Blogi Kobiety Kobietom

Jeśli chcesz blogować - stwórz swój profil

Nowe wpisy:

Powiew_wiosny30 Money is not that key. You could actually be rich and end up feeling very poor if You don't respect yourself.
~ Bądź CZŁOWIEKIEM. Zawsze. ~ zobacz film cały wpis + film i komentarze (1) »
freeberde Jak ulozyc sobie dobre i szczesliwe zycie bedac uczciwym? zobacz film cały wpis + film »
Absolut6na9 Zmiany, zmiany. ponad 70% odwiedzajacych oglada portal na telefonie w szerokosci 360px... Dostosowalam. Troche poprawilam, usunelam, dodalam. Najwiecej widac bedzie w profilach. cały wpis i komentarze (9) »
Albatrosage Dzień Ziemi - 22.04
#GoGreen
// Mocna animacja w swoim przekazie — nie dla osób wrażliwszych //
" Cyfrowy ślad węglowy to suma wszystkich emisji gazów cieplarnianych, które są produktem ubocznym korzystania z urządzeń elektronicznych, Internetu i szeroko pojętej infrastruktury cyfrowej.
....
Na co dzień każdy z nas może podjąć proste kroki, aby zmniejszyć swój cyfrowy ślad węglowy, co przyczyni się do ochrony naszej planety.
Oto kilka sposobów:
- Kiedy kupujesz,... zobacz film cały wpis + film i komentarze (2) »
IbelieveIcanFly Prawdziwym wojownikom nie potrzebny jest rewolwer
Żaden kowboj nie podbije natury
Co najwyżej tylko bar
A to słaba perspektywa dla przyszłości zobacz film cały wpis + film i komentarze (3) »
Powiew_wiosny30 Kiedyś zabrałam swoją siostrzenicę, lat 3, do babci. Szłyśmy chyba z dwie godziny bo wszystko ją po drodze interesowało. Co chwilę przystawała i wołała zachwycona: "Patrz tam!". Kiedy byłyśmy na miejscu moja babcia, lat 90, niespodziewanie powiedziała: "Aż żal umierać i zostawić za sobą to piękno przyrody. Tego mi najbardziej będzie brakować."
Warto patrzeć na Świat tak jakby się go widziało po raz pierwszy.
Albo ostatni.
Taka refleksja w czasie wieczornej podróży... zobacz film cały wpis + film i komentarze (2) »
Absolut6na9 Zmiany na stronach ogłoszeń. Zostawiłam tylko towarzyskie, innych było bardzo mało, a będzie mniej klikania. Zrobiłam kilka poprawek, dodałam możliwość wyświetlania zdjęcia profilowego przy ogłoszeniu.
Dajcie znać jeśli coś źle działa.
Jakoś dużo tych ogłoszeń i co chwilę nowe… pewnie też przez pogodę. cały wpis i komentarze (1) »
Powiew_wiosny30 Nie wierzę w przypadki. Podobne dusze zawsze na siebie trafią. Świat z pozornie nieznaczących zdarzeń, będzie im układał drogę do siebie tak długo, aż w końcu się spotkają. Kiedy ktoś ma się pojawić w naszym życiu, to się pojawi. Zadba o to każda gwiazda na niebie. zobacz film cały wpis + film i komentarze (2) »
Absolut6na9 Przemeblowałam nieco blogi - na stronie głównej więcej wpisów, nie tylko jeden na głowę. Zrobiłam nową stronę Autorki blogów - w kolejności wg ostatniego wpisu.
Pogoda sprzyja ;) cały wpis i komentarze (4) »
Powiew_wiosny30 Ta piosenka nigdy nie przestanie mnie zachwycać. Usłyszałam ją w ważnym momencie swojego życia. Miałam wtedy 16 lat i po raz pierwszy byłam za granicą. Po powrocie opowiadałam, że ludzie mieszkają tam w kolorowych domach. Wszyscy patrzyli na mnie jak na dziwoląga, no bo jak mogą istnieć takie domy i ludzie, którzy w nich mieszkają. Będąc w tym miejscu zauważyłam, że tam wszyscy są jakby przyjaźniejsi, bardziej radośni, czego nie mogłam powiedzieć o tych, których codziennie mijałam na ulicy. Przeszło... zobacz film cały wpis + film i komentarze (4) »
OlaMaj Żeby ten wieczór był dla Was dokładnie taki, jak chcecie :) cały wpis »
Absolut6na9 wyglada na to że przywróciłam rejestracje, przypomnienie hasła itp funkcjonalności więc jeszcze trochę sie tu pospotykamy ;)
pada deszcz, a jak już sobie ustawiłam to programowanie to może się okazać, że coś sie zmieni... zmieniłam wyswietlanie zdjecia w profilu (tak bardziej na mobile). Chyba lepiej, mhhh? cały wpis i komentarze (1) »
Powiew_wiosny30 Znaki, wskazówki, symbole. Pojawiają się w naszym życiu niepostrzeżenie. Czasem je dostrzegamy, czasem nie, a czasem po prostu ignorujemy. Na początku starałam się wytłumaczyć je w sposób racjonalny, ewentualnie uznać to za przypadek. Teraz jednak w nie wierzę.
Kiedy zmarł mój dziadek często czułam obok siebie zapach jego papierosów, szczególnie w ważnych lub stresujących dla mnie momentach. Z kolei, gdy odeszła moja babcia czułam zapach ciasta, który zwykle piekła w swoim mieszkaniu. Chodziłam... cały wpis »
Powiew_wiosny30 Odkąd w moim życiu pojawiła się miłość na czterech kołach, która stała się również moim azylem, świat stał się jeszcze bardziej interesujący. Spędzamy razem każdą wolną chwilę, dbam o nią, czyszczę, udoskonalam, jeździmy na krótkie wycieczki a niedługo spędzimy wspólnie pierwszą noc. Kiedy więc zadzwoniła do mnie koleżanka jeszcze z czasów liceum, była to pierwsza rzecz, o której jej powiedziałam. Mój zakup 20-letniego kampera nie zrobił jednak na niej takiego wrażenia jakiego się spodziewałam. "Zwariowałaś!... zobacz film cały wpis + film i komentarze (1) »
Albatrosage 虎狼来 (Kororon) - Eve Music Video
"騒ぐ心の音を聞こう
夢の狭間で廃れぬよう"
"Sawagu kokoro no oto o kikou
Yume no hazama de sutarenu yō"
"Listen to the sound of your noisy heart
Don't let it become obsolete in the gap between dreams" zobacz film cały wpis + film »
OlaMaj Kiedy po tygodniu bez gazu wchodzisz wreszcie pod prysznic i w połowie radosnej kąpieli (takiej z zaśpiewem!) piecyk gazowy ma awarię, a Ty czujesz jak leje się na Ciebie lodowata woda.
Aaaa...
Bezcenne doświadczenie.
Potwierdza, że morsem to ja nigdy nie będę. cały wpis i komentarze (1) »
Albatrosage Wybory, rolnicy i TVP — ciekawe i ciężko się nie zgodzić ...
Mój "ulubiony" fragment (nie licząc wtrętu o Rosji):
"Też, nie za to płacimy polityką, żeby się bali trudnych wyzwań.
SZYMON HOŁOWNIA na przykład się nie boi i mówi (daje do zrozumienia), że POLKI SĄ DLA NIEGO ZA GŁUPIE, ŻEBY DECYDOWAĆ o tym czy dokonają aborcji.
Andrzej Duda się nie boi i mówi, że POLKI SĄ DLA NIEGO ZA GŁUPIE, żeby brać pigułkę...
... notabene ten pomysł ... który ma obejść weto... zobacz film cały wpis + film i komentarze (2) »
Powiew_wiosny30 Las. Zawsze był obecny w moim życiu. Mieszkałam na jego skraju i znałam w nim każdą ścieżkę, każdą norę lisa, jarzębinę, gdzie rosną najlepsze jeżyny i jagody. Przed lasem była polana a przed wejściem do niego rosło wielkie drzewo. Wyglądało jakby stało w progu i zapraszało do domu. Często zresztą korzystałam z tego zaproszenia. Zastanawiałam się co to za drzewo, inne niż wszystkie i czemu stoi samotnie. Któregoś dnia po szkole poszłam do biblioteki i porównując liście poszczególnych drzew odkryłam,... cały wpis i komentarze (3) »
Albatrosage 100-syllable VAJRASATTVA MANTRA - Eva VARGO
Ciekawe i wpadające w ucho :)
Tym wszystkim, którzy właśnie siadają do nauki i potrzebują oczyścić swój umysł z zawirowań dnia codziennego ^^
Wadżrasattwa (tyb. Dorje Sempa) jest wadżrajaną „Władcą Mandali”. Jest on zjednoczeniem stu pokojowych i gniewnych bóstw (które pojawiają się w czasie bardo/stanu pośredniego) i jest najwyższym bóstwem oczyszczenia. [link] zobacz film cały wpis + film i komentarze (3) »
WielkieDzieki Pomidor, a mitologia Wojtusia i ludzi którzy mówią o sobie, że są właścicielami świata i mogą wszystko cały wpis »
Powiew_wiosny30 Kiedyś przeczytałam na czyimś profilu, że ludzie piszą tu, gdy nie mają z kim porozmawiać. Może coś w tym jest, bo trudno znaleźć rozmówcę o drugiej w nocy, a przynajmniej dobrego słuchacza. Lubię rozmawiać, uwielbiam słuchać, ale najbardziej lubię pisać. Mając naście lat pisałam pamiętnik i kiedy go znalazłam robiąc porządki w domu rodzinnym i czytając go uświadomiłam sobie, że może i zmieniłam się wizualnie, (nie może a na pewno), jednak moje zasady i podejście do życia już nie. A ostatnie wydarzenie... cały wpis i komentarze (5) »
Absolut6na9 jesteśmy na nowym serwerze, na starym zaginął mój wpis o tym że próbuję uratować portal... no to pierwsza część ratowania się udała, niebawem zobaczę czy się udało :) cały wpis i komentarze (10) »
patria „Jesteś ostatnim słowem tego wiersza...” zobacz film cały wpis + film i komentarze (2) »
Kogotobchodzi Spacer z psem wracam sąsiadka wrzeszczy ty idiotko!
a krzyczy wyzywa mnie i mi ubliża już nie pierwszy raz
naszczułaś psa na mnie i mnie ugryzł
i poszarpał i zniszczył mi ubranie
moja Mama wzięła szczepienie na wścieklizne
i sprawdziła ubranie było niezniszczone
podobno mówiła mi, że pojawił się tam od razu siniak czy zaczerwienienie, nie widziałam co pies robi za krzakami, że chciał kogoś capnąć,
ani razu nie miałam takiej sytuacji, żeby kogoś ugryzł nawet na tym samym... cały wpis »
WielkieDzieki Czy myślisz, że jestem nieodpowiedzialnym typem,

który jeśli podjąłby się

jak pewnie co poniektórzy, którzy chcą mieć możliwość przyjmowania Komunii Świętej, ślubu kościelnego, małżeństwa, a w tym celu, żeby spłodzić i wychowywać dziecko/dzieci, tak wynika z obowiązku człowieka wobec Boga myślę, że są takie małżeństwa z tego powodu pomimo orientacji decydujące się na takie poświecenie, chyba, że nie wychodzi

albo, że miałoby się tak złożyć, że miałoby dziecko, nie wiem... cały wpis i komentarze (2) »
OlaMaj Na ostatni moment zdążyłam kupić żurek:) Nie ma to, jak przypomnieć sobie o świętach heh. Udanych dla Was! cały wpis i komentarze (4) »
Albatrosage Zmiana czasu - so funny :)
"Jak można utrudnić życie programiście?
Podać mu 2 osoby, z których jedna urodziła się o 2:30 a druga o 2:35, bez informacji czy to czas letni, czy zimowy... - kto w takim układzie jest starszy? " 🤣 zobacz film cały wpis + film i komentarze (3) »
Albatrosage "The Boy, the Mole, the Fox and the Horse" - COOL ANIMATION [ [link] ]
Dostępne jest również książka:
-- "Chłopiec, kret, lis i koń" Charlie Mackesy
Pozycja, która znalazła miejsce na mojej półce między Małym Księciem (Antoinego de Saint-Exupéry) i Małą księgą mądrości Kubusia Puchatka (Rubiano Brittany).
Horse: "There's something I haven't told you."
Koń: "Czegoś wam nie powiedziałem."
Boy: "What?"
Chłopiec:... zobacz film cały wpis + film »
Albatrosage GOOD OMENS - Fan Animation
Mam nadzieje, że niebiosa trafnie liczą i na każdego Upadłego przypada przynajmniej jeden Anioł 🧡
" Dobry omen to parodia słynnego cyklu filmów – Omen. Według Przistoynych i akuratnych profecyj Agnes Nutter – jedynej wiedźmy, która naprawdę wie coś o przyszłości, koniec świata ma nastąpić w najbliższą sobotę zaraz po kolacji. Zgodnie z biblijnymi opisami rozpocznie się wtedy wojna między siłami Nieba i Piekła, gwiazdy zaczną spadać z nieba,... zobacz film cały wpis + film i komentarze (4) »
Lady_G Od czasu do czasu rzucone cześć
pomiędzy dniem, a następnym dniem.
Dusza z zachwytu już nie drży,
jedynie okiem rzuci i obróci się,
na drugi bok.
Ach to tylko Ona, ach to znów on!
I tak to cześć echem odbija się,
aż ktoś złapie i odpowie do tego..
długą bogatą w słowa
treść.
MAŁO dziś warte jest słowo i cześć.
A ciężko o dobrą satysfakcjonującą prawdziwą treść.
To tak mnie naszło czytając ogłoszenia.. ;) Ciekawe czy kobieta lat 60 miałaby szansę... cały wpis i komentarze (1) »

Witaj, Zaloguj się

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2024