Manifa 2010

Gazeta.pl Wrocław: O równe płace - wrocławska Manifa 2010

Około 200 osób ruszyło spod Pręgierza podczas corocznej demonstracji broniącej praw kobiet. Tym razem protestują głównie przeciw nierównym płacom więcej »

Gazeta.pl Poznań: Feministki na ulicy żądały parytetów

"Panie pośle Dzikowski, poprzyj parytety! - skandowały poznanianki na sobotniej Manifie więcej »

Głos Wielkopolski: Poznań: Manifa poświęcona parytetom

W sobotę odbyła się piąta Poznańska Manifa. Hasłem przewodnim w tym roku były "Parytety dla mężczyzny i kobiety". W przemarszu wzięło udział około 100 osób. Manifa przeszła ulicami św. Marcin, alejami Marcinkowskiego, Paderewskiego i zakończyła się na Starym Rynku pod Pręgierzem. więcej »

Olsztyn 24: Świętowały protestując

Ponad sto osób płci obojga przemaszerowało dziś (7.08) przez centrum miasta w I Olsztyńskiej Manifie. Manifa zrodziła się 8 marca 2000 roku w Warszawie, kiedy to Porozumienie Kobiet 8 Marca zorganizowało manifestację będącą wyrazem sprzeciwu wobec dyskryminacji kobiet. więcej »

wp.pl: Trójmiasto protestuje: bieda to kobieta!

Ok. 150 osób wzięło udział w Solidarnym Marszu Kobiet zorganizowanym przez Trójmiejską Akcję Kobiecą. Marsz poświęcony ekonomicznemu wykluczeniu kobiet rozpoczął się pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców i przeszedł ulicami Gdańska. więcej »

wp.pl: Wielka Manifa w Warszawie

Ulicami stolicy przeszła XI Wielka Manifa Warszawska. Tegoroczne hasło Manify "Solidarne w kryzysie, solidarne w walce" miało zwrócić uwagę na nierówności ekonomiczne, dyskryminację kobiet w zatrudnieniu i innych dziedzinach życia. Manifestacje organizowane przez środowiska feministyczne z okazji Dnia Kobiet odbywały się także w innych miastach. Przed sejmem na uczestników Manify czekała kilkudziesięcioosobowa kontrmanifestacja - m.in. członkowie Młodzieży Wszechpolskiej. więcej »

Dziennik Bałtycki: Gdańsk. Dość seksizmu, dość kapitalizmu

Zakończył się Solidarny Marsz Kobiet 2010. "Stop wykluczeniu społecznemu", "Dość seksizmu, dość kapitalizmu", "Dłuższy urlop dla tatusia" - te i kilkanaście innych haseł padały podczas sobotniego Solidarnego Marszu Kobiet. W samo południe uczestnicy wyruszyli z placu Solidarności i przeszli głównymi ulicami na plac Kobzdeja. więcej »

interia.pl: Manifa w Krakowie

7 marca na krakowskim Rynku Głównym po raz kolejny odbyła się feministyczna Manifa, która w tym roku obchodzi 10 urodziny. Demonstracja pod krakowskim ratuszem rozpoczęła się kilka minut po godzinie 14. więcej »
.

Manifowy turniej: Kadra wciąż niepokonana!

Po raz kolejny nie udało się nam – Chrząszczykom - pokonać Kadrowiczek w powtórce finału z listopadowego turnieju. Na trzecim, zasłużonym miejscu zaklasyfikował się Smok z Łodzi. więcej »
.

Tak było na Manifie w 100-lecie Dnia Kobiet - rozwiązanie konkursu

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie! Po długich naradach jury postanowiło nagrodzić autorkę zdjęć podpisującą się pseudonimem mela32. Gratulujemy! Zwyciężczynię prosimy o kontakt, podanie adresu, na który wysłać książkę i którą książkę. więcej »
liczba artykułów: 10

Witaj, Zaloguj się

Artykuły zoologiczne na Ceneo

NAPISZ DO NAS

Masz uwagi, zauważyłaś błędy na tej stronie?
A może chciałabyś opublikować swój tekst?
- Napisz do nas!

FACEBOOK

Zapraszamy na nasz profil Facebook
© KOBIETY KOBIETOM 2001-2023