kącik homofoba

Wszystko na temat ruchu feministycznego, a więc: fakty, mity, różnorodność opinii i postaw, ważne wydarzenia, a także sylwetki działaczek.
yuri-g
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2006, o 00:00

kącik homofoba

Post autor: yuri-g » 10 sie 2006, o 20:05

Jest taka Pani, Eliza Michalik sie zwie. Spotkac ja mozna w regionalnej trójce w programie dyskusyjnym i na łamach tygodnika Ozon. Oprocz tego prowadzi tak sobie nazwany Kącik Homofoba. Podaje niżej linki i coz.. czekam na komentarze:

http://www.rubikkon.pl/Numer8/krotko-ka ... ba-nr8.htm

http://www.rubikkon.pl/Numer7/krotko-kacikhomofoba.htm
Awatar użytkownika
Leica
super forma
super forma
Posty: 2176
Rejestracja: 29 gru 2004, o 00:00
Lokalizacja: Właśnie stąd

Post autor: Leica » 10 sie 2006, o 20:58

Te linki to takie więcej archiwalne są.... Podobnie jak sam tygodnik "Ozon" chyba.. :?.
[i]"Don't worry about what people think. They don't do it too often."[/i]
Awatar użytkownika
hrabianka
super forma
super forma
Posty: 2623
Rejestracja: 25 lip 2006, o 00:00

Post autor: hrabianka » 10 sie 2006, o 21:22

Leica pisze:Te linki to takie więcej archiwalne są.... Podobnie jak sam tygodnik "Ozon" chyba.. :?.
Co to ja rzec chciałam... stare, niestare... wszyscy wiedzą jak jest. Byłam wychowywana w domu antypolskim: kończę studia i wyjeżdżam z tego popieprzonego kraju! Bo wszyscy wiedzą, jak tu jest...

A tak poza tym, to zawsze najbardziej mnie bolało, iż ze względu na fakt, że mam czelność się określić inaczej niż większość, ludzie odrazu wyrokują, że jestem złym człowiekiem...
Awatar użytkownika
AssaAbloy
super forma
super forma
Posty: 5491
Rejestracja: 26 wrz 2004, o 00:00

Post autor: AssaAbloy » 10 sie 2006, o 21:32

a jak tu jest? bo istnieje ryzyko, ze wiem cos inaczej niz "wszyscy"... pewnie dlatego, ze nie zostalam wychowana w domu antypolskim;

tez mam czasem klopoty, bo prezentuje cos innego niz wiekszosc; tyle, ze nie jest to oriantacja;
jak dla mnie - zadna roznica;
mam swiadomosc, ze jak sie wystaje, to i oslony przed wiatrem nie ma; cos za cos;
http://arsneo.pl
Awatar użytkownika
hrabianka
super forma
super forma
Posty: 2623
Rejestracja: 25 lip 2006, o 00:00

Post autor: hrabianka » 10 sie 2006, o 21:39

Asso, oczywiście się poprawiam: WIĘKSZOŚĆ.

Tu nie chodzi o osłonę, wiadomym jest, że wieje, nie wyczekuję na tarczę ochronną... ale czy znaczy to, że nie jestem 'po prostu człowiekiem', gdyż nagle zyskuję miano 'zły człowiek'... i tu się pojawia słowo WIĘKSZOŚĆ...
Awatar użytkownika
AssaAbloy
super forma
super forma
Posty: 5491
Rejestracja: 26 wrz 2004, o 00:00

Post autor: AssaAbloy » 10 sie 2006, o 22:27

dalej nie rozumiem jaka wiekszosc...
wiekszosc Twoich znajomych? wiekszosc profesorow na uczelni?
wiekszosc KOGO uwaza Cie za zlego czlowieka?
http://arsneo.pl
Awatar użytkownika
hrabianka
super forma
super forma
Posty: 2623
Rejestracja: 25 lip 2006, o 00:00

Post autor: hrabianka » 10 sie 2006, o 22:29

Przechodniów na mojej ulicy... czy naprawdę jest to niezrozumiałe, czy celowo bronisz (w tym i się)?[/img]
Awatar użytkownika
Leica
super forma
super forma
Posty: 2176
Rejestracja: 29 gru 2004, o 00:00
Lokalizacja: Właśnie stąd

Post autor: Leica » 10 sie 2006, o 22:35

hrabianka pisze:Przechodniów na mojej ulicy... czy naprawdę jest to niezrozumiałe, czy celowo bronisz (w tym i się)?
Mieszkacie na tej samej ulicy? Super :cool:.
Na czym polega ta antypolskość domu?
[i]"Don't worry about what people think. They don't do it too often."[/i]
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pinkberry » 10 sie 2006, o 22:36

Chamska ta strona. Ciekawe, czy autorka sama szukała pracowicie smacznych kąsków w internecie (no bo zeby znaleźć "bolg nastoletniej feministki" wśród wielu i przeczytac calość w poszukiwaniu czegoś, do czego da się przyczepić, trzeba wiele czasu) czy tez dostawała gotowe z poleceniem skomentowania zgodnie z polityka pisma...
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Post autor: babette » 10 sie 2006, o 22:36

hrabianka pisze:Przechodniów na mojej ulicy... czy naprawdę jest to niezrozumiałe, czy celowo bronisz (w tym i się)?[/img]
Teraz to i ja nie rozumiem.
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
ruby
super forma
super forma
Posty: 1947
Rejestracja: 18 cze 2004, o 02:08

Post autor: ruby » 10 sie 2006, o 22:38

hrabianka pisze:Przechodniów na mojej ulicy... czy naprawdę jest to niezrozumiałe, czy celowo bronisz (w tym i się)?
Kobieto, to co ty wyprawiasz na tej ulicy ? :)
Awatar użytkownika
AssaAbloy
super forma
super forma
Posty: 5491
Rejestracja: 26 wrz 2004, o 00:00

Post autor: AssaAbloy » 10 sie 2006, o 22:39

probuje walczyc z uogolnianiem;
kazdemu przechodniowi tlumaczysz, ze jestes lesbijka? czy tez oni to tak po rostu zakladaja?
i zastanawiam sie, w jaki sposob mijajac Cie na ulicy, daja Ci dozrozumienia, ze jestes zlym czlowiekiem...

ps.
leica: na jednej ulicy na pewno nie mieszkamy;
na mojej ludzie sie najzwyczajniej w swiecie mijaja ;)
http://arsneo.pl
Awatar użytkownika
hrabianka
super forma
super forma
Posty: 2623
Rejestracja: 25 lip 2006, o 00:00

Post autor: hrabianka » 10 sie 2006, o 22:44

babette pisze:
hrabianka pisze:Przechodniów na mojej ulicy... czy naprawdę jest to niezrozumiałe, czy celowo bronisz (w tym i się)?[/img]
Teraz to i ja nie rozumiem.
... czy naprawdę jest to niezrozumiałe, czy bronisz tej wspomnianej przeze mnie większości i tym samym siebie?
Awatar użytkownika
AssaAbloy
super forma
super forma
Posty: 5491
Rejestracja: 26 wrz 2004, o 00:00

Post autor: AssaAbloy » 10 sie 2006, o 22:45

ja nie rozumiem i czekam na odpowiedz; na jasne wyjasnieni kto i dlaczego uwaza Cie za zlego czlowieka; i skad Ty wiesz, ze ten ktos tak uwaza;
http://arsneo.pl
Awatar użytkownika
AssaAbloy
super forma
super forma
Posty: 5491
Rejestracja: 26 wrz 2004, o 00:00

Post autor: AssaAbloy » 10 sie 2006, o 22:46

/ale machnęłam - jasne wyjasnienie... niech zyje brak edycji ;) /
http://arsneo.pl
Awatar użytkownika
hrabianka
super forma
super forma
Posty: 2623
Rejestracja: 25 lip 2006, o 00:00

Post autor: hrabianka » 10 sie 2006, o 22:47

ruby pisze:
hrabianka pisze:Przechodniów na mojej ulicy... czy naprawdę jest to niezrozumiałe, czy celowo bronisz (w tym i się)?
Kobieto, to co ty wyprawiasz na tej ulicy ? :)
Nie chcesz wiedzieć. ;)
yuri-g
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2006, o 00:00

Post autor: yuri-g » 10 sie 2006, o 22:51

'wiekszosc' to pewnie normatywne preferencje seksualne, taka prorodzinna, propolska wiekszosc?
Faktem jest, ze nasilila sie agresja wobec mniejszosci seksualnych. Nie dziwota, ze sie hrabianka skarzy. Mnie sie np. wydaje, ze te neofaszystowskie nasze krajowe bojowki czuja moc poparcia w rzadzie i nie ma co liczyc na niesmiale ciosy kamieniem, przejada walcem po paradzie rownosci w przyszlym roku jak tak dalej pojdzie:/
No ale ja sie przyznam szczerze boje bardziej tej Pani Michalik. Ozon jeszcze dycha, a ona raczej nie mysli zejsc ze sceny. Do tego merytorycznie przygotowana..hmm.. Trzeba bedzie Ja niedlugo poSzczuc Kazimiera ;p
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Post autor: babette » 10 sie 2006, o 22:52

hrabianka pisze:
babette pisze:
hrabianka pisze:Przechodniów na mojej ulicy... czy naprawdę jest to niezrozumiałe, czy celowo bronisz (w tym i się)?[/img]
Teraz to i ja nie rozumiem.
... czy naprawdę jest to niezrozumiałe, czy bronisz tej wspomnianej przeze mnie większości i tym samym siebie?
Wytłumaczę czego nie rozumiem;
hrabianka pisze:A tak poza tym, to zawsze najbardziej mnie bolało, iż ze względu na fakt, że mam czelność się określić inaczej niż większość, ludzie odrazu wyrokują, że jestem złym człowiekiem...
i nagle dodajesz do tego Assę.
Tego zestawnienia nie pojmuję. Zechciej wytłumaczyć.
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
AssaAbloy
super forma
super forma
Posty: 5491
Rejestracja: 26 wrz 2004, o 00:00

Post autor: AssaAbloy » 10 sie 2006, o 22:59

neofaszystowskie nasze krajowe bojowki
przyznam, ze ani jednej jeszcze nie spotkalam...
generalnie na ulicach ludzie sie nie rzucaja kamieniami; przynajmniej na mojej ulicy;
taka prorodzinna, propolska wiekszosc?
aaa.. bo jak kto propolski, i, nie daj Bog, prorodzinny, to juz jest "be"?
ideal spoleczenstwa to single, ktorzy na polska flage pluja?
http://arsneo.pl
Awatar użytkownika
Leica
super forma
super forma
Posty: 2176
Rejestracja: 29 gru 2004, o 00:00
Lokalizacja: Właśnie stąd

Post autor: Leica » 10 sie 2006, o 23:07

yuri-g pisze:przejada walcem po paradzie rownosci w przyszlym roku jak tak dalej pojdzie:/
No, w tym roku ostrzelali paradę z haubic. A potem puścili konną policję na tych, co przeżyli... :cool:
No ale ja sie przyznam szczerze boje bardziej tej Pani Michalik.
Boisz się jednej dziennikarki :lol:? Odwagi, yuri-g.. 8).
Trzeba bedzie Ja niedlugo poSzczuc Kazimiera ;p
Spuść Kazimierę ze smyczy i poSzczuj tę Michalik :roll:.
[i]"Don't worry about what people think. They don't do it too often."[/i]
Awatar użytkownika
szczurzyca
super forma
super forma
Posty: 1078
Rejestracja: 16 mar 2006, o 00:00

Post autor: szczurzyca » 10 sie 2006, o 23:07

Assa - chyba się czepiasz. Ja tam rozumiem o co chodzi. I też obawy mną targają. Nie chodzi o to, że jak kto propolski, albo prorodzinny, to jest ble. Chodzi o to, aby każdy mógł być sobą. A o to w tym kraju coraz trudniej.
Awatar użytkownika
hrabianka
super forma
super forma
Posty: 2623
Rejestracja: 25 lip 2006, o 00:00

Post autor: hrabianka » 10 sie 2006, o 23:08

Oczywiście:
hrabianka pisze:Co to ja rzec chciałam... stare, niestare... WSZYSCY wiedzą jak jest. Byłam wychowywana w domu antypolskim: kończę studia i wyjeżdżam z tego popieprzonego kraju! Bo wszyscy wiedzą, jak tu jest...
Assa, wyraziła wątpliwość, co do użytego przeze mnie okreśelnia wszyscy. Drugi akapit był kontynuacją myśli 'jak tu jest' z tego akapitu.
Awatar użytkownika
koukla
super forma
super forma
Posty: 1199
Rejestracja: 15 cze 2005, o 00:00

Post autor: koukla » 10 sie 2006, o 23:08

AssaAbloy pisze:
neofaszystowskie nasze krajowe bojowki
przyznam, ze ani jednej jeszcze nie spotkalam...
generalnie na ulicach ludzie sie nie rzucaja kamieniami; przynajmniej na mojej ulicy
sa rozni ludzie, i jeszcze jakies inne niz Twoja ulice Assa...
czasem, zeby mocno oberwac nie trzeba calej bojowki tylko jednego bojowka z nadmiarem testosteronu, wiec prosze nie uogolniej, ze skoro Tobie na Twojej ulicy nic przykrego sie nie stalo to oznacza, ze nikomu nigdzie sie nie dzieje
кому-то легче жить с закрытыми глазами
это их выбор а мы свой делаем сами
Awatar użytkownika
Leica
super forma
super forma
Posty: 2176
Rejestracja: 29 gru 2004, o 00:00
Lokalizacja: Właśnie stąd

Post autor: Leica » 10 sie 2006, o 23:16

koukla pisze: czasem, zeby mocno oberwac nie trzeba calej bojowki tylko jednego bojowka z nadmiarem testosteronu
Ale pojedynczy bojówek jako powód wyjazdu z tego popieprzonego kraju... ;)? Zresztą - krzyżyk na drogę :). Na pewno jest gdzieś jakieś miejsce na ziemi, gdzie nigdy nie widziano żadnego bojówka z nadmiarem testosteronu :).
[i]"Don't worry about what people think. They don't do it too often."[/i]
yuri-g
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2006, o 00:00

Post autor: yuri-g » 10 sie 2006, o 23:16

AssaAbloy pisze:
neofaszystowskie nasze krajowe bojowki
przyznam, ze ani jednej jeszcze nie spotkalam...
generalnie na ulicach ludzie sie nie rzucaja kamieniami; przynajmniej na mojej ulicy;
taka prorodzinna, propolska wiekszosc?
aaa.. bo jak kto propolski, i, nie daj Bog, prorodzinny, to juz jest "be"?
ideal spoleczenstwa to single, ktorzy na polska flage pluja?
Bojowki i kamienie to bylo a propos Parady Rownosci, widac w pochodzie zboczency nie uwzglednili Twojej spokojnej ulicy, stad nie wiesz.

I tak dla jasnosci przekazu.. Nie krytykuje patriotyzmu, rodziny czy podobnych wartosci. Nie zyje tez w paranoicznym strachu przed lysymi. Zaczelam ten temat, bo mnie opinie o pani Michalik interesuja, a nie tlumaczenie Ci po kolei terminow: 'wiekszosc', 'bojowki' czy tez gdzie zem widziala kamienie rzucone na ten teczowy szaniec.
Awatar użytkownika
hrabianka
super forma
super forma
Posty: 2623
Rejestracja: 25 lip 2006, o 00:00

Post autor: hrabianka » 10 sie 2006, o 23:24

Leica pisze:Ale pojedynczy bojówek jako powód wyjazdu z tego popieprzonego kraju... ;)? Zresztą - krzyżyk na drogę :). Na pewno jest gdzieś jakieś miejsce na ziemi, gdzie nigdy nie widziano żadnego bojówka z nadmiarem testosteronu :).
Zapewniam Cię, że jest znacznie więcej powodów niż 'pojedynczy bojówek'. Nie dziwię Cię się, że nigdzie się nie wybierasz, Ty nie dziw się, że ja wiedząc, że są miejsca, w których łatwiej się żyję, planuję wyjechać. A z tym krzyżykiem to co mam zrobić?
Awatar użytkownika
koukla
super forma
super forma
Posty: 1199
Rejestracja: 15 cze 2005, o 00:00

Post autor: koukla » 10 sie 2006, o 23:28

Leica pisze:
koukla pisze: czasem, zeby mocno oberwac nie trzeba calej bojowki tylko jednego bojowka z nadmiarem testosteronu
Ale pojedynczy bojówek jako powód wyjazdu z tego popieprzonego kraju... ;)? Zresztą - krzyżyk na drogę :). Na pewno jest gdzieś jakieś miejsce na ziemi, gdzie nigdy nie widziano żadnego bojówka z nadmiarem testosteronu :).
Usmiech troche nie na miejscu bo ten bojowek rzeczywiscie wystarczył jako powod wyjazdu z tego kraju, a wlasciwie wstrzas mozgu i jego trwale uszkodzenia po zglanowaniu. Okazuje sie, ze za bycie lesba mozna jednak mocniej oberwac w naszym przyjaznym odmiennosciom kraju.
кому-то легче жить с закрытыми глазами
это их выбор а мы свой делаем сами
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Post autor: babette » 10 sie 2006, o 23:30

hrabianka pisze: A z tym krzyżykiem to co mam zrobić?
Krzyżyk przyda się niewątpliwie na współczesnego wampira, czyli bojówka

Hrabianko - czy ja się doczekam odpowiedzi? :evil:
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
Leica
super forma
super forma
Posty: 2176
Rejestracja: 29 gru 2004, o 00:00
Lokalizacja: Właśnie stąd

Post autor: Leica » 10 sie 2006, o 23:38

hrabianka pisze:Ty nie dziw się, że ja wiedząc, że są miejsca, w których łatwiej się żyję, planuję wyjechać.
Nie, nie dziwię się. To wolny kraj - można z niego wyjechać, kiedy się chce. A kiedy we wszystkich przechodniach (pardon - w większości) widzi się wrogów, a w powietrzu czuje się zapowiedź nieuchronnych pogromów, to nawet lepiej jest wyjechać, zmienić otoczenie, klimat etc. :roll:.
Słuchaj, wybacz tę moją ciekawość - na czym polegała ta antypolskość domu?
[i]"Don't worry about what people think. They don't do it too often."[/i]
Awatar użytkownika
hrabianka
super forma
super forma
Posty: 2623
Rejestracja: 25 lip 2006, o 00:00

Post autor: hrabianka » 10 sie 2006, o 23:41

No przecież już wyżej napisałam, Babette...
hrabianka pisze:Co to ja rzec chciałam... stare, niestare... WSZYSCY wiedzą jak jest. Byłam wychowywana w domu antypolskim: kończę studia i wyjeżdżam z tego popieprzonego kraju! Bo wszyscy wiedzą, jak tu jest...

A tak poza tym, to zawsze najbardziej mnie bolało, iż ze względu na fakt, że mam czelność się określić inaczej niż większość, ludzie odrazu wyrokują, że jestem złym człowiekiem...
Assa, wyraziła wątpliwość, co do użytego przeze mnie okreśelnia WSZYSCY.
Assa pisze:a jak tu jest? bo istnieje ryzyko, ze wiem cos inaczej niz "wszyscy"... pewnie dlatego, ze nie zostalam wychowana w domu antypolskim;

tez mam czasem klopoty, bo prezentuje cos innego niz wiekszosc; tyle, ze nie jest to oriantacja;
jak dla mnie - zadna roznica;
mam swiadomosc, ze jak sie wystaje, to i oslony przed wiatrem nie ma; cos za cos;
Więc się poprawiłam, a że drugi akapit był kontynuacją pierwszego w mojej pierwszej wypowiedzi, to posłużyłam się, by wyjaśnić powody takiej postawy.
hrabianka pisze: Asso, oczywiście się poprawiam: WIĘKSZOŚĆ.

Tu nie chodzi o osłonę, wiadomym jest, że wieje, nie wyczekuję na tarczę ochronną... ale czy znaczy to, że nie jestem 'po prostu człowiekiem', gdyż nagle zyskuję miano 'zły człowiek'... i tu się pojawia słowo WIĘKSZOŚĆ...
... że WIĘKSZOŚĆ tak myśli.


Czy teraz jest to czytelne, Babette?
ODPOWIEDZ