AniaMac - blog - Sierpień 2019

AniaMac Nie akty bezinteresowności zasługą prawdziwego samarytanina,a czerpanie przyjemności z ich czynienia.
 KOMENTARZE (2) 
smaku Dziwnie to brzmi, niebezpiecznie trochę, filozoficznie, hmm... to dobrze, czy źle? Bo mieć przyjemność własną z pomagania innym, to brzmi jak coś niebezpiecznego, hmm... a gdyby samarytanin nie miał radości pomagania, to nie miałby po co pomagać? Nie jest to proste chyba w sumie, oceniać jakoś. Trzeba by zanalizować konkretnie i byłby przykład może. Ja lubię pomagać wszystkiemu i wszystkim na mojej drodze, ale tylko kiedy widzę, że to jest dobre i przyczyni się do dobra. Czyli trochę jak "naprawiacz po drodze" (odwrotnie niż wirus, przykładowo) - tam gdzie jestem, lub idę, kiedy widzę, że coś jest nie tak, to poprawiam na prawidłowe, na dobre i to coś jest wolne i szczęśliwe od błędu, który zauważyłam i naprawiłam i idę dalej - więc pomagając innym i całemu światu, mój problem to tylko jeden: żeby za mną potem nie chodzić, nie dziękować mi, nie modlić się do mnie, nie ścigać, nie chcieć, żebym została... ja naprawiam wszystko tylko po drodze idąc swoją drogą - nie chcę za to zapłaty, brońcie bogowie, ani nic, ale tylko, żeby mnie nikt nie męczył potem, tylko tyle, nic więcej, kurde... :)
2019-08-19 13:15
MaudMagdalena lubię to! ;)
2019-08-23 08:33
AniaMac Nie odmowa, a brak posłuchu boli bardziej.
 KOMENTARZE (2) 
MaudMagdalena lubię to! ;)
2019-08-22 21:15
smaku Ten tekst straszy, że to jakiś morderca napisał, hmm... "brak posłuchu?" - że jakiś pies nie może się nauczyć kilku podstawowych komend, czy co? Brzmi, jakby jakiś morderca chciał rządzić ludźmi, takich od razu zastrzeliwuje się prosto w głowę i po problemie, a zwłoki na śmietnik, jak żydów, oczywiste. Nie ma innych sposobów na czubków, którzy chcą rządzić innymi i wydawać polecenia, oczywiste. :)
2019-09-24 22:30
AniaMac Zawsze powtarzałaś mi, że największą zaletą człowieka jest panowanie nad swoimi emocjami. Nic nie mówiłaś o tym jak to bardzo boli. Tęsknota brutalnie tatuuje moje serce. Niewidzialne piętno przywiązania.Tak bardzo niemodne dziś.
 KOMENTARZE (4) 
Matsushima lubię to! ;)
2019-08-18 13:57
MaudMagdalena lubię to! ;)
2019-08-22 21:15
smaku lubię to! ;)
2019-09-25 20:25
smaku Tak, trzeba zawsze się pilnować, ja tak mam od dziecka i już się nauczyłam. Gdyby można było żyć zgodnie ze swoimi emocjami i uczuciami na co dzień, aktualnie na świecie nie było żadnej dziewczyny, która nie byłaby przeze mnie wymacana, wylizana, i co się da, oczywiste... no ale jak? Tak nie wolno, oczywiste... a na dodatek nie byłoby przestępców, anie jednego - bo wszystkich bym dawno zakatowała zgodnie z emocjami naturalnymi, proste, oczywiste... no ale tak nie wolno, trzeba czekać na pracę sądów i prokuratur, nawet do śmierci całego świata, ale trzeba czekać dalej, nie wolno zabijać przestępców, oczywiste... przykładowo...
2019-09-25 20:28
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2023