just_try1988 - blog - Czerwiec 2016

just_try1988 Noc spedzona na przemyśleniach i oto co mi wyszło: śmiać się czy płakać nad ludzką naiwnością i otaczających nas kłamstw i strachem.
Pierwsza miłość jej się nigdy nie zapomina ona zawszę bedzię w naszym sercu, myśli i duszy. Ale czemu być z kimś kto zdradza, kłamie manipuluję i dręczy cię emocjonalnie i psychicznie? Niektórzy tego potrzebują inni traktują jak narkotyk ja jak niemoralną nawet dla mnie propozycję.
Jeśli dalej kochasz kogoś pamietaj nie obiecuj nic drugiej osobie bo wtedy kłamiesz i kłamstwo rodzi inne kłamstwa którymi karmisz innych. Pamiętaj bądź zawsze odważna w stosunku do siebie jak i do innych, nawet najgorsza prawda napisana lub wypowiedziana jest lepsza niż ukratkowe milczenie. Dwa tygodnie tyle wystarczyło abym przekonała się co to znaczy definicja kłamstwa i strachu. Ale nie żałuje, dlaczego? Nie wiem tak już jestem dziwnie skonstruowana. Ze spokojem pisząc mogę stwierdzić, że nie mam żalu i rozumiem. Ale nie rozumiem agresji i kłamstw. Jestem dorosłą kobietą i mam nadzieję, że odnalazłaś tą osobę, która da ci szczęście na jakie zasługuje każdy z nas. Miłość może i nie wybiera i jest ślepa ale na pewno nie powinna ranić.

M.K.
 KOMENTARZE (2) 
nieznajoma1983 Zgadzam się ze wszystkim co napisałaś
2016-06-13 03:14
anna27 lubię to! ;)
2016-06-13 15:02
just_try1988 Czas orzekł jak oddychać, emocje zostały wpisane w zachwyt
Pamięć została pojmana na lata.
Choć odległość leży między nami
Zaniosłam pochodnię by oświetlić ciemności
Chcąc zatracić się w chwili świecącej pomarańczowym ogniem.
Kiedy odwróconą twarzą wydawało mi się , że chcesz odpowiedzieć na wszystkie moje pytania
Wtedy zadałam sobie ja pytanie
Gdzie to wszystko poszło źle?
Dokonując plany

W ostatnich godzinach wieczornych
Gdy leżałem, słyszałam, szepczące ostrzeżenie
Ale potem zgubiłyśmy się znowu w naszej miłości.
Dokonuje dalej plany

Gdzie to wszystko poszło źle
Czy naprawdę każdy punkt naszej rozmowy musi być coraz gorszy?
Już nie planuje przestaje żyć jednoosobowym marzeniem.

Ale serce nadal chce się zatracić
Wciąż zatracać
planować to co planowałam ale z Tobą
Gdzie ciebie już nie ma...

M.K.
 KOMENTARZE (0) 
just_try1988 Moralna siła prawdziwej miłości leży w pragnieniu szczęścia, czyli dobra dla drugiej osoby – to zmusza do nieustannego wysiłku i każe nawet złym osobom szukać dobra. Miłość jest czymś, co pozwala na wyzbycie się egoizmu, pozwala na oddanie się z miłości drugiej osobie. Miłość wzajemna dwóch osób nie może się narodzić inaczej, jak tylko poprzez pewną ofiarę i zaparcie się samego siebie.

M.K.
 KOMENTARZE (2) 
cancona lubię to! ;)
2016-06-03 22:33
redc lubię to! ;)
2016-07-13 09:45
just_try1988 Gdy się zakochamy, z reguły tracimy zdrowy rozsądek. Jest taka chwila, że nic do nas nie dociera, żyjemy w innym świecie. Potem przychodzi czas, kiedy zaczynamy inaczej patrzeć na naszą miłość. Zastanawiamy się nad przyszłością, spokojnie myślimy o tym, co jest jeszcze wokół nas. Nie znaczy to, że przestajemy kochać, tylko myślimy już bardziej racjonalnie.

Czasami miłość przesłania nam cały świat. Wszystko, co było ważne, już takie nie jest. Wszystkie zasady, jakimi człowiek kierował się w życiu, nagle przestają mieć znaczenie. Dla miłości ludzie są wstanie poświęcić wiele, jeśli nie wszystko. Niekiedy nie potrafimy dostrzec, jaka tak naprawdę jest druga osoba. Osoba, którą pokochaliśmy, z którą chcemy spędzić resztę życia. Jeśli nasza druga połówka okazuje się inna, niż myśleliśmy, nie potrafimy w to uwierzyć.

Chcąc zdobyć drugą osobę, jesteśmy w stanie się poświęcić. Stwarzamy obraz siebie, jakiego nigdy nie widzieliśmy, stajemy się kimś innym. Pewne sygnały, mówiące o tym, że coś tu nie gra ignorujemy, odsuwamy byle jak najdalej, żeby nasza bajka, w jakiej żyjemy nie skończyła się, żeby czar nie prysł. Nie chcemy poznać prawdy o osobie, którą pokochaliśmy. Wolimy zamknąć oczy i nie widzieć, że nasza druga połówka nie jest taka, jaką dała się poznać. Zamknąć uszy i nie słyszeć głosów, które podpowiadają: zastanów się jeszcze, bo to poważna decyzja…

„Kochać kogoś, znaczy widzieć w nim cuda, dla innych niedostrzegalne”. Granice wyznaczane stereotypami wieku, pochodzenia lub rasy nie powinny istnieć. Milość nie wybiera i inne osoby trzecie też nie powinny w tym uczestniczyć.

Jeśli kogoś kochasz pamiętaj, że raz wypowiedziane słowo do kogoś drugiego nabiera mocy, którą później jak z ingnorujesz to ranisz. Jeśli kochasz dziel się wszystkim uczuciami, rozterkami, problemami i szczęściem wtedy uczucie wróci ze zdwojoną siłą.

M.K.
 KOMENTARZE (5) 
nieznajoma1983 lubię to! ;)
2016-06-02 15:47
Anusiakkk lubię to! ;)
2016-06-02 15:57
anntonina_ lubię to! ;)
2016-06-02 19:36
anna27 lubię to! ;)
2016-06-02 22:33
kwadracik lubię to! ;)
2017-04-07 07:33

Witaj, Zaloguj się

just_try1988 w portalu

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2022