Islandia czy Norwegia ? Natura. freeberde - blog

freeberde Islandia czy Norwegia ?

Natura czy Architektura ?

To jest pytanie, które sobie zadaję teraz. Ze względu na to, że ja nie jestem turystą - tylko jadę do Wybranego Miejsca z całym moim dobytkiem, z myślami osiedlenia się tam na zawsze - pytanie to ma większy ciężar. Bo ja przecież całe życie szukam Swojego Miejsca.

Islandia ma Oszałamiającą Naturę. Tam wiem, że doświadczę wielu Ekstaz. Bo ja kocham takie Puste Księżycowe Przestrzenie. Ale Islandia nie ma Wyższej Cywilizacji. Nawet stolica tego kraju wygląda jak prowincjonalne miasteczko. Będę czuć się tam jak na wsi. Wiem, że będzie mi to przeszkadzać. Będę tęsknić do Architektury Wielkomiejskiej. Do Miasta.

Norwegia ma Góry. Fiordy. Wielką Wodę. Ale ja nie doznam Ekstazy z Naturą w Norwegii. A bo zeszłam całe Tatry, byłam w Alpach, Pirenejach, na Kaukazie. Kilka razy płynęłam statkiem przez Ocean. Wiem, że pejzaże w Norwegii nie będą dla mnie Nad-Zwyczajne. Jednak Norwegia ma Cywilizacje. W Oslo jest Architektura.

Mam coraz mniej czasu, dlatego decyzje są coraz trudniejsze.

Islandia czy Norwegia ?
2020-01-21 22:11 · dodaj komentarz
 KOMENTARZE (12) 
wojtek a co z usa?
2020-01-21 22:24
freeberde Polecisz ze mną wojtek do usa ? Mam za dużo doświadczeń, strachu i wyobraźni, żeby Sama wyprowadzić się na Inny Kontynent. W Europie też doświadczyłam kilka razy zagrożeń mojego życia, ale po Europie poruszam się jak Ryba w Wodzie :) Znam miejsca, zasady, umiałam zorganizować ochronę , umiałam uciec. A na innym kontynencie - sama zginę. Gdybym była z kimś - to uderzałabym w USA lub Japonię. Do dogadania z Osobą Ukochaną :)
2020-01-21 22:52
buzi_zabci Islandia to nie pustynia. Wez se koserwy bo nie stac cie będzie na bulke.
2020-01-21 23:29
Ala44 Islandia ... i Natura ... Trzymam Kciuki i Pozdrawiam Cię ***
2020-01-22 00:49
FilippaEilhart Islandia, a po pol roku Norwegia ;)
2020-01-22 17:16
freeberde Te zimne, skandynawskie kraje są od lat w rankingach najszczęśliwszych krajów świata. A zasadą ich szczęścia jest: NIE WYRÓŻNIANIE SIĘ. Tam wyróżnianie się traktowane jest jako: wywyższanie się. I znalazłam kontrapunkt, którego szukałam. To bardzo ciekawe. Ale po przestudiowaniu filozofii życia w tych krajach zrozumiałam, że zupełnie tam się nie nadaję. Ja lubię różnorodność, wyraźne indywidualności i kocham się zachwycać. I też często śmieję się z siebie i też jak widzę kogoś śmiesznego to też się śmieję, nie no ja tam zupełnie będę nie na miejscu..Hmm..Oto Prawo Jante, które nieformalnie obowiązuje w krajach skandynawskich: 1. Nie sądź, że jesteś kimś wyjątkowym.2. Nie sądź, że nam dorównujesz.3. Nie sądź, że jesteś mądrzejszy od nas.4. Nie sądź, że jesteś lepszy od nas.5. Nie sądź, że wiesz więcej niż my.6. Nie sądź, że jesteś czymś więcej niż my.7. Nie sądź, że jesteś w czymś dobry.8. Nie masz prawa śmiać się z nas.9. Nie sądź, że komukolwiek będzie na tobie zależało.10. Nie sądź, że możesz nas czegoś nauczyć. 11. Nie sądź, że jest coś, czego o tobie nie wiemy.
2020-01-23 00:52
nadiaaaa 3 miesiące spędziłam w Danii i chyba w życiu nigdzie nie miałam większej depresji niż tam. Zresztą sam fakt, że w tamtejszych rejonach jest legalna zoofilia już świadczy o tym ,że z tymi ludźmi jest coś nie tak..ich stosunek do pedofilii tez pozostawia wiele do życzenia. Już nie wspomnę o nekrofili i kazirodzctwie które chcieli zalegalizować np w Szwecji. To nie są zdrowi ludzie na umyśle tylko zapatrzeni w siebie egocentrycy i pragną wolności na każdej płaszczyźnie dlatego najlepiej jak każdy jest tam równy,wtedy nikt się do niczego nie przy*ierdoli i hulaj dusza za pozornym poukładaniem.
2020-01-23 04:53
nadiaaaa To tak jak z ich architekturą z zewnątrz wszystko wydaje się takie ciekawe,nowoczesne,pomysłowe a w środku u wszystkich sama biel jak w szpitalu dla obłąkanych.
2020-01-23 05:15
nadiaaaa Ja już bym wolała zamieszkać w Afryce pod namiotem 😃
2020-01-23 05:29
freeberde Zastrzeliłaś mnie tymi "białymi ścianami dla obłąkanych” hahaha No to już wszystkim wiadomo jaki mam zawsze kolor ścian w całym mieszkaniu, łącznie z łazienką i kuchnią :) No bo ja każdy centymetr ściany wykorzystuję na jakiś obrazek lub tekst, żyję w obrazach i w tekstach, moje ściany muszą być białe :) Kiedyś miałam czarne, to jedyna kontr-opcja. Jeśli ktoś nie lubi sztuki, nie chce w domu mieć obrazów - to wtedy rzeczywiście sama ściana może być takim kolorowym obrazem:)
2020-01-23 13:24
nadiaaaa Bzdura:) jeśli ktoś lubi sztukę to potrafi wszystko ze sobą połączyć i nie potrzebuje do tego białego tła:)
2020-01-23 14:31
nadiaaaa Sztuką jest wypracować spójność w chaosie:) to już zaawansowana sztuka
2020-01-23 14:35

Witaj, Zaloguj się

freeberde w portalu

Ostatnio komentowane:

80kobiet Krystyna Janda
ama Przed Wajdą grała u Bardiniego w teatrze tv. Bardini zaangażował Jandę studentkę trzeciego roku szkoły teatralnej i w ciąży, do roli Maszy we wspaniałych, telewizyjnych Trzech siostrach... opinia dodana 2020-05-09 03:00:02
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Lesbos - Lis Renata
\"Lesbos\" Renaty Lis to dla mnie brakująca podstawa, kanon myśli lesbijskiej w kulturze polskiej....
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020