Czy dieta musi być wyzwaniem?

Nawyki żywieniowe człowieka decydują o tym, jak wygląda, jakie przeważnie ma samopoczucie i jak zachowuje się w towarzystwie. To, jakie pokarmy zostaną przyjęte, decyduje o późniejszej poprawnej lub złej pracy organizmu, przekładającej się na zły nastrój, dyskomfort a nawet poczucie bólu brzucha i innych narządów wewnętrznych. Zmieniając swoje nawyki żywieniowe, czyli przechodząc na dietę, człowiek zazwyczaj przyjmuje to jako formę wyzwania – żeby wygrać, muszę walczyć. W rzeczywistości skuteczne odchudzanie polega na czymś innym. Aby zabiegi te miały w ogóle jakiś sens i przyniosły rzeczywiste efekty, trzeba dietę w pewien sposób zaakceptować, a nawet polubić.

Odchudzasz się? Jedz nadal to, co lubiszZazwyczaj podczas rozważania, jak szybko schudnąć, ludzie przyjmują do wiadomości, że niezbędne będzie pozbycie się wszystkiego, co dobre z codziennego jadłospisu. Brak słodyczy, mięsa czy serów homogenizowanych. Sprawa w rzeczywistości wygląda znacznie inaczej. Skuteczne odchudzanie można realizować nie tyle przez eliminację, co zastępowanie wielbionych smakołyków produktami alternatywnymi. Chodzi tutaj o stosowanie jedzenia o podobnym smaku, wyglądzie, a nawet konsystencji, które jednak jest o wiele mniej kaloryczne, a bardziej energetyczne, czyli wyposażone w węglowodany, białka i składniki odżywcze. Co więcej, nie wymaga to zbyt wielkiej fatygi – produkty zastępcze dostępne są w każdym sklepie spożywczym, tyle tylko, że na co dzień nie zwraca się na nie zbyt dużej uwagi.

Stosowanie alternatywnych produktów spożywczych


"szybkie
Aby więc nadal jeść smacznie, lecz jednocześnie zdrowo, wystarczy zastąpić towary niezdrowe na te bardziej pożyteczne – jak to przekłada się na praktykę? Otóż jeśli ktoś przykładowo jest wielbicielem serków homogenizowanych, co zdarza się bardzo często, to wie, że produkty te – choć bogate w witaminy – niestety zawierają wiele substancji słodzących i są niezwykle kaloryczne. Odchudzanie w tej kwestii przewiduje jedzenie alternatywnych jogurtów naturalnych, które również dostępne są w wielu smakach. Zdrowsze, ale równie smaczne. Zamiast ryb można przyjmować wieloskładnikowe sałatki z dodatkiem rybnym, a kolorowe soki wystarczy rozcieńczyć wodą mineralną – resztę swojej diety należy zreformować analogicznie, aby odchudzanie było przyjemne oraz skuteczne.
edith89
Data publikacji w portalu: 2013-03-18
Podoba Ci się artykuł? Możesz go skomentować, ocenić lub umieścić link na swoich stronach:
Aktualna ocena: ocena: 0 /głosów:
Zaloguj się, aby zagłosować!
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  


Dopisywanie opini, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

zoo
  NAPISZ ARTYKUŁ  

Jeśli wiesz, jak budować bliskość i więź w związku, jak dbać o siebie wzajemnie - napisz. Obojętnie, jakiego obszaru będzie to dotyczyło: seksu, medycyny, psychologii czy po prostu jakiejś życiowej sytuacji.


NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!


Ostatnio komentowane:

news Donald Trump nie chce finansowania organizacji promujących aborcję za granicą
justsomebody10 Posługiwanie się przykładem N. Vujicica nie ma, moim zdaniem, większego sensu, bo to jest wyjątek na tle setek tysięcy niepełnosprawnych. Od dzieciństwa był otoczony opieką, wsparciem,... opinia dodana 2017-02-11 13:52:24
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Lesbos Najlepsze opowiadania erotyczne - Warnock Kathleen
Ciekawe opowiadania :) wciągające ! polecam.\r\n\r\nPS. Odsprzedam za pare groszy . Więcej info na @.

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2017