Ranking okapy grudzień 2016, str. 5

Ranking najlepsze okapy, aktualizowany codziennie na podstawie popularności produktu w porównywarce cen nokaut.pl. Wygenerowany: 2016-12-03

Ustaw sortowanie:

Top 10 producenta:

Gorenje DVG6545GES
najniższa cena! w sklepie:1186,7 zł
cena w sklepie:1186,7 zł
cena w sklepie:1186,71 zł
cena w sklepie:1188,00 zł
cena w sklepie:1188,00 zł
Okap kominowy o szerokości 60 cm, wydajności 805 m3/h, z aluminiowym filtrem odtłuszczającym i oświetleniem... pokaż opis »
Okap kominowy o szerokości 60 cm, wydajności 805 m3/h, z aluminiowym filtrem odtłuszczającym i oświetleniem halogenowym o łącznej mocy 40 W.... Nic nie sprawia Ci takiej radości jak gotowanie we własnej, domowej kuchni? Drażnią Cię jednak zapachy, które wiążą się z pichceniem różnego rodzaju potraw? Okap Gorenje DVG6545GES sprawdzi się, gdy chcemy gotować bez uciążliwych zapachów, które rozchodzą się po wszystkich zakamarkach. WprowadzeniePrzed kupnem okapu, musimy najpierw określić sposób w jaki go zamontujemy. Czy wybierzemy instalację pod sufitem, czy na ścianie. Już to pozwoli nam sprecyzować, jaki model będzie dla nas odpowiedni. Najczęściej spotykamy okapy przyścienne, w kształcie odwróconej litery T lub skośne, o profilu trójkątnym. Są one wykonane ze stali nierdzewnej z dodatkami szkła, plastiku lub drewna. Montuje się je bezpośrednio nad płytami kuchennymi. Drugą grupa, to tak zwane okapy wyspowe, czyli montowane do sufitu. Mają często kształt cylindryczny lub prostokątny. Wykonane są również ze stali tyle, że najczęściej chromoniklowej oraz większej ilości szkła. Są eleganckie i proste, ale często też droższe. Specyfikacja i poradyOkap w ciągu godziny powinien przefiltrować powietrze nawet do 12 razy. Przy pracy na pierwszym biegu powinno to być 6, przy drugim 9, a przy ostatnim właśnie wspomniane 12 razy. Wydajność tego urządzenia podaje się w jednostce m3/h. A więc dla Gorenje DVG6545GES ta wartość to 805 m3/h . Skuteczność pracy zależy od wybranego trybu pracy. Najczęstsze są wyciąg i pochłaniacz zapachów. Wyciąg - a więc tryb wsysania powietrza i pary do systemu wentylacyjnego, jest najczęściej używanym w codziennej pracy. Pamiętajmy o tym, że im dłuższy odcinek ma do pokonania oraz im więcej istnieje przeszkód w postaci załamań, tym mniejsza będzie efektywność okapu. Przy instalacji zwróćmy uwagę, aby nic nie blokowało przepływu powietrza. Równie ważna... więcej informacji, zdjęcia i porównanie cen w 6 sklepach »
VDB Deco 90
najniższa cena! w sklepie:679,99 zł
cena w sklepie:798,00 zł
cena w sklepie:798,00 zł
cena w sklepie:798,00 zł
cena w sklepie:798,00 zł
.kopia{user-select:none; -moz-user-select:none; -webkit-user-select:none; } #font{color: #232323; font-size:... pokaż opis »
.kopia{user-select:none; -moz-user-select:none; -webkit-user-select:none; } #font{color: #232323; font-size: 11pt; } table{width: 100%; border: 0; border-spacing: 0; border-collapse: collapse; } tr{height: 30px; } tr.color{background-color: #EEEEEE; vertical-align: center; } td{width: 50%; } td.right{text-align: right; vertical-align: top; padding-top: 2px; padding-right: 10px; font-weight: bold; } hr{height: 1px; border: 0; width: 100%; color: #08c323; background-color: #08c323; } h10{font-size: 16pt; font-weight: bold; } rB{color: red; font-weight: bold; } bold{font-weight: bold; }Kupując okap DECO 90 zyskujesz:Okap DECO Black&White zaprojektowany został zgodnie z najnowszymi trendami wzorniczymi. Oprócz doskonałych parametrów technicznych charakteryzuje się nowoczesnym skośnym kształtem, designem, łatwością adaptacji do potrzeb klienta. Model dostępny w dwóch kolorach czaszy: czarnym i białym, dwóch kolorach szkła: czarnym i białym oraz w dwóch szerokościach 60 i 90cm. Parametry techniczne, design i bardzo atrakcyjna cena sprawiają, iż jest to okap idealny do małych nowoczesnych kuchni.Okap może pracować w dwóch trybach, jako wyciąg lub jako pochłaniacz. Do pracy w trybie pochłaniacza stosowane są filtry węglowe kasetonowe, które można samodzielnie zamontować do filtra aluminiowego. Zastosowanie wysokiej jakości filtrów aluminiowych wielokrotnego użytku gwarantuje komfort użytkowania. Filtry aluminiowe można myć ręcznie lub w zmywarce.Informacje podstawoweDane techniczneDane fizyczneWyposażenie Okap DECO Black&White zaprojektowany został zgodnie z najnowszymi trendami wzorniczymi. Oprócz doskonałych parametrów technicznych charakteryzuje się nowoczesnym skośnym kształtem, designem, łatwością adaptacji do potrzeb klienta. Model dostępny w dwóch kolorach czaszy: czarnym i białym, dwóch kolorach szkła: czarnym i białym oraz w dwóch szerokościach 60 i 90cm. Parametry... w 4 sklepach
43. VDB DS 9
VDB DS 9
najniższa cena! w sklepie:999,99 zł
cena w sklepie:999,99 zł
cena w sklepie:1049,99 zł
cena w sklepie:1049,99 zł
Okap VDB DS 9 to okap o skośnej budowie i niespotykanym na rynku giętym kształcie szkła.... pokaż opis »
Okap VDB DS 9 to okap o skośnej budowie i niespotykanym na rynku giętym kształcie szkła. Jest połączeniem nowoczesności i elegancji białego lustrzanego szkła. Estetyki i funkcjonalności dopełniają żarówki LED, i dotykowy panel sterowania. Wyjątkowo cichą i efektywną pracę urządzenia zapewnia turbina o wydajności aż 650 m/3 i niskim poziomie hałasu, dzięki czemu można cieszyć się komfortem ciszy w kuchni bez rezygnowania ze skutecznego pochłaniania zapachów. Okap VDB DS 9 posiada dotykowy sensorowy system sterowania. Poprzez delikatne dotknięcie palcem panelu sterowania zwiększa się lub zmniejsza moc turbiny a dotknięcie wybranego piktogramu włączy oświetlenie. Okap może pracować w dwóch trybach, jako wyciąg lub jako pochłaniacz. Do pracy w trybie pochłaniacza stosowane są filtry węglowe które można samodzielnie zamontować. Zastosowanie wysokiej jakości filtrów aluminiowych wielokrotnego użytku gwarantuje komfort użytkowania. Filtry aluminiowe można myć ręcznie lub w zmywarce. Spędzasz dużo czasu w kuchni? Masz jednak problem z zapachami, które unoszą się podczas pichcenia różnorodnych smakołyków? Okap VDB DS 9, to sprawne urządzenie, dzięki któremu nie poczujemy w całym naszym domu nieprzyjemnych zapachów z kuchni. WprowadzeniePrzed kupnem okapu, musimy najpierw określić sposób w jaki go zamontujemy. Czy wybierzemy instalację pod sufitem, czy na ścianie. Już to pozwoli nam sprecyzować, jaki model będzie dla nas odpowiedni. Najczęściej spotykamy okapy montowane do ściany, w kształcie odwróconej litery T lub skośne, o profilu trójkątnym. Są one wykonane ze stali nierdzewnej z dodatkami szkła, plastiku lub drewna. Montuje się je bezpośrednio nad płytami kuchennymi. Drugą grupa, to tak zwane okapy wyspowe, czyli montowane do sufitu. Mają często kształt cylindryczny lub prostokątny. Wykonane są również ze stali tyle, że najczęściej chromoniklowej... w 2 sklepach
Beko HCF61531
najniższa cena! w sklepie:640,01 zł
cena w sklepie:646,97 zł
cena w sklepie:646,97 zł
cena w sklepie:648,00 zł
cena w sklepie:649,00 zł
Okap kominowy o wydajności pochłaniania 608 m3/h , w klasie energetycznej C, poziom hałasu 62 dB(A).... pokaż opis »
Okap kominowy o wydajności pochłaniania 608 m3/h , w klasie energetycznej C, poziom hałasu 62 dB(A). Intensywne pochłanianie Intensywne Pochłanianie uruchamia okap na najwyższym poziomie, aby po 10 minutach wrócić automatycznie na poziom 3. Funkcja ta jest bardzo przydatna podczas przygotowywania dań o intensywnych zapachach takich, jak frytki czy potrawy grillowane. Autowyłączanie Autowyłączanie to funkcja, która wyłączy pracujący okap po 15 minutach od jej włączenia. Umożliwia to wyjście z kuchni zaraz po przygotowaniu potrawy z pewnością, że wszystkie zapachy zostaną zneutralizowane, a okap sam się wyłączy.... Okap kominowy o wydajności pochłaniania 608 m3/h , w klasie energetycznej C, poziom hałasu 62 dB(A). Intensywne pochłanianie Intensywne Pochłanianie uruchamia okap na najwyższym poziomie, aby po 10 minutach wrócić automatycznie na poziom 3. Funkcja ta jest bardzo przydatna podczas przygotowywania dań o intensywnych zapachach takich, jak frytki czy potrawy grillowane. Autowyłączanie Autowyłączanie to funkcja, która wyłączy pracujący okap po 15 minutach od jej włączenia. Umożliwia to wyjście z kuchni zaraz po przygotowaniu potrawy z pewnością, że wszystkie zapachy zostaną zneutralizowane, a okap sam się wyłączy. Okap kominowy o wydajności pochłaniania 608 m3/h , w klasie energetycznej C, poziom hałasu 62 dB(A). Intensywne pochłanianie Intensywne Pochłanianie uruchamia okap na najwyższym poziomie, aby po 10 minutach wrócić automatycznie na poziom 3. Funkcja ta jest bardzo przydatna podczas przygotowywania dań o intensywnych zapachach takich, jak frytki czy potrawy grillowane. Autowyłączanie Autowyłączanie to funkcja, która wyłączy pracujący okap po 15 minutach od jej włączenia. Umożliwia to wyjście z kuchni zaraz po przygotowaniu potrawy z pewnością, że wszystkie zapachy zostaną zneutralizowane, a okap sam się wyłączy.... Lubisz swoją kuchnię? Nie lubisz jednak,... więcej informacji, zdjęcia i porównanie cen w 6 sklepach »
Franke FTC6032
najniższa cena! w sklepie:253,00 zł
cena w sklepie:253,00 zł
cena w sklepie:253,00 zł
cena w sklepie:253,00 zł
cena w sklepie:253,00 zł
#OpisTabela {border-collapse: collapse;width: 100%;}#OpisInfoZbiorcze{text-align: left;padding: 8px;}#OpisWierszTabeli:nth-child(even){background-color:... pokaż opis »
#OpisTabela {border-collapse: collapse;width: 100%;}#OpisInfoZbiorcze{text-align: left;padding: 8px;}#OpisWierszTabeli:nth-child(even){background-color: #f2f2f2}#OpisWierszTabeli:hover{background-color: #;}#OpisNaglowekTabeli {background-color: #f7941e;color: white;font-size: 120%;text-align: left;padding: 8px;}#KolumnaLewa{width: 50%;text-align: right;padding: 8px;}#KolumnaPrawa{width: 50%;padding: 8px;}#KolumnaBiegi{width: 20%;padding: 8px;} #KolumnaLewaIMG {width: 30%;text-align: center;}#KolumnaPrawaOpis {width: 70%;text-align: left;}#KolumnaLewaOpis {width: 70%;text-align: right;}#KolumnaPrawaIMG {width: 30%;text-align: center;} Spędzasz dużo czasu w kuchni? Chcesz jednak uniknąć wydostawania się zapachów poza kuchnię? Jeśli tak, to warto zamontować okap Franke FTC6032, który skutecznie zapobiegnie przedostawaniu się niepożądanych zapachów na resztę pomieszczeń. WprowadzeniePrzed kupnem okapu, musimy najpierw określić sposób w jaki go zamontujemy. Czy wybierzemy instalację pod sufitem, czy na ścianie. Już to pozwoli nam sprecyzować, jaki model będzie dla nas odpowiedni. Najczęściej spotykamy okapy montowane do ściany, w kształcie odwróconej litery T lub skośne, o profilu trójkątnym. Są one wykonane ze stali nierdzewnej z dodatkami szkła, plastiku lub drewna. Montuje się je bezpośrednio nad płytami kuchennymi. Drugą grupa, to tak zwane okapy wyspowe, czyli montowane do sufitu. Mają często kształt cylindryczny lub prostokątny. Wykonane są również ze stali tyle, że najczęściej chromoniklowej oraz większej ilości szkła. Są eleganckie i proste, ale często też droższe. Specyfikacja i poradyOkap w ciągu godziny powinien przefiltrować powietrze nawet do 12 razy. Przy pracy na pierwszym biegu powinno to być 6, przy drugim 9, a przy ostatnim właśnie wspomniane 12 razy. Wydajność tego urządzenia podaje się w jednostce m3/h. A wydajność to 310 m3/h. Skuteczność pracy zależy... więcej informacji, zdjęcia i porównanie cen w 11 sklepach »
46. Akpo WK-4 Kastos 60
Akpo WK-4 Kastos 60
najniższa cena! w sklepie:479,00 zł
cena w sklepie:479,00 zł
Lubisz swoją kuchnię? Nie zawsze jednak zapachy pichcenia są przyjemne, często bywają agresywne i nie... pokaż opis »
Lubisz swoją kuchnię? Nie zawsze jednak zapachy pichcenia są przyjemne, często bywają agresywne i nie chcielibyśmy, aby przedostawały się do reszty domu. Jeśli tak właśnie jest w Twoim przypadku, pomyśl nad zakupem okapu Akpo WK-4 Kastos 60, który zadba o odpowiedni wyciąg wszelkich zapachów. WprowadzeniePrzed przystąpieniem do wyboru okapu, powinniśmy zastanowić się nad tym, gdzie chcemy go zamontować: do ściany czy do sufitu. To pierwsze kryterium skutecznie zawęzi nam ilość dostępnych modeli i pozwoli na znalezienie okapu odpowiedniego do naszych potrzeb. Najpopularniejszą grupą okapów, instalowanych do ściany, są okapy przyścienne. Montuje się je bezpośrednio nad płytą kuchenną. Wykonane są zazwyczaj ze stali nierdzewnej, często z dodatkiem elementów z malowanego szkła. Są to okapy o prostych skośnych kształtach, często przypominające odwróconą literę T. Drugą grupą są okapy wyspowe instalowane pod sufitem. Także często występują w formie prostokątnej lub cylindrycznej. Możemy też nabyć klasyczny kształt odwróconej litery T. Okapy te są całkowicie wykonane ze stali chromoniklowej z wieloma dodatkami szkła. Specyfikacja i poradyZakłada się, że w ciągu jednej godziny, podczas pracy urządzenia na pierwszym biegu, powietrze powinno być przefiltrowane 6 razy. Przy drugim biegu, to już 9 razy, a podczas pracy na ostatnim aż 12 razy. Wydajność filtracji podaje się w jednostce m3/h. Na skuteczną wydajność ma wpływ tryb pracy okapu, a najczęściej są: wyciąg oraz pochłaniacz. W trybie wyciągu, okap podłączony jest do systemu wentylacyjnego, który odprowadza wszelkie zapachy i parę. Im dłuższy odcinek ma do pokonania oraz im więcej istnieje przeszkód w postaci załamań, tym mniejsza będzie faktyczna wydajność okapu. Dlatego warto skupić się, aby to podłączenie było jak najkrótsze i pozbawione załamań. Ważny jest także wylot kanału, a dokładniej jego średnica. Najczęściej ma 15... w 2 sklepach
Globalo Nomina Isola 90.3
najniższa cena! w sklepie:2198,00 zł
cena w sklepie:2198,00 zł
cena w sklepie:2290,00 zł
cena w sklepie:2290,00 zł
Okap wyspowy o szerokości 90 cm, wydajności 820 m3/h, sterowany elektronicznie za pomocą przycisków... pokaż opis »
Okap wyspowy o szerokości 90 cm, wydajności 820 m3/h, sterowany elektronicznie za pomocą przycisków o krótkim skoku, z 4 prędkościami pracy oraz z oświetleniem halogenowym 2x35 W. #dostepne_wersje { table-layout:fixed; border-collapse:collapse; width:100%; float:left; } #wersja { text-align:center; padding:5px; } #wersja1 { text-align:center; } #tytul1 { font-size: 25px; padding: 5px 5px 5px 5px; border-bottom: 2px solid red; } #tytul { font-size: 25px; padding: 25px 5px 5px 5px; border-bottom: 2px solid red; } #opis_krotki { font-size: 15px; } #produkt_dane { width:100%; table-layout:fixed; border-collapse:collapse; } #podswietlenie { border: 1px solid #F3F3F3; } #podswietlenie:hover { background-color: #E9E9E9; } #parametr { height: 30px; width: 25%; padding-right: 10px; } #dane { width: 80%; height: 30px; } #otwory { font-size: 15px; background-color: #ECECEC; padding: 10px; } #otwory1 { font-size: 15px; color: white; background-color: red; padding: 5x; } rB{ color:red; font-weight:bold; } Kupując GLOBALO NOMINA ISOLA 90.3 Sensor Eko Max zyskujesz:Nowoczesna stylistyka, gładka powierzchnia oraz design inspirowany nurtem minimalistycznym to tylko jedne z wielu zalet okapu wyspowego Nomina Isola 90.3 Sensor Eko Max. Urządzenie to zostało zaprojektowane i wykonane z myślą o Klientach, ceniących sobie komfort użytkowania oraz najwyższą jakość wykonania. Gładka struktura powierzchni urządzenia, wykonana z najwyższej jakości stali szlachetnej, gwarantuje łatwe utrzymanie w czystości i niepowtarzalny wygląd przez długie lata. Innowacyjny sensor pary daje niezwykły komfort pracy i zapewnia przyjazny klimat oraz świeżość w pomieszczeniu, włączając okap oraz regulując jego pracę w zależności od intensywności pary wytwarzanej w trakcie gotowania. Przyjazne oświetlenie wnosi do wnętrza nie tylko dodatkowe źródło światła, ale także subtelną, świetlną dekorację, doskonale komponującą... w 4 sklepach
Falmec Grupa Silnikowa 70
najniższa cena! w sklepie:1929,00 zł
cena w sklepie:2099,00 zł
cena w sklepie:2099,00 zł
cena w sklepie:2099,00 zł
cena w sklepie:2299,00 zł
Lubisz swoją kuchnię? Nie zawsze jednak zapachy pichcenia są przyjemne, często bywają agresywne i nie... pokaż opis »
Lubisz swoją kuchnię? Nie zawsze jednak zapachy pichcenia są przyjemne, często bywają agresywne i nie chcielibyśmy, aby przedostawały się do reszty mieszkania. Jeśli tak właśnie jest w Twoim przypadku, pomyśl nad zakupem okapu Falmec Grupa Silnikowa 70, który zadba o odpowiedni wyciąg wszelkich zapachów. WprowadzeniePrzed przystąpieniem do wyboru okapu, musimy zastanowić się nad tym, gdzie chcemy go zamontować: do ściany czy do sufitu. To pierwsze kryterium skutecznie zmniejszy nam ilość dostępnych modeli i ułatwi nam znalezienie okapu odpowiedniego do naszych potrzeb. Najpopularniejszym typem okapów, instalowanych do ściany, są okapy przyścienne. Instaluje się je bezpośrednio nad płytą grzewczą. Wykonane są przeważnie ze stali nierdzewnej, często z dodatkiem elementów z kolorowego szkła. Są to okapy o prostych geometrycznych kształtach, często przypominające odwróconą literę T. Kolejną grupą są okapy wyspowe montowane pod sufitem. Także często występują w formie prostokątnej lub cylindrycznej. Możemy też nabyć klasyczny kształt odwróconej litery T. Okapy te są całkowicie wykonane ze stali chromoniklowej z wieloma dodatkami szkła. Specyfikacja i poradyZakłada się, że w ciągu jednej godziny, podczas pracy urządzenia na pierwszym biegu, powietrze powinno być przefiltrowane 6 razy. Przy drugim biegu, to już 9 razy, a podczas pracy na ostatnim aż 12 razy. Wydajność filtracji podaje się w jednostce m3/h. Na skuteczną wydajność ma wpływ tryb pracy okapu, a najczęściej są: wyciąg oraz pochłaniacz. W trybie wyciągu, urządzenie podłączone jest do systemu wentylacyjnego, który odprowadza wszelkie zapachy i parę. Im dłuższy odcinek ma do pokonania oraz im więcej istnieje przeszkód w postaci załamań, tym mniejsza będzie efektywność okapu. Dlatego warto skupić się, aby to podłączenie było jak najkrótsze i pozbawione załamań. Istotny jest także wylot kanału, a dokładniej jego średnica.... w 3 sklepach
49. Akpo WK-4 LARGO ECO
Akpo WK-4 LARGO ECO
najniższa cena! w sklepie:359,00 zł
Nic nie sprawia Ci takiej radości jak gotowanie we własnej, domowej kuchni? Nie zawsze jednak zapachy... pokaż opis »
Nic nie sprawia Ci takiej radości jak gotowanie we własnej, domowej kuchni? Nie zawsze jednak zapachy pichcenia są przyjemne, często bywają agresywne i nie chcielibyśmy, aby przedostawały się do reszty mieszkania. Jeśli tak właśnie jest w Twoim przypadku, pomyśl nad zakupem okapu Akpo WK-4 LARGO ECO, który zadba o odpowiedni wyciąg wszelkich zapachów. WprowadzeniePrzed kupnem okapu, musimy najpierw określić sposób w jaki go zamontujemy. Czy wybierzemy instalację pod sufitem, czy na ścianie. Już to pozwoli nam sprecyzować, jaki model będzie dla nas odpowiedni. Najczęściej spotykamy okapy przyścienne, w kształcie odwróconej litery T lub skośne, o profilu trójkątnym. Są one wykonane ze stali nierdzewnej z dodatkami szkła, plastiku lub drewna. Montuje się je bezpośrednio nad płytami kuchennymi. Drugą grupa, to tak zwane okapy wyspowe, czyli instalowane do sufitu. Mają często kształt cylindryczny lub prostokątny. Wykonane są również ze stali tyle, że najczęściej chromoniklowej oraz większej ilości szkła. Są eleganckie i proste, ale często też droższe. Specyfikacja i poradyOkap w ciągu godziny powinien przefiltrować powietrze nawet do 12 razy. Przy pracy na pierwszym biegu powinno to być 6, przy drugim 9, a przy ostatnim właśnie wspomniane 12 razy. Wydajność tego urządzenia podaje się w jednostce m3/h. Skuteczność pracy zależy od wybranego trybu pracy. Najczęstsze są wyciąg i pochłaniacz zapachów. W trybie wyciągu, okap podłączony jest do wentylacji, który odprowadza wszelkie zapachy i parę. Im dłuższy odcinek ma do pokonania oraz im więcej istnieje przeszkód w postaci załamań, tym mniejsza będzie efektywność okapu. Dlatego warto zadbać o to, aby to podłączenie było jak najkrótsze i pozbawione załamań. Ważny jest także wylot kanału, a dokładniej jego średnica. Najczęściej ma 15 cm i pod takiej wielkości kanały należałoby podłączyć urządzenie. Średnica mniejsza niż 150 mm,... w 1 sklepie
50. Maan Vendo 60
Maan Vendo 60
najniższa cena! w sklepie:2998,00 zł
cena w sklepie:3999,00 zł
Czerpiesz radość z gotowania w swoim mieszkaniu? Masz jednak problem z zapachami, które unoszą się podczas... pokaż opis »
Czerpiesz radość z gotowania w swoim mieszkaniu? Masz jednak problem z zapachami, które unoszą się podczas pichcenia różnorodnych smakołyków? Okap Maan Vendo 60, to sprawne urządzenie, dzięki któremu nie poczujemy w całym naszym domu nieprzyjemnych zapachów z kuchni. WprowadzeniePrzed kupnem okapu, musimy najpierw określić sposób w jaki go zamontujemy. Czy wybierzemy instalację pod sufitem, czy na ścianie. Już to pozwoli nam sprecyzować, jaki model będzie dla nas odpowiedni. Najczęściej spotykamy okapy przyścienne, w kształcie odwróconej litery T lub skośne, o profilu trójkątnym. Są one wykonane ze stali nierdzewnej z dodatkami szkła, plastiku lub drewna. Montuje się je bezpośrednio nad płytami kuchennymi. Drugą grupa, to tak zwane okapy wyspowe, czyli montowane do sufitu. Mają często kształt cylindryczny lub prostokątny. Wykonane są również ze stali tyle, że najczęściej chromoniklowej oraz większej ilości szkła. Są eleganckie i proste, ale często też droższe. Specyfikacja i poradyOkap w ciągu godziny powinien przefiltrować powietrze nawet do 12 razy. Przy pracy na pierwszym biegu powinno to być 6, przy drugim 9, a przy ostatnim właśnie wspomniane 12 razy. Wydajność tego urządzenia podaje się w jednostce m3/h. Skuteczność pracy zależy od wybranego trybu pracy. Najczęstsze są wyciąg i pochłaniacz zapachów. Wyciąg - a więc tryb wsysania powietrza i pary do systemu wentylacji, jest najczęściej używanym w codziennej pracy. Montując okap pamiętajmy, aby droga, którą przebywać ma powietrze między wentylatorem urządzenia a wyjściem w szyb wentylacji, była jak najprostsza oraz pozbawiona załamań i blokad, na których mogłoby zatrzymać się powietrze. Wszelkie tego typu miejsca obniżają efektywność okapu. Istotny jest także wylot kanału, który najczęściej ma 150 mm i do takiej średnicy rury wentylacyjnej należałoby go podłączyć. Mniejsze kanały, również spowodują obniżenie efektywności... w 1 sklepie

Ostatnio komentowane:

basnie Księżniczka, diabeł i złota komnata
StregaBianca Ten fragment, kiedy diabeł próbuje odgadnąć życzenie księżniczki był naprawdę zabawny. Biedny przedstawiciel piekła przegrał z kretesem, z nich dwojga to właśnie księżniczka powinna... opinia dodana 2016-12-01 11:10:31
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Berek - Szczygielski Marcin
Kupiłam tę książkę jako pierwszą \"branżową\" \r\nNie żałuje bo naprawdę super się czyta !...
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2016