KILKA SŁÓW NA POŻEGNANIE

Akeme
Nie jesteś idealna. Twoje brązowe oczy, długie czarne rzęsy i brwi wcale nie są doskonałe. Promieniste zmarszczki wokół nich zdradzają przecież, że ciągle się uśmiechasz i choć dodają Ci lat, ten uśmiech ujmuje Ci wieku po dwakroć. Nie, nie, Ty wcale nie jesteś idealna... idealne kształty to umiarkowanie pełne piersi, lekko zarysowana talia, okrągłe biodra, smukłe nogi... widzisz to? Gdzież Tobie do tych kształtów? Twoje piersi są nie większe niż u jedenastoletniej dziewczynki, wszystko jest w Tobie drobne - i biodra i dłonie. Przypominasz raczej przedszkolaczka z tymi zadziornymi dwoma kucykami wystającymi spod bandanki. Patrzę na Ciebie i wcale nie zachwycają mnie napięte pod brązową skórą mięśnie. Od kiedy mięśnie są kobiece?! Nigdy tak nie było! Każde jedno włókienko, każdy centymetr nie może być perfekcyjny. Ale poruszasz się zwinnie, miękko, nie-idealny, przenikliwy umysł panuje nad nie-idealnym, mocnym Ciałem. Nawet jeśli energię można ujarzmić, to zamknięcie jej w tak drobnym Ciele jest nieprawdopodobne. Tryska z Ciebie przy każdym kroku ta nieokiełznana dzikość. Widzisz? – nawet Ty jej nie możesz powstrzymać. To ona Ciebie rozpiera. Bo nie mieści się w Tobie. Bo nie wolno Ci jej zachować tylko dla siebie. Mogłabyś obdzielić nią tak wiele smutnych spowolniałych kobiecych istnień. I to wcale nie jest doskonałe. Że inspirujesz. I że tak wiele dałoby jeszcze więcej, by być takimi jak Ty, choćby w żałosnej połowie. Mów mi, że nie ma ideałów. Skoro to poprawia Ci nastrój. Przecież pamiętam te Twoje zawsze idealne paznokcie; nie jakieś tam tipsy i żele. Pamiętam te drobne paluszki dłoni i stóp. Kobiecą doskonałość zamkniętą w doskonale niekobiecym ciele. I prawdziwie męską niezależność w idealnej proporcji z kobiecą subtelnością i poczuciem humoru. Nigdy nie będziesz wiedziała, co to znaczy doświadczyć euforii tylko dlatego, że podarowałaś swój nie-idealny uśmiech nieidealnej istocie, która chciała być choć w swej żałosnej połowie taka jak Ty.
I jak zawsze pewnie pachniesz jak kwiatuszek.
Data publikacji w portalu: 2007-08-10
« poprzednie opowiadanie następne opowiadanie »
  OPOWIADANIA AKEME  
  NOWE OPOWIADANIA  
  KONTAKT  

Wyślij swój tekst! - napisz do Namaste
podpisz swoja pracę nickiem lub imieniem
(jeśli chcesz: nazwiskiem), jeśli chcesz napisz swój e-mail, podamy go w podpisie.

  NASZA TWÓRCZOŚĆ  

Jest jak delikatny kwiat. Każda jej forma zawiera ślady głębokich wzruszeń i emocji, przenosi pamięć o czasie minionym, chroni od zapomnienia chwile.

Tutaj jest miejsce dla Ciebie. Jeśli pisałaś, piszesz lub pisać zamierzasz, nie chowaj efektów swojego natchnienia do szuflady, podziel się nimi.

Tu nikt nie ocenia, nie krytykuje. Możesz przysyłać teksty podpisane imieniem bądź pseudonimem, o dowolnej tematyce i formie. Może to dobre miejsce na debiut i nie tylko.

Zdecyduj się.
To właśnie od Ciebie będzie zależał kształt tej strony. Zapraszam do jej współtworzenia.

Namaste

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

Ostatnio komentowane:

basnie Księżniczka, diabeł i złota komnata
StregaBianca Ten fragment, kiedy diabeł próbuje odgadnąć życzenie księżniczki był naprawdę zabawny. Biedny przedstawiciel piekła przegrał z kretesem, z nich dwojga to właśnie księżniczka powinna... opinia dodana 2016-12-01 11:10:31
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Berek - Szczygielski Marcin
Kupiłam tę książkę jako pierwszą \"branżową\" \r\nNie żałuje bo naprawdę super się czyta !...
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2016