AnnaMaj - blog - Marzec 2017

AnnaMaj 10 km.
Życie jest piękne! Są takie chwile w życiu, że to zawołanie wydaje się banałem. Bo w pracy źle, bo ludzie, których spotykamy na swej drodze okazują się inni niż myśleliśmy, bo pieniądze, bo tysiąc innych rzeczy irytujących nas codziennie. A jednak życie jest piękne! Pomimo trosk, zwątpień, rozczarowań. Może nie zawsze łatwo nam dostrzec to co dobre, co wartościowe. Gonimy trochę za ułudą, fantasmagorią. Nie doceniamy piękna w nas samych, w ludziach, którzy nas otaczają.
 KOMENTARZE (2) 
Kiza1978 lubię to! ;)
2017-03-29 21:44
biala_ona lubię to! ;)
2017-04-02 19:46
AnnaMaj 9 km.
Nawet ćma jest madrzejsza ode mnie. Ona pcha się do świecy nieświadoma, że zginie. Ja, istota rozumna (chyba), popadam w kłopoty ze świadomością konsekwencji (chyba). I jeszcze w teście psychologicznym mi wyszło, że nie jestem osobą impulsywną. Extra! Hurrra! Nie jestem impulsywną. Nie lecę, jak ćma do ognia na zatracenie.
I jeszcze pytanie za sto punktów. Czy ludziom powinno się mówić prawdę o naszych emocjach, o tym co czujemy? Do czwartku byłam pewna, że tak. Teraz już nie mam tej pewności. Co myślicie?
 KOMENTARZE (2) 
kwadracik Chyba nie warto.Ludzie chcą prawdy ale takiej jaką sami chcą usłyszeć a nie taka jaka jest naprawdę...Nie lubią naszej prawdy...
2017-03-28 07:25
kwadracik Chyba,że Tobie samej na tym zależy..
2017-03-28 07:26
AnnaMaj 20 km.
Co można zrobić jeżeli się zawaliło?
Co można zrobić jeżeli nie można zrobić już nic?
Co można powiedzieć jeżeli nie ma już słów?
Jak się można zmienić jeżeli wciąż jestem sobą, ułomną?
Słowa, słowa, słowa...
 KOMENTARZE (0) 
AnnaMaj 5 km.
Zawsze słyszałam, że wysiłek fizyczny jest dobry "na głowę". Przemierzam kilometry, podnoszę tony, "wyginam śmiało ciało" i...?
Moja głowa jak była beznadziejna, beznadziejna pozostaje.
Stateczność przychodzi z wiekiem, mówią. Bzdura! Chyba żeby czekać jeszcze ze sto lat?!
Mądrość? To dopiero zabawa! W tym miejscu konkluzja może być tylko jedna: jestem coraz głupsza. Ach życie! Ileż trosk, ile radości!
 KOMENTARZE (2) 
a16n6 Świetne :) lubię to:D
2017-03-20 17:22
kwadracik lubię to! ;)
2017-03-20 21:04
AnnaMaj 6 km.
Siedzę w więzieniu. Dobrze, że spacerniak chociaż całkiem spory, można pobiegać. Siedzę w więzieniu. W więzieniu własnych słabości, ułomności, inercji. Czasami jeszcze zastanawiam się czy można było inaczej? Im szersza jednak perspektywa tym mniej złudzeń. Jestem zła na świat, jestem zła na ludzi. Gdybym zachowała w sobie trochę młodzieńczej naiwności, mogłabym przewiązać głowę czerwona opaską i ogłosić się mścicielem niesprawiedliwości świata.
Ale wiosna podąża ku nam wielkimi krokami, rozpraszając ponure, jesienno-zimowe melancholie.
 KOMENTARZE (2) 
Agata_1 lubię to! ;)
2017-03-13 17:39
kluczyk A może lepiej by było, gdyby na świecie było więcej ogrodników niż mścicieli?
2017-03-17 11:40
AnnaMaj 0 km
Znowu wiosna zbliża się wielkim krokami. Próbuję sobie przemodelować w głowie, co jest w życiu ważne, a co nie. Farciarzami są Ci z nas, którym to przychodzi z lekkością. Ja mam wciąż wątpliwości. Za dużo myśli kłębi się w głowie. Coraz częściej dochodzę do wniosku, że próby zrozumienia innych ludzi to jałowe działanie, pozbawione jakiegokolwiek sensu. Jak można zrozumieć innych, gdy problemy pojawiają się już przy próbie zrozumienia siebie? A próby przeniknięcia emocji innych ludzi? Zabawne! To wydaje się być już zabawą w Pana Boga. Bezkres niemożliwego!
Ech, nic to!
Idzie wiosna!
 KOMENTARZE (1) 
varicella lubię to! ;)
2017-03-09 20:31
AnnaMaj 4 km + 25 km
Ile możemy wymagać od innych ludzi, czy w ogóle mamy prawo czegokolwiek wymagać?
Czy powinniśmy ograniczać krąg naszych znajomych do ludzi, którzy podzielają nasze poglądy, nasze wartości? Zamykać się przed tymi, którzy myślą i czują inaczej? Jeżeli wychowano mnie bym starała się zrozumieć ludzi, być uważną na ich potrzeby, nie ranić ich swoim zachowaniem, mam prawo oczekiwać tego samego w zamian?
Ludzie są dziwni! Nieodmiennie zdumiewa mnie fakt, że ludzie kłamią. I nie dlatego, że na przykład nie zrobili jeszcze dla szefa zestawienia „na wczoraj”. Nie. Kłamią co do tego co czują, co myślą, jakie są ich oczekiwania, pragnienia. Ciągle nie potrafię zrozumieć DLACZEGO? Co daje nam kłamstwo? Czy jest ono jakimkolwiek rozwiązaniem? Co wnosi do naszego życia poza frustracją, brakiem zrozumienia, chaosem?
 KOMENTARZE (2) 
amorficzna Ludzie kłamią, żeby zostać zaakceptowanymi. Niestety mało kto dziś potrafi być sobą, niestety.
2017-03-06 14:48
nadiaaaa Ile ludzi tyle powodow do klamstwa. Ale najczesciej na glowny motyw sklada sie strach ktory barykaduje takich ludzi wewnatrz samych siebie. Kazdy tez ma wlasny czas rozwoju i inni pozbywaja sie zla wczesniej...inni pozniej a inni w ogole bo brak im checi. Z pewnoscia milosc bardziej checi dodaje nizeli odejmuje wiec jestem za tym by kochac ludzi pomimo:) Milego Dnia:)
2017-03-06 14:48

Ostatnio komentowane:

80kobiet Sharon Stone
Sapioseksualna Moja szczenięca miłość 🙃 opinia dodana 2021-09-30 01:38:37
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Widoki Londynu - Woolf Virginia
Jest książka a nie ma opisu
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2021