Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
bajemag
Posty: 3
Rejestracja: 1 kwie 2022, o 10:32

Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: bajemag » 15 sie 2022, o 13:14

Niewiarygodne jest to, że większość ogłoszeń tutaj zaczyna się od myślników, jaka na pewno nie możesz być. Nie wróży to najlepiej przyszłej relacji, bo jeśli już na wstępie nie mogę nie chodzić w sukienkach, to w dalszej perspektywie, pewnie wcale nie będę mogła wychodzić. Rozumiem, że kiedy dwie osoby tworzą stabilny związek i zaczynają poważnie myśleć o swojej przyszłości, punkt ciężkości przesuwa się na tworzenie praktycznej strony egzystencji. Sposób, w jaki chcemy żyć, i to, jak wielkie mamy ambicje, zaczynają być bardzo istotnym elementem relacji. Mogą ją scementować lub skruszyć. Jednakże, nie wszystkie pasje i zainteresowania trzeba w związku podzielać. Jeżeli ty uwielbiasz codzienne bieganie, a twój partnerka za tego rodzaju aktywnością nie przepada, nie wymuszaj na niej, by się do ciebie przyłączyła. W związku musimy się czuć dobrze, swobodnie, komfortowo. Jeżeli będziemy zmuszać partnerkę do robienia rzeczy, których nie chce robić, albo ograniczać jej przyzwyczajenia możemy sprawić, że będzie po prostu nieszczęśliwa.
Solidna więź opiera się na wzajemnej akceptacji naszych słabości, wad.

Bifobia ma się też bardzo dobrze= "Paniom bi dziękuję" - Nie ma za co kochana! To nie jest tak, że osoby o orientacji biseksualnej są rozwiązłe. Po pierwsze osoba biseksualna może odczuwać pociąg do osoby swojej płci i innych płci - niekoniecznie tylko dwóch. Po drugie - nie istnieje żaden równy podział na relacje czy pociąg.

Nie jest tak, że osoba biseksualna musi wejść w związki z osobami różnych płci, by wiedzieć, że jest biseksualna. Może tworzyć związki z osobami jednej i tej samej płci, ale wciąż czuć swoją biseksualność. Osoby jednej płci mogą pociągać ją bardziej, niż innej płci. Nie musi być po równo.

Nie jest też tak, że biseksualność znika po tym, gdy osoba stworzy z kimś związek i nagle stanie się homo lub heteroseksualna. Nie, po prostu będzie osobą biseksualną w danym związku. I jak będzie jej z Tobą chujowo, to po prostu odejdzie, bo było chujowo, a nie bo jest bi i jest "taka niezdecydowana". Więc przestańcie się chwalić w ogłoszeniach swoim ograniczonym, stereotypowym myśleniem.
Anetalodz1
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2021, o 08:20

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: Anetalodz1 » 15 sie 2022, o 15:41

Ja osobiście nie rozumiem co złego jest w takich myślnikach. Osoby, które piszą ogłoszenie i podają czego nie chcą to chyba, w dużym skrócie, oszczędzają czas i swój i osoby czytającej ogłoszenie. Ale to być może tylko ja tak widzę.
Dobrego dnia
jucha_22
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 333
Rejestracja: 1 lip 2006, o 00:00

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: jucha_22 » 15 sie 2022, o 17:17

Ja uwielbiam czytać ogłoszenia gdzie panie piszą ze dla nich odległość nie ma znaczenia i może być równie cała Polska, Europa jak i świat. Oczywiście nie podaje swojej lokalizacji ;)
Plus jak ktoś pisze szukam dziewczyny z Polski tylko już nie napisze z jakiej części Polski. Akurat mieszkam w Anglii, jak widze ogłoszenie UK albo Anglia, czytam i nie ma sprecyzowanej która czesc to od razu daruje sobie odpisanie na takie ogłoszenie.
Mayali
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 262
Rejestracja: 24 lut 2022, o 22:43

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: Mayali » 15 sie 2022, o 19:25

Mnie myślniki płoszą.
Jak naczytałam się ogłoszeń z wymaganiami to wydaje mi się, że tych wymagań jest tyle, że ja zawsze gdzieś nie pasuję.
Okres edukacji mam już szczęśliwie dawno za sobą i nigdy nie lubiłam egzaminów. Zwłaszcza ustnych... a tu tyle myślników.
Niestety odległość jest koszmarem, gdy się zakochasz. Nie polecam.
Z mojego regionu jest słownie: pięć ogłoszeń, w tym dwa zdublowane.
a-symetria1996
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 15 sty 2022, o 20:44

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: a-symetria1996 » 16 sie 2022, o 08:15

bajemag pisze:
15 sie 2022, o 13:14
I jak będzie jej z Tobą chujowo, to po prostu odejdzie, bo było chujowo, a nie bo jest bi i jest "taka niezdecydowana".
Może też odejść, bo będzie chciała jednak założyć rodzinę i mieć dzieci, a to z facetem jest w Polsce łatwiejsze.
Nie wszystkie osoby biseksualne odczuwają równie silny pociąg do obu płci, można być na tej skali wychylonym bardziej w którąś ze stron.
Jest wiele kobiet, które właściwie nie wiedzą do końca kim są i jak to w zasadzie z nimi jest. Co widać zresztą po tematach na forum (jeden z ostatnich, który mi utkwił w głowie - fizycznie pociągają mnie mężczyźni, ale jestem w stanie zakochać się tylko w kobiecie). Ja sama jestem taką osobą, okresy zainteresowania jedną płcią przeplatają się wymiennie, i kiedy jestem w fazie homo to faceci są dla mnie zupełnie przezroczyści, co aktualnie trwa już 5 lat, ale czy zawsze tak będzie? Nie wiem, bo bywałam w przeszłości szaleńczo zakochana w mężczyznach i czuję, że to było prawdziwe. Do czego dążę - takie osoby pewnie będą najbardziej skłonne określić się jako bi, choć to u nich dużo bardziej skomplikowane i rozumiem, że dla lesbijki, która niemalże od zawsze wiedziała, że jest homo coś takiego może być przytłaczające, chaotyczne itd.
Generalnie jestem za tym, żeby pozwolić ludziom spotykać się z kim chcą i traktować to jako preferencje po prostu.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: ImaSumak » 16 sie 2022, o 09:05

a-symetria1996 pisze:
16 sie 2022, o 08:15
bajemag pisze:
15 sie 2022, o 13:14
I jak będzie jej z Tobą chujowo, to po prostu odejdzie, bo było chujowo, a nie bo jest bi i jest "taka niezdecydowana".
Może też odejść, bo będzie chciała jednak założyć rodzinę i mieć dzieci, a to z facetem jest w Polsce łatwiejsze.
Nie wszystkie osoby biseksualne odczuwają równie silny pociąg do obu płci, można być na tej skali wychylonym bardziej w którąś ze stron.
Jest wiele kobiet, które właściwie nie wiedzą do końca kim są i jak to w zasadzie z nimi jest. Co widać zresztą po tematach na forum (jeden z ostatnich, który mi utkwił w głowie - fizycznie pociągają mnie mężczyźni, ale jestem w stanie zakochać się tylko w kobiecie). Ja sama jestem taką osobą, okresy zainteresowania jedną płcią przeplatają się wymiennie, i kiedy jestem w fazie homo to faceci są dla mnie zupełnie przezroczyści, co aktualnie trwa już 5 lat, ale czy zawsze tak będzie? Nie wiem, bo bywałam w przeszłości szaleńczo zakochana w mężczyznach i czuję, że to było prawdziwe. Do czego dążę - takie osoby pewnie będą najbardziej skłonne określić się jako bi, choć to u nich dużo bardziej skomplikowane i rozumiem, że dla lesbijki, która niemalże od zawsze wiedziała, że jest homo coś takiego może być przytłaczające, chaotyczne itd.
Generalnie jestem za tym, żeby pozwolić ludziom spotykać się z kim chcą i traktować to jako preferencje po prostu.
Bardzo rzadko na tym forum spotyka się tak mądre i wyważone wypowiedzi. Brawo!
Miłego dnia :)
Lubię kiedy kobieta...
Sympatyczna1974
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 304
Rejestracja: 8 lut 2022, o 08:03

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: Sympatyczna1974 » 16 sie 2022, o 17:59

A mnie zastanawia dlaczego duża większość tych ogłoszeń zawiera zaznaczenie … bądź kobieca, szukam kobiety kobiecej itd. Panią męskim podziękuje. Niektóre kobiety „ męskie” z wyglądu czy sposobu bycia potrafią być bardzo kobiece wewnętrznie i to że kobieta wyglada jak facet nie oznacza ze jest facetem w samej rzeczy.
a-symetria1996
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 15 sty 2022, o 20:44

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: a-symetria1996 » 16 sie 2022, o 18:58

Pewnie, ale istnieje coś takiego jak gusta dotyczące wyglądu, i mamy do tego prawo
a-symetria1996
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 15 sty 2022, o 20:44

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: a-symetria1996 » 16 sie 2022, o 19:02

No i są też kobiety, które szukają tych 'męskich' (z wyglądu)
Sympatyczna1974
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 304
Rejestracja: 8 lut 2022, o 08:03

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: Sympatyczna1974 » 16 sie 2022, o 19:18

No ja nie mówię że nie maja prawa😉każdy ma inny gust i na ten temat się nie dyskutuje ale w tych ogłoszeniach nikły odsetek tych co poszukują męskiej
Clorocs
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 583
Rejestracja: 21 sty 2022, o 13:52

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: Clorocs » 16 sie 2022, o 20:15

Ale dlaczego wypowiadacie się w czyimś imieniu?
Clorocs
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 583
Rejestracja: 21 sty 2022, o 13:52

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: Clorocs » 16 sie 2022, o 20:20

Wybaczcie, ale irytują mnie dywagacje dotyczące tego co, kto miał na myśli i dlaczego. Niech same autorki wypowiedzą się w temacie.
OnaSama3X
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 41
Rejestracja: 27 gru 2011, o 20:36

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: OnaSama3X » 17 sie 2022, o 02:58

a-symetria1996 pisze:
16 sie 2022, o 08:15
bajemag pisze:
15 sie 2022, o 13:14
I jak będzie jej z Tobą chujowo, to po prostu odejdzie, bo było chujowo, a nie bo jest bi i jest "taka niezdecydowana".
Może też odejść, bo będzie chciała jednak założyć rodzinę i mieć dzieci, a to z facetem jest w Polsce łatwiejsze.
Nie wszystkie osoby biseksualne odczuwają równie silny pociąg do obu płci, można być na tej skali wychylonym bardziej w którąś ze stron.
Jest wiele kobiet, które właściwie nie wiedzą do końca kim są i jak to w zasadzie z nimi jest. Co widać zresztą po tematach na forum (jeden z ostatnich, który mi utkwił w głowie - fizycznie pociągają mnie mężczyźni, ale jestem w stanie zakochać się tylko w kobiecie). Ja sama jestem taką osobą, okresy zainteresowania jedną płcią przeplatają się wymiennie, i kiedy jestem w fazie homo to faceci są dla mnie zupełnie przezroczyści, co aktualnie trwa już 5 lat, ale czy zawsze tak będzie? Nie wiem, bo bywałam w przeszłości szaleńczo zakochana w mężczyznach i czuję, że to było prawdziwe. Do czego dążę - takie osoby pewnie będą najbardziej skłonne określić się jako bi, choć to u nich dużo bardziej skomplikowane i rozumiem, że dla lesbijki, która niemalże od zawsze wiedziała, że jest homo coś takiego może być przytłaczające, chaotyczne itd.
Generalnie jestem za tym, żeby pozwolić ludziom spotykać się z kim chcą i traktować to jako preferencje po prostu.
I to dwie w jednym wątku 😉☺️🙃
WOW

Dobranoc/ Dzień dobry
OnaSama3X
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 41
Rejestracja: 27 gru 2011, o 20:36

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: OnaSama3X » 17 sie 2022, o 03:00

ImaSumak pisze:
16 sie 2022, o 09:05
a-symetria1996 pisze:
16 sie 2022, o 08:15
bajemag pisze:
15 sie 2022, o 13:14
I jak będzie jej z Tobą chujowo, to po prostu odejdzie, bo było chujowo, a nie bo jest bi i jest "taka niezdecydowana".
Może też odejść, bo będzie chciała jednak założyć rodzinę i mieć dzieci, a to z facetem jest w Polsce łatwiejsze.
Nie wszystkie osoby biseksualne odczuwają równie silny pociąg do obu płci, można być na tej skali wychylonym bardziej w którąś ze stron.
Jest wiele kobiet, które właściwie nie wiedzą do końca kim są i jak to w zasadzie z nimi jest. Co widać zresztą po tematach na forum (jeden z ostatnich, który mi utkwił w głowie - fizycznie pociągają mnie mężczyźni, ale jestem w stanie zakochać się tylko w kobiecie). Ja sama jestem taką osobą, okresy zainteresowania jedną płcią przeplatają się wymiennie, i kiedy jestem w fazie homo to faceci są dla mnie zupełnie przezroczyści, co aktualnie trwa już 5 lat, ale czy zawsze tak będzie? Nie wiem, bo bywałam w przeszłości szaleńczo zakochana w mężczyznach i czuję, że to było prawdziwe. Do czego dążę - takie osoby pewnie będą najbardziej skłonne określić się jako bi, choć to u nich dużo bardziej skomplikowane i rozumiem, że dla lesbijki, która niemalże od zawsze wiedziała, że jest homo coś takiego może być przytłaczające, chaotyczne itd.
Generalnie jestem za tym, żeby pozwolić ludziom spotykać się z kim chcą i traktować to jako preferencje po prostu.
Bardzo rzadko na tym forum spotyka się tak mądre i wyważone wypowiedzi. Brawo!
Miłego dnia :)
I to dwie w jednym wątku 😉☺️🙃
WOW

Dobranoc/ Dzień dobry
jatoja84
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 9 cze 2022, o 22:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: jatoja84 » 18 sie 2022, o 00:42

Nigdy tego nie mogę pojąć. Ja akurat mam odwrotnie. Jeśli mam się etykietować, to musiałabym określić się jako osoba biseksualna, bo byłam z mężczyznami, a teraz jestem z kobietą i to ja się czułam przez nią zdradzona, choć do zdrady nie doszło. Przynajmniej nie mogę tego stwierdzić. Istnieją jeszcze inne określenia, jak panseksualny, poliseksualny, omniseksualny. Przedrostków jest aktualnie tyle, że ja nie wiem gdzie się plasuje moja seksualność, a co dopiero seksualność innych osób. Stworzyłam rodzinę dopiero z kobietą, a z mężczyzną mi się to nie udało. Czy to są określenia, które powinno się łączyć z rozwiązłością lub chęcią stworzenia rodziny? Na pewno nie. Dla mnie po prostu płeć ma inne znaczenie i jestem skłonna znaleźć inną wartość w każdej osobie. Inne relacje miałam z mężczyznami, inne z kobietami. Nigdy nie zauroczylam się od pierwszego wejrzenia w mężczyźnie, za to w kobiecie tak. Nigdy z mężczyzną nie stworzyłam na tyle silnej więzi, by chcieć przy nim zostać na jego warunkach, jeśli wiecie co mam na myśli (męski, patrialchalny świat).To z kim się wiązałam bardziej wyznaczały moje i jej/jego cechy osobowości, aparycja, to jak patrzyliśmy aktualnie na świat. Ja się rozwijałam, miałam różne etapy w życiu, tak jak i druga strona. Jestem feministką żeby nie używać szufladek i górnolotnych określeń, ale taka właśnie jestem i wiele jeszcze innych określeń, które się z tym łączą. Może mnie ująć osoba, która jest moim partnerem i boleśnie się przekonuję o tym, że mizoginia, szowinizm czy dyskryminacja, może być zarówno problemem mężczyzny, jak i kobiety. Nie daję sobie rady z tym, że ktoś jest flejtuchem. Jestem w stanie się zauroczyć patrząc komuś w oczy, widząc jak się porusza i jakie ma poczucie humoru. Pociąga mnie inteligencja, pasja i zaradność. Płeć nie ma dla mnie nic do rzeczy. Nigdy nie zdradziłam, za to byłam zdradzana i oszukiwana. Wolę się z kimś rozstać i przemyśleć co się zadziało niż wskakiwać z jednego związku w drugi.
Gdybym sama miała napisać takie ogłoszenie, użyłabym raczej określenia: niezdecydowanym, niepewnym swoich celów i preferencji, nietolerancyjnym i osobom skorym do ulegania schematom, podziękuję. Ale też ważne jest to co my sami mamy do zaoferowania. Ogłoszenie z "listą" raczej nie może się kojarzyć z chęcią budowania relacji, bo opiera się na kategoryzowaniu i uogólnieniach. Jest to normalne u ludzi, ale liczy się natężenie i sposób jaki to robimy. I dlatego takie ogłoszenie przyciągnie konkretne osoby, a czy taki jest zamysł, to trzeba by było zapytać się ich autorek. Myślę, że ludzie raczej tak naprawdę nie chcieliby czegokolwiek budować mając poczucie, że odhaczają zadania z "listy", zamiast robić coś z wewnętrznej potrzeby. Jeśli między dwoma osobami wytwarza się więź i utrzyma, to nie będą w stanie skrzywdzić ukochanej osoby ani jej olewać. A jeśli przestają dbać o siebie nawzajem, a tylko odhaczają, to prędzej czy później się to rozwali. No chyba, że ktoś lubi być dyktatorem lub wykonywać rozkazy. Dla mnie akurat to przeciwieństwo satysfakcjonującego związku. A jak może świadczyć o osobie takie wymaganie żeby ktoś kogo poznamy był z takiego, a nie innego województwa? Mało mobilna, nieelastyczna i zamknięta na nowe doświadczenia. Prawdopodobnie będzie chciała siedzieć w jednym miejscu przez całe życie. A jeśli tak się zdarzy, że gdzieś na innym krańcu świata albo na innym krańcu skali przydarzy się nam coś nadzwyczajnego i trafi nas strzała amora? A my się na to zamkniemy z powodu "listy"? Każdy kij ma dwa końce. Ot takie moje nocne rozkminy, bo nie mogę akurat zasnąć. 😊
To co wysyłam, zawsze do mnie wraca
newpoisonn
Posty: 7
Rejestracja: 30 cze 2022, o 15:42

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: newpoisonn » 18 sie 2022, o 01:02

Każdy chce poznać, kogo chce poznać, ale nie kazdy też szuka. Każdy ma swoje własne przeżycia zapewne zależne od wieku, zapewne zależne od właśnie les vs bi,a jak nie ma, to mieć będzie i tak dalej. Każdy zapewne potrafi czytać wątki na forum, ogloszenia. Każdy miałby coś do powiedzenia, jedni mniej, drudzy o wiele więcej, pewnie dlatego istnieją ogłoszenia deklarujące komu kto dziękuje, czego nie chce a czego chce. A jak nie istnieją, to później uciekają np. zostawiając plecak, albo inne różne, mniej lub bardziej przerażające, albo dla kogoś śmieszne, a dla innego mniej śmieszne. Wielkie oburzanie nic nie wniesie, ogłoszenia powstają na podstawie przeżyć, albo na podstawie braku przeżyć a swoich nastoletnich fantazji, etc. To by wyjaśniało dział ogłoszenia. Pewnie dlatego też np. istnieją portale, które gdy kogoś ktoś szuka, mają z założenia foto, itd, itd, itd...
newpoisonn
Posty: 7
Rejestracja: 30 cze 2022, o 15:42

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: newpoisonn » 18 sie 2022, o 01:11

Jak np na queer ktoś pisze w swoim formularzu, że bi dziękuje, to piszesz do niego oburzona, że nie ma za co? Pytanie retoryczne. Miłej zabawy.
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: dalidaa » 18 sie 2022, o 09:39

No cóż. Takie prawo rynku, szkoda że zdjęć nie ma w ogłoszeniach byłoby dużo prościej na wstępie.

Każdy "szuka" wg swojego klucza i nikomu nic do tego tak naprawdę.
Sama jako les, nigdy nie byłam w związku z dziewczyną les. Taki paradoks.
Mnie to nie przeszkadza, ba, zdaję sobie sprawę, że może być znów fackup pt "jednak wolę normalne życie", ale się nie uprzedzam. Natomiast rozumiem te, którym doświadczenia napsuły tyle krwi, że już nie chcą. Ich prawo.

Dokładnie takie samo jak to, kiedy wolimy kogoś kto nam pasuje wizualnie, rozwojowo czy pod kątem przeszłości (dzieci/brak dzieci).

Można snuć teorię czemu ludzie piszą listy, bo czasem piorun trafia znienacka i nie liczy się nic innego. Fakt.
Tylko piorun trafia raczej w realu, a w wirtualu trzeba się jakoś poruszać i odsiac pewne grupy, żeby sobie czasu nie marnować.

Świetny przykład z grup na fb: piszę, że nie mam i nie chcę dzieci, że lubię kobiece kobiety...
Jak wygląda mój folder "inne"? Matki i butche.... Bo "moje dzieci są fajne", "ja mam kobiecy charakter". :roll:
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
bajemag
Posty: 3
Rejestracja: 1 kwie 2022, o 10:32

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: bajemag » 18 sie 2022, o 15:27

jatoja84 pisze:
18 sie 2022, o 00:42
Nigdy tego nie mogę pojąć. Ja akurat mam odwrotnie. Jeśli mam się etykietować, to musiałabym określić się jako osoba biseksualna, bo byłam z mężczyznami, a teraz jestem z kobietą i to ja się czułam przez nią zdradzona, choć do zdrady nie doszło. Przynajmniej nie mogę tego stwierdzić. Istnieją jeszcze inne określenia, jak panseksualny, poliseksualny, omniseksualny. Przedrostków jest aktualnie tyle, że ja nie wiem gdzie się plasuje moja seksualność, a co dopiero seksualność innych osób. Stworzyłam rodzinę dopiero z kobietą, a z mężczyzną mi się to nie udało. Czy to są określenia, które powinno się łączyć z rozwiązłością lub chęcią stworzenia rodziny? Na pewno nie. Dla mnie po prostu płeć ma inne znaczenie i jestem skłonna znaleźć inną wartość w każdej osobie. Inne relacje miałam z mężczyznami, inne z kobietami. Nigdy nie zauroczylam się od pierwszego wejrzenia w mężczyźnie, za to w kobiecie tak. Nigdy z mężczyzną nie stworzyłam na tyle silnej więzi, by chcieć przy nim zostać na jego warunkach, jeśli wiecie co mam na myśli (męski, patrialchalny świat).To z kim się wiązałam bardziej wyznaczały moje i jej/jego cechy osobowości, aparycja, to jak patrzyliśmy aktualnie na świat. Ja się rozwijałam, miałam różne etapy w życiu, tak jak i druga strona. Jestem feministką żeby nie używać szufladek i górnolotnych określeń, ale taka właśnie jestem i wiele jeszcze innych określeń, które się z tym łączą. Może mnie ująć osoba, która jest moim partnerem i boleśnie się przekonuję o tym, że mizoginia, szowinizm czy dyskryminacja, może być zarówno problemem mężczyzny, jak i kobiety. Nie daję sobie rady z tym, że ktoś jest flejtuchem. Jestem w stanie się zauroczyć patrząc komuś w oczy, widząc jak się porusza i jakie ma poczucie humoru. Pociąga mnie inteligencja, pasja i zaradność. Płeć nie ma dla mnie nic do rzeczy. Nigdy nie zdradziłam, za to byłam zdradzana i oszukiwana. Wolę się z kimś rozstać i przemyśleć co się zadziało niż wskakiwać z jednego związku w drugi.
Gdybym sama miała napisać takie ogłoszenie, użyłabym raczej określenia: niezdecydowanym, niepewnym swoich celów i preferencji, nietolerancyjnym i osobom skorym do ulegania schematom, podziękuję. Ale też ważne jest to co my sami mamy do zaoferowania. Ogłoszenie z "listą" raczej nie może się kojarzyć z chęcią budowania relacji, bo opiera się na kategoryzowaniu i uogólnieniach. Jest to normalne u ludzi, ale liczy się natężenie i sposób jaki to robimy. I dlatego takie ogłoszenie przyciągnie konkretne osoby, a czy taki jest zamysł, to trzeba by było zapytać się ich autorek. Myślę, że ludzie raczej tak naprawdę nie chcieliby czegokolwiek budować mając poczucie, że odhaczają zadania z "listy", zamiast robić coś z wewnętrznej potrzeby. Jeśli między dwoma osobami wytwarza się więź i utrzyma, to nie będą w stanie skrzywdzić ukochanej osoby ani jej olewać. A jeśli przestają dbać o siebie nawzajem, a tylko odhaczają, to prędzej czy później się to rozwali. No chyba, że ktoś lubi być dyktatorem lub wykonywać rozkazy. Dla mnie akurat to przeciwieństwo satysfakcjonującego związku. A jak może świadczyć o osobie takie wymaganie żeby ktoś kogo poznamy był z takiego, a nie innego województwa? Mało mobilna, nieelastyczna i zamknięta na nowe doświadczenia. Prawdopodobnie będzie chciała siedzieć w jednym miejscu przez całe życie. A jeśli tak się zdarzy, że gdzieś na innym krańcu świata albo na innym krańcu skali przydarzy się nam coś nadzwyczajnego i trafi nas strzała amora? A my się na to zamkniemy z powodu "listy"? Każdy kij ma dwa końce. Ot takie moje nocne rozkminy, bo nie mogę akurat zasnąć. 😊

O matulu, kocham każde zdanie.
Clorocs
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 583
Rejestracja: 21 sty 2022, o 13:52

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: Clorocs » 18 sie 2022, o 18:07

Jeśli powstaje ogłoszenie to znaczy, że kobieta,,poszukuje,,więc ma prawo do tego, aby zawrzeć w nim wszystko co z jej punktu widzenia jest wazne. Dla niej ważne. Gorzej, jeśli kobieta nie poszukuje, nie jest zainteresowana jakąkolwiek relacją, przygodą, a notorycznie wysłuchuje od innych Pań, że to już czas:na związki, przygody itp. bo życie marnuje, czas ucieka🙄Akceptacja oczywiście
Sympatyczna1974
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 304
Rejestracja: 8 lut 2022, o 08:03

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: Sympatyczna1974 » 18 sie 2022, o 19:47

To pytania od cioć babć itd mam rozumieć ..🙈
Clorocs
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 583
Rejestracja: 21 sty 2022, o 13:52

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: Clorocs » 19 sie 2022, o 05:38

Rzecz w tym, że niekoniecznie. W tym cały problem. Mam wrażenie, że niektóre Panie mają jakąś dziwną potrzebę ,,ingerowania,, w życie innych. Kompletny brak szacunku dla cudzego zdania lub wyborów i snucie domysłów. Jesli kobieta nie jest zainteresowana, to z jakiego powodu wogole ja zaczepiasz? Jeśli mówi, że chce ciszy i spokoju, to nie oznacza, że chce mocno zakrapianej imprezy do białego rana.
Mayali
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 262
Rejestracja: 24 lut 2022, o 22:43

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: Mayali » 19 sie 2022, o 10:27

Poczytałam Wasze wypowiedzi i przejrzałam jeszcze raz ogłoszenia.
Jest sporo ogłoszeń ciekawych, orginalnych...
W zasadzie można spróbować.
Pominąć te, które z nami nie rezonują pozytywnie i tyle.
Jestem za poznawaniem się w realnym świecie. Dwie wiadomości i wio!
Nie tracić czasu na fantazje. Takie ogłoszenia pisane są, bo ktoś tęskni i pragnie... i cośtam sobie wyobraża.
Istnieją pary, które w ten sposób się poznały.
Idealny strzał następuje rzadko ale czemu nie dać sobie szansy.
Osobiście "strzelam" na żywca. Tam występuje magnetyzm, a potem weryfikacja, która wnosi wiele pozytywnej tolerancji do tych wypunktowanych wymagań.
Kiedyś psycholog powiedziała mi, że jeśli miłość jest prawdziwa, to znajdzie się w niej miejsce na wiele... na dziecko również. Z czasem taka silna dziewczyna w spodenkach i czapeczce, z uprzedzeniem do dzieci i stadem kotów w mieszkaniu może stać się wspaniałą ciociomamą z fantazją i odwagą, która wykracza daleko poza płeć i uprzedzenia w opiece nad dzieckiem. Taka dojrzałość niestety wymaga poświęcenia. Miłość wymaga poświęceń. Nikogo nie wolno zmuszać do tego aby się poświęcał. Takie rzeczy wynikają tylko z własnej woli.
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: ola39 » 19 sie 2022, o 15:29

dalidaa pisze:
18 sie 2022, o 09:39
[...]

Świetny przykład z grup na fb: piszę, że nie mam i nie chcę dzieci, że lubię kobiece kobiety...
Jak wygląda mój folder "inne"? Matki i butche.... Bo "moje dzieci są fajne", "ja mam kobiecy charakter". :roll:
Masz jakąś konkretną grupę na fb na myśli? Czy chodziło Ci o ten nowy "dating " na fb ?

Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: dalidaa » 19 sie 2022, o 15:56

Konkretną grupę, ale jakie to ma znaczenie?
Problem jest taki, że ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem jak widać.
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Clorocs
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 583
Rejestracja: 21 sty 2022, o 13:52

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: Clorocs » 19 sie 2022, o 17:13

Moze to nie problem braku umiejętności czytania ze zrozumieniem. Czasami ludzie potrafią być tak skoncentrowani na sobie i własnych ,,fantazjach,,, że nie ,,zauważają,, w tym wszystkim innej osoby. Jeśli kobieta informuje, iż nie lubi być w centrum zainteresowania, nie lubi tłumów, przesadnej egzaltacji, a potencjalna kandydatka właśnie , świadomie ,,naraża,, ja na takie sytuacje, to gdzie w tej relacji jest miejsce dla niej samej?

Niestety, ale ludzie już dawno utracili zdolność słuchania innych.
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: ola39 » 19 sie 2022, o 20:51

dalidaa pisze:
19 sie 2022, o 15:56
Konkretną grupę, ale jakie to ma znaczenie?
Problem jest taki, że ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem jak widać.
Ludzie potrafią czytać ze zrozumieniem, dlatego zadają konkretne pytania. Jeśli Twoja wzmianka o FB była tylko "figura stylistyczną " to Ludzie oczekują by to dopowiedzieć.

Podajesz jakiś przykład to go proszę doprecyzuj, lub napisz że to była przenośnia.

Ola.
Ps. W komunikacji chodzi o to by przekazać swoją myśl drugiej osobie, nawet jeśli ta osoba jest "Na niższym" poziomie.
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: dalidaa » 19 sie 2022, o 21:06

Przykład był prosty i opisany jako "przykład z grup na fb". Chyba każdy wie czym są grupy na FB. Nie mówiłam o "randkach na fb". Nie było to podane też jako "przykład z internetu"- bo tutaj by można było wróżyć z fusów czy chodzi o fb, fora, aplikacje, portale czy inny twór.
Nazw grupy podawać nie zamierzam bo nie wiem jaki stosunek do upowszechniania ma administracja.
Jako wzmianka to co napisałam było wystarczająco dokładną informacją.

Od lat Cię czytam i zwykle nurtuje mnie czy czepiasz się dla zasady, czy po prostu for fun...
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: biedronca » 20 sie 2022, o 11:25

dalidaa pisze:
18 sie 2022, o 09:39

Świetny przykład z grup na fb: piszę, że nie mam i nie chcę dzieci, że lubię kobiece kobiety...
Jak wygląda mój folder "inne"? Matki i butche.... Bo "moje dzieci są fajne", "ja mam kobiecy charakter". :roll:
Może tylko Tobie wydaje się, że piszesz jasno, bo sama wiesz, o co Ci chodzi.

To że sama nie chcesz mieć dzieci nie musi oznaczać, że nie zaakceptujesz partnerki z dzieckiem.

Określenie "kobieca" jest bardzo subiektywne. Jak jeszcze zdarzało mi się zaglądać do ogłoszeń towarzyskich często trafiałam np. na takie gdzie "kobieca" oznaczało automatycznie "długowłosa". Dla mnie jedno z drugiego zupełnie nie wynika i gdyby tego nie było w ogłoszeniu, całkiem możliwe że bym pisała, mimo moich krótkich włosów.

Więc jeżeli Twoje ogłoszenia są notorycznie źle rozumiane, może nue są one tak oczywiste jak Tobie się wydaje.
Clorocs
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 583
Rejestracja: 21 sty 2022, o 13:52

Re: Ogłoszenia towarzyskie - refleksja

Post autor: Clorocs » 20 sie 2022, o 13:23

😂Przepraszam, padłam. Informacja dość wyraźna-,,NIE MAM i NIE CHCĘ MIEĆ DZIECI!,, wiec jak to się ma do ,, notorycznie źle zrozumianego ogłoszenia,,? Pani sama nie posiada i nie planuje w swoim życiu dzieci. Przecież ma do tego prawo, więc w czym problem?
ODPOWIEDZ