AnnaMaj - blog - Grudzień 2016

AnnaMaj 6 km.
Jeżeli uważamy, że nasza orientacja, to nasza sprawa. Co wtedy? Jedziemy do swojej rodziny, ona do swojej. Cieszymy się świętami, prezentami, świąteczną atmosferą, bez człowieka którego kochamy, z którym żyjemy na co dzień? Opowiadamy bajki o tym, że nie możemy nikogo znaleźć, że chcemy być same, że mąż, dziecko później, kiedyś tam?
 KOMENTARZE (0) 
AnnaMaj 7 km.
A jeśli nie jesteśmy tak światowe, tak nowoczesne i otwarte? Jeśli wie o nas tylko najbliższa rodzina?
Idziemy z partnerką czy bez? Na każdym arcykatolickim polskim stole jest co prawda talerz dla zabłąkanego wędrowca, ale nasza dziewczyna tym wędrowcem przecież nie jest. Czy nasi rodzice, rodzeństwo będzie udawało przed dalszą rodziną charakter naszej „znajomości”? Jak my same, jak nasza dziewczyna będzie się czuła w tej sytuacji? A co z jej rodziną? Będzie tu, nie będzie tam!
 KOMENTARZE (0) 
AnnaMaj 6 km.
Ktoś zawsze będzie pokrzywdzony. Jeżeli jesteśmy super wyautowane wiedzą o naszej orientacji wszyscy. Bliżsi i dalsi znajomi, bliższa i dalsza rodzina. Fajnie! Ale wiedzieć to jedno, a odnaleźć się w tej sytuacji to drugie. I co? Wszyscy w rodzinie są na tyle „gay friendly”, że przyjmą nas i naszą partnerkę z otwartymi rękoma? A my same odważymy się „wparować” na rodzinną ucztę z damą naszego serca u boku, wśród babć, cioć, wujków i dalszej rodzinnej gawiedzi?
 KOMENTARZE (1) 
Minia1969 Mnie się udało wpakować, trzeba odwagi!!!
2016-12-16 19:05
AnnaMaj 7 km.
Idą święta! Ciekawy czas dla lesbijki. Prawda? Już z samą instytucją kościoła jest kłopot. Jezusek, Matka Boska, żłóbek; wszystko to wielce urokliwe. Ale gdzieś w tle jest Kościół, który piętnuje, potępia, zakazuje. I co? Ruchy typu „Wiara i Tęcza” próbują karkołomnego zadania połączenia niemożliwego. Kościół instytucjonalny to tylko ludzie, którym się wydaje, że znają „myśli Boga”.
Święta więc; czas radości, czas rodzinnych spotkań. Kolejny kłopot? Czym jest rodzina dla lesbijki? Kto jest tą rodziną? Rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, kuzyni? Jej partnerka? Z kim spędzamy święta? Kto jest dla nas w tym momencie najważniejszy? Jak pogodzić racje wszystkich stron?
 KOMENTARZE (1) 
kkabbrev zebrać wszystkich najważniejszych przy wigilijnym stole i cieszyć się chwilą :) to najlepsze rozwiązanie :)
2016-12-15 12:26

Witaj, Zaloguj się

AnnaMaj w portalu

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2022