Pułapka z celuloidu ****

Celluloid Closet, Reżyseria: Jeffrey Friedman, Rob Epstein, Produkcja amerykańska, 102 minuty, 1995
Muszę przyznać, że właśnie Pułapka z celuloidu zapoczątkowała moje hobby kolekcjonowania filmów "branżowych", zatem temu filmowi możecie zawdzięczać recenzje w dziale filmów.

Dla miłośniczek "różowego ekranu" jest to absolutnie obowiązkowy film, bowiem opisuje historię naszego istnienia na ekranach kin i telewizji. Oczywiście nie w stylu leksykonu, bo przez to stałby się długi i nudny, za to występuje w nim wiele osób, zarówno G/L jak i het, które opisują swoje wrażenia na temat naszej kinematografii. Są wśród nich dość znane postacie np. Whoopi Goldberg, Susan Sarandon, Tom Hanks, Shirley MacLaine i wielu innych, również homoseksualnych aktorów, reżyserów i producentów opowiadających o tak kultowych filmach jak Niewiniątka, Kabaret, Kolor purpury, Thelma i Louise. Polecam ten film wszystkim zainteresowanym tematem, chociażby dlatego, że znajdziecie w nim kawałki z filmów, które są niezwykle trudne do zlokalizowania i nabycia.
Corky
Data publikacji w portalu: 2003-09-12
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

Trick2009-05-08 20:29
Okreslenie "rozowy ekran" jest myl?ce, sugeruje cos bardzo lozkowego, a tymczasem to 'tylko' tropienie watkow nieheteronormatywnych w hollywoodzkim mainstreamie!


Dopisywanie opinii, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

NAPISZ DO NAS

Masz uwagi, zauważyłaś błędy na tej stronie?
A może chciałabyś opublikować swój tekst?
- Napisz do nas!

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Radość seksu lesbijskiego - Newman Felice
ma może ktoś do sprzedania tą książkę ??

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020