MamKotaDejmosa - blog

MamKotaDejmosa Wędrowiec

Puk, puk - otwórz drzwi,
Chociaż na chwileczkę,
Puk, puk - otwórz okno,
Zabawmy się troszeczkę,
Puk, puk - otwórz drzwi,
Nie bój się kochanie,
Puk, puk - otwórz okno,
Nic złego się nie stanie...

Ten chichot co słyszysz w oddali,
To wiatr w szuwarach szaleje,
Wpuść mnie moja miła
Spójrz, na dworze już dnieje.
Że oczy mam czerwone?
Tak tylko Ci się wydaje,
Czy wreszcie mnie zaprosisz?
Bo ranek niedługo wstaje.
Że blade me oblicze?
To przecież tylko błahostka,
To pewnie przez tę chorobę,
Co toczy mnie od środka.
Dam Ci coś wspaniałego,
Nie mów tylko nikomu,
Otwórz drzwi dziewczyno,
Zaproś teraz do domu,
No, w końcu coś miłego,
Pędź, pędź, biegnij po klucze,
A jak mi już otworzysz,
Ja pytań Cię oduczę.
I wyszła dziewczyna przed chatę,
W chwili gdy kur witał słońce,
I zmiotła kurz ze schodów,
Pył, co był kiedyś wędrowcem.
 KOMENTARZE (0) 
MamKotaDejmosa Bo musiałam wcześnie wstać...

Wyszłam
Z siebie
Ledwo przemytym świtem
Po rwanych przemyśleniach
Porannej szklanki
Kopernika i Lipową
Przechadzka na parking
- nazbyt nagła
By być przyjemną mogła
Zamiast pilnie
Wolałabym piwnie
Grały płyty chodnikowe
Szare marsze
Nawet windą
Było pod górkę
Do pracy
 KOMENTARZE (2) 
mevisto Też mam dzisiaj tak :)
2019-03-04 11:52
patik lubię to! ;)
2019-03-04 18:34
MamKotaDejmosa Z dedykacją dla dwóch Pań, które swoje porachunki załatwiają na forum publicznym, robiąc z tego portalu syf:

Deszcz rzęsisty wtedy padał
Kiedy poszłam przez bezdroża
Nie wiedziałam czy to kara
Czy też jest to łaską boża
Stopy w błocie się nurzały
Włosy ociekały wodą
Marznąć w nogi obolałe
Walcząc dzielnie z tą pogodą
Właśnie wpadłam w bagna topiel
Gdy jęk cichy usłyszałam
Coś błysnęło niby złoto
Więc swą rękę unurzałam
Dziwne cudo w dłoń mi wpadło
Miękkie, miłe jak aksamit
Ot, ciekawe co upadło
I leżało pod stopami
Więc cichutko zapytałam
Oczyściwszy rzecz tę z błocka
Wtedy imię usłyszałam
Brzmiało dziwnie - Godność Ludzka

Drogie Panie zamiast obrzucać się wyzwiskami idźcie na spacer, może po drodze uda się Wam odnaleźć chociaż resztki Waszej godności
 KOMENTARZE (11) 
Karolka33 Dziwne. W wierszykach pana Brechty nie znajduję wyzwisk. We wpisach zzieleniałej oraz bajkitorunsk tez nie. Jadem i wyzwiskami rzuca zaś notofrugoo/bajkaa40/50 innych nickow. Wracam do szkoły podstawowej, choć wątpię, czy w obecnej nauczą mnie czytania i rozumienia tekstu haha ;)
2019-01-15 21:00
MamKotaDejmosa Dziękuję za komentarz.rnW SJP słowa "pinda", "debil" użyte w stosunku do innych osób uznane są za wulgarne więc są wyzwiskami. W moim przekonaniu również. Nie czułabym się komfortowo, gdyby ktoś zwracał się do mnie tymi słowami, nawet jakby mówił najczulszym głosem, z poprzedzającym je przymiotnikiem "kochana/y". Nie mówiąc już o zwracaniu się do kogokolwiek slowami: "wypiera... Z KK". Konflikty zdarzają się nawet w najlepszych związkach, ważny jest jednak sposób w jaki je rozwiązujemy. Żałosne jest to, że Panie biorą na sobie "krwawy odwet" na forum publicznym nie zważając na utratę własnej godności i szacunku dla samej siebie.rnCofnąć się do szkoły podstawowej? Nie wiem czy przydałoby się Tobie, ale obu adwersarkom na pewno. Skorzystałyby z lekcji netykiety.rnPozdrawiam
2019-01-16 12:02
Alias_Grace MamKotaDejmosa - W pełni Cię popieram :-)
2019-01-21 07:37
Alias_Grace lubię to! ;)
2019-01-21 07:37
bajkaa40torunsk heh, nieprawda do kwadratu:))Bo ja nie mam z nikim stad żadnych porachunków. I nikogo nie wyzywam (zacytuj)Tyle, że mialam dość codziennych od wielu lat ogloszeń bajkii40. Mam do tego prawo. Dałam temu wyraz we wpisach. Pokażcie mi choć jedno wyzwisko w moim tekscie.rnPisać byle pisać tak jak Ty oraz Alias Grace kazdy potrafi-bicie piany i tyle, w czym wiekszość kobiet celuje. To takie pisowskie- krytykować poprzez ogólniki bez wskazania faktów i konkretow, mijając się z prawdą, delikatnie mówiąc. Dlatego wybaczcie, nie jesteście dla mnie żadnym autorytetem ani osobami godnymi szacunku (bo z jakiego powodu mam Was szanowac oraz Wasze zdanie?) . I dlatego Wasze teksty mi są obojętne-czytam bo czytam, pisze to, co pisze dla rozrywki:)Szanowac -Was nie szanuję:)Po prostu Wy i Wasze zdania sa mi obojętne emocjonalnie:)rnMoja zaś dla Was rada: poczytać, cofnąc się w siebie, zaglądnąc, przeanalizować i popracować nad sobą i swoimi problemami:) Milego wieczoru:)
2019-01-21 21:03
czasownik1 rymy częstochowskie
2019-01-22 11:50
justsomebody10 Nieprawda, wcale nie są Ci obojętne emocjonalnie nasze wypowiedzi. Gdyby były, to nie odpowiadałabyś nawet na nie, bo po co starać się udowodnić swoją motywację komuś, na czyjej opinii Ci w ogóle nie zależy Podkreślanie na każdym kroku, że Ci nie zależy, że to zabawa, tylko o tym świadczy. A jeszcze bardziej świadczy o tym tworzenie kolejnych loginów osób, które Cię popierają i dziwnym zbiegiem okoliczności zostały utworzone w ciągu ostatnich 2 miesięcy i zabierają głos tylko w Twojej sprawie… Zapętliłaś się trochę Myślałaś, że Twoja krytyka autorki tysiąca ogłoszeń zrobi z Ciebie gwiazdę forum? Skorzystaj ze swojej rady: poczytać, cofnąć się w siebie, zaglądnąć, przeanalizować i popracować nad sobą i swoimi problemami. Przeczytaj jeszcze raz te książki psychologiczne, o których chyba wcześniej pisałaś, bo nie widać, żebyś z nich skorzystała. Pisanie tych bzdur i tworzenie kolejnych popierających siebie loginów jest dziecinne, mało dojrzałe. A jeśli faktycznie robisz to tylko dla rozrywki, to współczuję, że nie masz w życiu prawdziwych pasji i zainteresowań, skoro takie zachowanie Cię bawi.
2019-01-22 14:44
MamKotaDejmosa Rymy częstochowskie, a kot (Dejmos) z miasta Łodzi pochodzi!
2019-01-22 21:41
bajkaa40torunsk justsomebody10, rnPrawda, nieprawda, prawda, nieprawda. Tylko takie słowa znacie? Bez faktów, bez konkretów? Same ogólniki? Same przypuszczenia, opinie, itd.?Typowe dla wielu kobiet z KK i nie tylko, sama jesteś tego przykladem. I znów typowo po pisowsku krytyka/zarzuty w postaci: "tak myślę, tak mi się wydaje" i snujesz przypuszczenia, bajki.Przykład? Proszę.Piszesz, że tworze nicki. A skąd wiesz? Konkret? Bo ja wiem, i chyba lepiej od Ciebie wiem, że ze sobą nie piszę. Nie tworzę- oprócz trzech moich nickow do tej pory, do których wcześniej się przyznałam. (bo czemu nie?): Jan Brechta dla celów wierszyka (z góry zapowiadam, że jak będzie Tuwim czy Konopnicka, to stworze do mego wierszyka podobny nick. I zzieleniala, tez w celu wpisu adresowanego do zielonkawej (bajkaa40). Poza tym to wszystko. Otrzymalam wiele maili z poparciem mojej akcji (czy kilkanaście to wiele?) Dla mnie jasne, że to panie stąd, bo pisały, że od dawna miały dośc tego jednego ogłoszenia i niektóre (jak pisały) przymierzały się by coś z tym zrobić, a skoro ja zrobiłam, to nie muszą. Dla mnie jasne, że panie obecne tu od lat zalozyly chwilowe nicki, by nie pisać ze swojego znanego, nie podkladać się nikomu, np. takiej somebody10 czy Mamkota Dejmosa, nie burzyć swojego obrazu stworzonego dla zaistnienia na blogach KK. Proste jak drut? Dla somebody10 nie? To do szkoly lub na terapię;) Nauczyć się argumentowania, a nie po dziecinnemu : robisz to, robisz tamto, współczuję ci, bo...(wymysly i opinia tylko) itd., jesteś taka, jesteś owaka:)Bo tak nie podaje się krytycznej informacji zwrotnej, nie uzywa się ogólników jak Ty to robisz (poczytaj, postudiuj, nie podam Ci na tacy, moja miła, do roboty się weź:))rnTak, piszę, i będe pisać/odpisywać/komentować, bo lubię prostować pokrzywione teksty, pokrzywione myślenie i czasem pokrzywione umysły: a nuż się uda?;)Czasem się udaje:))) A tu tak dużo tego pokrzywienia, że głowa może rozboleć;) LUBIĘ!;) przeczytałaś?;) Do miłego;)
2019-01-23 15:55
Mikasa lubię to! ;)
2019-03-23 21:45
Mikasa Świetny wiersz. Naprawdę mi się spodobał :)
2019-03-23 21:45
MamKotaDejmosa KIEDY UCIEKASZ

Kiedy uciekasz
Uciekaj do siebie
Nie szukaj obcych domów
Obcych słów, talizmanów
Nie ochroną od demonów
Które są Twoje...
Jesienny promień słońca
Tylko we dwie na dzikiej plaży
Wszystko to w sobie odnajdziesz
Wszystko, co tylko wymarzysz...
Wracaj do siebie
Tam, gdzie najgorsze piekło
Przenika się z niebem
Tam będziesz Bogiem
I Objawieniem
Tam pomyślisz
Przetrwam - nie zginę...
Nie bój się ciemnych myśli pokoi
Strach swój oswajaj
Nie pędź, powoli
Czas wszystko zmieni
Dostrzeżesz
Cienką smugę promieni
Która prowadzi do okna:
Za nim dwie kule światła
Biegną jedna za drugą
Wiosenne kwiaty wiśni
Plotą warkocz z jesienną szarugą
Płyną dni na spotkanie dniom
Słyszysz to?
Lubię, lubię mój dom
I tak się stanie
Kiedy uciekasz
Uciekaj do siebie...
 KOMENTARZE (2) 
frick lubię to! ;)
2019-01-12 12:59
Alias_Grace lubię to! ;)
2019-01-13 20:50
MamKotaDejmosa DO SIEGO ROKU

Koniec grudnia to nie tylko czas na rozmyślania o tym co było, o mijającym roku i o nas samych, to także czas na noworoczne postanowienia. Niestety dotrzymywać ich potrafi tylko Chuck Norris :(, mnie się nigdy nie udawało, ale ten rok jest dla mnie wyjątkowy... Wiem, że potrafię, uda mi się, nie ugnę się i dotrzymam danego sobie słowa. To tylko kwestia odpowiedniego podejścia do tematu. Dziś usiadłam, pomyślałam i wyznaczyłam sobie cel odpowiedni do mojej silnej woli i zainteresowań: kupię sobie nową, zajefajną bluzkę...
Dla Was wszystkich życzenia, aby i Wam udało się dotrzymać noworocznych postanowień....
PETERDA *** PETARDA *** PETARDA
 KOMENTARZE (1) 
frick lubię to! ;)
2019-01-12 13:00
MamKotaDejmosa Przepis na udane Święta

Dwie miarki DOBROCI, jedna garść RADOŚCI, kilka długich zimowych spacerów, szczypta ŻYCZLIWOŚCI, odrobina ZADUMY, wszystko na końcu podlewamy szczodrą dawką MIŁOŚCI i gotowe! Wszystkim Wam życzę właśnie takich Świąt.
 KOMENTARZE (3) 
aniszm Wszelkiego spełnienia właścicielko Dejmosa.
2018-12-23 07:59
Marze8 lubię to! ;)
2018-12-25 10:19
Nejomi80 lubię to! ;)
2018-12-25 23:00
MamKotaDejmosa KILKA SŁÓW O ROBIN HOODZIE
W ciemnym lesie, na małej polanie gromada zielonych ludzi. To Robin Hood i jego wesoła drużyna.
Robin Hood siedzi pod dębem i czyta książkę pt "Życie i śmierć Mahatmy Gandhiego". Nagle zrywa się i mówi do swoich kompanów: W walce o lepszy los biedoty od dziś zastosujemy bierny opór. Zarządzam głodówkę, która będzie trwać dopóty, dopóki Szeryf Nottingamu nie zmieni swojego postępowania.
P. S. W niedługim czasie wszyscy umarli.
 KOMENTARZE (3) 
Alias_Grace lubię to! ;)
2018-12-18 15:43
milordi Cóż,Robin Hood bo mało jadł...
2018-12-19 19:55
czekajacn lubię to! ;)
2019-01-12 23:12

Witaj, Zaloguj się

MamKotaDejmosa w portalu

Archiwum BLOGA

Ostatnio komentowane:

erotyka Fitness intymny kobiet
Mona99 filmvod.pl - rn----------------------rnTo Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online!rnZnajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Legiony 2019 rnrnSetki... opinia dodana 2020-02-22 20:18:29
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Lesbos - Lis Renata
\"Lesbos\" Renaty Lis to dla mnie brakująca podstawa, kanon myśli lesbijskiej w kulturze polskiej....

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020