AnnaMaj - blog - Kwiecień 2017

AnnaMaj 10 km.
Lubię święta! Lubię tę krzątaninę ludzi podczas zakupów. Troskę z jaką wybierają te najlepsze, najtańsze, najpotrzebniejsze rzeczy. Jedni spontaniczni, inni z precyzyjnie, na kartce, spisanymi „potrzebami”. Panów z lekkim popłochem w oczach, zespolonych z „wytycznymi” swoich żon. Czasami wspieranych w dziele zakupów, przez przejęte zadaniem wspierania tatusia, córeczki.
Lubię poświęcenie z jakim kobiety, biorąc urlopy, dzielnie myją okna, robią generalne porządki, gotują, pieką, święcą. Lubię imperatyw, który nakazuje składanie sobie nawzajem życzeń „Wesołych świąt!”. Każdemu, w każdych okolicznościach. Bliskim, rodzinie, pani (panu) w sklepie, w banku, w przychodni, w urzędzie, na targu. Lubię spotkania w gronie rodzinnym, lubię godziny spędzane przy suto zastawianych stołach. Lubię podniosłość chwil świętych, wielogodzinne ceremonie kościelne. Ludzi skupionych na modlitwie. Ile w tym wszystkim prawdy, ile w tym wszystkim refleksji, wiary, zrozumienia? Lubię święta?
 KOMENTARZE (2) 
Kiza1978 Był czas że był to chwila dla mnie bardzo ważna teraz już nie odczuwam potrzeby pasyjnego przeżywania swiat☺wolę maraton świąteczny obserwować z boku że tak powiem☺
2017-04-15 20:38
amorficzna A ja tego nie cierpię wręcz i olewam, nawet nie tyle ostentacyjnie, co zupełnie naturalnie. Okien nie myłam, a moje zakupy świąteczne to jajka z niespodzianką sztuk trzy, wino i kabanos :)
2017-04-15 22:10

Ostatnio komentowane:

80kobiet Sharon Stone
Sapioseksualna Moja szczenięca miłość 🙃 opinia dodana 2021-09-30 01:38:37
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Widoki Londynu - Woolf Virginia
Jest książka a nie ma opisu
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2021