AnnaMaj - blog - Listopad 2018

AnnaMaj 0 km.
Ktoś kiedyś powiedział mi ważną rzecz. Powiedział, że może "dostosować się" do kogoś (trochę inaczej to zostało ujęte, ale sens zachowałam), gdy kogoś kocha. Myślę, że mowa była o sytuacji "stanu totalnego", że tak ujmę. Czyli sytuacji, gdy wszystko jest tak jak ten ktoś chce, jak sobie wyobraża, że być powinno.
Taki "totalny" egoizm. :-)
Jak spełniasz wszelkie oczekiwania jest człowiekiem, który daje Ci z siebie wszystko, więcej niż można oczekiwać, o wiele więcej niż powinno się brać. Jeśli "zawodzisz", trzeba Cię ukarać, bo przecież dostajesz tak wiele niewdzięczna ...
Myślę, że to niebezpieczny rodzaj ludzi. :-)
Myślę po prostu, że jak się zbyt wiele dostaje, zbyt wielką jest cena, która trzeba za to zapłacić. "Wszystko", to nie jest dobry środek płatniczy ani w związku, ani w żadnej innej relacji międzyludzkiej. :-)
I choć zna się ten typ osobowości można nabrać się na te "plewy". To takie kuszące, zniewalające wdziękiem i zaspokające wszelkie "ego" w nas samych. To takie fajne jak ktoś widzi w nas tylko dobre strony, stara się ponad miarę, itp, itd.
Tylko tak nie może być wiecznie. :-)
Bo każdy rodzaj relacji to kompromis i na dłuższą metę każdy z nas może być w niej tylko sobą.
Więc w sytuacji powyżej wahadło, prędzej czy później, musi uchylić się na drugą stronę. :-)
 KOMENTARZE (2) 
Alalina lubię to! ;)
2018-12-25 22:21
Alalina Nie spalić się by ogrzać.
2018-12-25 22:23
AnnaMaj Słowo do Dobrok.
Piszę, bo od 2.45, to wystarczający czas, gdy te niemądre słowa wisiały na pierwszej stronie: "Nas to powinni pozamykać naprawdę w ośrodkach". Naprawdę myślisz, że pisanie takich rzeczy jest mądre? Jesteś zła, nieszczęśliwa, ale takie słowa to brak szacunku nie tylko dla siebie samej lecz i dla innych ludzi. Wiesz? Nie dziw się później jeżeli się tam spotkamy.
 KOMENTARZE (0) 
AnnaMaj 0 km.
Zawsze lubiłam piosenki "dziwne". Pewnie dlatego, że sama jestem dziwna. :)
 KOMENTARZE (1) 
SOUL33 lubię to! ;)
2018-11-23 19:01
AnnaMaj 0 km.
Mam nadzieję, że może tym razem spełnię marzenia o wyrwania się ze "świątecznego piekła". Wolność! Tego pragnę. Wolność od spotkań, wolność od prezentów, wolność od koszmarne niekończącego się świątecznego siedzenia przy stole. Pospaceruję po plaży, pojeżdżę na łyżwach. Hmm... Muszę się jeszcze zastanowić jak miło spędzić czas w Gdańsku. Ktoś wie?
 KOMENTARZE (1) 
Alalina lubię to! ;)
2018-12-25 22:12
AnnaMaj O km.
"Winny".
Chciałam obejrzeć ten film. Zaciekawił mnie pomysł. Jedno miejsce, jeden człowiek i...
No właśnie.
W życiu to chyba tak właśnie jest. Nawet otoczeni tłumem, w zderzeniu z setkami zdarzeń i okoliczności jesteśmy tylko my, nasze decyzje, nasze emocje.
A inni?
A inni ludzie są po to właśnie, by je wywoływać. :)
 KOMENTARZE (1) 
Jasana lubię to! ;)
2018-11-20 08:21
AnnaMaj 3 km.
W końcu, przez przypadek trochę, trafiłam na "Bohemian Rhapsody". Ciekawy, poruszający. Może trochę zanadto powierzchowny, ale tego akurat nie da się uniknąć, gdy chce się opisać całe nieomal życie człowieka w ciągu dwóch godzin. Podobał mi się.
 KOMENTARZE (1) 
SOUL33 Dobry wieczór😃Dla mnie film , muzyka, historia Queen i Frediego Mercury( obsada) ) ...super!
2018-11-16 19:01
AnnaMaj 0 km.
"Daylight, 
I must wait for the sunrise, 
I must think of a new life 
And I mustn"t give in. 
When the dawn comes 
Tonight will be a memory too 
And a new day will begin."
 KOMENTARZE (1) 
SOUL33 Bardzo lubię ten utwór i B.Streisand, dzięki:)
2018-11-14 21:58
AnnaMaj 0 km.
"mam
to co mam
i jestem szczęśliwa

straciłam
to co straciłam
i nadal
jestem
szczęśliwa"

I jeszcze jeden w oryginale, bo brzmi lepiej.

"you have to stop
searching for why at some point
you have to leave it alone"

Cenię Rupi Kaur. Czytam trochę jak biblię. Od czasu do czasu otworzę na przypadkowej stronie i zawsze znajdę coś à propos. :)
 KOMENTARZE (1) 
SOUL33 Ja także...:) Ciekawe i świeże spojrzenie...
2018-11-14 21:59
AnnaMaj 0 km.
Fajny dzień, choć pracowity. Już w windzie usłyszałam, że "musimy się częściej spotykać, spotkania z tobą dają pozytywną energię na cały dzień". Później kilka fajnych spotkań i rozmów. Na dokładkę, moja vis a vis w pracy powiedziała dzisiaj "jak dobrze, że jesteś, nawet nie wiesz jak się cieszę". Hmm... Fajny dzień.
 KOMENTARZE (0) 
AnnaMaj 0 km.
Mam przesłanie na dziś dla siebie. Cieszyć się dniem, cieszyć się chwilą. Nie myśleć o tym co było, nie myśleć o tym co będzie. Że ktoś już to przede mną powiedział? No i co z tego? Nie mam w sobie duszy odkrywcy nowych lądów. Lubię odkrywać to co znam. I llubię wciąż i wciąż na nowo uczyć się siebie, ludzi, życia. Miłego dnia! :)
 KOMENTARZE (2) 
Tolka78 lubię to! ;)
2018-11-08 09:27
SOUL33 lubię to! ;)
2018-11-14 22:00
AnnaMaj 0 km.
Fajnie jest umęczyć się do imentu. Siłownia ma jednak dobre strony. ☺ Nie wyłącza myślenia za zawsze, ale na parę dobrych chwil na pewno. 😁
A tymczasem za oknem wiosna chyba. Piękne słońce wygania z zakamarków strachy przeszłości i przyszłości. ☺
 KOMENTARZE (1) 
dorota84 lubię to! ;)
2018-11-06 16:04
AnnaMaj 0 km.
Wspomnienia...
Dziś taki dzień, w którym wspomina się tych, co już odeszli. W tym roku pożegnałam swojego trenera tenisa. Człowiek, poważny, stateczny, starej daty, porządnych wielce. Fajny facet. Przez pięć albo sześć lat, te treningi sprawiały frajdę nam obojgu. Obok miłości do tenisa łączył nas, mam wrażenie, szacunek do siebie. Z żalem musiałam skończyć treningi z nim, zachorował. Okazało się, że bez Niego tenis nie ma już tego smaku. Od tego czasu każdego roku dzwoniłam do Niego każdego 24 - go grudnia na imieniny i ze świątecznymi życzeniami, On do mnie 1- bo stycznia. To był nasz coroczny rytuał, przez wiele lat. A w tym roku przyszło mi się pożegnać już na zawsze... Cóż Panie Adamie, kiedyś zagramy jeszcze partyjkę tenisa. Kiedyś...
 KOMENTARZE (2) 
marika1234 lubię to! ;)
2018-11-01 20:27
marika1234 Ania bądź dzielna jeszcze zaświeci słońce.Sciskam!!
2018-11-01 20:28

Ostatnio komentowane:

80kobiet Sharon Stone
Sapioseksualna Moja szczenięca miłość 🙃 opinia dodana 2021-09-30 01:38:37
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Widoki Londynu - Woolf Virginia
Jest książka a nie ma opisu
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2021