AnnaMaj - blog

AnnaMaj 0 km.
Ech!
Dzisiaj pierwszy dzień wiosny. :)
A ja dziś właśnie ułożyłam plan pierwszej górskiej włóczęgi. Pieniny! Cudowne miejsce na początek sezonu wędrówkowego. :)
Dla kontrastu, piosenka w jesiennych klimatach, ale jaka piękna. Prawda?
 KOMENTARZE (0) 
AnnaMaj 6 km.
Jak się nie rozumie, że w życiu działa tylko zasada "quid pro quo", dochodzi, prędzej czy później do "qui pro quo".
Żeby nie było zbyt poważnie:
"(...) Szalala, zabawa trwa
Świat inny wymiar tutaj ma
Szalala, zabawa trwa
Więc tańczmy póki czas..."
 KOMENTARZE (0) 
AnnaMaj 0 km.
Pomyślałam sobie: o czym marzysz? Nie wiedziałam, że to takie trudne pytanie. Bagaż życiowych doświadczeń dziwnie skutecznie pozbawia nas zdolności do marzeń. :)
Nie o pieniądzach przecież. Pieniądze w moim życiu nigdy nie stanowiły jakiejś szczególnej wartości. Nie, nie jestem naiwna. Dobrze jest mieć pieniądze, ale jeśli przykłada się do ich posiadania zbyt wielką wagę, ludziom jest wciąż i wciąż za mało. Władza? To dopiero "jazda bez trzymanki". ;) Daje tak wiele, że trudno otrząsnąć się z emocji jakie daje. Najczęściej dopiero w momencie jej utraty, choć i wtedy niekoniecznie.
Dwa serduszka, cztery oczy? Tak...
Dla tego, na pewno warto żyć! :)
 KOMENTARZE (1) 
freeberde Władza daje wiele ??? A co daje władza ??? Opowiedz o tej "jeździe bez trzymanki", o tych emocjach władzy.. To interesujące... Opisz to, jeśli to czujesz, lubisz i rozumiesz, chętnie przeczytam. Tylko bez pomylenia władzy z pojęciem WOLNOŚCI, dla której granicą jest zawsze wolność drugiego człowieka :)
2019-03-11 22:38
AnnaMaj 6 km.
A wiosna już naprawdę przyszła. Wygląda z każdego zakamarka ścieżki nad wodą. Nie daje zapomnieć o sobie przy zajadaniu się miodem lawendowym. I każe wcześniej wstawać, bo już przed szóstą da się pobiegać. :)
 KOMENTARZE (0) 
AnnaMaj 6 km.
Wiosna! Dobry moment na to, by zaczynać w swoim życiu wszystko od nowa. :)
Nowe miejsce, nowi ludzie, nowe emocje. Dziwnie jest trochę tak, jeżeli wszystko co powyżej, było stałą w twoim życiu. Mówią: "Życie jest pełne niespodzianek". Jest. Ale i niespodzianki są różne. Niespodzianki... Czy niespodzianki kojarzą się Wam z emocjami pozytywnymi? Mnie nigdy nie kojarzyły się tak jednoznacznie. :)
 KOMENTARZE (2) 
smaku To straszny strach zaczynać wszystko od nowa, bo to jak zniknięcie całego świata i odszukiwanie od nowa, nie mając nic, tylko pustkę i wszystko i cokolwiek, co się spotka, jest znowu nowe... to uczucie jakby się nie istniało, to straszny strach, w zupełnie obcym, innym, nowym świecie, na dodatek bez niczego, nie mając nic, oczywiste... dla mnie niespodzianki są zawsze czymś ciekawym, nieoczekiwanym, co porusza mój zawsze stały, wiecznie znany, ten sam świat... wolę miłe niespodzianki, niż inne, oczywiste, ale czasem niemiłe niespodzianki pozwalają się obudzić trochę i odzyskać pewność, że ma się zawsze ten sam, stały i bezpieczny świat, nawet pomimo niespodzianek, obojętne jakich, proste, oczywiste...
2019-03-06 23:20
AnnaMaj To ciekawe co piszesz Smaku. Tak, to prawda. Niemiłe niespodzianki pozwalają zrozumieć jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa w życiu. :) A zaczynanie wszystkiego od nowa? Nie, to niekoniecznie strach. Budowanie nowego daje wiele radości, ekscytacji, energii. Daje szansę na ułożenia inaczej, lepiej, wielu rzeczy. Tylko, widzisz Smaku, jeśli musisz zaczynać od nowa, to znaczy, że coś wcześniej udało ci się zrujnować. Jeśli coś udało się zrujnować, nie jesteś najlepszym budowniczym, prawda?
2019-03-07 09:39
AnnaMaj 5 km.
Taką staaaarą piosenkę wygrzebałam. Nic się nie zmienia. Czasy inne, a ludzie wciąż ci sami... 🙂
 KOMENTARZE (5) 
Ewuska lubię to! ;)
2019-02-26 19:51
SOUL33 lubię to! ;)
2019-02-27 19:19
NamietnyTaniec lubię to! ;)
2019-03-02 19:16
smaku lubię to! ;)
2019-03-06 23:12
smaku ... ludzie odchodzą, czas mija, dobre rzeczy utrwalone nigdy, nie ma szans, oczywiste... można wrócić w pamięci i w myślach do świata ciągle żywego, tego samego, jakby nigdy nic się nie zmieniło, oczywiste...
2019-03-06 23:14
AnnaMaj 0 km.
Zawsze myślałam, że jeżeli ktoś mówi, że jest mu dobrze samemu, kłamie. Z różnych zapewne przyczyn. Kłamie, bo nie chce się przyznać, że jest mu źle samemu, kłamie, bo próbuje przekonać samego siebie. Ale nie. Jeśli ktoś mówi jak fajnie mu być samemu, mówi prawdę. On nie wie po prostu, nie przekonał się, jak dobrze w życiu samemu nie być.
 KOMENTARZE (4) 
koliberka lubię to! ;)
2019-02-23 16:06
andaluzja_ona co za ...stwierdzenie haha. jakze ludzkie i jakze typowe dla naszej spolecznosci. Skąd ta pewność i skąd ta wiedza? A nie zgadzam sie, ponieważ mam troche lat za sobą, kilka wieloletnich związkow (jeden 15 lat), mam porownanie i wiem obecnie, że mi dobrze samej już od paru lat, nie zamierzam świadomie nic zmieniac w najblizszej przyszlosci-zycie samo w sobie jest cudowne. No chyba, ze trafi mnie piorun z nieba;)rnPomysl zanim cos napiszesz, miła
2019-02-24 18:41
andaluzja_ona oczywiscie mam na mysli zwiazek-Ty chyba to mialas na mysli. Znajomi, przyjaciele-to co innego. Ale tabuny znajomych i tzw. przyjaciol od knajpy i imprezy-tez bez sensu. Szczęścia Ci nikt nie da jesli nie jestes szczesliwa sama ze sobą. O tym tez pomysl-bo potem placz i zgrzytanie zebow, zale na blogu, "że mnie rzucila lub zdradzila"
2019-02-24 18:46
AnnaMaj Pomyślałam. Cieszę się, że jesteś sama. Lubię jak ludzie są szczęśliwi. :)
2019-02-24 21:29
AnnaMaj 0 km.
"Ilekroć upadam na ziemię, coś znajduję!"
Ze zdumieniem stwierdzam, że w moim przypadku, to też się sprawdza. :)
Ja, ja do tej pory nie wiedziałam, że jestem życiową optymistką...
Jestem! :)
 KOMENTARZE (3) 
Jasana lubię to! ;)
2019-02-19 09:01
Ewuska lubię to! ;)
2019-02-19 18:18
SOUL33 lubię to! ;)
2019-02-27 19:20
AnnaMaj 6 km.
Jak cudnie się biegnie mając pod stopami miękką, lekko zmarzniętą ziemię i pięknie, nieśmiało jeszcze, ale już przygrzewające słońce. Może niedługo już wiosna? :)
I tak sobie myślę. Najważniejsze w życiu to mieć przy sobie ludzi, którym wierzysz i którzy wierzą tobie. Reszta, to tylko scenografia... :)
 KOMENTARZE (2) 
no_eM lubię to! ;)
2019-02-17 10:10
She_ Zaufanie jest najważniejsze!
2019-02-17 10:22
AnnaMaj 6 km.
"Powiedz mi coś o sobie?" Lubię takie pytania. To spore wyzwanie, nie? :)
Co wybrać, co przemilczeć, o czym "niechcąco" zapomnieć.
Zawsze zaczynam od tego, że lubię ludzi. Bo lubię. :) Ileż fascynujących "rzeczy" można się doszukać jeśli umiesz i chcesz patrzeć. Dla mnie to zawsze najwspanialsza z podróży; podróż w głąb drugiego człowieka. :)
 KOMENTARZE (1) 
Zwyklakobieta78 lubię to! ;)
2019-02-17 08:58
AnnaMaj 6 km.
Fajnie jak bolą nogi!
A zupełnie nie a propos bólu nóg. Kocham "Małego Księcia". :)

(...) - Jestem lisem - odpowiedział lis.

- Chodź pobawić się ze mną - zaproponował Mały Książę. - Jestem taki smutny...

- Nie mogę bawić się z tobą - odparł lis. - Nie jestem oswojony.

- Ach, przepraszam - powiedział Mały Książę.
Lecz po namyśle dorzucił: - Co znaczy "oswojony"?

- Nie jesteś tutejszy - powiedział lis. - Czego szukasz?

- Szukam ludzi - odpowiedział Mały Książę. - Co znaczy "oswojony"?
(...)
- Szukam przyjaciół. Co znaczy "oswoić"?

- Jest to pojęcie zupełnie zapomniane - powiedział lis. - "Oswoić" znaczy "stworzyć więzy".

- Stworzyć więzy?

- Oczywiście - powiedział lis. - Teraz jesteś dla mnie tylko małym chłopcem, podobnym do stu tysięcy małych chłopców. Nie potrzebuję ciebie. I ty mnie nie potrzebujesz. Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów. Lecz jeżeli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie. I ja będę dla ciebie jedyny na świecie.

- Zaczynam rozumieć - powiedział Mały Książę
(...)

- Lecz jeślibyś mnie oswoił, moje życie nabrałoby blasku. Z daleka będę rozpoznawał twoje kroki - tak różne od innych. Twoje kroki wywabią mnie z jamy jak dźwięki muzyki. Spójrz! Widzisz tam łany zboża? Dla mnie zboże jest nieużyteczne. Łany zboża nic mi nie mówią. Lecz ty masz złociste włosy. Jeśli mnie oswoisz, to będzie cudownie. Zboże, które jest złociste, będzie mi przypominało ciebie. I będę kochać szum wiatru w zbożu...

- Proszę cię... oswój mnie - powiedział.

- Bardzo chętnie - odpowiedział Mały Książę - lecz nie mam dużo czasu. Muszę znaleźć przyjaciół i nauczyć się wielu rzeczy.
- Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.

- Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie!

- A jak się to robi? - spytał Mały Książę.

- Trzeba być bardzo cierpliwym. Na początku siądziesz w pewnej odległości ode mnie, ot tak, na trawie. Będę spoglądać na ciebie kątem oka, a ty nic nie powiesz. Mowa jest źródłem nieporozumień. Lecz każdego dnia będziesz mógł siadać trochę bliżej...
Następnego dnia Mały Książę przyszedł na oznaczone miejsce.

- Lepiej jest przychodzić o tej samej godzinie. Gdy będziesz miał przyjść na przykład o czwartej po południu, już od trzeciej zacznę odczuwać radość. Im bardziej czas będzie posuwać się naprzód, tym będę szczęśliwszy. O czwartej będę podniecony i zaniepokojony: poznam cenę szczęścia! A jeśli przyjdziesz nieoczekiwanie, nie będę mógł się przygotowywać... Potrzebny jest obrządek.

- Co znaczy "obrządek"? - spytał Mały Książę.

- To także coś całkiem zapomnianego - odpowiedział lis. - Dzięki obrządkowi pewien dzień odróżnia się od innych, pewna godzina od innych godzin.

W ten sposób Mały Książę oswoił lisa. A gdy godzina rozstania była bliska, lis powiedział:

- Ach, będę płakać!

- To twoja wina - odpowiedział Mały Książę - nie życzyłem ci nic złego. Sam chciałeś, abym cię oswoił...

- Oczywiście - odparł lis.

- Ale będziesz płakać?
- Oczywiście.

- A więc nic nie zyskałeś na oswojeniu?

- Zyskałem coś ze względu na kolor zboża...
 KOMENTARZE (7) 
She_ Uwielbiam!
2019-02-11 13:35
Hypatia79 Czytałam tę książkę parokrotnie. Ostatni raz kilka miesięcy temu. Powyższy fragment jest jednym z najpiękniejszych epizodów. Sens naszego życia to także oswajanie, tzn. bycie przy kimś, dzielenie z nim życia.
2019-02-11 17:12
freeberde lubię to! ;)
2019-02-12 00:18
Ewuska lubię to! ;)
2019-02-12 17:56
Zwyklakobieta78 Tak prosto, banalnie... Być...
2019-02-13 11:19
SOUL33 Uwielbiam " Małego Księcia" i często do niego powracam...:)
2019-02-14 19:19
no_eM lubię to! ;)
2019-02-17 10:10
AnnaMaj 0 km.
Nieodmiennie mnie dziwi nikła potrzeba w nas, lesbijkach, poznawania innych, takich samych jak my kobiet. Wydawałoby się to naturalne, a nie jest; poza poszukiwaniami związkowym oczywiście.
Boimy się siebie nawzajem? Boimy się, że poznając innych, ryzykujemy nasze związki? Czy nasze związki są w stanie trwać i przetrwać jedynie w "izolacji" od "potencjalnych niebezpieczeństw"? :)
 KOMENTARZE (7) 
biglove90 Dobre dobre ale coś w tym jest
2019-02-03 20:06
kassandra111 wiele lesbijek gra w zyciu role "zdobywcy" i próbuje sobie oraz innym udowodnić, ze potrafi być zdobywcą. Znam conajmniej kilka par, które się rozleciały po to, by powstała przynajmniej jedna nowa para z tych czterech kobiet. U kobiet to typowe, jak zaobserwowałam. Zawiść/zazdrość też- nie daj Boże, by któraś para wydawała się bardziej szczęsliwa lub bardziej atrakcyjna
2019-02-03 20:53
Alias_Grace Niestety większość kobiet to mizoginki :-> a cała ta kampania z "siostrzaństwem" i "solidarnością jajników" jest czystą utopią :-> Poza tym obecnie ludzie w ogóle nie są sobą nawzajem zainteresowani, tzn. tym co czują, myślą, etc. Nie ma w nas zaufania i odpowiedzialności - przykre, ale prawdziwe :->
2019-02-04 08:38
buba5 Nie zawsze tak bywa ale w większości przypadków tak jest zazdrość jest tutaj dominującym czynnikiem. A także strach utraty kogoś nam bliskiego.Mimo że jak ma pójść to i tak pójdzie.
2019-02-04 15:15
wabisabi Ludzie homoseksualni od dziecka uczą się izolacji, ukrywania emocji, uczuć. Jesteśmy tak wyszkoleni w tym ukrywaniu, że później trudno nam wyjść na światło dzienne. Poza tym "opinia" że nasze związki to fanaberia i sytuacja przejściowa jest tak silna, że dane w to wierzymy. Nasze związki są niestabilne, nie mamy wspólnych kredytów, domów itd (nie zawsze ale w większości przypadków). Myślę że tak bardzo jesteśmy nie poważnie traktowane, że sam siebie nie poważnie traktujemy.. Co zresztą bardzo często widać tutaj np. w ogłoszeniach
2019-02-04 20:17
wabisabi *same
2019-02-04 20:19
Aniek lubię to! ;)
2019-02-07 22:56
AnnaMaj 0 km.
Jeżeli się komuś wydaje, że bycie lesbijką to koniec świata, myli się bardzo.
Jeśli mamy dwie ręce, dwie nogi i w głowie co nieco poukładane, da się z tym żyć. Wierzcie mi, są wśród nas ludzie, którzy otrzymali od Boga o wiele gorsze brzemiona. Patrzę teraz na dzieci z różnymi dysfunkcjami psychicznymi i fizycznymi. I wiecie co? Cieszę się, że jestem lesbijką, że to tylko tyle. :)
 KOMENTARZE (5) 
patik lubię to! ;)
2019-01-29 14:51
zzieleniala nareszcie jakis normalny i pozytywny tekst, zapewne od normalnej kobiety. Lubię to!
2019-01-29 20:27
She_ lubię to! ;)
2019-01-30 08:40
Ewuska lubię to! ;)
2019-01-31 18:57
SOUL33 lubię to! ;)
2019-02-03 16:46
AnnaMaj 0 km.
Nudny czas zimy - nie zimy. Ani pociechy z nart, ani radości biegania. Nawet siłownia nie daje wiele więcej, poza zmęczeniem. Mam wrażenie, że wszyscy zaszyci w domowych pieleszach, czekają wiosny.
Czekam i ja. Wiosny - nadziei, wiosny - aktywności, wiosny - radykalnych zmian w moim życiu, wiosny - ukojenia zimowych trosk. :)
 KOMENTARZE (0) 
AnnaMaj 0 km.
Czasem chce mi się krzyczeć: ludzie, dlaczego jesteście tak agresywni?! Wydawałoby się, że wśród kobiet, więcej powinno pojawiać się wzajemnej sympatii czy życzliwości. W szczególności wśród lesbijek właśnie. W końcu, to właśnie jedno z tych miejsc, w którym można odłożyć oręż i pancerz, by odpocząć po walce z „hetero światem”. :)
 KOMENTARZE (4) 
Odado Walka ze światem hetero? Lesbijki powinny się leczyć z nienawiści do siebie samych, do siebie na wzajem i do świata hetero. Moze wtedy byłyby bardziej ogarnięte
2019-01-21 13:38
Skotopaska Odado - nic dodać nic ująć; trafiłaś w sedno.
2019-01-21 13:59
bajkaa40torunsk Odado, tak!
2019-01-21 20:47
zzieleniala Spoko AnnaMaj, wyluzuj, wypuść parę;) Szkoda zycia na stres-kobiety sa przeróżne, w końcu to ludzie;) Jazda już się odbyła na Forum, temat został zablokowany;) czas, aby chwile odetchnąć i naładować baterie przed-być może kolejna jazdą;)) Więc korzystaj i sie relaksuj;))
2019-01-29 20:33
AnnaMaj Słowo do Freeberde...
Nie lubimy się Freeberde? Nie znamy się. Powiedzmy, że mamy lekko niechętny stosunek do siebie. :) Nie Freeberde, to co się tu dzieje, nie jest świadectwem tego "jakie są lesbijki". Lesbijki są takimi samymi ludźmi jak wyszyscy inni. Tylko tyle, że głupota ma trochę większe przebicie na tym świecie. Lecz gdy osiąga nieznośny poziom, zaczynamy się buntować nie bacząc na to, że sami przy okazji się trochę "ubrudzimy". A Ty Freeberde? Jakkolwiek byś się zapierała; masz z nami coś wspólnego jednak. Bywasz tu. Bywasz, bo jesteś lesbijką. Ludziom potrzebne jest poczucie wspólnoty i dobrze by było, by nie "lesbijska żenada" (jak zręcznie to określiłaś) je wyznaczała.
 KOMENTARZE (4) 
Alalina lubię to! ;)
2019-01-12 16:20
freeberde Mnie się wydaje, że są kobiety, które kochają kobiety i są lesbijki. I ja uważam, że lesbijki to jest inna płeć. I moim zdaniem te lesbijki, które są wulgarne i prawdopodobnie wyglądają wulgarnie powinny założyć inny portal dla siebie, dla swoich jazd i upodobań. Dla swojego języka komunikacji. Ja jestem z pokolenia administratorki i wiem, że to był portal utworzony dla kobiet podobnych do mnie, bo 20 lat temu nie było dla nas miejsca nigdzie w Polsce. A jeśli chodzi o poglądy polityczne to jestem LIBERAŁEM, nawet lekko w kierunku anarchistycznym, dlatego absolutnie się nie zgadzam, że administratorka powinna sprawować jakąś tu władzę. Ona jest Twórcą, stworzyła miejsce i super. Nie jest cieciem porządkowym, czy dozorcą. Jak ktoś potrzebuje mieć swojego Pana lub swoją Panią – to niech szuka i sobie znajdzie. Dużo jest osób, które mają potrzebę dominacji, pragną kimś porządzić, a dzieci nie mają. Grunt to umieć szukać dla siebie właściwej osoby:)
2019-01-12 19:11
frick "freeberde Dużo jest osób, które mają potrzebę dominacji"rnPiszesz o sobie ?
2019-01-13 16:41
zzieleniala freeberde, sorry, ale wpis pomieszanie z poplątaniem. Nie tylko dla Ciebie i Tobie podobnych portal został stworzony-to raz. Dwa- porządkowy jest potrzebny-jak w kazdej spoleczności-nawet w najmniejszej grupie
2019-01-29 20:30
AnnaMaj Trochę strasznie się tu robi. Z coraz większym żalem tu zaglądam. Żalem do administratorek...
 KOMENTARZE (9) 
SOUL33 Pozdrowionka...:)Najważniejsze, aby być sobą...:)."Nie zmienimy pustyni tak od razu, ale możemy zacząć od małej oazy...Są ludzie, którzy wszędzie niosą światło. Są ludzie, którzy wszędzie sieja mrok." Temat rzeka... do administratorek!
2019-01-09 21:03
She_ lubię to! ;)
2019-01-09 21:05
wabisabi lubię to! ;)
2019-01-09 23:18
Kiza1978 Daj spokoj.Nie patrz na czyjes gowniarskie wynurzenia.Szkoda uwagi;)
2019-01-10 11:03
Ewuska lubię to! ;)
2019-01-10 17:46
half_serious Heh, popieram😱 stężenie chorób psychicznych i męczydup przekroczyło wszystkie normy żenady🤣 już się nawet odechciewa tu wchodzić i nabijać z trudnych spraw 🙄
2019-01-10 20:20
freeberde Nie lubimy się, ale z tym wpisem się zgadzam... to znaczy z dwoma pierwszymi frazami... Ja akurat administratorkę bardzo szanuję i uważam, że ona nie ma nic do tego, daje wolność kobietom tutaj i to jest super... ale że taka tu odbywa się żenada to... no właśnie nie wiem do kogo z tym... Chyba to jest świadectwo kim są lesbijki... Jakie są... I ja osobiście nie chcę mieć z nimi nic wspólnego i nie mam... Taka jest konsekwencja, między innymi. Ile jest podobnych kobiet do mnie ? I to nie jest kwestia "coming out" to, że ja kocham kobiety i jestem z kobietą. Ja nigdy nie połączę się towarzysko z ta żenadą lesbijską. NIGDY.
2019-01-12 01:51
Marze8 freeberde, a za co szanujesz administratorkę? Bo ja mogłabym ją szanować jako prywatną osobę, gdybym ją znała i rzeczywiście byloby za co ją szanować. Ale nie szanowałabym tej osoby jako administratorki- kompletna klapa jako osoba publiczna i zarządzająca. Umiała założyć portal, ale zarządzać nim i utrzymać jakiś porządek, to ją mocno przerosło. Bez urazy: jaki pan taki kram i odwrotnie
2019-01-12 09:31
zzieleniala Dobra rada- wyluzuj;) masz tu świat w skali mikro, cała paleta zachowań typowych dla rodzaju ludzkiego;) Obserwuj, ucz się, wyciągaj wnioski;)
2019-01-29 20:34
AnnaMaj 0 km.
Od czasu fatalnej kontuzji nie biegam. Czekam z utęsknieniem chwili, gdy wrócę na swoją zalewową dróżkę. Na wszystko przyjdzie jednak czas. Tymczasem muszę się zadowolić powrotem na siłownię. :) To zabawne. Wielu ludziom wydaje się, że fakt bycia lesbijką czyni z nas jakieś dziwaczne stwory, skoncentrowane li tylko na swojej seksualności, nieustannej zmianie partnerek, zabawie i piciu. Nie. Nie jest tak. Jest jeszcze bieganie i siłownia. :)
 KOMENTARZE (5) 
est-her Lubię to :) bardzo to lubię :)
2019-01-08 16:42
Ewuska lubię to! ;)
2019-01-08 17:35
SOUL33 lubię to! ;)
2019-01-09 20:52
Alalina lubię to! ;)
2019-01-12 16:21
zzieleniala Duzo zdrowia:)
2019-01-29 20:35
AnnaMaj 0 km.
Lubię Bartka Królaka, lubię od pierwszej piosenki, którą usłyszałam. :)
 KOMENTARZE (1) 
Bewithme lubię to! ;)
2019-02-17 01:57
AnnaMaj O km.
Święta, święta i po świętach...
Miło to pisać dopiero drugiego. :) Dobrze jest wyrwać się od codzienności, nawet świątecznej. Choć czas świąteczny, to dobry czas. Lubię te chwile składania życzeń, wysyłania świątecznych sms-ów. Oczekiwania na składane życzenia. Dla mnie to trochę taka chwila podsumowania "bilansu zysków", uświadamiania sobie na kim mi zależy, kto jest dla mnie ważny i dla kogo ja stanowię jakąś wartość. Cenne chwile. :)
 KOMENTARZE (1) 
Ewuska lubię to! ;)
2019-01-02 17:56
AnnaMaj 0 km.
I jak? Święta nie rozczarowują nieco? :)
Zawsze tak miałam, że naiwnie nieco, trochę dziecięco, poddawałam się nieco tej niezwykłej aurze oczekiwania, radości, przedświątecznej ekscytacji. To są zawsze bardzo radosne chwile. A później przychodziło nieodmiennie rozczarowanie, że to już, że tylko tyle, że niezupełnie tak jak powinno. :)
 KOMENTARZE (3) 
Alalina lubię to! ;)
2018-12-26 08:11
SOUL33 Witaj, aura Świąt jest w każdej/ każdym z Nas...:) Pięknego wieczoru:)
2018-12-26 15:30
Anusia36 lubię to! ;)
2018-12-26 21:26
AnnaMaj 0 km.
I have a dream... By to miejsce było takie zwyczajne, z odrobiną życzliwości i próby zrozumienia dla drugich. Bez przekleństw, wyzwisk, dziwacznych przepychanek. Nasze. Dla nas i o nas. Zwykłych - niezwykłych kobietach, którym przytrafiło się w życiu kochać kobiety. Wokół nas jest tyle chamstwa, złości, wylewającej się z każdego kąta żółci, że chociaż tu, na KK, mogłybyśmy spróbować sobie tego oszczędzić.
"I believe in angels" ...
 KOMENTARZE (4) 
Ewuska lubię to! ;)
2018-12-21 19:58
est-her lubię to! ;)
2018-12-21 20:59
Zwyklakobieta78 lubię to! ;)
2018-12-22 11:21
Alalina lubię to! ;)
2018-12-25 22:09
AnnaMaj 0 km.
A ja lubię tu bywać, ale nie lubię "wylewania się hektolitrów szamba". Ale cóż! Heteroseksualni są różni, to dlaczego lesbijki miałyby być tylko grzeczne, miłe, uczynne, serdeczne (sic!)? ☺
 KOMENTARZE (9) 
wabisabi lubię to! ;)
2018-12-19 15:05
Ewuska lubię to! ;)
2018-12-19 17:59
Alias_Grace Aha - czyli gdy jest nam wygodnie, to możemy się wzorować na heterykach? ;-) Nie ma to jak relatywizm... ;-) Mnie prostactwo razi w każdym człowieku - niezależnie od jego orientacji...
2018-12-20 08:58
varicella Jestesmy różni jako ludzie i rózne jako lesbijki. Mysle, ze to jednak dobrze. Nawet jesli postawa niektorych pań jest dla mnie niezrozumiala, głupia czy absurdalna.
2018-12-20 11:54
Alias_Grace Ja natomiast uważam, że linia pomiędzy tolerancją a obojętnością jest bardzo cienka... Ale faktycznie jesteśmy różne i każda ma prawo do wyrażania własnego zdania :-) Niestety czasem w niezbyt wyszukanej formie.
2018-12-20 12:13
AnnaMaj Hmm... Nie było ani słowa o "wzorowaniu sie", stwierdzenie jedynie, że pomimo takiej samej orientacji jesteśmy różne. Jesteśmy, jak widać. ☺
2018-12-20 13:36
Alias_Grace Wybacz, w Twoim wpisie dostrzegłam implikację "jeżeli p, to q" - jeżeli "heteroseksualni są różni", to "dlaczego lesbijki miałyby być tylko grzeczne" etc. Ale możliwe, że racja była prawdziwa a następstwo fałszywe? ;-)
2018-12-20 14:24
AnnaMaj Wybaczam! 😉 Racja była prawdziwa, a następstwo... może pochopne nieco. ☺
2018-12-20 15:29
Alias_Grace lubię to! ;)
2018-12-21 15:36
AnnaMaj Ekstrawersja...
 KOMENTARZE (1) 
She_ Wersja ekstra.
2018-12-14 17:13
AnnaMaj 0 km.
Może dowcip?
Wchodzi kowboj do baru i patrzy - siedzi tam cud kobieta.
Kowboj:
- Cześć. Kim jesteś?
Kobieta:
- Lesbijką...
- Eeeeee... To znaczy?
- Jak się budzę myślę o seksie z kobietą, jak jem śniadanie to myślę o seksie z kobietą, jak idę do pracy to myślę o seksie z kobietą, jak jem obiad, to myślę o seksie z kobietą, jak wracam do domu, to myślę o seksie z kobietą, jak zasypiam, to myślę o seksie z kobietą... A Ty, kim jesteś?
- Jak tu przyszedłem to myślałem, że jestem kowbojem, ale teraz wiem, że jestem lesbijką.
 KOMENTARZE (5) 
She_ Chyba nasz "Smaku" jest głównym bohaterem. :D ;)
2018-12-13 20:30
Zwyklakobieta78 lubię to! ;)
2018-12-14 00:37
freeberde lubię to! ;)
2018-12-14 02:37
freeberde Ojeny, ktoś wrzucił tu moje lubię - to oczywiście pomyłka- w szoku jestem, że nawet She_ robi laskę temu dziadowi, ohyda, to chyba starość jest i kompleksy, że żaden facet was już nie chce... Weźcie się za siebie, kobiety... Masakra tak lecieć na jakiegoś psychola, szok
2018-12-14 02:41
She_ Free Ty się ogarnij, bo wyobraźnia Cię ponosi w nieznaną przyszłość. :D Mnie nikt nie musi chcieć, mam co chcę.:D 😊 Ale nawiasem mówiąc, powyrzucałabym stąd wszystkich jawnych facetów, bo to portal dla kobiet. ;) Smaku jest chory, a chorych nie piętnuję, co oczywiście nie oznacza, że powinien tu być.
2018-12-14 08:43
AnnaMaj 4 km.
Nie powiem, żeby interwały zaczęły być moją ulubioną rozrywką, ale idzie ku lepszemu. Po pierwsze. Nie kończę już każdego cyklu soczystym przekleństwem. Po drugie. Po raz pierwszy udało mi się płynnie przejść do normalnego biegu. A po trzecie… Po trzecie, ku swemu zdziwieniu w moje głowie zabrzmiały łagodne dźwięki pięknej piosenki. Wyraźnie idzie ku lepszemu. :)
 KOMENTARZE (5) 
Ewuska lubię to! ;)
2018-12-11 17:28
est-her Interwały lubię, a Edytę uwielbiam :)
2018-12-11 19:21
TaOna89 lubię to! ;)
2018-12-13 02:17
Alalina Tak mało biegaczek. I to jeszcze 'zagranica'...
2018-12-25 22:16
Alalina lubię to! ;)
2018-12-25 22:16
AnnaMaj 6 km.
Lec, to człowiek, który zachwycał mnie już od dziecięcych lat. Nadal zachwyca. Ideał ironii, trzeźwości spojrzenia, błyskotliwości umysłu, dystansu do siebie i świata.
Nigdy nie przyszło mi do głowy, by trzeba cokolwiek zmieniać; ideał. A jednak! Dziś mam ogromną ochotę skorygować nieco Mistrza...

Gdy człowiek jest z żelaza, nie odczuwa kajdan jako obcego ciała.

Wybacz Mistrzu!
 KOMENTARZE (0) 
AnnaMaj 4 km.
Lubię ją od pierwszego wiersza. :)

"przede wszystkim kochaj
jakbyś tylko to potrafiła
koniec końców
to wszystko nic nie znaczy
ta kartka
to na czym siedzisz
twój stopień naukowy
twoja praca
pieniądze
nie liczy się nic
oprócz miłości i więzi z drugim czlowiekiem
oprócz tego kogo kochałaś
i jak głęboko
jak dotykałaś ludzi wokół siebie
i ile im z siebie dałaś"
Rupi Kaur
 KOMENTARZE (4) 
SOUL33 lubię to! ;)
2018-12-07 19:30
frick lubię to! ;)
2018-12-07 22:34
Tylkoniety lubię to! ;)
2018-12-08 11:17
Hypatia79 lubię to! ;)
2018-12-08 21:54
AnnaMaj 4 km.
I znowu nadchodzi radosny czas prezentów i życzeń. To dobry czas. Czas, który uświadamia, co tak naprawdę najważniejsze jest w życiu. Wielu prezentów od Mikołaja! 🎁
 KOMENTARZE (3) 
Zwyklakobieta78 lubię to! ;)
2018-12-06 15:39
Ewuska Dzięki i wzajemnie :)
2018-12-06 19:26
SOUL33 Dziękuję za piękne życzenia i nawzajem :)
2018-12-06 20:33
AnnaMaj 6 km.
Musiałam opuścić raj. :)
Bieganie zawsze sprawiało mi radość. Do czasu. Interwały, pulsometr, zegarek i kontrolowanie parametrów wysiłkowych raz na zawsze skończyły z beztroską, dziecięco-naiwną radością biegania (Dzięki Artur!!!). Podczas fazy truchtu, pomiędzy jednym a drugim kończeniem życia, uświadomiłam sobie, że moje bieganie już nigdy nie będzie takie samo. Coś z magii skończyło się bezpowrotnie. I coś jeszcze sobie uświadomiłam. Zrozumiałam, że do niedawna żyłam w raju. Tak, naprawdę w raju. I to nie tak, że nie widziałam złych rzeczy, zdarzeń, ludzi. To nie tak, że miałam wszystko czego zapragnęłam, że wszystko mi się udawało. Nie. Bywało różnie; jak to w życiu. Ale ja zawsze staram się widzieć dobre strony zdarzeń. Rozumieć dlaczego dzieje się tak czy inaczej. Tłumaczyć i rozgrzeszać ludzi z ich większych lub mniejszych potknięć. A może to kwestia świata jaki stworzyłam, raju? Czy wiedziałam, że poza nim może być inaczej? Czy znałam cenę zerwania jabłka z „drzewa poznania dobra i zła”? Hmm… Sama nie wiem… Stając przed takim samym dylematem co Adam i Ewa, chyba nawet nie potrzebowałam węża-kusiciela; wiedza, chęć poznania „innego” kusi nas, ludzi, wciąż i wciąż. Musiałam więc opuścić raj. :)
Wiem już, że nie zawsze warto być dobrym, szczerym i uczciwym. Że w życiu czasami warto grać, udawać. Że czasami mając w ręku blotkę można grać nią jak asem. Wiem już, że nie wszystko da się zrozumieć czy wytłumaczyć. Wiem, wiem, wiem… Nauczyłam się tylu rzeczy.
Czy było warto?
Nie ma sensu myślenie w tych kategoriach. Raj został utracony. :)
 KOMENTARZE (3) 
Jasana lubię to! ;)
2018-12-04 11:38
Ewuska A może raj dopiero przed Tobą... A to co przeżyłaś to jedynie namiastka raju... Pozdrawiam 😉
2018-12-04 18:20
Zwyklakobieta78 lubię to! ;)
2018-12-06 15:39

Ostatnio komentowane:

news Bycie gejem na Kaukazie - film online.
RysioPyyysio Mimo skali kampanii karnej żaden z Czeczenów nie zwrócił się do rosyjskich organów ścigania z oskarżeniem.😜 opinia dodana 2019-02-19 13:19:56
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Rose Madder - King Stephen
d should provide a cushty support for any heel along with ankle.\nWakeboard basics vary in elasticity...
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019