AnnaMaj - blog

AnnaMaj 0 km.
Usłyszałam dziś w radio. Zapomniany już dawno przebój...
Hmm...
Czy można wracać? Czy warto wracać? Czy jest sens wracać? :)
 KOMENTARZE (4) 
She_ Do muzyki- zawsze! :)
2019-11-15 20:13
smaku A ja pamiętam, zawsze wszystko pamiętam, nigdy nie zapominam, tę piosenkę znam akurat, znana była dość jakiś czas temu. Powroty we wspomnieniach są bardzo nastrojowe zawsze, oczywiste. :)
2019-11-15 21:02
pewnietakbedzie lubię to! ;)
2019-11-16 11:13
HauruSofi Szczerze wątpię :) chyba, że ma się chęć na powtórkę :) to co innego...
2019-11-16 14:52
AnnaMaj 0 km.
Hmm...
Zawsze lubiłam Bajora... Od czasów młodości chmurnej i durnej, po dzień dzisiejszy.:)
To ten rodzaj wrażliwości, który zawsze mnie wzrusza.
 KOMENTARZE (2) 
She_ lubię to! ;)
2019-11-03 09:01
Ewuska lubię to! ;)
2019-11-03 13:19
AnnaMaj 0 km.
"Inwazja"...
Próbowałam obejrzeć na You Tube, niestety, nie podołałam wyzwaniu. :(
Może jeszcze kiedy spróbuję.
Myślałam, że jak kiedyś zakładano homoseksualistom różowe czy niebieskie książeczki, nie wiem tego dokładnie, to był to straszny świat. No cóż, chyba nie aż tak straszny. W "tamtym świecie" chodziło o penetrowanie środowiska homoseksualistów, zdaje się, że w celach ideologicznych. "Tamten świat" chciał być "prawy", pardoksalnie "katolicko"; chociaż socjalizm pełną gębą. A tu? Tu ktoś wymyśla społeczną eksterminację tylko po to, by wygrać wybory. Nawet żadnej ideologii w tym nie ma. Po prostu wygrać wybory. Przerażające.
 KOMENTARZE (0) 
AnnaMaj 0 km.
Jak mi czasem smutno oglądam sobie filmy na Youtube. :)
 KOMENTARZE (1) 
SOUL33 lubię to! ;)
2019-10-06 20:06
AnnaMaj 0 km.
A w górach już jesień...
Rzutem na taśmę udało mi się wywieźć z Bieszczadów jeszcze letnie wspomnienia. Lekko tylko rudawe połoniny, wciąż zielone morza drzew. :) Lubię Bieszczady, to dobry przyjaciel. :)
 KOMENTARZE (2) 
cenizas lubię to! ;)
2019-10-04 19:28
SOUL33 lubię to! ;)
2019-10-06 20:05
AnnaMaj 0 km.
I po urlopie... :)
Trauma powrotów uświadamiać powinna nam fakt, że najważniejsza jest codzienność. Powinna być dobra, by chciało się wracać; mimo wszystko. :)
 KOMENTARZE (2) 
Alalina lubię to! ;)
2019-09-17 14:38
smaku Dla mnie największa trauma zawsze, to kiedy zbyt długo jestem na urlopie i nie mam kontaktu ze światem cywilizowanym - zaczynam się bać, że straciłam kontakt ze światem i wszystko się dzieje gdzieś indziej, cały świat, a mnie nie ma, jestem na urlopie, więc to straszny strach potem i marzę tylko, żeby wrócić szybko do ludzi i cywilizacji, zanim dostanę paniki nieistnienia, albo bycia poza światem - to straszny strach, oczywiste...
2019-09-17 20:12
AnnaMaj 64 km.
Jeżeli komuś wydaje się, że Francja to wielkie miasta, nie do końca ma rację. Z perspektywy dwóch kółek, Francja to małe, urocze miasteczka, niekończące się łąki, wielkie pola kukurydzy, prosa i amarantusa. :) A miasteczka inne niż nasze. Wszystko w sędziwym wieku, budowane z białego kamienia. I tak to już musi być jak każda miejscowość posiada "zaplecze budowlane" w postaci wzgórz i pagórków. :)
 KOMENTARZE (2) 
smaku lubię to! ;)
2019-09-01 22:31
smaku brzmi jak o Grecji, ten biały kamień... dużo tez mają lasów, zamków, rzek... i tajemnic... :)
2019-09-01 22:32
AnnaMaj 21 km.
Tego wykonania nigdy nie słyszałam. Piękne. :) Nic oryginalnego nie ma w naszych emocjach, prawda? :)
 KOMENTARZE (1) 
HauruSofi Sama nie wiem... Czy się zgadzać, czy protestować. Jedno jest pewne! Stenka zawsze powoduje zachwyt. Jej firma w ostre tanich latach daje poczucie, że dojrzałość może być wysmakowana, piękna, niesamowicie atrakcyjna :)
2019-08-27 16:30
AnnaMaj 21 km.
Idealna pogoda by "depnąć" na rowerze. :)
Cieszę się, że mój świat ma tak poukładane priorytety. To jest dopiero życiowy fart! Mam nadzieję, że nikomu nie uda się tego zmienić. :)
 KOMENTARZE (1) 
HauruSofi Nikomu... Poza Tobą! Haha. W tym roku właśnie próbowałam sobie odebrać dobre priorytety... Na szczęście w porę mnie otrzezwiło! Uff.
2019-08-23 09:52
AnnaMaj 21 km.
Czasami wpada mi w ucho fragment jakiegoś tekstu. Kiedyś wywoływało to we mnie tylko frustrację. Bo jak poznać całość?! Wirtualny świat został stworzony na moje potrzeby. :)
Jakiś fragment się przypałętał, proszę bardzo, już jest więcej.

"Kiedy każą biec, chwilę wstrzymaj się
Kiedy wojny chcą, śpiewaj pośród łąk
Kiedy mówią, jak śnić, lepiej wymazać sny i tak...
Kiedy mówią, jak żyć, zamknij oczy i skacz
Gdy wypada lśnić, niewidzialny idź
Kiedy krzyczy świat, chcę go w szeptach brać
Kiedy proszą o ład, potargajmy nasz dom - od tak
Jeśli dobrze to znasz, znasz też i mnie"

Kto by pomyślał, że jestem Patrycją Markowską, albo ona jest mną. ;)
Ale zaraz, zaraz...

"Chciałam cofnąć czas
Cofnąć rzeki bieg
Zetrzeć każdy ślad
Zniknąć w cieniu drzew"

Nie, to jednak nie ja. Już nie. Od dawna nie.
Choć kiedyś, nie przeczę, fascynowała mnie taka możliwość.
Cofnąć czas...
Zrobić coś inaczej, lepiej zapewne.
Takie naiwne, egocentryczne widzenie świata.
A przecież to co się dzieje w nas, z nami, zależy od tak wielu zdarzeń, przypadków, interakcji z innymi ludźmi, że... musi się zdarzyć w takim, a nie innym kształcie. I tyle. :)
 KOMENTARZE (3) 
HauruSofi Dojrzałości doświadczam i od pewnego czasu cenie. Przypadki nie istnieją :)
2019-08-22 11:21
verte72 Zgadzam się z końcowym stwierdzeniem ;)
2019-08-22 13:01
Intrygujaca33 lubię to! ;)
2019-08-22 21:15
AnnaMaj 0 km.
Zawsze zostajemy głupcami. Smutna konkluzja. Albo popełniamy wciąż i wciąż takie same błędy, albo uciekamy od sytuacji, które takie błędy na nas mogłyby sprowadzać.
Jaki wybór jest lepszy? :)
 KOMENTARZE (2) 
HauruSofi Glupcami? Każdy ma swój schemat, powielany wielokrotnie. Można go poznać, zaakceptować, że jest I zatrzymywać w porę, jeśli szkodzi, jeśli sieje destrukcje. Wg mnie istota rzeczy jest zadbanie o siebie, jeśli "unikanie" w tym pomaga to warto. Pozdrawiam
2019-08-21 11:53
smaku Ja na przykład jestem akurat bardzo mądra i rozumna, nigdy nie popełniam błędów, oczywiste, przecież mam rozum i zawsze wiem, co wynika i jakie są konsekwencje czegoś, no więc nie istnieje sposób na popełnienie błędu, zero, zupełnie 100%, proste, oczywiste. Wystarczy mieć rozum i znać świat i zjawiska w zakresie wystarczającym, żeby wszystko wiedzieć zawsze przed czasem i znać wszystkie możliwości, więc JAK można by popełnić jakikolwiek błąd? Niemożliwość pewna 100% absolutnie, proste, oczywiste.
2019-08-21 17:00
AnnaMaj 21 km.
Cieszę sie zawsze gdy w czeludziach internetu natrafię na coś mądrego, coś z czego można czerpać pełnymi garściami. :)
"Kiedy ciasno otaczasz ludzi silną miłością, wychodzi z nich to, co najtrudniej kochać. Czasem jest to raniąca szorstkość. To szansa dla nich, by ją uleczyli, a nie wyzwanie dla ciebie, by ich naprawiać. Stwarzaj okazje, ale nie wyręczaj, bo interweniując z zewnątrz skaleczysz się. Kolce muszą się wchłonąć za sprawą tego, kto je ma - inaczej rychło odrosną raniąc głównie tych, którzy silili się żeby je łagodzić."
 KOMENTARZE (1) 
megina lubię to! ;)
2019-08-20 18:45
AnnaMaj 21 km.
"(...) Już za chwileczkę, już za momencik (...) będzie się kręcić"; tak zaczynała się piosenka w jednym z moich ulubionych dziecięcych programów. :)
I przyszła mi teraz na myśl ta piosenka, bo...
Już za chwileczkę, już za momencik; też będę kręcić...
Nie w sensie oszukiwać, kłamać, zwodzić. Nie. Będę pedałować w przepięknych plenerach stworzonych przez przyrodę i ludzi. :)
 KOMENTARZE (1) 
HauruSofi Szerokiej ścieżki i mocy w nogach :)
2019-08-19 14:34
AnnaMaj 21 km.
Przegrałam wyścig na dochodzenie.
Po klęsce błyskawicznie przypomniała mi się bajka o wyścigu zająca i żółwia. Zając przegrał z kretesem, bo lekceważąc żółwia za późno wystartował do biegu.
Kurczę!
Ja znałam tę bajkę!
I co z tego?!
Mądrość płynąca z bajek powinna nas chronić przed popełnianiem błędów, a nie przypominać się post factum. ;)
Ale tak sobie myślę...
Coś się jednak zmieniło na lepsze.
Będąc dzieckiem nie potrafiłam udźwignąć przegranej, a teraz proszę, nawet mnie cieszy. :) :)
 KOMENTARZE (4) 
megina Brawo Ty😃
2019-08-16 15:28
kubekKakao03 lubię to! ;)
2019-08-16 19:25
smaku lubię to! ;)
2019-08-18 21:18
smaku Tak, tego rodzaju bajka jest bardzo mądra. Żółw zawsze wygrywa, nawet w informatyce, wszędzie, zawsze dojdzie najkrótszą drogą, bo po prostu idzie, zawsze do najbliższego celu, który widzi, potem idzie dalej, mijają lata - na pewno zaliczy wszystkie stacje, wszystkie zadania, nigdy się nie spiesząc, zawsze będąc pierwszym na mecie, nigdy zmęczony, zawsze uśmiechnięty, jakby w ogóle nie wychodził z domu nawet, ani nawet się ruszał, jakby w miejscu zawsze, a oblazł cały świat i mówi "Dzień dobry, znowu jestem przed wszystkimi? Nie spieszy mi się, poczekam, oczywiste..." :) Tak samo jak w 12 Prac Asterixa, ten grecki biegacz trenował całe życie, no i co to może pomóc, oczywiste, haha :) ... wystarczy mieć rozum i dobry nastrój i iść sobie powoli do przodu - ważne, żeby zaliczyć, co trzeba po drodze, ważne, że na pewno nie trzeba się spieszyć, najpierw kawa, priorytety, oczywiste... :)
2019-08-18 21:22
AnnaMaj 21 km.
Kto by pomyślał, że we w miarę normalnym kraju można uruchomić taką narrację absurdu. Stajemy się powoli dla większości społeczeństwa zagrożeniem. Mogłoby to cieszyć, gdyby choć oddawało nasze możliwości oddziaływania na heteroseksualną większość; ale te prawdziwie są żadne. I tak w XXI wieku, w środku Europy, stajemy się przedmiotem socjotechniki, tylko dla osiągnięcia doraźnych celów politycznych. W głowie pobrzmiewa mi jedno pytanie: czy my jako społeczeństwo, jesteśmy choć odrobinę mądrzejsi od mieszkańców Kielc z 1946 roku?
 KOMENTARZE (2) 
HauruSofi Wierzę, że jesteśmy! A polityczny szum ucichnie za kilka miesięcy. Zmoich doświadczeń wynika, że w codziennym życiu ludzie /sąsiedzi /współpracownicy raczej nas akceptują, to budujące w szarej codzienności.
2019-08-12 12:31
Klara25 Niestety w obecną kolektywną mądrość raczej powątpiewam. Nie ma Żyda, ale gej i lesba wystarczą do kręcenia wałów politycznych. To jak "robione" są teraz interenty to inżyneria ideologiczna w czystej postaci.
2019-08-12 20:23
AnnaMaj 0 km.
Moje auta zawsze znajdują kupców w kręgu rodziny i znajomych; przeciętne wymagania co do moich aut, to i chętni na zakup są. Ale ostatnio podjęłam się sprzedaży, że tak powiem "na zewnątrz". Nie przypuszczałam, że to niesie ze sobą tyle emocji. :)
Nie nadaję się na handlowca; chyba jednak nie. :)
Zawsze to jednak nowe doświadczenia, a to akurat lubię.
 KOMENTARZE (3) 
smaku lubię to! ;)
2019-08-08 22:02
smaku Najpierw trzeba auto umyć, ponaprawiać, znaleźć dokumenty wszystkie, wypucować co się da i zobaczyć po ile na rynku i za tyle każdy weźmie, kto akurat, oczywiste. Z samochodami to jak ze wszystkim, te same zasady sprzedaży, oczywiste. Ew. zawsze można na części, a wtedy można zarobić kilkukrotność nawet, zależy w jakim stanie ma się części, oczywiste. Zawsze jest jakiś sposób na sprzedanie, żeby nieźle zarobić, oczywiste.
2019-08-08 22:04
Szarywidelec Oj tak! I to napięcie gdy przyjeżdża kupujący, patrzysz się na niego i z tyłu głowy leci 'kup człowieku, no dalej, kup kup!' :DrnA jak już się ustala, że się podpisze umowę to radość w sercu wielka! rnPowodzenia w sprzedawaniu!
2019-08-09 08:14
AnnaMaj 0 km.
Zostałam spieszona. Niestety!
Panowie gazownicy wykonali mi na podjeździe wieeelką dziurę i chociaż byli nawet ją uprzejmi zasypać, z jazdy samochodem nici. :(
Co gorsze, z porannej jazdy kolarzówką też nici. Brak samochodu powoduje dramatyczne kurczenie się czasu i jednocześnie spore rozszerzenie przestrzeni. :)
Naturalnym wyborem wydawał się powrót do dawnej fantazji jazdy do pracy rowerem, ale niestety pogoda nie okazała się skłonna do współpracy.
Miejska komunikacja. Zostało to jedno. Do miejskiej komunikacji odczuwam lekki dystans, od kiedy okazało się, że po pierwsze, nie bardzo radzę sobie z samodzielnym otwieraniem drzwi, a po drugie, nie orientuję się w cały czas zmieniających schematach połączeń. Ale cóż!
Z perspektywy pieszej, stwierdzam, świat wygląda trochę inaczej. :) Dwa razy musiałam wracać do samochodu po niezbędne utensylia, no i zero fanaberii. Wybrać się na przystanek trzeba o porze, w której ma podjechać autobus; zero kompromisów. Dobrze, że chociaż w bilety zostałam troskliwie zaopatrzona. Drugie co dziwi, jak się spojrzy przed siebie, nie widać która jest godzina, a ja nie noszę zegarka na ręku od wieków. Sam spacer jest przyjemny, nie narzekam. Jadę. Jakoś dojadę, jakoś wrócę. :)
 KOMENTARZE (1) 
HauruSofi Spieszona!! Uwielbiam neologizmy choc ten przyprawił mnie o chwilę zastanowienia, zanim odczytałam tekst źródłowy! Najgorzej z kompromisami I zależnościa od komunikacji... Choc obserwacje bezcenne... Na zegarek w prawo i dół :) Rozbawilaś mnie fantastycznie! Pozdrawiam
2019-08-07 14:36
AnnaMaj 32 km.
Chyba się starzeję. :)
Zaczynają mi się przypominać piosenki, których nie powinnam pamiętać. Kiedyś wydawało mi się, że takie ckliwe melodie nie przystoją mojej racjonalnej naturze. Hmm...
A ja po prostu nie dorosłam do tego, by cieszyć się życiem; tak zwyczajnie. Tylko, że to wielka sztuka potrafić cieszyć się życiem, samym faktem istnienia tu i teraz, pogodą, słońcem, deszczem, śniegiem, ludźmi, których spotyka się na swej drodze, zdarzeniami, które się dzieją i radością, jak się nic nie dzieje.
Kiedyś do tego dorosnę. :)
 KOMENTARZE (3) 
HauruSofi Ćwiczę! Czasami zwyczajnie się udaje! Ponownie pozdrawiam :)
2019-08-06 07:08
AnnaMaj Dziekuję, wzajemnie! :)
2019-08-06 09:10
freeberde 33km ja dziś i wymiękam - to mój rekord w tym roku... hahaha.. od godziny kąpię stopy :)
2019-08-06 22:29
AnnaMaj 42 km.
Dobrze cieszyć się latem!
Słońcem, upałem, burzą. Szaleńczą jazdą na rowerze i beztroskim gapieniem się na piękne pejzaże natury.
Jestem wdzięczna swojej głowie, że potrafi cieszyć się tym, co ma. Im więcej ludzi poznaję, tym bardziej jestem jej wdzięczna. Jak ktoś to zabawnie ujął w jakim filmie, cieszę się, że ten mój "baniak metr na dupą" tak ma. ;) ;)
 KOMENTARZE (4) 
Pegii lubię to! ;)
2019-08-02 07:25
HauruSofi Lubie te Twoja dosadną prostotę! I wiatr we włosach również! Pozdrawiam z urlopu morskiego z rowerem w tle!
2019-08-02 08:34
kama899 lubię to! ;)
2019-08-02 12:56
Beatris I tak trzymaj dalej:-)
2019-08-02 16:03
AnnaMaj 21 km.
Taka jestem...
Zawsze dziwiłam się takiemu twierdzeniu. A już spotkałam w swym życiu parę osób, które kierują się taką życiową mantrą.
Fajne wyjaśnienie i usprawiedliwienie wszystkiego w naszym życiu. :)
I co? Taka jestem więc nie muszę niczego robić, zmieniać, do niczego dążyć. Ja to nazywam; zwolniona z życia i odpowiedzialności za siebie i innych. Bo przecież niczego nie mogę, nie muszę, nie powinnam. BO PRZECIEŻ TAK MAM. :)
Fajnie, nie? :)
 KOMENTARZE (11) 
HauruSofi I nie mogę się oprzeć- to zupełnie jak pierwsze słowa w Twoim profilu?? ;)
2019-07-29 10:16
MarEn lubię to! ;)
2019-07-29 12:13
AnnaMaj Hmm... Uwaga bardzo celna. Tylko na profilu masz opisać siebie. Swoje cnoty i przywary i takie tam. :) Więc oceniłam siebie. Ani zła, ani dobra. A tu chodzi o coś zupełnie innego, o spojrzenie na siebie, na świat. O brak chęci pracy nad sobą, o usprawiedliwiania wszystkiego co dzieje się w naszym życiu tym, że "tak musi być", "tak mam". Nie musi. :)
2019-07-29 12:35
AnnaMaj Podam Ci prosty przyklad. Jeśli nie jesteś na przykład punktualna. Nie czynisz z tego cnoty. Nie starasz się wszem i wobec chełpić jaka to Ty jesteś wolna i niezależna, że inni mają to w Tobie zaakceptować, ba, cenić Cię za to, że taka jesteś. :) Nie. Znając tę swoją słabość, starasz się tym bardziej szanować czas swój i innych.
2019-07-29 12:37
Agata_1 lubię to! ;)
2019-07-29 12:55
HauruSofi AnnaMaj:) regularnie I z przyjemnością cytuję Twoj blog, bardzo cenię formę I treść. Troszkę przewrotnie dziś zaczepilam choc zaznaczam, że ciepło :) a poważnie zgadzam się jak i moim zdaniem są obszary w których powiedzenie szczere "tak mam" są odwagą i cenna wskazówką dla ważnych osób :) co Ty na to?
2019-07-29 13:55
AnnaMaj Są i takie obszary. :)
2019-07-29 20:28
AniaMac lubię to! ;)
2019-07-30 07:04
Annama lubię to! ;)
2019-07-30 13:24
frick Szkoda tylko ze takie osoby najczesciej od innych wymagaja a od siebie nie, jest to chamstwo lub lenistwo. Gdyby kazdy tak podchodzil…… z reszta polska jest dobrym przykladem, pelno gburow ktorzy tak poprostu sa najwspanialsi i reszta ma skakac wokolo, nikt sie z nikim nie liczy. Moim zdaniem jest to niedzrowy narcyzm (opisany w literaurze psychologicznej) naturalne dla ludzkosci jest dazenie do perfekcjonizmu inaczej nie zlezli bysmy z drzew. Ja rozumiem ze czasem jest cos czego pomimo wysilku nie mozemy/umiemy zmienic ale taka osoba raczej nie powie "ja tak mam",a juz tym bardziej nie bedzie powtarzac tego jako swojej mantry, bo wtedy jest to leniwy cham albo zakompleksiony narcyz.
2019-07-31 09:52
AnnaMaj Tak Frick, coś w tym jest. :)
2019-08-01 15:20
AnnaMaj 48 km.
Ważka odpada od szyby samochodowej przy szybkości 60 km na godzinę. Patrzyłam na nią dłuższą chwilę. Obserwowałam jej heroiczną walkę o utrzymanie się za wszelką cenę na gładkiej powierzchni. A ja? Przy jakiej prędkości zniechęcania do siebie, jestem w stanie odpaść od "szyby zdarzeń" ludzi, których spotykam na swej drodze? Od wspomnień złych, dobrych; od emocji, tych prawdziwych i tych wymyślonych? 60 km na godzinę... Rok, dwa, trzy? :)
 KOMENTARZE (3) 
HauruSofi Zdecydowanie zbyt długo. Pociesza się, że z każdej "szyby zdarzeń" pozostaje lekcja. Pozdrawiam
2019-07-26 08:59
megina Nie wiem jak jej z szybą,ale ja zakładając łyżwy zaliczyłam glebę po paru sekundach :-P
2019-07-26 16:00
Agata_1 lubię to! ;)
2019-07-26 20:24
AnnaMaj 22 km.
A jeśli Homoland, przyjąć by inną perspektywę?
Przyjmujemy a prori, że ludzie, których spotykamy na swej drodze myślą i czują tak samo. To zresztą jest zupełnie naturalne, bo dlaczego miałoby być inaczej? Skoro myślą i czują tak samo, przez pryzmat naszych doświadczeń i emocji oceniamy ich zachowanie, ich słowa, ich emocje.
To jest właśnie to nasze "naiwne" widzenie świata. I dobrze. Bo najczęściej się sprawdza i to wystarczy. :)
Co nie daje Ci spać Homoland?
Jeśli skorzystać z przepisu rozumienia ludzi podanego wyżej, nie możesz spać, bo nie możesz zrozumieć.
Nie możesz zrozumieć DLACZEGO?!
Nie możesz zrozumieć sprzecznych zachowań, sprzecznych emocji, ich powodów, przyczyn. Człowiek jest z natury rzeczy logiczny; chce wiedzieć, musi wiedzieć dlaczego coś się dzieje; tak mamy po prostu. :) Jeżeli coś jest pełne sprzeczności próbujemy rozłożyć to na czynniki pierwsze i znaleźć przyczynę, błąd w naszym myśleniu, dla którego nie potrafimy tego "ogarnąć".
Jeśli odnajdziesz w tym coś znajomego, cdn. :)
Pozdrawiam.
 KOMENTARZE (2) 
Homoland5 Rozkładanie na czynniki pierwsze, analizowanie, myślenie dlaczego tak się dzieje a nie icznaczej... Zgodzę się tyle że nadmienie, ze mówiąc tu o premedytacji działania na banalnym, ale doskonale obrazujacym przykładzie... Dzieci i szczepionki... Mowisz"proszę nie w szczepionke bo to bardzo boli"...i co się dzieje za chwile czujesz jak osoba do ktorej były skierowane te słowa, która doskonale je słyszała zaczyna Ci ściska i uderzać owe miejsce patrząc Ci w oczy... Mimo łez i próśb żeby przestać, nie przestaje... rnDo takich zachowań się tu odwołuje..
2019-07-23 09:11
frick AnnaMaj zaczynasz mi zalatywac HSP/WWO, czy sie myle?
2019-07-31 10:00
AnnaMaj 22 km.
Zazdroszczę ludziom, którzy mają miłe usposobienie. Sama swój charakter określam jako taki trochę beznadziejny bardziej. Kiedyś, w beztroskiej naiwności, sądziłam, że nad jego wątpliwymi cnotami da się choć trochę popracować. Nie, nie da się. Moje prawdziwe ja wychodzi górą, dołem, z prawej, z lewej; a bokiem, to już najczęściej. ;)
 KOMENTARZE (9) 
Pegii lubię to! ;)
2019-07-19 07:12
DotykChwili A wydajesz się być miłą i przyjazną osobą dla społeczeństwa:-)
2019-07-19 07:46
AnnaMaj Patrz, DotykChwili, jak to pozory mylą... :)
2019-07-19 08:16
DotykChwili Dobrze,że masz kochaną partnerkę,która Cię troszkę wychowa:-)Pozdrowienia i miłego dnia dla Was:-)
2019-07-19 08:23
AnnaMaj Masz rację DotykChwili. :) Dla Ciebie również miłego dnia! :)
2019-07-19 09:25
Tatyszka lubię to! ;)
2019-07-19 15:12
kubekKakao03 lubię to! ;)
2019-07-21 08:35
Agata_1 lubię to! ;)
2019-07-29 13:27
frick Moze gorset?
2019-07-31 10:02
AnnaMaj 22 km.
Ciepła noc.Jutro rano pewnie będzie ciepło. Dobrze jak jedynym zmartwieniem człowieka jest to, jak się ubrać rano na rower. ;)
A ile trzeba włożyć pracy by to osiągnąć... :)
 KOMENTARZE (6) 
HauruSofi lubię to! ;)
2019-07-16 22:50
Pegii A co takiego osiągnęłaś?
2019-07-17 04:39
AnnaMaj Spokój. :)
2019-07-17 15:45
Pegii :-)
2019-07-17 16:13
HauruSofi lubię to! ;)
2019-07-17 17:49
frick U mnie to zawsze byla cala ceremonia, dotarlo to do mnie jak enta osoba zaczela to komentowac, jednak cieszyl mnie fakt ze zawsze bylam najbardziej przygotowana na wszystko.
2019-07-31 10:07
AnnaMaj 36 km.
Fajnie jest pędzić przed siebie.
Prosta droga, proste myśli, tylko Ty i uciekające minuty.
Jak to dobrze, że jest Endomondo!
Wiem, czego mi w życiu brakowało. Poganiacza. :)
 KOMENTARZE (2) 
smaku lubię to! ;)
2019-07-15 22:20
HauruSofi 36...jestem pod wrażeniem, skuteczności Poganiacza!
2019-07-15 22:45
AnnaMaj 22 km.
Zlewanie wina to bardzo niebezpieczne zajęcie jest... Trzeba wykazać się sporą siłą, by cały ten majdan wytaszczyć z piwniczki, pojemnością płuc, by wytworzyć wystarczające podciśnienie w wężyku do zlewania i nie lada zręcznością w podtykaniu coraz to nowych butelek. A w końcu i tak człowiek ma nieźle w czubie. ;)
Na zdrowie! :)
 KOMENTARZE (6) 
Tatyszka lubię to! ;)
2019-07-13 15:24
Pegii lubię to! ;)
2019-07-13 20:32
kobietka8506 Na zdrówko:-)
2019-07-14 14:01
smaku lubię to! ;)
2019-07-14 21:44
smaku A nie wiesz może, jak zrobić wino z różnych jabłek zebranych z różnych drzew, które przez rok leżą i gniją w piwnicy? Nie dałam rady wszystkiego zjeść, zastanawiałam się, czy pokroić na suszone, część na musy, na słoiki, soki, z marchewką, inne coś, setki platonów mam z poprzedniego roku, wszystko już wywożę na śmietniki, bo gnije, nie mogę tego ścierpieć normalnie, hmm... gdyby to wstawić na cydr, albo słabe wino-sikacz nawet, na cokolwiek, aby tylko nie zmarnować, kurde... w tym roku nie ma jabłek, ale za rok znowu będą, no więc żeby tylko nie zmarnować, jakiekolwiek wino najsłabsze nawet, ale żeby nie gniło tylko. Ktoś wie jak to się wstawia i ratuje?
2019-07-14 21:47
Agata_1 😀👍
2019-07-29 13:31
AnnaMaj 22 km.
A swoją drogą, kiedyś "te sprawy" potrafiono podawać w piosence lekko, łatwo i przyjemnie. ;)
 KOMENTARZE (2) 
She_ lubię to! ;)
2019-07-11 16:24
smaku lubię to! ;)
2019-07-14 21:48
AnnaMaj 0 km.
Wygrzebałam taką. Warto powracać, przypominać sobie, czasami odkrywać. Fajna?
 KOMENTARZE (0) 
AnnaMaj 22 km.
No i okazało się, że nie tylko organizujemy dziwaczne parady w miastach. Teraz zabieramy dzieci heteroseksualnym parom, deprawujemy, gwałcimy nawet. Wiem, że nie powinnam oglądać jedynie słusznych wiadomości, ale czasami dobrze wiedzieć jak opisywany jest świat. :(
 KOMENTARZE (3) 
2019-07-09 19:28
FilippaEilhart Szkoda czasu na nich. I słów.
2019-07-09 20:06
AnnaMaj To, niestety, nie do końca tak działa. Wielu ludzi takie prymitywne przekazy szybko przyswaja i bierze za swoje.
2019-07-10 06:44
AnnaMaj 36 km.
(...) Śpiewam żal, ciężar słów, które więzi krtań (...)
Mamy problem z mówieniem tego co ważne, prawda?
 KOMENTARZE (3) 
Beatris lubię to! ;)
2019-07-08 21:37
DotykChwili Jeśli ktos lubi dyskutować,to nie powinien miec z tym problemu.Uwielbiam Hej.Plus za wstawkę:-)
2019-07-08 21:42
HauruSofi A ja lubię dyskutować... Lubię te fasade, choc nigdy nie przybliża do wnetrza.rnKolejne ukłony za cenny wpis. Pozdrawiam
2019-07-08 23:09

Ostatnio komentowane:

news Podpisz petycję: Liberalizacja ustawy antyaborcyjnej w Polsce
smaku Mieć zdrowe, własne dziecko w rodzinie własnej, to szczęście i jedyne marzenie małżeństw, oczywiste, bo dzięki temu mogą żyć, planować przyszłość, mają po co żyć. Życie bez dzieci jest... opinia dodana 2019-11-14 21:34:02
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Lesbos Najlepsze opowiadania erotyczne - Warnock Kathleen
Za ile można by odkupić? Bo chyba po 30 zł. jest na rynku, to za drogo trochę, a bardzo spodobała mi...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019