Manifa 2010

Gazeta.pl Wrocław: O równe płace - wrocławska Manifa 2010

Około 200 osób ruszyło spod Pręgierza podczas corocznej demonstracji broniącej praw kobiet. Tym razem protestują głównie przeciw nierównym płacom więcej »

Gazeta.pl Poznań: Feministki na ulicy żądały parytetów

"Panie pośle Dzikowski, poprzyj parytety! - skandowały poznanianki na sobotniej Manifie więcej »

Głos Wielkopolski: Poznań: Manifa poświęcona parytetom

W sobotę odbyła się piąta Poznańska Manifa. Hasłem przewodnim w tym roku były "Parytety dla mężczyzny i kobiety". W przemarszu wzięło udział około 100 osób. Manifa przeszła ulicami św. Marcin, alejami Marcinkowskiego, Paderewskiego i zakończyła się na Starym Rynku pod Pręgierzem. więcej »

Olsztyn 24: Świętowały protestując

Ponad sto osób płci obojga przemaszerowało dziś (7.08) przez centrum miasta w I Olsztyńskiej Manifie. Manifa zrodziła się 8 marca 2000 roku w Warszawie, kiedy to Porozumienie Kobiet 8 Marca zorganizowało manifestację będącą wyrazem sprzeciwu wobec dyskryminacji kobiet. więcej »

wp.pl: Trójmiasto protestuje: bieda to kobieta!

Ok. 150 osób wzięło udział w Solidarnym Marszu Kobiet zorganizowanym przez Trójmiejską Akcję Kobiecą. Marsz poświęcony ekonomicznemu wykluczeniu kobiet rozpoczął się pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców i przeszedł ulicami Gdańska. więcej »

wp.pl: Wielka Manifa w Warszawie

Ulicami stolicy przeszła XI Wielka Manifa Warszawska. Tegoroczne hasło Manify "Solidarne w kryzysie, solidarne w walce" miało zwrócić uwagę na nierówności ekonomiczne, dyskryminację kobiet w zatrudnieniu i innych dziedzinach życia. Manifestacje organizowane przez środowiska feministyczne z okazji Dnia Kobiet odbywały się także w innych miastach. Przed sejmem na uczestników Manify czekała kilkudziesięcioosobowa kontrmanifestacja - m.in. członkowie Młodzieży Wszechpolskiej. więcej »

Dziennik Bałtycki: Gdańsk. Dość seksizmu, dość kapitalizmu

Zakończył się Solidarny Marsz Kobiet 2010. "Stop wykluczeniu społecznemu", "Dość seksizmu, dość kapitalizmu", "Dłuższy urlop dla tatusia" - te i kilkanaście innych haseł padały podczas sobotniego Solidarnego Marszu Kobiet. W samo południe uczestnicy wyruszyli z placu Solidarności i przeszli głównymi ulicami na plac Kobzdeja. więcej »

interia.pl: Manifa w Krakowie

7 marca na krakowskim Rynku Głównym po raz kolejny odbyła się feministyczna Manifa, która w tym roku obchodzi 10 urodziny. Demonstracja pod krakowskim ratuszem rozpoczęła się kilka minut po godzinie 14. więcej »
.

Manifowy turniej: Kadra wciąż niepokonana!

Po raz kolejny nie udało się nam – Chrząszczykom - pokonać Kadrowiczek w powtórce finału z listopadowego turnieju. Na trzecim, zasłużonym miejscu zaklasyfikował się Smok z Łodzi. więcej »
.

Tak było na Manifie w 100-lecie Dnia Kobiet - rozwiązanie konkursu

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie! Po długich naradach jury postanowiło nagrodzić autorkę zdjęć podpisującą się pseudonimem mela32. Gratulujemy! Zwyciężczynię prosimy o kontakt, podanie adresu, na który wysłać książkę i którą książkę. więcej »
liczba artykułów: 10

Witaj, Zaloguj się

NAPISZ DO NAS

Masz uwagi, zauważyłaś błędy na tej stronie?
A może chciałabyś opublikować swój tekst?
- Napisz do nas!

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

Ostatnio komentowane:

portal Zasady i regulamin blogów
freeberde Chciałabym zrozumieć dlaczego Administratorka Portalu Dla Kobiet nie usuwa mężczyzny, który jest codziennie od dwóch lat na tym portalu. Ten mężczyzna pisze teksty uwłaczające Kobietom,... opinia dodana 2019-12-11 20:52:40
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Seks lesbijski. 101 pozycji - Schell Jude
Warto przeczytać - polecam.
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2019