Kobieta pieści kobietę

Homoerotyczne przygody są doświadczeniem wielu kobiet i niekoniecznie wynikają z głębokich lesbijskich skłonności. Kiedy odkrywamy w sobie podobne pragnienia, nie uciekajmy od nich z lękiem. Potraktujmy to jako drogę do siebie - mówi terapeutka Olga Haller w rozmowie z Tomaszem Jastrunem

– Zaskakująco wiele kobiet godzi się na jakąś formę erotyki z inną kobietą. Kobiety nie wypierają takich myśli, jak to zwykle robią mężczyźni. Oni, im bardziej tłumią podobne skłonności, tym mocniej potem potępiają pederastię.
– W moim najbliższym środowisku rodzinnym i towarzyskim właściwie nie znałam osób otwarcie homoseksualnych. Temat seksu kobiety z kobietą nie pojawiał się w rozmowach, jakby go nie było. Ale w okresie nastoletnim marzyłyśmy z przyjaciółkami, że zamieszkamy razem, zamiast wychodzić za mąż, były też platoniczne miłości. Pamiętam, miałam 16 lat, na obozie w innej paczce była dziewczyna – pełna wdzięku, zgrabna, roześmiana nastolatka. Byłam nią zauroczona, uwielbiałam na nią patrzeć, otwarcie o tym mówiłam, z przyjaciółkami żartowałyśmy, donosiły mi, kiedy przychodziła na dyskoteki. Było to ekscytujące, ale niepoparte żadnymi konkretnymi działaniami, a nawet marzeniami o seksie. Homoseksualizm był wtedy dla nas jak bajka o żelaznym wilku – więc można było swobodnie sobie poigrać, bez obaw, że naprawdę się zjawi. Ale gdyby działo się to w dzisiejszych czasach? Większy dostęp, większy wybór oznacza większe możliwości, ale i więcej niebezpieczeństw.
– Na potrzeby tej rozmowy zrobiliśmy małe badanie e-mailowe wśród znajomych kobiet. Pytaliśmy, czy miały jakieś doświadczenia tego typu. Ich odpowiedzi mogą wydawać się szokujące – pokazują, że w naszym inteligenckim środowisku powszechne są przygody lesbijskie. Większość kobiet pozwala sobie na igraszki z innymi kobietami z ciekawości, dla żartu czy wygłupu, ale zwykle bywa to podszyte czymś poważnym. Nie ma też wątpliwości, że wbrew powszechnej opinii to nie mężczyźni mają przewagę w nietypowym seksie, ale właśnie kobiety.

– Może kobietom łatwiej dzielić się swoimi przeżyciami dzisiaj, kiedy coraz swobodniej rozmawiamy na różne tematy. To jednak dowód nie jakiejś przewagi nad mężczyznami, raczej tego, że kobieca seksualność jest znacznie bardziej różnorodna i bujna, niż sądzimy. Myśli o seksie z inną kobietą, erotyczne fascynacje, eksperymenty zdarzają się częściej, niż przypuszczamy, również kobietom o heteroseksualnej orientacji.
– Zacytujmy pierwszą z brzegu relację: „Przyszła do mnie w nocy do sypialni i zaczęła mnie całować. Za ścianą spał jej mąż. Całowała mnie i pieściła, a ja się nie broniłam, bo tak naprawdę było to przyjemne”. Inna dziewczyna zwierza się: „Próbowałam i całować, i dotykać kilku kobiet. Nie z powodu fascynacji, bardziej dla eksperymentu. Jeśli miałabym te eksperymenty powtarzać, to dlatego, że kobieta kobietę bardziej rozumie, dlatego więcej dotyka i bardziej czule całuje...”. Istotną zachętą jest chyba to, że takie zbliżenie nie zagraża fizycznie i nie grozi ciążą.
– I łatwiej pozwolić sobie na swobodę seksu dla przyjemności, zabawy, ekscytacji – bez oczekiwań, lęku przed wykorzystaniem czy jednostronnym zaangażowaniem. I bez tego wzdychania, tęsknot i obaw przed odrzuceniem, co dla wielu kobiet jest nieodłącznie związane z pójściem do łóżka z mężczyzną. Myślę, że wciąż wiele kobiet tęskni za prawdziwą swobodą w seksie – nie rozwiązłością czy wyuzdaniem, ale właśnie swobodą w okazywaniu swoich potrzeb, z ufnością, że będą one uznane i zaspokojone.
– Kobiety mają dosyć egoizmu mężczyzn w łóżku. Wiele z nich cierpi, bo nie może znaleźć sobie odpowiedniego partnera. A samotność również może pchać kobietę w ramiona innej kobiety.
– Potrzebujemy czułości, pieszczot, czasu i cierpliwości, a nasi mężczyźni, uwięzieni w wizerunku macho, często nie potrafią na to odpowiedzieć. Co gorsza, nawet gdy potrafią, kiedy są czuli i cierpliwi, bywa, że nie umiemy się tym cieszyć. Wydają nam się niemęscy, więc pożądanie opada. Przyjęcie tego od kobiety nie wywołuje dysonansu. – Kobiety o głębokich skłonnościach lesbijskich to już osobna grupa – ta jednak wydaje się najmniejsza. I nie mieliśmy tu żadnych relacji.
– Nic dziwnego, wedle naukowych badań to tylko lub aż około 3 proc. populacji. Skłonności lesbijskie mogą objawić się wcześnie albo dopiero w dorosłym życiu, kiedy kobieta ma więcej siły, aby dopuścić do głosu swoje prawdziwe pragnienia. To ważne, żebyśmy mogły swobodnie eksplorować swą seksualność. Jeśli odkrywamy siebie jako osobę zdecydowanie homoseksualną, ważne, by mieć pewność, że jest dla nas miejsce w świecie, że nie musimy się ukrywać i udawać.
Długo patrzyłam na seks między kobietami przez pryzmat pornograficznych zdjęć i filmów, w których jest on po to, by podniecać mężczyzn. Pieszczoty kobiet są tam takie same jak w seksie hetero – najczęściej z zastępującymi członek zabawkami, tak jakby druga kobieta zastępowała mężczyznę! Przyjmowałam to z tolerancją, że tak można, ale bez zrozumienia istoty rzeczy. (…)

Więcej w Zwierciadle 10/2008
Data publikacji w portalu: 2008-10-12
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 4 /głosów: 1
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

zawirowanie2008-10-12 13:41
W seksie lesbijskim żadna z kobiet nie"naśladuje " mężczyznę. Nie ma tam na niego miejsca. Autonomia Kobiecości.

Fiffi2008-10-13 21:07
Faktem jest, że wiele kobiet lesbijek w jakiś sposób upodabniają się do mężczyzn po przez styl ubioru czy zachowanie, ale jedną cechą męską jest dżentelmeństwo i kobiety również są uprzejme pod tym względem. Bardzo dobry jest ten reportaż. Oddaje rzeczywistość dnia dzisiejszego, o tym jak kobiety eksperymentują i czasami nie wiadomo, kto jest kim. To lekko chore(bez obrazy), bo kobiety lesbijki naprawde chcą wiązać się z drugą kobietą, a taka która szuka wrażeń bardzo to uniemożliwiaja.

contessa_792008-10-19 14:48
ja ,jako dziewczynka piescilam sie z kolezanką -rówieśniczką.bylo zajebiście.mój facet o tym wie i mówi,że facetów podniecają kochające sie kobiety.a ja sądze wogóle ,że wszyscy jesteśmy "bi" i tylko warunki życia ,przyzwolenie grupy spolecznej,w ktorej zyjemy od dziecka,albo nas hamują,albo pozwalają życ po swojemu.

ava402008-10-23 09:58
Nie zgodzę się z tobą, contesso. Jedni są hetero, inni bi, a jeszcze inni homo.

mixser2008-10-24 08:09
contesso nic do wolnej woli nie ma grupa społeczna .Na uczucia nie ma granic ani zaborów.Zgadzam sie z Tobą ava.

szakirka2010-05-09 20:17
Mam 16 lat i jakoś związku ze swoją dziewczyną nie uważam za młodzieńczą przygode. Chodź kiedyś zdecydowanie trudniej było żyć w związkach homoseksualnych, teraz i tak w Polsce jest duże zacofanie tolerancji wobec innych grup.

contessa_792010-07-16 18:41
myślicie,że nie wiem na jakiej stronie piszę? nie chciałam nikogo obrazić.wtedy myślałam ,że wszyscy jesteśmy bi.teraz myślę,że orientacje wymyślił patriarchat.czemu? a temu ,że tysiące lat uczono kobiety i mężczyzn,że muszą ze sobą współżyć.kiedyś,kiedy na Ziemi nie było płci męskiej,występowało samozapłodnienie ,bodźce seksualne nie były powiązane z samcami.moje przeżycia były normalne i gdyby mi głowy nie ładowano obyczajowością kościelną ,która otaczała każdego chyba ,to może bym już wtedy wiedziała,że dalej bodźce są przecież niezależne płci.nie muszę tego chyba nikomu mówić.zapłodnienie ? ciąża? jest bank nasienia.ci ,którzy są bi najlepiej oddają sytuację.bo takie kobiety,wtedy kiedy chcą żyć w prawdziwym związku-żyją z kobietą,a kiedy chcą mieć dziecko ,ciągnie je do samca.i chyba tyle.i właśnie to ,że dziecięca przygoda była dla mnie zajebista,a w dorosłym życiu reaguję na partnera w owulacji,też dowodzi mojej tezy. nie żryjmy się ,bo i tak wszyscy mamy rację i naprawdę jako ludzie jesteśmy wszyscy dziećmi Bogini,Która nas wszystkich poczęła.więc i tak się wszystko zaczęło od kobiety.a faceci to ŻEBRA EWY.... :-)

triplemint2012-02-21 16:57
Dziwne, bo ja mnie nie reagują na samca czy mam owulację czy nie mam, czy wypiję litr whiskey czy nie. Musiałby mnie tak owy wziąć siłą. I co Twoim zdaniem contessa tez jestem bi? Choć prędzej zwymiotuję niż dam sie dotknąć facetowi? A może postawisz mi tu tezę o wypieraniu tego pragnienia ze świadomości?


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

zoo
  NAPISZ ARTYKUŁ  

Jeśli wiesz, jak budować bliskość i więź w związku, jak dbać o siebie wzajemnie - napisz. Obojętnie, jakiego obszaru będzie to dotyczyło: seksu, medycyny, psychologii czy po prostu jakiejś życiowej sytuacji.


NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!


Ostatnio komentowane:

news Donald Trump nie chce finansowania organizacji promujących aborcję za granicą
justsomebody10 Posługiwanie się przykładem N. Vujicica nie ma, moim zdaniem, większego sensu, bo to jest wyjątek na tle setek tysięcy niepełnosprawnych. Od dzieciństwa był otoczony opieką, wsparciem,... opinia dodana 2017-02-11 13:52:24
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Lesbos Najlepsze opowiadania erotyczne - Warnock Kathleen
Ciekawe opowiadania :) wciągające ! polecam.\r\n\r\nPS. Odsprzedam za pare groszy . Więcej info na @.

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2017