im to się należy, a kobiety, które zaczęły to robić później tylko się na nich wzorują (upodabniają). Gdyby natomiast określony styl wyglądu pojawiłby się równolegle u obu płci nie przylgnęła by do niego etykieta "męski" czy "kobiecy" i takich opinii by nie było :cool:
kiedyś widziałam w sklepie koszulkę z napisem (mniej więcej, kiepski jest mój angielski więc poprawcie proszę): "perception is not you look at that, is that you see"
P.S. jak chciałam ją kupić to już jej tam nie było :( jeśli, któraś z Was taką ma to chętnie odkupię ;P (rozmiar M ewentualnie mogę spróbować wcisnąć się w S)

a wracając troszkę, choć nie do końca, do tematu to często zdarza mi się, że przygląda mi się jakoś kobieta i pomimo, że zwykle nie mam problemu z patrzeniem w ludziom w oczy to, jeśli jest ona w moim mniemaniu atrakcyjna, wygląda na les lub po prostu jakoś szczególnie się we mnie wpatruje, zaczyna mnie to peszyć i siłą rzeczy muszę się odwrócić, i zaczynam się wtedy zastanawiać o co jej w sumie chodzi czy skądś mnie zna tylko ja jej nie kojarzę, czy właśnie próbuje odgadnąć moją orientację i liczy na porozumiewawcze spojrzenie, czy przygląda się moim kolczykom (w sumie też kiedyś złapałam się na tym, że tak robię) w każdym razie denerwuje mnie to, że tak reaguję :/

Ooj to juz wieksza rozkminka :DHmmm z drugiej strony patrzac ...w Szkocji faceci nosza spódnice :D i nie ma, ze to kobiecy ubior, a wlasnie jest określony jako meski :D eheheh :D
Co do Twojej bluzeczki, nie mozesz w necie zamowic sobie koszulki z takim wlasnie nadrukiem??

Ja tez nie lubie jak ktoś tak mnie "mierzy " wzrokiem. Zastanawiam sie wtedy czy cos jest ze mna nie tak :p
ODPOWIEDZ