Artykuły, felietony, opinie w portalu Kobiety Kobietom

Artykuły w działach: Coming out
Kluby i przyjazne nam miejscaHAH Poznań
ul. Małe Garbary 6 Poznań
Kluby i przyjazne nam miejscaPunto Punto Club
ul. Podgórna 12 Poznań
.
ZdrowieFitness intymny kobiet
Coraz więcej czytamy i słyszymy w mediach informacji na temat fitnessu intymnego. Rośnie też liczba kobiet, które są świadome własnego ciała i możliwości, jakie dają ćwiczenia mięśni Kegla, a co za tym idzie – zwiększa się zainteresowanie tymi ćwiczeniami.
PomocŁódź. Przyjazna psycholożka
nazywam się Patrycja Kaźmierska. Jestem psychologiem i psychoterapeutką. Od wielu lat pracuję z osobami dorosłymi z różnymi zaburzeniami niezależnie od ich orientacji, poglądów politycznych czy narodowości. Dotychczas współpracowałam z wieloma przychodniami w Łodzi ale mam też swój gabinet gdzie prywatność i intymność jest szczególna.
Kluby i przyjazne nam miejscaHAH
SOPOT, Aleja Franciszka Mamuszki 21
FelietonyKIM SĄ TZW. SINGIELKI+?
Single kojarzą się z wolnymi dwudziesto- i trzydziestolatkami żyjącymi w dużych miastach. Eliza Gwiazda, która zajmuje się polskim show-businessem twierdzi, że rodzi się nowe zjawisko, tzw. singielki+, czyli singielki „z odzysku”, które mają dzieci, są po rozwodzie, owdowiały albo rozpadł im się długoletni związek. Czy łatwo im na nowo wejść na „rynek randkowy”? Czy wypada żyć jak singielka, kiedy ma się już dzieci albo pięćdziesiątkę na karku? Które polskie gwiazdy są „singlami+”?
.
RecenzjeFlower. Jak kwiat - Elizabeth Draft i Shea Olsen
Flower. Jak kwiat duetu Elizabeth Draft i Shea Olsen to powieść adresowana przede wszystkim do młodzieży, ale dorośli też mogą ją przeczytać, gdyż to ciekawie i niebanalnie przedstawiona historia burzliwej miłości.
Kluby i przyjazne nam miejscaToro
WARSZAWA, ul. Marszałkowska 72
FelietonyPolskie kobiety na straty
"Cóż, zostałyśmy zdradzone. Już nie tylko nazwa "Prawo i Sprawiedliwość", ale także "Nowoczesna" i "Obywatelska" okazały się przewrotne i fałszywe. Powinniśmy mówić "Wybiórczo Nowoczesna" i "Na Wpół Obywatelska". "
FelietonyO feminizmie według Heleny Łygas
"Do wniosku, że feminizm to „ideologia, kierunek polityczny i ruch społeczny” można dojść samodzielnie. Z kolei rozwinięcie definicji mówiące o dążeniu do emancypacji „pod względem formalnym i faktycznym”, czy o tym, że feminizm zajmuje się „problemem kobiecości i konstrukcją płci kulturowej” to dla osoby pierwszy raz stykającej się z tematyką podobny pustosłów, co dla przeciętnego człowieka opis działania systemu informatycznego."
Badania opini publicznejRaport o przemocy wobec kobiet – nie tylko wśrod patologii
Raport Światowej Organizacji Zdrowia oraz European Union Agency for Fundamental Rights uzmysławia, że przemoc wobec kobiet nie jest już zjawiskiem występującym tylko w środowisku patologicznym czy wynikającym z kulturalno-religijnego przyzwolenia, ale często w tych "dobrych" domach.
.
PomocProwincja Równości – Świętokrzyska inicjatywa LGBTiP
Prowincja Równości to nieformalna grupa LGBTiP (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych oraz ich przyjaciół) w regionie świętokrzyskim. Tworzymy społeczną przestrzeń dla rozwijania swojej tożsamości psychoseksualnej, budowania więzi międzyludzkich, aktywizowania sieci wzajemnego wsparcia i pomocy.
Badania opini publicznejProjekt badawczy na temat tożsamości płciowych i orientacji psychoseksualnych Polek i Polaków
Dzień dobry, nazywam się Agnieszka Weseli i prowadzę projekt badawczy na temat tożsamości płciowych i orientacji psychoseksualnych Polek i Polaków, realizowany na Uniwersytecie Warszawskim.
.
Związki partnerskieZwiązki partnerskie. Nieformalne, czyli trudniejsze?
Temat legalizacji związków partnerskich poruszył słuchaczy i słuchaczki w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami i żyjących w związkach o różnym statusie.
.
Badania opini publicznejKlient homoseksualny klientem bogatszym
Klienci homoseksualni mają mniejsze obciążenia finansowe, w związku z tym więcej pieniędzy mogą przeznaczyć na zakup dóbr niekoniecznie niezbędnych do życia - mówi Bartosz Jaźwiński, współwłaściciel agencji Majestic Media zajmującej się reklamą adresowaną do gejów i lesbijek.
FelietonyPrzemoc domowa dla nich chlebem powszednim
„Jest z tym facetem, więc widocznie lubi być bita.” Dlaczego brakuje nam zrozumienia dla ofiar przemocy i czy wideo Emmy Murphy może uratować komuś życie mówi Joanna Piotrowska z Feminoteki.
.
FelietonyLesbijka to kobieta, która tworzy rodzinę z kobietą
Wiem, że jest w Polsce (jeszcze) wiele osób, które odczuwają dyskomfort lub presję środowiska w związku z tym, że są lesbijkami lub gejami. W dużej mierze wiąże się to z odpowiedzią na pytanie "Co znaczy być lesbijką? Co znaczy być gejem?". Prosta odpowiedź, którą daję, może zmienić ich życie na lepsze.
FelietonyTransseksualizm w kulturze
Zjawisko transseksualizmu, pomimo upływu lat, nadal uznawane jest jako „ciekawostka przyrodnicza”. Jedne osoby uznają to za wybryk natury, który winien być zgładzony w imię przekonania o eliminacji wszystkiego, co odbiega w sposób istotny od tego co uchodzi za normalne. Inni ,przyjmując już do siebie fakt że takie osoby istnieją i trzeba się z tym pogodzić – wykorzystują zjawisko i same osoby transseksualne dla przedstawiania ich w najróżniejszy sposób, z reguły zawsze jako wyróżniających się na tle osób normatywnych.
FelietonyTransseksualizm – przybliżenie zjawiska
Ogólnie pojęcie odnoszące się do osób, których płeć psychiczna jest niezgodna z kategoriami fizycznymi, jakimi charakteryzuje się ich ciało.
Kluby i przyjazne nam miejscaIKUZO
WARSZAWA, ul. Łucka 18

Witaj, Zaloguj się

NAPISZ DO NAS

Masz uwagi, zauważyłaś błędy na tej stronie?
A może chciałabyś opublikować swój tekst?
- Napisz do nas!

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

Ostatnio komentowane:

80kobiet Eva Green
carreau A moim skromnym zdaniem dupy nie urywa. :p opinia dodana 2021-09-24 14:13:54
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Widoki Londynu - Woolf Virginia
Jest książka a nie ma opisu

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2021