Czy naprawdę jest tak ciężko znaleźć odpowiednią osobe

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Samotna94

Czy naprawdę jest tak ciężko znaleźć odpowiednią osobe

Post autor: Samotna94 » 7 lut 2024, o 02:06

Witam od dłuższego czasu obserwuje ten portal jestem szczerze przerażona wymaganiami po niektórych osób
Zastanawiam się czy to jest jakiś casting na żonę czy rozmowa kwalifikacyjna.

Też macie takie wrażenie??
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka

Re: Czy naprawdę jest tak ciężko znaleźć odpowiednią osobe

Post autor: osiol » 7 lut 2024, o 14:27

Tak szczerze: z jednej strony czytanie takich list wymagań nie kojarzy mi się dobrze.
Z drugiej: nie chciałabym marnować swojego czasu i energii na relacje z ludźmi, którzy nie są z mojej bajki. A już na pewno nie chciałabym wchodzić z kimś w związek tylko po to, żeby z kimś być. Co prawda wolę najpierw kogoś zauważyć, potem poznawać, a potem stwierdzić że chcę się z tym kimś umówić. Znaczy się wolałam kiedyś. Ale wielu ludzi może chce po prostu przeskoczyć do etapu: umówię się z tym, kto mi odpowiada pod względem wartości, priorytetów, intelektu, emocjonalności itp.
Czy napisałabym takie ogłoszenie? Pewnie nie.
Czy odpowiedziałabym na takie ogłoszenie: Też raczej nie. Ale w jakiś sposób rozumiem ich ideę :)
Samotna94

Post autor: Samotna94 » 7 lut 2024, o 15:07

Ja czytając te wszystkie ogłoszenia
Zauważylam że kobiety szukają ideału
Ja osobiście jak szukam to taką dziewczynę która jest prawdomowona, szczerą, i nie mówi cały czas o swoich ex . Która lubi podróżować. I rozmawiać o wszystkim
Chciałam bym mieć uboku tak kobietę która nie patrzy na wygląd , owszem jest on ważny ale nie przesadzajmy uroda przemija A urok osobisty jest taki sam
Clorocs
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Post autor: Clorocs » 7 lut 2024, o 18:08

Ani casting, ani rozmowa kwalifikacyjna. Podobno najbardziej nieszczesliwe kobiety, to te, ktore zafundowaly sobie kompromis juz na poczatku znajomości. 🤷‍♀️(w domyśle czytaj: większość heteroseksualnych kobiet). Jeśli kobieta wie kogo szuka, jakie cechy wydają się jej atrakcyjne w potencjalnej partnerce, to co w tym złego? Dlaczego ma obniżać swoje standardy? Dla kogo i po co?
Clorocs
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Post autor: Clorocs » 7 lut 2024, o 18:31

I jaki jest ten ,,poszukiwany ideał,, bo nie bardzo rozumiem? Jeśli kobieta jest zaradna, samodzielna, niezależna, dba o swoje ciało i umysł, jest aktywna, posiada liczne pasje, to raczej nie będzie zainteresowana swoim przeciwieństwiem.
jucha_22
natchniona foremka
natchniona foremka

Post autor: jucha_22 » 7 lut 2024, o 22:08

Wymagania to jedno a mnie śmieszą ogłoszenia z działu „zagranica”. Czytam opis np UK ale już ciężko napisać gdzie dokładnie. Jeśli nie ma napisanego miasta to nawet nie chce mi się na takie ogłoszenie odpisywać żeby się dowiedzieć czy to moje rejony czy druga część kraju.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka

Post autor: osiol » 8 lut 2024, o 10:28

Samotna94 pisze:
7 lut 2024, o 15:07
Ja czytając te wszystkie ogłoszenia
Zauważylam że kobiety szukają ideału
No ale to chyba normalne, że kobiety chcą być z kimś kto jest dla nich idealny? :)
Samotna94 pisze:
7 lut 2024, o 15:07
Ja osobiście jak szukam to taką dziewczynę która jest prawdomowona, szczerą, i nie mówi cały czas o swoich ex . Która lubi podróżować. I rozmawiać o wszystkim
Chciałam bym mieć uboku tak kobietę która nie patrzy na wygląd , owszem jest on ważny ale nie przesadzajmy uroda przemija A urok osobisty jest taki sam
Widzisz? Sama masz swoją listę wymagań. Może nieco inną niż w innych ogłoszeniach, ale to też lista.

PS. Wygląd w jakiś sposób się zmienia. Moja dziewczyna jest teraz 16 lat starsza gdy ją poznałam. Zmieniła się. To naturalne. Ale nadal w wyglądzie ma to co mnie w niej pociągało wtedy i pociąga teraz ;)
regena
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: regena » 8 lut 2024, o 12:14

Wygląd to nie wszystko owszem , ale jak ktoś lubi zadbane kobiece dziewczyny i np.szczupłe to nie można oczekiwać że zakocha się w pulchnej męskiej les bo ma piękne wnętrze ;) i trzeba to zrozumieć. Chemia łączy ludzi, chyba że jest się aseksualną osobą.
Charakter i tak wychodzi w praniu nawet jeśli cudownie opisze się swoje cechy charakteru.
Clorocs
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Post autor: Clorocs » 8 lut 2024, o 17:34

Jest na tym forum kilka Pan, których posty cudownie się czyta. Nie miałam przyjemności poznać osobiście, ale sposób wypowiedzi, sposób traktowania rozmówcy, zasob slownictwa, bardzo dużo mowi np o wykształceniu, sytuacji materialnej, inteligencji, środowisku w jakim przebywa na codzień, jej kompleksach lub ich braku. Gdybym była na etapie poszukiwań zyciowej partnerki to nie miałabym zupełnie nic przeciwko spotkaniu zupełnie w ,,ciemno,, bez wymiany zdjęć. 🤷‍♀️Ale to ja. Jak np wyobrażają sobie Panie związek absolwentki polonistyki z kimś kto nie potrafi się nawet poprawnie wysłowić🤦‍♀️
Sympatyczna1974
natchniona foremka
natchniona foremka

Post autor: Sympatyczna1974 » 11 lut 2024, o 21:51

A nie zdarzyło Wam się zakochać lub poczuć chemię z kimś kto nigdy nie pasował do listy waszych własnych priorytetów, wymagań czy gustów ? Nie miałyście tak, że gdzieś w głowie był obraz co mi się podoba , pociąga itd jakiś wzorzec lub widełki klasyfikacji , a tu nagle wyszło coś zupełnie z innej bajki . I jak to się mogło stać ? Otóż się stało, bo oprócz wszystkiego o czym tu napisano ktoś miał to coś . Nie wiem co i nie wiem kiedy tego użył albo obudził albo otworzył. Wiem , że klikło i nawet słowami nie dało się za bardzo ogarnąć co to ten ktoś miał, co ona miała dokładnie. Nie wiem w czym to było zawarte może pomiędzy wzrokiem, gestem, powietrzem , a słowem , dźwiękiem i mimiką . Coś się zaczęło i coś się stało. Coś nas zatrzymało i puścić nie chciało choć bardzo nie wiedziałam czy chce i czy mogę… I szczerze wszystkie moje priorytety i wymagania poszły się … Chemia w czystej postaci pioruna i strzału i po ptakach.
Filizanka78
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: Filizanka78 » 20 lut 2024, o 15:31

Sympatyczna1974 pisze:
11 lut 2024, o 21:51
A nie zdarzyło Wam się zakochać lub poczuć chemię z kimś kto nigdy nie pasował do listy waszych własnych priorytetów, wymagań czy gustów ? Nie miałyście tak, że gdzieś w głowie był obraz co mi się podoba , pociąga itd jakiś wzorzec lub widełki klasyfikacji , a tu nagle wyszło coś zupełnie z innej bajki . I jak to się mogło stać ? Otóż się stało, bo oprócz wszystkiego o czym tu napisano ktoś miał to coś . Nie wiem co i nie wiem kiedy tego użył albo obudził albo otworzył. Wiem , że klikło i nawet słowami nie dało się za bardzo ogarnąć co to ten ktoś miał, co ona miała dokładnie. Nie wiem w czym to było zawarte może pomiędzy wzrokiem, gestem, powietrzem , a słowem , dźwiękiem i mimiką . Coś się zaczęło i coś się stało. Coś nas zatrzymało i puścić nie chciało choć bardzo nie wiedziałam czy chce i czy mogę… I szczerze wszystkie moje priorytety i wymagania poszły się … Chemia w czystej postaci pioruna i strzału i po ptakach.
Zdarzyło ;)

A wracając do tematu wątku. Przez internet nie jest latwo ale czy na żywo jest łatwo ?
Pośród wielu ogłoszeń można znaleźć te bardziej pasujące do nas . Mi się udało spotkać z dobrymi rozmówczyniami , póki co bez porywu serca , ale wierze że los się do mnie kiedyś uśmiechnie. Nie wierzę jednak że to się zadzieje samo bez wysiłku , bez kilkunastu nieudanych prób.
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka

Post autor: Aerial » 20 lut 2024, o 21:20

Też mi się zdażyło, częściej niż rzadziej.

No właśnie, ile myślicie, że prób to wymaga? Też się umawiam, zakochuję się, we mnie się zakochują, dramy, a dalej nic istotniejszego nie wynikło, no ale do kilkunastu prób jeszcze nie doszłam od czasu rozstania z byłą... (to było parę lat temu) zastanawiam się ostatnio nad sensownością swoich działań i myślę sobie, że może powinnam podchodzić do tego bardziej z głową.
Wiarusek007
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: Wiarusek007 » 20 lut 2024, o 22:37

Do miłości chyba nie da się podchodzić z głową .Człowiek sobie myśli: ,,Tym razem będzie inaczej ,zupełnie inaczej .Zachowam się inaczej ,inaczej wybiorę " .A potem okazuje się, że powtarza w kółko itak ten sam scenariusz ,tylko zmieniają się aktorzy i tło .Chociaż ja ostatnio u siebie zauważam zmiany, być może dojrzałam😁Życie to najlepszym nauczyciel .
samanie2k
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: samanie2k » 21 lut 2024, o 19:17

Z innej beczki, ale dość blisko. Czy próbowałyście jakichś seks ogłoszeń les i co z tego wychodzi wpadłam na stronę bagla.pl i jest tam sporo ogłoszeń les/bi. Wyglądają na konkretne, raczej nie do związku, ale niektóre chyba nie wykluczają. Ja na razie się nie mogę przełamać, a nie chcę zawracać gitary dla zawracania gitary. Czy macie jakieś doświadczenia z tego typu stronami, ogłoszeniami i relacjami i skutkami?
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka

Post autor: Aerial » 21 lut 2024, o 20:13

U mnie za każdym razem jest inaczej. Zastanawiam się właśnie jakie są punkty styczne. Na brak pociągu do innych jak również własną atrakcyjność nie narzekam, ale odnoszę wrażenie, że niepotrzebnie się rozmieniam na drobne, może muszę bardziej wybrzydzać ;)
Filizanka78
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: Filizanka78 » 24 lut 2024, o 12:06

Za ktorym razem, tego nie wie nikt.
Może wlasnie trzeba sie pozbyć większych oczekiwań spotkania kogos bliższego i nie nastawiać się od razu na związek. Jak się poszczęści to trafimy na właściwą osobę.
Nadzieje i pewność już miałam w realnym świecie , a okazało się to wszystko było złudne wiec obecnie zawierzam sprawy losowi.
Może po drugiej stronie znajdzie się ktoś podobny do nas. Tylko właśnie bez tych prób się nie obejdzie , pytanie raczej na ile prób starczy nam sił .
Wiarusek007
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: Wiarusek007 » 24 lut 2024, o 13:07

Żeby móc pokochać kogoś trzeba najpierw pokochać siebie .Niektórym się wydaje ,że miłość będzie plasterkiem na ich wszystkie bolączki a prawda jest taka ,że dopóki nie jest Ci dobrze samej że sobą dotąd nie będzie Ci dobrze z nikim innym.
Miłość to nie jest jakiś. ,,złoty gral " zdobycie którego na zawsze uwalnia nas od samotności, problemów czy braku miłości do siebie.Miłość to tworzywo, jeśli nie umiesz budować relacji ,nie zbudujesz z niej nic .
Filizanka78
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: Filizanka78 » 24 lut 2024, o 13:28

Wazne zeby sie ze sobą dobrze czuć to fakt, bo nikt nie będzie nas uzdrawiał. Ale nie lubię tych couchowych cytatów. Niektórzy tak bardzo kochają siebie że nie potrafią stworzyć związku bo na piedestale są oni sami.
Ja akurat unikam skrajnych ogloszeń „jestem taka nieszczesliwa, czy ktoś mnie pokocha , jak i „ jestem świadoma, kocham siebie , interesuje się rozwojem osobistym a moje życie jest cudowne”
Liczę że są normalne kobiety które maja wady, zalety i lubią obecność drugiej osoby ze wszystkimi tego wadami i zaletami.
Wiarusek007
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: Wiarusek007 » 24 lut 2024, o 21:06

Tylko ,że taka jest prawda .
To owszem, są dwie skrajne strony tej samej rozmowy i rzeczywiście rozwiązanie jest po środku.
Miłość nic nie zmienia .
Jeśli masz w sobie przepaść, miłość ja tylko pogłębi. Przepaść pochłonie wszystko.Mowiąc o przepaści mam na myśli deficyty .Będziesz zapełniała i nie da się tego zapełnić.
Jeśli masz w sobie miejsce tylko dla siebie ,też mówisz i nie wpuszczasz miłości .
Kobiety w tych ogłoszeniach piszą prawdę o sobie .
To jest też wynik ich zranień i strategii jaką obrały aby sobie z tym radzić ale piszą jakie są.
Najważniejsze aby wiedzieć z kim nam będzie lepiej, czego my potrzebujemy aby wzrastać i czy już wszystkie swoje sprawy mamy załatwione.
Wyobraź sobie ,że znajdziesz dziewczynę idealną ,taką ani nie zbyt egoistyczna ani za bardzo osaczajaca .
Ale w wyniku jakichś swoich braków ,nierozwiązanych problemów relacja w brzydki sposób się skończy.
Dlatego uważam, że to nie są gadki motywacyjne tylko prawda ,musimy być świadomi siebie .Czego potrzebujemy ,jak potrafimy kochać i kim jesteśmy.
Dopiero ta prawda o sobie ,doprowadzi nas do mądrze podejmowanych decyzji, dobrych relacji.
To jest powtarzane tak często, że robi się z tego slogan reklamowy ale to jest prawda .
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka

Post autor: Aerial » 24 lut 2024, o 23:14

No, umawiałam się z taką. Szkoda dziewczyny, bo inteligentna fajna osoba, a miała takie zachamowania, że ja jej okazałam uczucia, widać było, że ona coś do mnie czuje, a zapewne jej brak wiary w siebie spowodował, że zniknęła, odsunęła się w reakcji na oznaki zainteresowania.
Silene89
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: Silene89 » 29 mar 2024, o 16:49

Aerial pisze:
24 lut 2024, o 23:14
No, umawiałam się z taką. Szkoda dziewczyny, bo inteligentna fajna osoba, a miała takie zachamowania, że ja jej okazałam uczucia, widać było, że ona coś do mnie czuje, a zapewne jej brak wiary w siebie spowodował, że zniknęła, odsunęła się w reakcji na oznaki zainteresowania.
Po czym rozpoznałaś, że coś do Ciebie czuje?
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka

Post autor: Aerial » 5 kwie 2024, o 11:39

Silene89 pisze:
29 mar 2024, o 16:49
Aerial pisze:
24 lut 2024, o 23:14
Po czym rozpoznałaś, że coś do Ciebie czuje?
No tak, zależnie od kontekstu to może oznaczać wiele rzeczy, masz rację.

Jednakże w gronie ludzi, z którymi się zadaję, z których wielu jest introwertykami, ten typ reakcji jest powszechny. Totalny lęk i nieśmiałość, wycofanie w reakcji na konfrontację z zauroczeniem. Poza tym miałyśmy około 20 lat, to pewnie wiele wyjaśnia. W tym wieku, bardzo blisko do nastu, kompletna nieśmiałość w obliczu zauroczenia to częsta rzecz. Oczywiście kolegowałyśmy się, nie była to zupełnie nowa i całkowicie powierzchowna znajomość, kiedy zupełne zniknięcie wydałoby się czymś adekwatnym. Oczywiście wiadomo było, że lubi dziewczyny. I jak byłyśmy same, przyglądała się otwarcie mojemu biustowi, przy wszystkich tego nie robiła, rozumiem, że fajnie jej się patrzyło? B) Ale jak wyżej, trzeba brać pod uwagę, że byłyśmy prawie nieopierzonymi nastolatkami, dlatego też trzeba brać pod uwagę brak konsekwencji w zachowaniu i brak zrozumienia własnych uczuć.
beatrycze
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: beatrycze » 17 kwie 2024, o 20:26

Nie tracę nadziei. Jestem otwarta na nową miłość. Wszystko przede mną.
ODPOWIEDZ