Za tydzień premiera pierwszego podręcznika o zatrudnianiu osób LGBT

Premierze towarzyszyć będą bezpłatne seminaria dla pracodawców „Osoby LGBT w miejscu pracy. Jak i dlaczego dbać o różnorodność?” w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i Krakowie.

Bezpłatny podręcznik przygotowuje Fundacja LGBT Business Forum, która zajmuje się na co dzień współpracą z firmami, które wdrażają programy zarządzania różnorodnością. To pierwsza taka publikacja na polskim rynku.

– Różnorodność się po prostu opłaca – tłumaczy Jej Perfekcyjność, Prezes Fundacji. – Firmy, które doceniają jej znaczenie zarabiają więcej i osiągają sukces na rynku. Na świecie ta prawda znana jest od dawna ale nas cieszy to, że coraz więcej firm w naszym kraju zdaje sobie z tego sprawę i wprowadza polityki równościowe.

Seminaria, które odbędą się w Warszawie 17 listopada, w Poznaniu 19 listopada, w Trójmieście 25 listopada i w Krakowie 30 listopada są otwarte dla wszystkich przedsiębiorców i firm, które chcą dowiedzieć się więcej na temat zarządzania różnorodnością ale i zatrudniania osób LGBT. W trakcie pięciogodzinnego seminarium ekspertki i eksperci Fundacji LGBT Business Forum podadzą konkretne przykłady działań podejmowanych przez polskie firmy, które dbają o inkluzywność.

Tzw. dobre praktyki mogą stać się wzorem dla kolejnych przedsiębiorstw.
Dlaczego tak ważne jest zwracanie uwagi na orientację seksualną pracowniczek i pracowników? Badania powtarzane wiele razy na całym świecie wskazują, że osoby zatrudnione, które ukrywają swoją orientację seksualną, pracują mniej wydajnie nawet o 30 procent. Dodatkowo miejsca pracy, które uchodzą za homofobiczne odstraszają młode pokolenie i najlepszych kandydatów do pracy.

– Korzyści z dostrzegania różnorodności wśród swoich podwładnych są nie do przecenienia. Nie bez powodu przecież największe firmy na świecie, takie jak Apple, Microsoft, Google i wiele, wiele innych podkreślają, że są otwarte na osoby LGBT. Korporacje już dawno policzyły i zdały sobie sprawę z tego, jak bardzo opłaca się być otwartym – dodaje Jej Perfekcyjność.
Zapisy na szkolenia jeszcze trwają. Można się na nie zarejestrować na stronie MiejscePracy.lgbt.biz.pl. Seminaria i podręczniki są bezpłatne dzięki temu, że są częścią projektu „Miejsce pracy przyjazne osobom LGBT”, realizowanego w ramach programu „Obywatele dla Demokracji”, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundacja LGBT Business Forum
Data publikacji w portalu: 2015-11-11
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

MSigma2015-11-11 18:11
cieszą mnie takie inicjatywy :)

Sharam2015-11-14 21:37
Ja nie wiedziałam, że do mojego zatrudnienia potrzeba instrukcji obsługi...


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

news Prawa kobiet a Koran
vesania olicadiablica ma całkowitą rację. Szkoda że w Polsce nie mówi się o tym głośno, Użalamy się nad tym jaki ciężki los mają imigranci z krsjów muzułmańskich a zupełnie pomijamy to, jaki... opinia dodana 2017-01-14 16:00:40
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Na jej rozkazy - CHAUDIÈRE A.D. i CALIGO A.
Słabo. Dobrnęłam do 20 strony mało się przy tym nie topiąc w nadmiarze nic nie wnoszących słów. Żałuję,...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2016