Putin: homoseksualni sportowcy i kibice nie muszą się obawiać

Prezydent Władimir Putin zaznaczył, że zarówno homoseksualni sportowcy jak i kibice podczas przyszłorocznych Igrzysk Zimowych w Soczi, nie powinni się niczego obawiać. Rosja zadba o to, by wszyscy "czuli się komfortowo".

- Zrobimy wszystko, ale zapewnić sportowcom, kibicom i wszystkim gościom poczucie komfortu podczas trwania Igrzysk Olimpijskich, niezależnie od ich pochodzenia, rasy i orientacji seksualnej. Chcę to wyraźnie podkreślić - mówił Władimir Putin, podczas spotkania z przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasem Bachem.

W związku z uchwaleniem nowego prawa ograniczającego "propagandę homoseksualną" wśród nieletnich, powstały obawy o bezpieczeństwo osób homoseksualnych podczas przyszłorocznych igrzysk. Pojawiły się nawet informację, że podczas pobytu w Rosji mogą oni zostać oskarżeni o łamanie prawa, ale Moskwa zapewnia, że do niczego takiego nie dojdzie.

Pomimo tych informacji, aktywiści walczący o prawa homoseksualistów, zarzucają przewodniczącemu MKOL, że nie wystarczająco naciska na Rosję, a podczas swojej wizyty w Soczi nie wypowiedział się nawet na temat nowego rosyjskiego prawa.

czytaj więcej
rzeczpospolita.pl
Data publikacji w portalu: 2013-10-29
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Ostatnio komentowane:

news Prawa kobiet a Koran
vesania olicadiablica ma całkowitą rację. Szkoda że w Polsce nie mówi się o tym głośno, Użalamy się nad tym jaki ciężki los mają imigranci z krsjów muzułmańskich a zupełnie pomijamy to, jaki... opinia dodana 2017-01-14 16:00:40
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Na jej rozkazy - CHAUDIÈRE A.D. i CALIGO A.
Słabo. Dobrnęłam do 20 strony mało się przy tym nie topiąc w nadmiarze nic nie wnoszących słów. Żałuję,...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2016