K-passion - blog - Marzec 2021

K-passion Pamiętacie serial, pt. "Daleko od noszy"?
Ostatnio odnoszę wrażenie, że to było preludium do obecnej sytuacji w polskiej służbie zdrowia.

Wszyscy boimy się chorób, wirusów, bakterii i naprawdę nie ma w tym nic złego, w końcu jesteśmy tylko ludźmi, którzy mają obawy i lęki. Strachów nie brakuje i pewnie przez to coraz więcej osób cierpi na nerwicę natręctw, a w dobie covidowych zawirowań widać to jak na dłoni. Nie będę ukrywać, że swojego czasu za każdym razem, gdy w komunikacji miejskiej ktoś za moimi plecami miał atak kaszlu czy kichnął to przed oczami pojawiał mi się obrazek rutinoscorbinu. Nigdy natomiast nie uciekałam i nie omijałam takich osób. Nie panikowałam, że jakiś gość rozsiewa wirusy. Poza tym od zawsze moim sposobem na zajęcie myśli, a może bardziej na zagłuszenie otoczenia była muzyka i myślę, że każdy sposób jest dobry, aby pozbyć się natrętnych myśli. Rzecz w tym, że niestety to nie sprawdza się u każdego i w każdej sytuacji.

Koncentrator tlenu:

Na dniach odbierałam koncentrator tlenu z hospicjum, a co za tym idzie miałam podpisać umowę i wpłacić kaucję za sprzęt. I wszystko byłoby okay, gdyby nie dziwne zachowanie kobiety wydającej koncentrator - była tak spanikowana przez ten covid, że sprzęt wystawiła na chodnik i nie przeszkadzało jej nawet to, że urządzenie stoi w deszczu. Podałam jej zlecenie i pusty druk umowy, ta szybko złapała te papiery i stwierdziła, że nie musimy nic wypełniać i że normalnie pobierają kaucję, ale nie muszę płacić. I sytuacja wygląda tak, ta kobieta ze strachu przed zakażeniem, które sobie uroiła została z niczym - nie wie komu wydała sprzęt, nie ma podpisanej umowy i pieniędzy. Jedyne co jej pozostało to wiara, że trafiła na uczciwą kobietę.

Dyspozytor medyczny:

Dzwoniąc pod 999 nie spotkałam się nigdy z pytaniem "czego oczekujecie?" - w końcu dzwoniąc po pogotowie oczekujemy pomocy, wsparcia medycznego. Nie dzwonimy tam z nudów czy z naszego widzi mi się. Oczekujemy też empatycznych ludzi w takiej pracy, a nie ciuli wrzeszczących do słuchawki, że do pacjenta terminowego nie wyślą pogotowia. Tak jakby każdy rakowiec od razu umierał i nie byłoby sensu wysyłać karetki. Poza tym jak długo żyję, to nie byłam świadkiem, żeby pielęgniarka musiała wykłócać się z dyspozytorem o przysłanie ambulansu, żeby typ podważał jej decyzje i komentował jej wykształcenie. Słuchając tego z boku pomyślałam tylko jedno - w jakim popierdolonym kraju my żyjemy?
 KOMENTARZE (4) 
ASiorek91 lubię to! ;)
2021-04-01 21:55
ASiorek91 Zgadzam się w 100%
2021-04-01 21:55
patria Uśmiechy, dobre myśli i pozdrowienia dla Ciebie :)
2021-04-02 17:56
mastabasta lubię to! ;)
2021-04-24 23:36
K-passion Zastanawiacie się czasem, co daje wam najwięcej radości w życiu?
Czy są to rzeczy, pieniądze, czyjaś obecność, a może uśmiech obcej osoby mijanej na ulicy, może miłe słowo, komplement od przypadkowej kobiety?

Ja przyznam, że mnie cieszą drobnostki - drobne gesty, słowa, możliwość rozmowy czy wymiany zwykłej wiadomości. Cieszą mnie osoby, które mają mnóstwo pozytywnej energii, którą dzielą się z innymi. Uwielbiam pozytywnych ludzi i tylko takimi chciałabym się teraz otaczać.


Dziękuję za wszystkie maile ze słowami wsparcia, pozytywną energię oraz modlitwę.
To naprawdę wiele dla mnie znaczy.
 KOMENTARZE (7) 
half_serious Hoho, ja nie robię nic innego jak tylko zastanawiam się co przynosi mi radość i szczęście 😋 Są to na pewno takie utwory jak ten dodany bo kocham muzykę. Pozytywnie zakręceni ludzie jak ja. Pozbawienie nowych ludzi. Pomaganie innym np. w zobaczeniu siebie moimi oczami. No sporo tego 🤔
2021-03-14 23:36
dorota84 A zatem oby takich ludzi było jak najwięcej w życiu! Czasami mam wrażenie, że prawdziwym optymizmem emanują Ci, którzy dostali kiedyś po tyłku. Myślę, że nadają swojej codzienności inny sens! Pozdrawiam ciepło:)
2021-03-15 06:47
patria Powinnaś "okrasić" ten wpis "Alone" Walker'a. Bo nie jesteś! :)
2021-03-15 07:22
K-passion @half_serious, bez muzyki nie ma życia 😉 @dorota84, mnie również tak się wydaje. Człowiek przy drugiej szansie zdaje się więcej doceniać, rnżyć bardziej i czerpać z życia garściami. @patria, gdybym miała dopasować nutę do wpisu, to raczej byłby to kawałek David'a Guetta - Titanium, oczywiscie wiesz z czyim ft.
2021-03-15 08:10
Lady_G 🌹
2021-03-15 12:27
patria To musi być Sia :)
2021-03-15 12:49
varicella "otaczać się ludźmi"... dzisiaj to brzmi jak luksus. ;-) Dlatego stawiamy na jakość. Pozdro!
2021-03-16 21:21

Ostatnio komentowane:

info HAH
Galindia Muzyka klubowa w Hell to klimatyczne miejsce. Polecam. opinia dodana 2021-05-06 13:41:16
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2021